Wczesne Rzodkiewka: uprawa pierwszych witamin

Rzodkiewka – pierwszy, a więc najbardziej popularne warzywa wiosna. Wartość rzodkiewka nie tylko spowodowane przez fakt, że ma wysoką zawartość wielu istotnych elementów ludzkich i witamin, ale także fakt, że był to jeden z pierwszych rzodkiewki te witaminy przynosi ludziom, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie rezerw organizmu po długiej zimie.

load...

Rzodkiewki, lub jak to warzywo jest potocznie nazywany, rzodkiewki, gdzie uprawa nie jest trudna, została podjęta, zgodnie z legendą, chiński podróżnik Marco Polo. Z Wenecji, gdzie przyniósł, rzodkiewka już rozłożone w całej Europie, z którego przybył do Rosji na osobisty rozkaz Piotra I. Rzodkiewka jest znany nie tylko żywności, ale także właściwości lecznicze. On doskonale usuwa toksyny z organizmu, a to jest ważne dla ludzi, którzy mają nadwagę, rozkłada tłuszcze.

Rzodkiewki otwiera sezon wczesnych wiosennych warzyw. Jest także najbardziej przedwczesne rodziny jadalnego korzenia. Ale odmian rzodkiewki są tak zróżnicowane w sposobach uprawy i dojrzewania, to pozwala mieć przez cały rok na stole świeże rzodkiewki.

Europejski rzodkiewka jest najbardziej przedwczesne – dojrzewa do dwudziestu do dwudziestu pięciu dni. Wśród odmian są przydzielane „Early Red”, „Pokład”, „Bogini”, „sople”, „ciepła”, „Świt”, „Francuski śniadanie”, „Podstawy” i inne. Korzenie tych odmian ważą 7-20 gramów i kształt zmienia się z rundy na wydłużone. Farbowanie jest również najbardziej zróżnicowane – od białego i żółtego na różowy, czerwony i fioletowy.

Rzodkiew zawiera duże ilości soli mineralnych, potasu, wapnia, magnezu, fosforu i żelaza, które są łatwo przyswajalne przez organizm. Bogaty rzodkiew i witaminy: zawiera witaminy, enzymy, kwas askorbinowy, oraz kwasy organiczne.

load...

Rzodkiewki – rośliny odporne na zimno, ale bardzo swiatlolubny. Nasiona rzodkiewki rozpoczęciem kiełkowania w 2-3 ° C, a sadzonki wytrzymują nawet niewielkie mrozy – do -2-3 ° C Uprawiane rośliny nie boją krótkim okresie zamrażania w 4-5 ° C poniżej zera. Jednak optymalna temperatura dla uprawy rzodkiewki wynosi + 16-18 ° C

Uprawa rzodkiewki wcześnie rozpocząć pod koniec lutego – w połowie marca, gdy jest zasiane w szklarni. Siewu rzodkiewka, który hodowlę prowadzi się pod pokrywą filmowej rozpoczyna się pod koniec marca. W normalnych okolicznościach można siać rzodkiewki rozpocznie się w połowie kwietnia, tak szybko, jak to pierwsza okazja do pracy w ogrodzie. Używając technologii uprawy rzodkiewki pod folią, uprawa można uzyskać dwa tygodnie wcześniej.

Siew

Rosną rzodkiewki może być na działce, która jest dodatkowo zaprojektowany do uprawy pomidorów. Siew może wynosić do dwudziestu maja, niemal co tydzień. To daje możliwość nie tylko zebrać dobre plony, ale także na przygotowanie się do następnego kultury gleby do sadzenia.

Zasiać ziarno najlepszych wierszy na głębokość dwóch centymetrów. Jeśli locha rzodkiewki głębiej, korzeń nie może związać. Odległość między rzędami powinna być 8-10 cm. W tym scenariuszu, jeden metr kwadratowy mogą być sadzone około 15 g nasion, która jest 1,5-2 tysięcy kawałki nasion.

