Wazony z butelek i puszek – wyłączne z rękami

Zawartość:

Oczywiście, wszystkie rodzaje wazy i wazony dzisiaj w sklepach tylko w nadmiarze. Ale czasami chcę coś wyłączne! Niezwykły i elegancki! Takie, że tylko ty, że „Och, jaki piękny!” Do „i gdzie kupiłeś to?”. A ty, skromnie spuszczone oczy i machając od niechcenia: „Tak, zrobiłem to sam” A w rzeczywistości takiego ręcznie meydovskogo twórczości nie trzeba być wirtuozem Potter i Glassblower. Zrób dość ekskluzywny puchar z rąk może być konwencjonalnych butelek (szklanych lub plastikowych) lub nawet z puszki. I specjalnych umiejętności od ciebie, że nie wymaga i wymaga czasu, nie tak dużo. Spróbujmy?
Powrót do spisu treści

load...

Wazon z plastikowej butelki

Krótko po tym w naszym życiu pojawiła się plastikowe butelki, rzemieślnicy szybko okazało się, że nie były dość tradycyjna aplikacja. Co oni nie rzeźbione swoje ręce od tego bezwartościowe rzeczy! To wazony podszedł do zrobienia. Oczywiście, warianty tych plastikowych wazonach bardzo wiele, ale jeden z nich jest szczególnie interesujący. Aby wazon własnymi rękami, musimy tylko dużą plastikową butelkę z ukształtowanym dnem i korzystnie o stożkowym „pierścień” na dole. Następnie wazon będzie wyglądać szczególnie elegancko.

Więc usunąć etykietę z butelki i dokładnie wyprać plastik, starając się, aby nie porysować. Dlatego nie należy używać szorstkich gąbek ani detergentów ściernych. Teraz przeciąć butelkę w przybliżeniu w połowie wysokości. Jednak miska może być wykonana większa. Jedyną rzeczą, aby pamiętać: jako gotowy produkt, nasza waza wciąż dwadzieścia centymetrów niższy niż przyciętej butelki. A wszystko dzieje się w otoczkę, która będzie oryginalny wystrój naszych misek.

Następnie musimy zidentyfikować prawidłową wysokość wazon na jej dnie i przytrzymaj na okręgu linię prostą – górną granicę wazony. Pozostałą część górna, będziemy wyciąć grzywkę i majsterkowania tego fringe dekoracyjne wykończenie. Tak więc, od linii cięcia przed planowanym podejmowania linii pionowych cięć – szerokość taśmy od 1-2 cm Ważne jest, że te paski mają taką samą długość i szerokość, i, oczywiście, z bardzo gładkich krawędziach w wycięcie ..

Teraz pochyla pasek na zewnątrz. Aby umieścić krotnie do uzyskania płaskiej, można obrócić do góry dnem butelki i łagodnie, ale mocno dociśnij zagięć taśmy do stołu. Koło – top wazon – powinien uzyskać maksymalny poziom. Następnie przystąpić do dekoracji krawędzi wazon.

load...

Wygina się jeden pasek tak, że jego górna pojawił wygięty pod kątem ostrym około 90 ° C. W tym przypadku, górna część taśmy powinien dotykać i mały aby przejść (jedna duża powierzchnia) na brzegu linii zagięcia. Składana taśma powinna się odbyć nad paskiem najbliżej niej i pod poniższym dwóch. Jeśli chcesz wykończenia krawędzi ozdobnych wazonów, upewnij się, że narożnik złożonej taśmy dotyka zewnętrzną trzecią dolnej krawędzi pasma.

Podobnie, drugie zagięcia paskowe. Tylko ją przeskoczyć następujące dwa i ubrany z jedną trzecią. Ale następnego zagięcia taśmy podobnie jak pierwszy. Tak więc, sposób przemienny zawijania i mocowania pasków, prążków wszystkich zagięć taśmy skręcania cięcia. W rezultacie otrzymujemy tkane pofałdowany krawędzi z naszych wazony wykonane z plastikowej butelki z rąk.


Powrót do spisu treści

Wazon dla francuskiego bukiet

Oryginalny sposób korzystania kilka butelek do produkcji wazonów. Ten wazon, wykonany własnymi rękami, służy do francuskiego bukiet kwiatów, w którym są umieszczone w innym pojemniku. Oznacza to, że mamy zamiar zrobić zespół miski. Do jego produkcji będzie wymagało dziewięć nie jest bardzo duża butelka z szeroką szyjką, na przykład, jeszcze z jedzeniem dla niemowląt.

Ponadto jest konieczne, aby przygotować piękny jedwabiu wstęgę lub taśmę z tkaniny (jedwab, nylon, organzy) dekoracji. Ozdobić nasze miski może być również ozdobny sznurek lub oplot, co jest pożądane, aby wybrać ton taśmy. Dla butelki do mocowania muszą klej silikonowy i przezroczystą taśmę klejącą. To wszystko, czego potrzebujemy, aby ich własne ręce miskę dla francuskiego bukiet.

