Wcześniaki po cięciu cesarskim – uważaj!

Ostatnio, coraz więcej dzieci rodzi się przez cesarskie cięcie. Można się spierać o to, czy to jest dobre czy złe – ale pozostaje faktem. I bardzo często cięcie cesarskie jest jedyną szansą na dziecko urodzić się stosunkowo zdrowe. Zwłaszcza gdy maluch – bustler i postanowił spotkać się z rodzicami zanim są one wymagalne. Wcześniaki po cesarskiego cięcia – bardzo pilnym problemem.

load...

Wielu rodziców zaprzecza samej idei, że ich dziecko urodziło się przez cięcia cesarskiego niż – każda różni się od innych dzieci. Istnieje wiele teorii, że te dzieci są w rozwoju nie tylko są równe, ale czasami wyprzedza swoich rówieśników. Jednakże, aby być bezpieczne jeszcze nigdy nie będzie zbędne.

Jednym z najczęstszych nieporozumień jest to, że poród przez cesarskie cięcie mniej dotkliwe dla dziecka. I rzeczywiście – na pierwszy rzut oka może wydawać się, że wszystko dzieje się bardzo szybko i całkowicie bezbolesne dla dziecka.

Ale tak nie jest, ponieważ poród naturalny – jest dokładnie to, co natura wybrała. I zastanów się charakter tego procesu, zapewniając wszelkie możliwe niuanse. A dziecko nie cierpi z powodu przejścia przez sposoby narodzin matki. Raczej przeciwnie – czuje, że zasadnicze znaczenie fizjologiczne doznania i przeżycia emocjonalne.

W przeddzień narodzin dziecka w organizmie istnieją znaczące zmiany – natura niesie rodzaju szkolenia. W wyniku tych procesów, dziecko rodzi się już przygotowuje się do życia poza organizmem matki. I to jest prawda, nawet jeśli praca zaczyna przedwcześnie – kilka godzin, ciało jest zmobilizowane okruchy.

load...

Ale w przypadku interwencji chirurgicznej u wcześniaków ciąży miękiszu może być całkowicie nieprzygotowany do samodzielnego życia. Jest rzeczą oczywistą, że ten rodzaj porodu ma na dziecko bardzo negatywny wpływ. I w większości przypadków, nie mogą wpływać na stan fizyczny okruchy.

Oczywiście, tak jak urodziła dziecko, to znaczy dużo – wcześniaki są różne od tych urodzonych o czasie i w sposób naturalny. Chociaż rodzice często pobożnie wierzyć, że te dwie grupy dzieci nie różnią. I rzeczywiście – dziecko, nawet jeśli przedwczesne, ma potencjał, aby dorosnąć zdrowe, rozwija się dobrze, być karmione piersią przez bardzo długi czas.

Iw jego fizycznego i psychicznego rozwoju „kesaryata” nie przyznają się do dzieci, które urodziły się w sposób naturalny. Jednak, podobnie jak dzieci potrzebują dużo więcej troski i uwagi ze strony personelu medycznego i, oczywiście, z mamą i tatą. Istnieje kilka tajemnic, które pomogą dziecku szybciej przystosować w ten nowy, ale wciąż mu świat.

Dziś mówimy o cechach zarówno opieki fizycznej i psychicznej dla takich okruchów. Po tym wszystkim, istnieją pewne bardzo podstawowe rzeczy, których realizacja dla wcześniaka, który urodził się przez cesarskie cięcie są bardzo ważne. I nie powinny być ignorowane w każdym przypadku.

Co robić? emocjonalna strona

Pierwsza i najważniejsza zasada – to kontakt z dzieckiem. Chociaż, w sprawiedliwości, to należy zauważyć, że komunikacja jest niezwykle ważna dla wszystkich dzieci, bez względu na sposób, w którym się urodzili iw jakim okresie. Ale „co jest Cezara” komunikacja jest podwójnie ważne – używać go do jakiejkolwiek możliwości.