Należy pamiętać, że rzodkiewka rośnie w okresie, gdy światło dzienne na dłużej niż dwanaście godzin, to jest niepożądane. Pomimo faktu, że rzodkiewka jest szybko rozwijającym się, często pozwala strzałkę, a korzenie są płytkie, gorzki, zdrewniałe. Dlatego optymalne warunki uprawy rzodkiewki są wczesną wiosną lub latem, druga połowa.

Nasiona rzodkiewki jest dobrze wstąpił, powinny one być zasiane do gleby, uprzednio rozlane wody. Kiedy pojawiają się pierwsze sadzonki prawdziwy liść, muszą być rozcieńczona, pozostawiając odstęp między roślinami dwa do trzech centymetrów. Wielu początkujących ogrodników nie wyszło dobre plony rzodkiewka jest z powodu opóźnień w trzebieży.

Ale eksperci twierdzą, że lepiej jest najpierw zasiać jedno nasiono, jak przerzedzenie może uszkodzić korzeni pozostałych roślin, a to może wtedy rosną gorzej, a nawet tworząc strzałkę. Sow musi być na podstawie odległości wynosiła 5 cm x 5 cm pomiędzy roślinami.

Uprawa i pielęgnacja

Technologia uprawy rzodkiewki i opieki jest bardzo prosta – kopanie, pielenie, podlewanie. Ponieważ roślina ta jest bardzo kochający wodę, a następnie podlać go, zwłaszcza przy suchej pogodzie, powinny być dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W tym przypadku, rzodkiewka gęstnieje i soczyste. Gdy roślina nie jest wystarczająco wilgoci, jego korzenie, jeśli utworzone, rośnie wydrążony i szorstka, a sama roślina natychmiast niech strzałkę.

W chłodne i zimne dni podlewać rzodkiewki mają do umiarkowanego i rzadko. Wraz z nadejściem ciepła podlewanie zastąpiony na częste i obfite. Sucha i gorąca pogoda tygodniowa stawka rzodkiewka podlewanie powinno być 10 litrów / m². M.

Szczególnie rzodkiewka wymaga wilgoci, gdy pierwszy prawdziwy liść, korzeń i zaczyna być utworzone. Jeśli nie jest sucha pogoda, to jest niemożliwe, aby utrzymać rzodkiewki bez wilgoci na dłużej niż trzy godziny, w przeciwnym razie będzie tak w przyszłości rozwijać. Bez podlewania rzodkiewki rosną trudne i gorzkie. Ale nadmierne podlewanie prowadzi do pewnych problemów. W tym przypadku, rzodkiewka zaczną pękać.

Jak powiedzieliśmy wyżej, rzodkiewka staje się mały i nie smaczne w uprawie podczas długich godzin dziennych. Aby tego uniknąć, w okresie letnim, aby zmniejszyć długość światła dziennego może sprawić, że ekran czarny film.

Na początku rzodkiewka wskazane rosną w szklarniach, szklarniach lub w schroniskach filmowych. Wysiew przeprowadzono w takich warunkach, które są określone przez konstrukcję szklarni i warunków pogodowych. Wielu ogrodników są na stronach ogrzewania szklarni, która zależy od nasłonecznienia i siewu w nich przypada zazwyczaj na pierwszej lub drugiej dekadzie kwietnia. W celu przyspieszenia rozpoczęcia kiełkowania, przed siewem nasiona mogą kiełkować.

Gleba

Rzodkiewka, w zasadzie, nie wymagający składu gleby, ale szczególnie dobrze rośnie w bogatej w substancje organiczne, sypkiej ziemi z obojętnym lub lekko kwaśnym reakcji. Do uprawy tych roślin okopowych nie nadaje się na zimno i ciężkich glebach gliniastych i piaszczyste płuca ziemi. Aby tych glebach rosną rzodkiewki, powinny dodać humus z szybkością 10 metrów kwadratowych. M 20-30 kg.

