Wegetarianizm: plusy i minusy

Zawartość:

Wegetarianizm. Zjawisko to powoduje najwięcej kontrowersji i dyskusji. I nic dziwnego – w końcu wszystkie an_3 i an_2 wegetarianizmu jest jasno wyrażone. Zwolennicy wegetarianizmu w jednym głosem mówią, że ten sposób odżywiania jest bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Przeciwnicy twierdzą, przeciwnie – mówią zwolennicy wegetarianizmu z rękami pogorszyć ich stan zdrowia.

load...

Również pomyśleć o tym, że nadszedł czas, aby zrezygnować z pokarmów zwierzęcych? Starannie rozważyć an_3 i an_2. Po tym wszystkim, więc radykalnie zmienić swój styl życia. I najważniejsze pytanie należy odpowiedzieć – dlaczego jest to potrzebne?

Przyczyny wegetarianizmu

Istnieje kilka podstawowych powodów, dla których osoba może dać pierwszeństwo do diety wegetariańskiej – i jak awaria tylko na produktach mięsnych, a cały pokarmy roślinne. Tak więc, najważniejsze z nich:

  • Pacyfistyczne przekonania

Żył jego ludzie żyli, nic szczególnie przemyślany. Wieprzowina lub cielęcina postrzegana wyłącznie jako półprodukt na półkach sklepowych. I nie ma znaczenia, jak to półprodukt było. Ale potem nagle uświadomił sobie, że – nie pojedynczej istoty żyjące na naszej planecie, i nie tylko on ma prawo do życia. To może zdarzyć się pod wpływem wielu różnych czynników – od oglądanego programu telewizyjnego, kończąc testament śmierć zwierzęcia. I w rezultacie – nieufność i niechęć do produktów mięsnych.

  • Porady lekarza

Innym powodem jego popularności wegetarianizmu jest stan zdrowia człowieka. Istnieje wiele chorób, w których korzystanie z jakichkolwiek produktów mięsnych jest bezwzględnie przeciwwskazane. A lekarze muszą doradzać pacjentom zrezygnować z mięsa. Oczywiście, w większości przypadków, po uzdrowienie człowieka powraca do normalnej diety. Ale nie zawsze – niektóre jak wegetariańskiego stylu życia.

load...
  • Ciekawość

Innym powodem – banalne ciekawość. Człowiek gdzieś słyszał coś na temat wegetarianizmu i staje się on ciekawy – co to jest? W rezultacie – zaczyna jeść płatki owsiane na śniadanie zamiast jaj, a na kolację – kaszę zamiast steku. Ktoś szybko nudzi, a niektórzy ludzie lubią. Jednak po modzie – nie jest najlepszym motywatorem. Ta decyzja należy podchodzić bardzo przemyślane.


Odmian wegetarianizmu

Niektórzy ludzie błędnie uważają, że wegetarianizm – specjalną dietę. Jednak tak nie jest. Raczej życie wegetariańska może być nazywany tryb zasilania. Nie zapominaj, że zasadnicza zmiana nawyków żywieniowych będzie nieuchronnie prowadzić do radykalnej restrukturyzacji całego organizmu.

Dlatego w żadnym wypadku nie może uciekać się do wegetarianizmu za miesiąc lub dwa po prostu pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów. Bo wtedy Twój organizm będzie musiał całkowicie przebudować ponownie – i to jest bardzo poważny stres.

Istnieje kilka różnych rodzajów wegetarianizmu, radykalnie różne od siebie. Razem, starajmy się je zrozumieć:

  • Laktoowowegetariańskich-dieta wegetariańska

W tym przypadku, człowiek w żadnym wypadku nie powinny jeść owoce morza, drób, ryby i mięso. Ale wszystkie produkty mleczne, jaja i miód nie może być w nieograniczonych ilościach.

  • Ovo-wegetarianizm

Ten rodzaj wegetarianizmu pozwala na korzystanie z miodem i jajka, ale zakazuje spożywania drobiu, ryb i mięsa.

  • Weganizm

Najpoważniejszy rodzaj wegetarianizmu – niedozwolone korzystanie z jakichkolwiek produktów zwierzęcych było nawet mleko, jaja i miód. Ponadto – zwolennicy tego typu wegetarianizmu nie wykorzystać przedmioty wykonane z kości, tłuszczu, skóry, futra i innych rzeczy.

Oczywiście, to nie wszystkie odmiany wegetarianizmu. Ale, ściśle mówiąc, są one jedynym rodzajem trzech opisanych powyżej.

An_2 wegetarianizm

A teraz spróbujmy zrozumieć, co osoba, ma wegetarianizm. To nie jest do niczego, że miał tylu wrogów! Być może, wegetarianizm jest naprawdę obarczona pewnym niebezpieczeństwie? Oczywiście, słuchanie zwolenników wegetarianizmu, wydaje się, że odrzucenie mięsa – prawdziwym panaceum i klucz do życia wiecznego. Ale w tej sytuacji, moneta ma wadę.

Na przykład, lekarze w jednym głosem przeciwieństwie do weganizmu. Wyjaśniają swoje stanowisko faktem, że nawet najbardziej wysokiej jakości i wysokiej jakości pokarm roślinny nie może się ludzki organizm potrzebuje witamin, minerałów, mikro – i makroelementy. A co najważniejsze, co jest obarczona brakiem żywności pochodzenia zwierzęcego – jest brak aminokwasów. I to jest niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego.

