Ważną kwestią – plateau w utracie wagi po ciąży

Zawartość

Witam, mam rodziła rok temu. Przed ciążą ważyłem 55 kg z wysokości 168 cm, czas dostawy uzyskała 35 kg. Teraz przegrałem z 67 kg, a moja waga vstal- głównym problemem jest brzuch i uda. Wiersz – może wymagać pewnego rodzaju diety i ćwiczeń, co można zrobić? – Anna

load...

Dzień dobry! Problem czynienia przez cały płaskowyż, który zmniejsza wagę o ponad 3-5 kg. I zwykle do utraty wagi z „większą wagę” 3-4 plateau. Sytuacja jest całkowicie normalne i panika w tej okazji, że nie jest to konieczne. Musimy przeanalizować, dlaczego waga jest. Większość ludzi zrobić mały nieświadome Zaburzenia odżywiania, nie wyspać lub zmieniać żadnych pokarmów w diecie do czegoś, zatrzymują wodę i zwiększa apetyt. Nawet małe rzeczy może zrobić różnicę.

[Powrót do spisu treści]

Dieta, która może być dodatkowe kalorie

Przede wszystkim, jeśli nie liczyć kalorii i BZHU, proponuję zacząć. Jest to o wiele łatwiejsze niż się wydaje. Co więcej, zwykle zjeść stały zestaw produktów i może „wpakować” jego wadze, pisania i liczenia w ciągu kilku minut.

Może być wiele dyskusji na temat tego, czy trzeba liczyć kalorii, jeśli nie jesteś sportowcem, ale zacznijmy od rzeczywistości:

  • Masa jest ponad miesiąc? Więc nie są w strefie deficytu kalorii i jeść, aby utrzymać wagę. Co powstrzymuje spadek masy ciała? Bez dziennik żywności, możemy się tylko domyślać;
  • Prawdopodobnie próbowali przestrzegać prostych wskazówek, takich jak jedzenie warzyw z ryb na kolację i węglowodanów do 16, albo nie jeść warzywa z rybą albo i nic nie jeść, próbując przesunąć obiad do wcześniejszego stanu. Co z tego wynikło? Waga jest. W związku z tym, że nie działa dla Ciebie.

Aby zacząć po prostu trzeba wziąć pod uwagę wszystko, co dzieje się w menu przez 1-2 tygodnie i ważone. Jeśli masa jest „wart” – to kalorii realne wsparcie. Teraz konieczne jest zastosowanie przez tabelarycznych wartości i planowanie dalszych działań.

load...

[Powrót do spisu treści]

Metabolizm i jego adaptacji

Ostatnio, wiele informacji na temat tzw adaptacji metabolicznej gdy organizm „uczy się” zarządzać bardzo niskich kalorii, aby przeżyć. Dla większości ludzi, informacja ta nie powinna mieć dowolną wartość. Aby „złapać adaptację” powinny być długie i trudne do jedzenia 1200-1400 kcal, a nawet mniej, nie jeść węglowodanów i to stale, zawsze, nie dla 1-2 tygodniach aktywnego diety.

Jak odpowiedzieć na pytanie, czy metabolizm jest normalne? Konieczne jest, aby obliczyć formułę kalorii odchudzanie Mifflin św Zheora lub Harrisa-Benedicta. Niestety, nie wiem, jaki jest Twój poziom aktywności. Ale w wykonywaniu jakiejkolwiek lekkie ćwiczenia (chodzenie 30 minut dziennie, aby je zazwyczaj równe) trzeba schudnąć całym, która jest niższa niż 1800 kcal, a nadal aktywnie zmniejszyć wagę w „korytarzu” do 1590 kcal / dzień. Jeśli umieścisz mniejsza masa pójdzie jeszcze szybciej, ale zwiększa prawdopodobieństwo awarii, ponieważ jest już bardzo głodny, uczciwie przestrzegać wszystkich.

Jeśli masz coś w rejonie 1400-1500 kcal, a nie schudnąć, trzeba zastanowić się nad czystością swoich szacunków. Wiele osób nie uważa cukier w herbacie, różne „smarowania” na kanapkę, i bardzo aktywnie używać sosów, nie biorąc pod uwagę ich pożywienia. To nie jest do końca prawda, takie rzeczy powinny być rejestrowane i brane pod uwagę, ponieważ „nie” o 200-300 kcal dziennie, średnio.

