Wczesne objawy ciąży, aby opóźnić

Zawartość:

„Opóźnienie … w ciąży?” Te pytania dosłownie pozbawieni snu dla wielu kobiet, które nie rozpoczęły w czasie planowanej miesiączki. Oczywiście, najlepiej jest odwiedzić ginekologa lub przez test ciążowy licznik. Jednak podróż do lekarza, a testy ciążowe są istotne tylko po opóźnieniu miesiączki. Ale co, jeśli naprawdę chcesz wiedzieć z góry, bez czekania na opóźnienie miesiączki? Czy istnieją jakieś szczególne wczesne objawy ciąży, które pojawiają się przed miesiączką opóźnienia?

load...

Te pytania straszyć tak wiele kobiet. Oczywiście, istnieją te wczesne objawy. Ale nie być zbyt trudne na tych znaków nadziei – są często błędne. Ponadto, lekarze zauważyli ciekawy wzór – większość z tych wczesnych objawów pojawiają się do tych kobiet, które są bardzo czekają na ciążę. Mówiąc najprościej, są gotowi, aby zobaczyć wczesne objawy ciąży długo przed
Opóźnieniem, i we wszystkim – nawet w miejscach, gdzie nie istnieją.


W jaki sposób określenia obecności lub braku ciąży?

Oprócz braku miesiączki, a nawet przed jego zwłoki, istnieją pewne wczesne znaki ostrzegawcze ciąży, takie jak:

 • Gruczoły sutkowe

Gruczoły sutkowe są często pierwszym w odpowiedzi na pojawienie się nowego życia. Jeśli nawet przed nieudanego okresu pojawią się objawy takie jak tkliwość piersi – szczególnie po naciśnięciu, zwiększona wrażliwość brodawki i wybór z nich z łagodnym dociskowych kropel siary – stoi strażnik. Zwłaszcza, jeśli są wykorzystywane do tych objawów nie obserwowano. Chociaż w niektórych przypadkach mogą pojawić się takie objawy przed rozpoczęciem miesiączki.

load...
 • Nudności

Dość często jednym z pierwszych objawów, opóźnienia występujące aż cykl menstruacyjny jest nudności. Stopień nudności mogą być bardzo różne – od łagodnego do szybkiego przechodzenia anacatharsis. Niektóre kobiety w ciąży nudności pojawia się na długo przed opóźnienia cyklu miesiączkowego.

 • Zmiana preferencji smakowych

Należy pomyśleć o możliwości ciąży i jeśli kobieta pojawiła zmiany preferencji smakowych. U osób, zjawisko to znane jest jako zaburzenia smaku – może chcieć stale mieć kwaśny, słony, słodki. Znajome pokarmy mogą nagle stać się nieprzyjemny, a nawet powodować nudności. To właśnie te wczesne objawy ciąży pojawiają się opóźnienia występują najczęściej.

Podczas gdy w niektórych przypadkach zjawisko to jest sprowokowany przez banalną niedokrwistości z niedoboru żelaza. Jednak jeśli masz nietypowe preferencje smakowe, ale nie ma ciąży, należy skonsultować się z lekarzem, hematologa. Niedokrwistość należy traktować bez przerwy.

 • Zmiana apetytu

Nie mniej powszechne i zysk lub odwrotnie, zanik apetytu. Sięgnąć po raz trzeci z rzędu kok? Nie spiesz się do winy, a za karę nękać wyniszczającą treningi ciała – być może już wkrótce będzie można zobaczyć na teście dwóch cenionych paski. To samo odnosi się do zmniejszenia apetytu. Jeśli okaże się, że nie można patrzeć na jedzenie, to nie jest konieczne „zmusić” ciało jest siłą. Nie chcesz – więc nie jest teraz potrzebne.

 • Zmęczenie

Nie masz czasu, aby wstać z łóżka, a już czuję się tak zmęczony, jak zrobić z ogólnego sprzątania, przekazał raportu kwartalnego i kilka godzin spędził na rowerze stacjonarnym? Być może w ten sposób organizm zwraca na siebie uwagę, i żąda bardziej łagodne traktowanie? Po ciąży – jest to poważne obciążenie dla niego!

Ale nawet jeśli nie jesteś w ciąży, należy skonsultować się z lekarzem. Po tym wszystkim, zmęczenie jest prawie zawsze wskazuje niektórych procesów chorobowych w organizmie. I to jest bardzo ważne, aby w porę wykryć tych zaburzeń i je wyeliminować.

 • Nadmierna

Zawsze chcesz spać? Rano, po południu, wieczorem, marzenia tylko z nią – z takim pożądanym poduszce? Jeśli wcześniej dla ciebie tak senny nie było typowe, to jest warte rozważenia. Być może, że ospałość i zmęczenie jest jednym z pierwszych objawów ciąży występuje przed miesiączką.

 • Chwiejność emocjonalna

Zwiększona drażliwość i płaczliwość, nagłe zmiany nastroju – wszystko to są typowe objawy dla kobiety w ciąży. I nic dziwnego, bo jej hormony zmieniła się radykalnie. A szczególnie silne zmiany odbywają się we wczesnych stadiach ciąży, przed miesiączką.

 • Częste oddawanie moczu

Wszystkie te same zmiany hormonalne mogą powodować częste oddawanie moczu – szczególnie często zdarza się w pierwszych 4 tygodniach ciąży, kiedy kobieta o nim, a jeszcze nie wie i nawet nie miesiączki.