Ponadto produktach roślinnych zawierają bardzo małą ilość białka. I białko to nie jest taka sama jak zwierzę – to prawie nie zawiera niektórych witamin i, co najważniejsze, nasycone kwasy tłuszczowe. Dlatego zwolennicy wegetarianizmu powinien być bardzo ostrożny w wyborze ich menu – w przeciwnym razie bardzo wysokie ryzyko zachorowania na beri-beri. Io wszelkich korzyści dla organizmu może być mowy.

Pamiętaj, że większość białka i żelaza zawarte w soi, zbóż i roślin strączkowych. Następnego dnia należy jeść co najmniej 100 gramów tych produktów. W celu uzupełnienia zapotrzebowanie organizmu na wapń należy jeść mleko, orzechy i zielone warzywa liściaste, a także uzyskać niezbędną ilość jodu – glonów.

W takim przypadku, jeśli nie jeść mleko i jaja, istnieje ryzyko braku witaminy B12. Aby tego uniknąć, należy podjąć kompleksy multiwitaminowe, będą one wyeliminować pewne wady wegetarianizmu. Co dokładnie można powiedzieć o tym lekarzowi. Aby organizm, aby uzyskać wystarczającą ilość kwasów tłuszczowych w diecie powinny zawierać rzepak i olej lniany.

Jeśli te proste zasady, wady wegetarianizm są zminimalizowane. Oczywiście, zrobić sobie prawo dieta nie jest tak prosta. Więc warto skonsultować się ze specjalistą do czynienia z wegetarianizmu. Lub, w skrajnych przypadkach, dietetyka. Samemu zrobić to dosyć niebezpieczne.


Zalety wegetarianizmu

Wszyscy mniej lub bardziej wyraźne od minus wegetarianizmu. Jednak wątpliwe jest, czy doszło wegetarianką byłoby, gdyby to nie miało pozytywne aspekty. Ponadto, korzystanie z produktów niemięsnych został zauważony w czasach starożytnych. Polgali oni, że każdy kilogram mięsa jeść skraca życie człowieka na jeden tydzień. Więc jeśli tych bezpodstawnych wniosków? Jakie są zalety wegetarianizmu? To jest, że teraz w oczy.

  • Odporność

Po pierwsze, jedzenie warzyw ma kilka bardzo użytecznych właściwości. Po pierwsze, owoce i warzywa zawierać bardzo duże ilości witaminy C, beta-karotenu. Jednak substancje te mają istotny wpływ na pracę immunitetu. Dlatego osoby, których dieta składa się głównie z pokarmów roślinnych, znacznie mniej reszta podlegają różnym chorobom. Udaje im się zachować zdrowie, nawet podczas epidemii epidemii grypy.

  • Normalizacja trawienie

Ludzie, którzy jedzą wegetariańskie jedzenie, prawie nie spotykają Niezależnie od problemów z przewodu pokarmowego. To ze względu na wysoką zawartość błonnika roślinnego. Zaparcia znikają mikroflory jelitowej. Ale od normalnego funkcjonowania układu pokarmowego w dużej mierze zależy funkcjonowanie całego organizmu. Ponadto, nie można pominąć faktu, że w zakładzie pokarmy zawierają lotnych, że procesy zachodzące w bloku gnicie jelita.

  • Choroby układu krążenia

Niektóre z najczęstszych chorób są główną przyczyną śmierci – jest chorobą układu sercowo-naczyniowego. Wegetarianie także mało podatne na te choroby. Lekarze tłumaczą to faktem, że pokarmy roślinne nie zawierają cholesterolu, co często jest przyczyną rozwoju tej grupy chorób.

To – powszechnie uznanych faktów, z którymi wszyscy lekarze zgadzają się bez wyjątku. Jednak te zalety – tylko to, co znajduje się na powierzchni. Sami wegetarianie argumentują, że wegetarianizm oraz wiele innych. Oczywiście, możliwe jest, aby argumentować, ale konieczne jest, aby wiedzieć o nich wszystko.

Z pewnością wszyscy wiemy wyrażenie – „jesteś tym, co jesz”. Zwolennicy wegetarianizmu w jednym głosem mówią, że człowiek, który stale spożywać żywności zwierząt, wraz z upływem czasu, nieuchronnie staje się agresywny, rozdrażniony i niespokojny. Jest nawet uznać, że poziom inteligencji przez lata nieuchronnie zmniejszone. Jednak informacja ta jest nadal nic nie potwierdzone. Tak, jak i na poziomie komórkowym u ludzi, jedzenia mięsa, aby zgromadzić wiele błędów. Dzieje się tak ze względu na fakt, że ciało stale dostaje zwierzęcego materiału genetycznego.

Ponadto, nawet lekarze mówią, że dana osoba powinna przestać jeść produkty mięsne, takie jak poprawa koloru twarzy, blaknięcie cuchnący oddech. Nawet ciało zaczyna pachnieć inaczej. Po tym wszystkim, ludzki układ trawienny nie jest tak, drapieżnikami.

Jak widać, zalety i wady wegetarianizmu są niezbędne. Dlatego też, przed podjęciem decyzji, jak myśleć. Nie należy przyjmować pochopnych decyzji. Bardzo niebezpieczne, aby przejść na temat przyjaciółmi lub ślepo modą. W końcu, korzyści zdrowotne przyniesie tylko coś, co przynosi przyjemność osobie. Bądź zdrowa!

load...