Jeśli obliczenia są uczciwi, a na pewno nie może schudnąć na tych rysunkach, należy rozważyć podwyżkę do endokrynologa. Hormony mogą być podzielone ze względu na banalne braku snu lub codziennego stresu. W przypadku naruszenia hormonalnej tle, konieczne jest zwiększenie ilości kalorii do wsparcia, stopniowo, w tempie, które będą doradzać lekarzem. Odchudzanie odroczone do czasu stanu Ciało jest normalne.

Zdarza się, a inny obraz. Waga jest spowodowany okresowym przejedzenia. Mamy coś żucia na weekend lub gdy nie wyspać, czy na wakacjach, i zapomnieć, aby nagrać go ponownie, ze względu na stres. Jeśli stres jest silna, czujemy, że coś jest nie tak, jak na całym świecie, a my jesteśmy chorzy. W rzeczywistości, sytuacja taka ma miejsce w większości osób siedzących na długim diety, i po prostu rozwiązany. Jeśli okresowo przejadać, spróbuj podnieść kaloryczność do minimum deficytu. Na przykład, jeśli wystawi przeciw 1400-1600 kcal, jeść 1600 roku, i tak dalej. Zazwyczaj takie podejście pozwala uniknąć periodchieskih objadania się.

[Powrót do spisu treści]

Aktywność fizyczna

Brak ćwiczenia do utraty wagi nie istnieją. W rzeczywistości, skutecznie schudnąć tych, którzy czynią trening siłowy w umiarkowanym tempie, trybu zasilania i wykonalne dla samych doborze ćwiczeń. Tryb ten nie przewiduje znaczny wzrost apetytu i pozwala zachować kontrolę nad dietą.

Inną rzeczą, sytuacja rekonwalescencji po porodzie. Nie wezmę na siebie odpowiedzialność, aby dać zdalny rady. Wszystko sytuacja zna tylko lekarzowi. Ma też odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Czy istnieje fizyczna zdolność do wykonywania przysiadów, rzuca się, pchnięcia, prasy, pull-upy? Czasami sytuacja, w której pracujesz u ginekologa „starych zasadach”, a to po prostu wpada w histerię w jakiejkolwiek wzmianki o treningu siłowego. W takim przypadku lekarz spojrzał z bardziej nowoczesnej postawy, lub po prostu podjąć kilka porad z różnych ekspertów. W przypadku braku zapalenia, nowotwory oraz brak poważnych problemów z hormonalnej treningu siłowego nie zakazuje. Po „mocy” oznacza „100 kg na plecach” tylko do bardzo sportowców. Dla większości klientów fitness – to jest bardzo różne sposoby;
  • Jakiegoś ćwiczenia aerobowe mogą być wykonywane. Skacze dozwolone (waga nie ma przeciwwskazań, aby biegać i skakać), bieganie, czy jest to możliwe do wykonania skoków, odepchnąć nogi z powierzchni przy użyciu siły, jeśli obciążenie kolizji jest dozwolone.

Podczas odpowiedzi na te pytania nie można uzyskać, to lepiej do zwykłego klubu fitness nie pójdę. Nawiasem mówiąc, o klubie – jeśli jesteś początkujący, a technologia musi być wprowadzone, za przeproszeniem tautologią, konieczne jest, aby umieścić. Jest taki moment, który wciąż przychodzi codziennie do czynienia, więc lepiej zdać przed wyjściem do pracy, i będzie miał jeszcze mniej czasu. Zawsze można znaleźć odpowiednią opcję z trenerem w domu (istnieją pewne usługi, spojrzeć na swoje miasto na forach internetowych) lub klub fitness z miejscem dla dzieci, które posiadają bardzo małe dzieci.

Jeśli chodzi o resztę, chcę zachować zimną krew i nie wątpić w siebie. W każdym razie, płaskowyż nie znaczy jakąś katastrofą, ale po prostu oznacza, że ​​nasz organizm jest w stanie dostosować i utrzymywać równowagę.

Elena Selivanova

load...