Wegetarianizm i jego funkcje

Zawartość:

Co wiemy na temat wegetarianizmu występuje i to jest to? Wegetarianizm – całkowite lub częściowe odrzucenie pokarmu zwierzęcego. Zwolennicy wegetarianizmu nie jest rozpoznawany nie jeść mięsa, w tym ryb i drobiu. Obecnie jest przepływ staje się coraz bardziej popularne. Dieta wegetariańska ludzie trzymają i ze względów estetycznych, a ze względu na utratę wagi i wiary, i do leczenia. I tylko przemijająca moda. Weźmy pod uwagę to, co w rzeczywistości jest sposobem odżywiania, a gdy jest ono korzystne, a kiedy – szkoda.

load...

Rodzaje i zalety wegetarianizmu

Wegetarianizm ma różne rodzaje, istnieją trzy podstawowe obszary:

  1. Weganizm. Zwolennicy zużywają wegetariańska żywność po przetworzeniu gotowania. Niektórzy preferują owoce, część – produkty zbożowe. Istnieje weganie, którzy jedzą tylko surowe pokarmy roślinne;
  2. Laktoowowegetariańskich-dieta wegetariańska. Ci, którzy jedzą pokarmy roślinne w połączeniu z produktów mlecznych i jaj, wybierz lakto owowegetarianizm;
  3. Rodzaj wegetarianizmu nazywa laktovegetarianstvom, jak poprzedni. Jedyną różnicą jest to, że zwolennicy laktovegetarianstva nie jedzą jajek.

Nazywają siebie wegetarian i tych, którzy mają na stole nie jest mięso zwierząt stałocieplnych, ale są mleko, jaja, ryby i owoce morza. Muszę powiedzieć, że wegetarianizm – nie jest to tylko pewien rodzaj żywności. Jest też pewien styl życia. Wegetarianie, w przeważającej części, nie palić i nie pić alkoholu, a silna kawa i herbata. Oczywiście takie zachowanie ma wiele zalet. W szczególności, naukowcy twierdzą, że wegetarianie:

  • Lepiej niż nie-wegetarian, ogólny stan zdrowia;
  • Dłuższa średnia długość życia;
  • Rzadziej mają nadwagę, nadciśnienie, niedokrwienie, cukrzyca.

Ten imponujący czynniki, które są pozornie ważne argumenty na rzecz wegetarianizmu. Specjalnie dla tych, którzy długo i bezskutecznie zmaga się z nadwagą. Jednak przeciwnicy wegetarianizmu twierdzą, że wykluczenie pokarmów zwierzęcych z diety nie jest dozwolony. I to szkodzi na organizm ludzki, a nie korzyści. Czy to prawda?

Czy wegetarianizm jest szkodliwa?

Wegetarianie są przekonani, że wszystkie niezbędne witaminy organizm ludzki jest w produktach roślinnych. To nie jest prawda. żywnościowy pochodzenia roślinnego w nadmiarze materiałów jedyną witaminą C pełni zapewnić pożądany kompleks mineralną ciała ludzkiego, tak nie jest. W szczególności, witamina B2 może być jedynymi dostawcami mleka, jaj, wątrobie, nerkach, językiem. Brak tej witaminy powoduje uszkodzenie tkanki mózgowej, a to może spowodować poważne problemy dla tych, którzy jedzą tylko wegetariańskie jedzenie.

load...

Witamina B12 – aktywny uczestnik podziału komórek – a może nawet działać w naszym ciele tylko w żywności pochodzenia zwierzęcego: wątroba, nerki, serce, mleko, owoce morza, i jaj. Witamina D, która zapewnia wytrzymałość kości i zębów zawierają ryby, świeże jajka, mleko, masło, olej z wątroby dorsza. Ale w swoich produktach roślinnych praktycznie żaden. Niewiele niej witamina A – którego są zabijane przez ciało ludzkie wolnych rodników. Ale ryby, wątroba, jaja i produkty mleczne są bogate w nich.

Ci, którzy przestrzegać ścisłej diety wegetariańskiej, dieta swój zubaża nie tylko witaminy, ale także różne mikroelementy. Na przykład, w produktach roślinnych wystarczającej ilości żelaza, które również słabo absorbowany z nich. Dostarczyć go do organizmu ludzkiego jest głównie pochodzenia zwierzęcego. Niedobór żelaza powoduje rozwój anemii. Słabo absorbowane z produktów roślinnych i wapnia. Bit warzyw, owoców, zbóż, jodu i cynku. Nie dostarczanie pokarmów roślinnych w odpowiednich ilościach i poszczególnych białek. Nie pochodzą z aminokwasy – to, z którego te same białka są rozkładane. Takie są przypadki. Prawdopodobnie przeciwnicy wegetarianizm rację.