W ogrodzie, w którym zamierzają posadzić rzodkiewki, gleba powinna być przygotowana na jesieni. Aby to zrobić, należy go traktować wodnym „Bajkał EM-1” leku, rozpuszczając je w stosunku 1: 100. Dawka stosowana w roztworze w tym przypadku 2-3 litrów / kwadrat. Wzrost m. Rzodkiewka ma wysoką energię, a zatem wymaga zasilania i reaguje na nawozy organiczne. Dlatego dobrze jest, aby spadek na łóżku przeznaczonym do rzodkiewki, kompostu. Nawiasem mówiąc, na takim łóżku, dzięki aktywności mikroorganizmów, śnieg, wiosna przyjdzie wcześniej wszystkiego.

Przetwarzanie sprężyna powinna być wykonywana, gdy gleba ogrzewa się nie mniej niż 10 ° C. Rzodkiewki sadzenia powinien nie wcześniej niż siedem dni rozpocznie się po zakończeniu leczenia gleby. Rzodkiewki można sadzić na miejscach, gdzie uprawy roślin, takich jak pomidory, ogórki, groch, ziemniaki, fasola.

Nie można zrobić świeżego nawozu do ziemi – w tym przypadku, rzodkiewka będzie wydrążony w środku. To musi być karmione tylko zgnił materii organicznej. Proszę pamiętać – jeśli gleba brakuje azotu, następnie rośliny liście żółkną, ubogie formy i wierzchołki korzeni rzodkwi. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie złożonych nawozów o dużej zawartości azotu. Jeśli nie związany korzenie, a liście wyglądają dobrze, nie ma wystarczającej ilości potasu w glebie. W tym przypadku, należy dodać potażu.

Rzodkiewki zebrano selektywnie jako starzenia. Pierwszy zbiór wczesnych odmian rozpocząć w dwudziestu do dwudziestu trzech dni po pierwszych pędów i średnio wczesny – o 03:56 i pół tygodnia.

Choroby i szkodniki

Nie mogą rosnąć rzodkiewki, a na glebach kwaśnych, ponieważ nie wpływa na choroby wirusowe rzodkiewka – Kila, w której korzeniem owocach pojawiają się narośli. Te korzenie należy unikać, a do zniszczenia.

Pod koniec maja – początek czerwca, gdy budzi się wszystkich żywych stworzeń, rzodkiewki może uszkodzić krzyżowych muchę kapusta i pchły. Z tego powodu, istnieje małe korzenie na „rany”. Zapylanie liść popiołu rzodkiewka, wyciąg z czosnku lub pył tytoniowy pomaga uniknąć tej plagi.

Crucifer pchełki może zniszczyć plony przed pojawieniem rzodkiewki. Aby zapobiec urazom, konieczne jest śledzić ich do łóżek nie pojawiają się chwasty. Ponadto, nie powinny być często poluzowanie gleby i spryskiwanie.

Kapusta mucha w maju-czerwcu stawia na trzpieniu lub na ziemi w pobliżu rzodkiewka macierzystych, jaja, z których około tygodnia później pojawiają się larwy, które gryźć korzenie. Używane przed tymi szkodnikami powstrzymuje następującą mieszaninę: 100 g pyłu tytoniowego w 100 g, jesionu i 1 łyżeczka pieprz .. Dodać go do korytarza, a następnie poluzować gleby co trzy do czterech dni na głębokości od dwóch do trzech centymetrów.

Pomocnych wskazówek

  1. Rzodkiewka pięknie dogaduje się z wielu kultur. Jej nasiona w otwartym polu mogą być wysiewane z nasion cebuli i marchwi – a niektóre warzywa nadal rosnąć, inni mogą już być stosowane w żywności.
  2. Nie trudno rosną rzodkiewki i na balkonie. Nie powinno być chłodne i nie wilgotna. Dla wzrostu rzodkiewki z warzyw korzeniowych pasują pudełka okrągłe głębokość piętnastu centymetrów, a dla odmian podłużnych powinny być nie mniej niż dwadzieścia głębokości.
  3. Rzodkiewki oraz przechowywane w lodówce w temperaturze od około zera stopni. Jego świeżość może być przedłużony, jeżeli stawiamy rzodkiewka pozostawia w dół, nie odcinając szczyty, w misce z zimną wodą i umieścić w chłodnym miejscu. Następnie konieczne jest okresowe posypać wody.

load...