Warunki do gotowania pysznej kawy

Zawartość:

Kawa – napój aromatyzowaną o przyjemnym smaku, który jest przygotowywany z palonych ziaren kawowca. Bardzo wielu ludzi kocha się rozpocząć dzień od filiżanki gorącej kawy. W niektórych krajach, to nie tylko smaczny napój, ale częścią kultury. Jest nawet święto – Dzień kawy. Taka postawa jest zrozumiała: umiarkowane użycie tego napoju poprawia wydajność, koncentrację, poprawia nastrój i pamięć. Naukowcy nadal badać właściwości kawy i jej wpływ na organizm ludzki.

load...

Na przykład okazało się, że kofeinę, która jest w ziarnach zawartość jest większa niż 1000 mg / l, pomaga złagodzić bóle migrenowe, zmniejsza ryzyko zachorowania na marskość wątroby i cukrzycy. Ziarna kawy zawiera około 1200 związków chemicznych, z których większość zawierają składniki aromatyczne i określenie smaku napoju.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak zrobić kawę, odwrócił się gęsty, pachnący, mocny i pokazał swoje najlepsze cechy.

Smak zależy od wielu czynników: klasy, stopnia prażenia ziaren, mielenie typu, proces gotowania. Proces gotowania ma swoje sztuczki i niuansów, dzięki którym można gotować cudowny napój.


Powrót do spisu treści

Co trzeba wiedzieć o kawie?

 • Najczęstsze odmiany kawy – Arabica i Robusta. Różnią się kształtem i smakiem. Arabica ziarna mają kształt podłużny, z widocznym na powierzchni zakrzywionej linii w kształcie litery S, która charakteryzuje się smak rafinowanego lekkiego i kwaśnego smaku. Robusta ma zaokrąglone światła ziarna brązowy kolor. W smaku jest gorszy arabica, bardziej cierpki i szorstki, ale przewyższa go w zawartości kofeiny. Istnieją również odmiany, na przykład liberica które są mało znane i nie mają takiego wyrafinowany smak jak Arabiki i Robusty.
 • Dla dobrego smaku ważnym procesie prażenia. W zależności od wybranego trybu, można uzyskać 4 pieczeń: łagodny zwany skandynawski, do ciemniejszy – wiedeński, francuski, włoski. Na tym etapie, zielona fasola zmieni kolor na brązowy i zwiększyć swoją objętość.
 • Zemleć ziarno powinno być w młynku do kawy tuż przed gotowaniem, bo w tej postaci kawy szybko traci swój smak. Dlatego konieczne jest, aby ją kupić w postaci ziaren i przechowywać w lodówce (można nawet zamrozić). Frezowanie może być gruba, średnia i porządku. Jak wybrać – to zależy od sposobu przygotowania napoju. Do ekspresów do kawy stosowane zgrubne szlifowanie, a najmniejszy jest używany do gotowania w Turku, to daje kawę swój pełny smak.
 • Metody wytwarzania można podzielić na dwie kategorie: z ekspresem do kawy i gotowania w Turku. I kroplówka ekspresy do kawy są typu gejzer, różnią się one od siebie za pomocą gorącej wody w kawie. Istnieje również urządzenie do kawy, w której woda przepływa pod ciśnieniem, i francuskim drukarskiej. Te ostatnie są ze szkła lub metalu, do której kolby parzenia kawy, a następnie za pomocą tłoka sączy się przez sito. W ekspresie do kawy, jeśli jest dobrej jakości, możliwe jest, aby przygotować smaczny napój. W tym celu konieczne jest, aby ściśle przestrzegać instrukcji i używać odmian o wysokiej jakości. Ale prawdziwi smakosze są pewni, że niniejsza może być wywołana tylko kawę, która jest warzone w Turku (Dżezwa).

load...

Powrót do spisu treści

Zasady kawy w Turku

 • Przede wszystkim konieczne jest, aby przygotować się do Turka. Uważa się, że jest to najlepiej nadaje się do gotowania, jeden, który jest wykonany z miedzi. Objętość Turks musi być tak dobrany, aby podczas napełniania wodą dochodzi w najwęższym miejscu. Po pierwsze, należy Turek spłukano z wrzącej wody, aby całkowicie jasny. Po wyschnięciu Turk, masz dobrą podgrzać na średnim ogniu.
 • Pokrycie fusów na podstawie 2 łyżeczki proszku na 150 ml wody. Jeśli stosuje się cukier i przyprawy (cynamon, kardamon, papryka), są bombardowane kawy. Teraz znowu Turek powinien być trochę trzymać na ogniu – to wydobyć maksimum z każdego ziarna substancji aromatycznych. Wlej strumienia zimnej wody czystej. Smak kawy zostanie zniszczony, jeśli użycie lub przegotowanej ciepłej wody.
 • Zawartość Turkami trzeba mieszać specjalną łyżkę z długim uchwytem i umieścić podgrzać na wolnym ogniu. Główna zasada – kawa nie gotować. Strzelać powinno być jak najszybciej piana zaczyna rosnąć i nieco nie dochodzi do krawędzi Turków. Potem trzeba czekać, aż piana opada i ponownie postawić na ogniu, doprowadzić do wrzenia. Powtórz ten proces 3 razy.
 • Dodaj resztę kawy przez kilka minut i wlać do filiżanki. Turku następuje natychmiast przemywa się zimną wodą, aby uniknąć tworzenia się kamienia, które wpływają na smak napoju w przyszłości.
 • W opinii specjalistów z całkowitego czasu przygotowania kawy nie powinno trwać dłużej niż 4-5 minut. Po upływie tego czasu, traci swój niepowtarzalny smak. Do parzenia kawy w ziarnach można stosować jeden rodzaj lub kilka rodzajów zmieszane w różnych proporcjach i mają niepowtarzalny smak.

Postępując zgodnie z podstawowymi wytycznymi, jak zrobić kawę, sprawiają, że nie jest trudne i może być gotowane różne napoje. Istnieją sposoby gotowania z dodatkiem czekolady, lodów, alkoholu, śmietaną lub miodem. Uważa się, że turecki kawa jest niezbędne do przygotowania piasek jest stale w ruchu na niej Turk i służyć gotowy do picia ze szklanką zimnej wody. Niektóre przepisy mogą się różnić, a technologia wytwarzania, ale opisany sposób jest najbardziej proste i niezawodne. Oto kilka receptur opartych na scenariuszu bazowym.

Powrót do spisu treści

Przepis na wiedeńskiej kawie

Potrzebne będą:

 • 3/4 czarna kawa;
 • 2 łyżeczki cukru;
 • 2 łyżki. łyżki bitej śmietany (35% tłuszczu);
 • Wanilina, czekolada na okruchy – do smaku.

Gorący mocnej kawy parzonej przez zwykłą recepturą dodać cukier, wymieszać i wlać do szklanki do 3/4 jego wysokości. Top z bitą śmietaną i posypać wanilii i czekolady żetonów.
Powrót do spisu treści

Timor kawa z czekoladą

Kawa do tego przepisu będą musiały:

 • 250 ml gorącej czarnej kawy;
 • 50 g ciemnej czekolady;
 • 100 g lodów;
 • 1/2 Część cytrynowy;
 • Sól 1/4 łyżeczki;
 • Cukier – do smaku.

Parzonej kawy w konwencjonalny sposób (z dodatkiem soli i cukru) wlać do filiżanek, na górną powierzchnię kuli lodów i posypane wiórkami czekolady. Plasterki cytryny podawany oddzielnie.

load...