Tak, ale tylko częściowo. Wszystkie zalety proponowanego wegetarianizm diecie są głównie do sztywnych wegan. Jeśli nie przylegają do takiego wąskiego zakresu dostawy, a także zgodne z lakto-ovo-wegetarianizm, białka zwierzęce mogą być uzyskane z jaj, twaróg, mleko. Ale żelaza przez organizm ludzki może dostarczyć tylko ryby i drób. Selen wspieranie stonowanych naczyń krwionośnych zawarta tylko w owocach morza. Podeszwa dostawca wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które wzmacniają układ odpornościowy i przeciwstawnych nowotworów, jest ryba.

Okazuje się, że weganie, całkowicie pozbawiając siebie żywności dla zwierząt, wielkie ryzyko. Ale luźne zwolennicy takich moc, jeśli są one odpowiednie dla typowego pełnej diety wegetariańskiej, można uzyskać prawie wszystkie potrawy potrzebne. Krótko mówiąc, ci, którzy nie mają mięso na stole, ale jest drób, ryby i mleko, żywność pochodzenia niezwierzęcego jest praktycznie żadne niebezpieczeństwo.

Tak więc, można powiedzieć, że ścisły weganizm jest niebezpieczne i jest bezwzględnie przeciwwskazane u kobiet w ciąży i tych, którzy mają przynajmniej pewne problemy ze zdrowiem. Jest to niemożliwe, aby w odpowiedniej ilości witamin, minerałów i białek przez jedzenie tylko pokarmy pochodzenia roślinnego. Aby to zrobić, muszą dużo jeść, co jest obarczona z zaburzeniami przewodu pokarmowego. Ale co z tymi, którzy cierpią z nadwagą, mam zamiar iść na diecie wegetariańskiej? Mogę przełączyć go?

Wegetarianizm i Weight Loss

Od urodzenia, nasz organizm regularnie potrzebuje energii, która zazwyczaj pochodzi z żywności jemy. Zawiera składniki odżywcze, takie jak białka, tłuszcze i węglowodany. Energia zawarta w różnych produktów spożywczych jest mierzona w kcal lub kJ. 1 kilokaloria (kcal) odpowiada około 4,2 kJ (kJ). Białka w jednym gramie zawierać około 4 kcal, 1 g węglowodanów – i 4 kcal i 1 g tłuszczu – 9 kcal.

Ilość zużywanej energii zależy od wielu czynników: wieku, płci, masy ciała i ludzkiego wzrostu. Również istotne znaczenie w obliczaniu wymaganej ilości energii (kcal kilodżuli) ma klimat, równowagę hormonalną i stylu życia. Główną część organizm zużywa energię na jego głównej reakcji wymiany: aktywność serca, oddychanie, utrzymanie temperatury ciała i metabolizm, jak również od aktywności fizycznej: sportu i pracy fizycznej. Dlatego ważne jest, aby dobre odżywianie podczas ciężkiego wysiłku.

Niewystarczające spożycie energii powoduje, że organizm do włączenia do rezerw. Gdy wydatki rezerwy jest redukcja masy ciała. Odwrotnie, nadmierne zużycie energii jest przyczyną powstawania osadów tłuszczowych. Tak więc nie ma nadwagę, co z kolei pociąga za sobą szereg różnych chorób. Aby uniknąć przykrych konsekwencji, każdy z nas już ma zdolność do samodzielnego obliczania wymaganej ilości kalorii to dzień. Być może nie jest tajemnicą, że ludzie, którzy prowadzą aktywny tryb życia lub zaangażowany w ciężkiej pracy fizycznej, potrzebują więcej energii, niż tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Jeżeli obliczenia dla siebie, ile jest wymagane dla Ciebie kalorii / kilodżuli i odbierać je z żywności w odpowiednich ilościach, problemy z wagą nie będzie.

No dobrze, ale jeśli dana osoba nie jest zaangażowany w sport i styl życia mu nie pomoże, jeśli aktywnie proponowana dieta wegetarianizm utrzymać prawidłową masę ciała? W zasadzie tak. Tylko upewnij się, że należy poprawić. Tak aby nie pozbawić organizm niezbędnych elementów. W przeciwnym wypadku, utrata masy ciała może prowadzić do poważnej choroby. Muszę powiedzieć, że nawet ładnie siedzieć na takiej diecie. Wegetariańskie dania przygotowywane są szybko, bez większych trudności. Są smaczne i zróżnicowane, więc dieta może sprawić Neskuchniy i interesująca.