Teraz przystępujemy do produkcji wazony. Czysta i sucha wytrzeć butelki, musimy trzymać się razem, łącząc je w spójną kompozycję. Aby to zrobić, najpierw weźmiemy dwie butelki i skleić je razem boki. Teraz możemy przystąpić do nich trzecią butelkę (pod rząd), a także jest wklejona. Również przykleić dwa rzędy pozostałych sześciu butelek. A teraz wszystkie trzy rzędy butelek sklejonych ze sobą na podobieństwo odwrócił sześcian (trzy na trzy butelki).

Kompozycję w postaci stałej, to jest uzwojenia taśmy przezroczysta taśma ma określony wzdłuż środkowej (środek) części butelki. Taśmy maskującej i jednocześnie ozdobić wazon z kolorowym taśmy, która może być również dołączony klejem. Na górze wazon owinięty taśmą w kolorze kręgowego. To jest to! Pozostaje francuski bukiet. Aby to zrobić, należy napełnić butelkę żadnych kwiatów i ozdobnych zieleni. Nawiasem mówiąc, to samo może być wazon z wysokich pojemników z szeroką szyjką.

Powrót do spisu treści

Wazon ze słoika

Jego zręczne ręce mistrzów tradycyjnych puszek wykonane bardzo piękny wazon! I tu jest nie tyle w prawej ręce, jak w smaku i fantazji craftswomen. Po tym wszystkim, pojemność już mamy! Zajmuje tylko jak go udekorować. W zależności od metody dekoracji wolisz i jakie materiały zostaną wykorzystane, można uzyskać wazon w innym stylu. Na przykład, w ekologicznym stylu.

W tym celu potrzebujemy żadnej liny kolorów z naturalnych materiałów. Dobrze, jeśli jest to ozdobny sznur wykonany z juty, rafii lub konopi. Jeszcze lepiej, jeśli jest to lina dwukolorowe. Można jednak zrobić taki materiał wykończeniowy na własną rękę, zwijanie dwóch lin o różnych kolorach. Ponadto dla banków i lin przygotować nożyczki, klej i dwustronną taśmę samoprzylepną.

Tak więc, zaczynamy produkcję. Z rolki taśmy klejącej odcięty pasek równych banków wysokości. Teraz przyklej ją wzdłuż brzegu, od dołu do szyi. Następnie wziąć sznur i umocować na krawędzi w dolnej części słoika przechylając taśmę. A teraz rozpocząć nawijanie banku, stosując grube zwoje liny, starając się uniknąć przerw pomiędzy nimi.

Podczas owijania stopniowo usuwają taśmę ochronną taśmą klejącą, mocując w ten sposób linę. Na zakrętach mocno banku, nałożyć je, ciągnąc linę, a punktem kontaktu liny z taśmą klejącą wciśnięty mocno palcem. Gdy cewka sięga szyi, po prostu przeciąć linę. Taka miska może być stosowany nie tylko do kwiatów, ale także jako element dekoracyjny wnętrz akcesorium.

Powrót do spisu treści

Warianty dekoracji butelki wazonie

Jak wiecie, aby uczynić swoje ręce wazon z butelki lub z banków po prostu. Zasada dekorowania linę wazony mogą być używane podczas pracy z podobnego materiału: szpagatu, sznurka, taśmy przędzy na drutach, wstążkami.

Ponadto każdy wazon szklanych butelek lub puszek mogą być malowane farbami barwione szkło, w technice decoupage ozdobić ozdobić nawet zwykły wielobarwne taśmą izolacyjną. I można je umieścić swoje ręce związane cheholchiki, udekorować koronki, koraliki, guziki, paciorki.

A jeszcze udało się ozdobić takich mistrzów wazony konwencjonalne pończochy (rajstopy). Tak, tak! Nie zdziw się! Nasączone rajstop damskich klej PVA są bardzo giętkie i posłuszny materiał rzeźbiarski! A potem jest tylko waza pokrywa farbami akrylowymi lub aerozolu.

Oryginalny rozwiązanie – dekorowanie wazony z naturalnych materiałów: Nasiona dyni, ziaren, gałązek drewna, muszelek. Mówiąc krótko, niemal każdy materiał może być świetny wystrój dla wazony, wykonane własnymi rękami z butelek lub puszek. Jak mówią, nie ma woli, nie będzie możliwe.

Dlatego też szukać możliwości używać odpowiednich materiałów i nie wahaj się dać upust wyobraźni. Po ręcznie robione zawsze jest ekskluzywny, niepowtarzalny i oryginalny. Naturalnie Twój wazon wykonany własnymi rękami, należy się tylko to. Nawiasem mówiąc, wazony z butelek jest bardzo wygodne w użyciu jako elementy zawieszenia dekoracji wnętrz. A w każdym pomieszczeniu w domu, będą bardzo odpowiednie, i organiczne. Więc idź naprzód i wszystko można dostać! Powodzenia!

load...