Jednak w niektórych przypadkach, częste oddawanie moczu wskazuje na problemy z układu moczowo-płciowego, w szczególności, zapalenie pęcherza moczowego. Chociaż w tych sprawach, co do zasady, kobiety wystąpić następujące objawy: ból, pieczenie podczas oddawania moczu, gorączka. W każdym razie, jeśli zauważysz takie objawy, należy skorzystać z pomocy lekarza.

 • Zwiększone poczucie węchu

Zacząłeś z tonącego sercu przestać o świeżo pomalowane ławki, a od swojego ulubionego zapachu bez widocznego powodu zaczął wymioty? Można poczuć się jak sąsiad pali na klatce schodowej? Powinien być bardziej ostrożny i jeśli nie masz powodu, nie ma powodu w ogóle rzadko się pogorszyła węch. Gwałtowny wzrost wrażliwości na pewne zapachy w większości przypadków, dowodów ciąży. Dziewięć na dziesięć kobiet w ciąży zauważyli podobne zjawisko we wczesnej ciąży przed miesiączką.

 • Plamienie

Jeśli około tygodnia przed przewidywanym terminem miesiączki można zauważyć na plamienie bielizny, nie spiesz się bać. Taka izolacja często sugerują, że zapłodniona komórka jajowa jest przyłączony do błony śluzowej macicy. Podobne zjawisko jest zjawiskiem normalnym i w medycynie, jest znany jako krwawienie implantacji. Obserwuje się w 60% wszystkich przypadków wczesnej ciąży, aż do miesiączki.

 • Zaburzenia przewodu pokarmowego

Często oznaką wczesnej ciąży się zakłócenie normalnego funkcjonowania przewodu pokarmowego, zwłaszcza w jelicie. Biegunka, zaparcia – to wszystko w początkowej fazie nie jest niczym niezwykłym. Lekarze wyjaśnić to zjawisko zmiany w poziomach hormonalnych w organizmie kobiety ciężarnej.

 • Obrzęk genitaliów

Nagle pomyślał, że spodnie stały się zbyt małe? Można zauważyć pewne obrzęk warg sromowych? Najczęściej, to wszystko – wczesne objawy ciąży, które powstają na skutek restrukturyzacji ukrwienie narządów miednicy, który występuje w bardzo krótkim terminie. Najczęściej taki stan przechodzi szybko – w ciągu dwóch do trzech miesięcy. Jednak w niektórych przypadkach może utrzymywać się przez dłuższy okres ciąży.


Sposób temperatura

Ale wszystkie te funkcje mogą nie być dokładne, ponieważ te objawy mogą być spowodowane przez inne czynniki. Tkliwość piersi może wystąpić przed wystąpieniem miesiączki, rozdrażnienie i zmęczenie może być spowodowane zaburzeniami w tle geomagnetyczne i nudności być wyzwalany przez zatrucie pokarmowe, spożycie narkotyków czy tylko stres. Stres podróży, choroby, ćwiczeń lub nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych może wpłynąć na synchronizację owulacji i samo w sobie przyczyny opóźnionej miesiączki. Awaria układu hormonalnego może być spowodowane nagłą zmianą kobiecej masy ciała.

W związku z tym, bardziej niezawodne środki Oznaczanie wczesnej ciąży jest tak zwana metoda oparta na temperaturę do mocowania podstawne zmiany temperatury. Jednakże, musi utrzymać bloga temperatury i znać swój cykl menstruacyjny.

Wykres podstawowej temperatury ciała, składa się zawsze z dwóch etapach: Po pierwsze, nie jest okresem niskich temperaturach, to występuje owulacja, a temperatura wzrasta gwałtownie. Okres wysokiej temperatury zwana fazy lutealnej.

Jeśli wysokie temperatury (powyżej 37 stopni) jest przechowywana przez trzy dni dłużej niż normalne fazy lutealnej, masz wszelkie powody, aby sądzić ciąży. Oznacza to, że jeśli do tej pory masz fazę ciałka żółtego wynosił 13 dni, a teraz wzrosła do 17, a następnie prawdopodobieństwo obecności ciąży jest bardzo wysoka. Należy zwrócić uwagę na drugiej fazie cyklu, ponieważ jest bardziej stabilna i średnio od 12 do 14 dni, przy czym czas trwania pierwszego etapu jest bardziej podatne na zmiany.

Po wystąpieniu ciąży czasami pojawia się wykres temperatury trzeci etap – skok temperatury po drugiej fazie. Ciąża z wysokim stopniem pewności można założyć, jeśli harmonogram pojawi się kolejno ponad 18 punktów podniesionej podstawowej temperatury ciała. To właśnie te objawy wczesnej ciąży są najbardziej wiarygodne.

Ale, powtarzam, tylko wykwalifikowany badanie lekarskie może dokładnie zdiagnozować ciążę. Dlatego wszystkie powyższe objawy wczesnej ciąży powstałej przed ciążą opóźnienia, może służyć jedynie jako pretekst do pójścia do lekarza. Po tym wszystkim, przejawem wielu chorób może być podobne do ciąży – w każdym przypadku, objawy mogą być podobne.

Oczywiście, serdecznie życzę do przyczyny swojego złego stanu zdrowia był najbardziej radosny, aw końcu swoją test „zapolosatilsya”!

load...