Po pierwsze – emocjonalny i fizyczny kontakt. Lekarze – neonatolodzy Zaleca się tak często, jak to możliwe, by pogłaskać okruchy z głową w dół na obcasach. A ruch powinien być wystarczająco silny, ale miękkie. Pociągnięcia powinny być wykonywane dwa razy dziennie przez około 7 – 10 minut. W podświadomości analogii dziecko na pewno odbędzie się przejście przez kanał rodny. I rozpocznie pewne procesy – jak w umyśle dziecka, a warstwa fizyczna. Ten środek jest skuteczny w pierwszych trzech tygodniach życia dziecka.

Nawiasem mówiąc, konieczne jest również wspomnieć, że psychologów dziecięcych zalecają dzieci wyrośli, urodził się przez cesarskie cięcie, często grają w gry tematyczne – wspinać się przez tunele. I to nie jest konieczne, aby kupić bardzo drogich systemów gry – domowej roboty tunele krzesła i koce są dzieci, nie mniej miłości.

Po drugie, należy zwrócić szczególną uwagę na aspekt sen dziecka. Lekarze stwierdzili, że niezawodnie niemowlęta urodzone przez cesarskie cięcie, bardzo często marzą straszne sny. Oczywiście, że może tylko marzyć o podobnych okruchy, nie jest znana. Ale pozostaje faktem. Dlatego nigdy nie zostawiać dziecko śpiące w pokoju sam, przynajmniej w pierwszym roku życia.

Sen wspólnego nocy w tym przypadku – jedna z najlepszych opcji. Budząc się, maluch poczuje matki ciepło, komfort i spokój. To znacznie ułatwia życie zarówno dziecka i matki najbardziej. Tak, i można od razu karmić dziecko, bez wychodzenia z łóżka. Ale w żadnym wypadku nie wolno nam zapomnieć o ostrożności. Początkowo lekarze zalecają wprowadzenie dziecka do snu, jeśli nie za materac oddzielną częścią dla dzieci, a następnie, co najmniej, na podstawie odrębnych koce.

A w ciągu dnia tak często, jak to możliwe, staraj się wziąć swoje dziecko w ramionach, najlepiej w momencie, gdy miękisz bierze kąpiele powietrzne. Kontakt „skóra do skóry” jest bardzo ważne dla dziecka: do fizycznego, jak również dla rozwoju emocjonalnego. Wkrótce zauważysz pozytywny rezultat – dziecko przestaje działać w górę, a sen będzie znacznie spokojniejszy. Ponadto niektóre obserwacje sugerują, że te dzieci, nawet dorastając, czując się bardziej spokojny i chronione.

Nawiasem mówiąc, te dzieci, jak podrosną i wymagają szczególnej uwagi. Chociaż przyczyna jest niejasna, pozostaje faktem – dzieci urodziły się przez cesarskie cięcie, coraz bardziej niepewne i ostrożne niż ich rówieśnicy, którzy urodzili się w sposób naturalny. Rodzice powinni zawsze mieć to na uwadze i wzmocnić jego wiarę w siebie. Chwal dziecko przy najmniejszej prowokacji, a czasami bez powodu. Ale krytyka i komentarze, a wręcz przeciwnie, trzeba być bardzo ostrożnym. Ale niech siedzą na szyi, oczywiście, nie jest to konieczne. Spróbuj się znaleźć „złoty środek”, że dziecko nie rozpocznie prostu manipulować ciebie.

Co robić? boczna fizjologicznej

Teraz nadszedł czas, aby mówić o funkcjach organizmu, który ma dziecko po cesarskim cięciu. W zasadzie są one równie istotne dla donoszonych niemowląt i dla których urodziło się przedwcześnie. I rodzice muszą uwzględniać te możliwości, aby rozwijać zdrowe dziecko.

  • karmienie piersią

Dzieci urodzone przez cesarskie cięcie, a nawet przed terminem, często bardzo słabo przybiera na wadze. Tak, a system immunologiczny często znacznie osłabiony. Dlatego lekarze zalecają karmić mlekiem matki tych dzieci tak długo, jak to możliwe. Oczywiście, aby zorganizować karmienia piersią jest znacznie trudniejsze niż po pochwę. Ale to jest całkiem możliwe, dlatego, nowa matka musi podjąć ten wysiłek, bez względu na to, jak trudne to pierwszy raz, to nie była ona.