Jednak, chcąc przejść na dietę wegetariańską, należy pamiętać – nawet łagodny, może pójść w szkodę, jeśli byłem wielkim fanem mięsa. Nowa dieta jest w stanie wywołać brak równowagi w organizmie, więc lepiej się rozwijać stopniowo. Jeśli zamierzasz stracić dwa lub trzy (lub nawet więcej) dodatkowych kilogramów, pamiętasz pierwszą główną zasadę: „Nie przesadzaj” W słynnej powieści Amerykanin Robert P. Warren „Wszyscy ludzie króla”, jeden z bohaterów przyznaje, że nie może znieść chude kobiety: lubią makaron w opakowaniu, grzechotki i wstrzyknąć. Nie chcesz, aby stać się cierń lub suszone, aby zaburzenie metaboliczne, dlatego starają się przestrzegać środka wszystkiego. Istnieje nieskończenie wiele sposobów, aby schudnąć, co najważniejsze, wybrać ten, który jest właśnie dla Ciebie. Przechodząc swoje ciało w laboratorium doświadczalnym do testowania wszystkich rodzajów opatentowanych leków z nadwagą, wybrać jedno – i wyraźnie po wszystkich wymogów, należy regularnie używać. Jest to druga ważna zasada: regularność we wszystkim, czy jest stosowanie ziół „magicznych” i tynków, ładowania lub diety wegetarian.

Oczywiście, jeśli znalazłeś otyłości i obserwowano u lekarza, potem dieta dla ciebie – to jest zasadnicza zmiana w diecie do specjalisty docelowego. Lekarz powie od czego zacząć. Jeśli sam chcesz stracić 5-7 kg, należy użyć „diet Shock”. Przepisy tego rodzaju diet można łatwo znaleźć wiele książek odniesienia na odzyskanie ciała. Przykładem „diet Shock” może służyć jako tzw przybraniem diety. Opiera się ona na zasadzie rozdzielenia różnych kategorii produktów konsumenckich, który pozwala organizmowi lepiej trawić jedzenie. Poniedziałek zorganizować dzień warzywny, wtorek – mięso, jajka – w środę, czwartek, piątek – mleko – owoce morza, soboty, niedziele – owocowy – jeść, co chcesz; i można schudnąć 5-7 kg w ciągu trzech tygodni.

Opcje „diety Shock” set. Każdy z nich wydają się być oparta albo na zmniejszenie spożycia kalorii lub na zmniejszenie zużycia płynów lub tłuszczu i węglowodanów. Więc jeśli zaczniesz „szok” diety bez konsultacji z lekarzem, a następnie trzecią główną zasadę: słuchać reakcji organizmu. Nie kierowania się do choroby z powodu pragnienia, aby szybko pozbyć się nadwagi. Jeśli wystąpią zawroty głowy i utratę apetytu, jest prawdopodobne, aby „uderzeniowej diety” – nie jest dla ciebie. Odnoszą się do bardziej niezawodne i mniej szybki sposób. Żyją pod hasłem: „Nie daj się tłuszczu” Schudnąć powoli. Im szybciej organizm traci nadwagi, tym łatwiej jest je zyskuje ponownie. Nie zmniejszyć liczbę posiłków, lepiej jeść częściej, ale małe porcje. Gdy organizm jest głodny, wytwarza toksyny. Mniej słodycze, konserwy, sól i alkohol (kieliszek wina – to jest 100 kalorii)! Pij sok rano i nie dopchać noc. Wysoka aktywność układu trawiennego okresu – od 12 do 17 godzin. Od czasu do czasu zorganizować swoje ciało „rozładunku” dni. Szybko 1-2 dni raz w miesiącu.

A co najważniejsze – bez wychowania fizycznego nie można zrobić. Delikatna wegetarianizm i sport, w zasadzie zgodne. Można wybrać co chcesz: aerobik, lub formowaniu, fitness lub gimnastyki w telewizji, jogi lub tańca. Ale dostępności innych – zwykła rano (dzień, wieczorem, jak chcesz) gimnastyki. Dziesięć do piętnastu minut ćwiczeń każdego dnia, i eleganckie formy, który podałeś. Różnią się swoją skomplikowaną siłowni, sen, nie zapominając o swoich celach. Na przykład, jeden dzień poświęcić ćwiczenia na talię i tworzący go, drugi dzień – mięśnie brzucha, a trzeci – mięśnie ud, i tak dalej. Najlepiej, oczywiście, byłoby miło, aby dodać basen, masaże, spacery – w połączeniu z właściwego odżywiania daje niesamowite rezultaty! Nie mów tylko, że twój styl życia nie pozwala radzić sobie z nimi. Jeśli masz dzień znaleziono dziesięć minut do ładowania, potem winę nie jest sposobem na życie, a zwykłe lenistwo!

load...