Wcześniaki: rozwój, żywienie, pielęgnacja

Zawartość:

Rodzice małych dzieci i pobiegł zobaczyć świat, zawsze zaniepokojony kwestii – czy będzie utrzymać rozwój okruszki? Troska o dzieci urodzonych we wczesnych stadiach, raczej skomplikowane, ale jest to wykonalne. Medical Care, kompletny nadzór i poradnictwo dla dzieci, a także pragnienie rodziców, aby pomóc ich okruchy mogą znacząco zmniejszyć wzór rezonansu. Przedwczesne narodziny niemowląt zmienić początek rozwoju, ale to zajmie trochę czasu, a różnica będzie skończona.

load...

Przedwczesny dziecko rodzi się w przedziale od 28 th do 37 th tygodnia. Waży nie więcej niż 2,5 kg. Rozpoznaje cztery poziomy wcześniaków oraz opieki i rozwoju dzieci powinno odbywać się dokładnie zgodnie z wymaganym poziomie:

 • I – od 2500 do 2000 gramów;
 • II – od 2000 do 1500 gramów;
 • III – od 1500 do 1000 gramów;
 • IV – mniej niż 1000 gramów.

Przyczyny przedwczesnych porodów

Ustalenie przyczyn przedwczesnego porodu jest bardzo trudne, ponieważ w większości przypadków nie są unikalne i połączone ze sobą. Jednak często określane już ustalone przez wiele lat, takie jak czynniki społeczno-ekonomiczne lub biologiczne i kliniczne. Więc, jakie są przyczyny przedwczesnego porodu?

 • Nieodpowiednie warunki życia kobiety w ciąży. Głównymi powodami może służyć jako: niewydolność szukać pomocy medycznej, źle zbilansowana dieta, brak normalnych warunkach domowych;
 • Szkodliwe i ciężka praca. Kobieta powinna mieć na uwadze, że zgodnie z Kodeksem Pracy, Polskiej Federacji, ma prawo do odwołania się do wyższej instancji o przeniesienie do ułatwienia pracy;
 • Pogarsza zdrowie i bezpieczeństwo nawyki: palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, a zwłaszcza stosowania środków odurzających;
 • Wystarczy spowodować może być zbyt późno ciąża, albo w bardzo młodych dziewcząt wiekowych;
 • Obecność kobiet w przeszłości aborcji lub spontaniczne;
 • Różne czynniki kliniczne, które składają się w przewlekłej matki. Prawdopodobnie występują problemy z układu hormonalnego, nerwowego wstrząsy podczas ciąży;
 • Od strony płodu są również możliwe oraz choroby genetyczne lub chromosomowy i ewentualnie immunologiczny konflikt z matki.

load...

Profilaktyka przedwczesnego porodu

Pamiętaj, że w większości przypadków, środki zapobiegawcze pomoc w celu uniknięcia opóźnień w wyglądzie okruchy do światła. Przyczyny porodu przedwczesnego, jak to wynika z powyższego, są zdejmowane. Przestrzeganie wszystkich rad i zaleceń ginekologa może pomóc czekać aż terminem okruchów wrodzonych. Jeśli z jakiegokolwiek powodu ginekolog oferuje hospitalizacji w celu utrzymania ciąży, nie należy z niej zrezygnować – zdrowie dziecka jest nie do przyjęcia, aby zagrozić.

Groźba przedwczesnego porodu na oddziale położniczym szpitala zostaje wyeliminowany bardzo szybko. Lekarze starają się przedłużyć ciążę, jak to możliwe, ponieważ siedem miesięcy przedwczesny dziecko ma znacznie większe szanse na prawidłowy rozwój dziecka urodzonego niż w świetle piątym miesiącu ciąży.

Każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć na temat objawów przedwczesnego porodu, tak aby nie przegapić pierwszego alarmu „dzwony” tak szybko, jak to możliwe i wezwać pomoc medyczną. Powinno się prosić o pomoc, jeśli:

 • Kobietę, regularny ból przeciąganie w jamie brzusznej lub w okolicy lędźwiowej;
 • Stale wilgotna odzież – istnieje możliwość wyciekania płynu owodniowego;
 • Nagły ból;
 • Nagły ból głowy, zawroty głowy.

Tworzenie fizjologiczna wcześniaków

Przy urodzeniu wszystkie dzieci schudnąć, która jest znacznie bardziej zauważalne, gdy dziecko urodziło się przedwcześnie. Takie dziecko może stracić do 15 procent masy ciała. Utrata masy ciała znacznie wpływa na termoregulację ciała, tak, że dziecko powinno być dokładnie warunki ogrzewania. W tym celu metodę inkubator, jest to dość skuteczna, gdyż pozwala na tworzenie wszystkich niezbędnych warunków fizjologicznych dla życia i rozwoju wcześniaka.

Nawiasem mówiąc, jeśli masz możliwość poproszenia o pomoc w profilu szpitalnym, specjalizuje się w prowadzeniu przedwczesny poród, spróbuj to zrobić. W tych szpitalach pielęgniarską wcześniaków dzieci jest powszechne, a cały personel medyczny posiada niezbędne umiejętności. Ale nawet jeśli taka możliwość nie robić – nie panikuj. Inkubator dla wcześniaków są w każdym domu opieki, dzięki przetrwaniu dzieci jest dość wysoki.