  • Pieluszki dziecka

Nowoczesne rodzice wolą nie swaddle dziecko od pierwszego roku życia. Jednak przedwczesne okruchy, a także tych, którzy rodzą się przez cesarskie cięcie, pediatrzy zalecamy przewijania przynajmniej pierwszy miesiąc. Wierzą, że w pieluchach dziecko czuje się prawie taka sama jak w łonie matki. I to przynosi dziecko moralną satysfakcję.

  • Wizyty do neurologa i kardiologa

Dziecko powinno być regularnie pokazują neurologa. Pierwsza kontrola powinna być przeprowadzona jeszcze w szpitalu zaraz po urodzeniu. Następny zaleca neurologa inspekcji co miesiąc w pierwszym roku życia. Cóż, w takim przypadku, jeśli rodzice zauważyć, że dziecko jest zbyt płaczliwy, zwłaszcza w nocy lub w stanie spoczynku okruchy zaczynają wstrząsać uchwyt i brodę, aby zobaczyć się z lekarzem – neurolog powinien być wysłany natychmiast, bez zwłoki wizyty w nieskończoność.

Zwykle lekarz – pediatra na własnych harmonogramów wizyta neurolog. Reasekuracja w tym przypadku jest to uzasadnione, ponieważ wcześniaki są narażone na ryzyko chorób układu nerwowego wiele więcej.

  • Wizyta innych specjalistów

Nie należy zapominać o potrzebie uczestniczenia i innych specjalistów. Po tym wszystkim, na pewno dziecko urodziło się przedwcześnie, a nawet przez cesarskie cięcie, a nie tak po prostu? A te choroby, które zostały dziecko, a po urodzeniu nie są nigdzie. I w tym przypadku, jeśli przyczyną była choroba mojej matki, mogą one również o sobie znać, ale dziecko. Dlatego też, jeśli lekarz – pediatra zaleci, aby pokazać dziecku żadnych innych lekarzy, w każdym razie, nie ignorować.

I nie zapominaj, kardiolog. Wszystkie dzieci, które urodziły się przedwcześnie – zarówno w sposób naturalny i przez cesarskie cięcie – powinna wynosić co najmniej trzy razy w ciągu pierwszego roku życia zbadane przez lekarza – kardiologa. Dlatego, nawet jeśli lekarz – pediatra nie daje skierowanie, zadać mu siebie. Po tym wszystkim, czas widoczne problemy z sercem często z powodzeniem mogą być poprawione.

Najczęstsze problemy

I wreszcie, powinniśmy również mówić o niektórych z najczęstszych problemów zdrowotnych u wcześniaków urodzonych w wyniku cesarskiego cięcia. Oczywiście, nie jest to konieczne, że te problemy będą miały te wszystkie dzieci, bez wyjątku. Ale jest nie mówiąc nadaremno „Uprzedzony. – jest uzbrojony”

Te dzieci około 70% wszystkich przypadków zespołu nadpobudliwości psychoruchowej rozwija się, jak rosną. A jej szczyt jest dosyć dziwnie, na dojrzewania. I ten problem nikt w głowie nie kojarzyć się z ciężkiej pracy.

Ze względu na fakt, że jest ostry spadek macicy i ciśnienie otoczenia, często obserwuje się mikro krwotok mózgowy na cesarskie cięcie. I około połowy wszystkich przypadków, dziecko rodzi się wraz ze wzrostem ciśnienia śródczaszkowego.

Często te dzieci rodzą się z niedokrwistości z niedoboru żelaza i niedotlenienie. Dlatego bardzo ważne jest, aby ściśle monitorować te życiowych dostrzec problem i jak szybko można podjąć niezbędne środki.

I pamiętaj, że najważniejsze, że trzeba dziecku – jest miłość!

load...