Jest dokładnie tak, jak urodzi się dziecko, to zależy od wielu czynników i wskaźników zdrowotnych. Pamiętaj, że bardzo przedwczesnych dzieci po cięciu cesarskim mają znacznie większą szansę przetrwania i pomyślnego dalszego rozwoju. To dlatego, że dzieci z bardzo niską masą urodzeniową, może po prostu nie ponosi sam proces przechodzenia przez kanał rodny.

W pierwszym roku życia

Inkubator tworzy odpowiednie środowisko dla istnienia, który pomaga dziecku podczas oddychania nie spędzają dużo energii, zwłaszcza gdy rodzi bardzo przedwczesnych dzieci. A jeśli dziecko urodziło się zdrowe, jego przyszłość przyrost masy ciała w ciągu najbliższych miesięcy przełoży się normalnie.

Rozwija się szybko, jakby starając się dogonić rówieśników, przedwczesny dziecko przybiera na wadze tyle dobrze, po kilku miesiącach, zwiększając masę na pół. Do roku wartość masy ciała może zostać zwiększona sześciokrotnie. O niskiej wadze po urodzeniu, dziecko będzie szybciej wpisywać go w pierwszym roku życia.

Można zaobserwować podobny wzór, jeśli zwrócić uwagę na wzrost. W pierwszym roku życia dziecko rośnie około 40 centymetrów. I dodając do 2 centymetrów rocznie, do pięciu lat, to nie będzie bardzo różni się od swoich rówieśników.

Układu oddechowego, narządów korzenia układu nerwowego, kształt czaszki u wcześniaków mają nieodpowiednich wartości. Dlatego lekarze powinni uważnie monitorować wzrost obwodu głowy w pierwszym roku życia.

 • W pierwszym miesiącu do 6 cm;
 • Drugi miesiące 2-3 cm;
 • W trzecim miesiącu 2 cm;
 • Od czwartego do szóstego miesięcy do 1 cm;
 • Następnie – o centymetr w każdym miesiącu.

Psychiczne i motor-motor rozwoju

Tworzenie zdolności psychomotoryczne i większość dzieci urodzonych we wczesnych stadiach, pojawiają się później niż donoszonych niemowląt. Rozwój wcześniaków przez miesiąc zależy od stopnia szczątków wcześniaków. Zaległości zależy od poziomu wcześniaków: na poziomie I-II – rozwój równa jeden rok; III-IV na poziomie – do 3 lat.

Począwszy od czterech miesięcy wcześniaków trudniej utrzymać głowę w pozycji leżącej na brzuchu. I bliżej do sześciu miesięcy – w pionie. Już pięć miesięcy przychodzi rozwoju emocjonalnego – wcześniaki odróżnić obcych od domu, zaczynają brać zabawkę że dorośli zaoferowania je określić źródło dźwięku.

Blisko osiem miesięcy dzieciom rozwijać mobilność w pozycji poziomej. Dziecko może wykonać skręt w brzuch, a brzuch z powrotem, starając się skradać. Potem uczy się siedzieć, leżeć, stać się na własną rękę. Jeść bez pomocy dorosłych, dzieci te nie próbują przed literami 11-12 miesięcy. W tym samym okresie przychodzi i dokładności umiejętności.

Karmienie okruchy przedwczesnych

Wcześniaki mają znacznie mniejszą wagę niż osoby urodzone w terminie. I ich organizm jest zmuszony rozwijać się w szybszym tempie niż z rówieśnikami. Ale wtedy trzeba spojrzeć na problem z innej strony – w tartej wcześniaków niedojrzały układ trawienny nie jest dobrze rozwinięta, jak ssanie i połykanie odruchów.

Jest także przeszkodą do normalnego procesu fermentacji może być niewystarczające wydzielanie śliny, co jest typowe dla wcześniaków tartej. A pojemność żołądka nie jest tak wielka, jak w przypadku dzieci urodzonych w terminie, a więc są one znacznie bardziej skłonne do wymiotów. Powodu zmniejszonego kwasu żołądkowego wydzielanie mleka z piersi nie jest trawiona w całości.

W niektórych szpitalach macierzyńskiego praktykowane zwabić wcześniaków ze sztucznych mieszanin. Pre-negocjować sprawę z pediatrą. Przy podejmowaniu decyzji dokładnie, jak pielęgnować wcześniaka, należy pamiętać, że najbardziej użytecznych i pożywne posiłki mleko matki jest zaledwie matki.

Staraj się utrzymać karmienie piersią w każdy możliwy sposób. Jako zasada ta może być wykonana w większości przypadków – to chcieć. Nawet zjadł dziecko urodziło się tak słaby, że nie można jeść na własną rękę, a zasilany przez sondę, może być podawany odciągnięte mleko.

Okres rehabilitacji

I przedwczesny poród i farmacja drobnych okruchów pozostawił. Zaburzenia naturalnych lekarzy i mama i tata poszedł również w zapomnienie. Twoje okruchy spieszyć się urodzić, uzyskała niezbędną wagę, nabyte umiejętności niezbędne życiowe – oddech, płacz, ssanie.

Oczywiście, wszyscy rodzice są bardzo zaniepokojeni tą kwestią, jako rehabilitacji wcześniaków. Warto zauważyć, że w nieskomplikowanych przypadkach nie specjalny program rehabilitacji i nie jest wymagana – natura zrobi wszystko sama. Najważniejszym warunkiem jest to, że trzeba przestrzegać rodziców – jest terminowe i prawidłowe obserwacja dziecka w klinice. I bardzo szybko, twój okruchy będzie nie różni się od swoich rówieśników!

load...