Warunki do gotowania pyszne zupy rybnej


Zawartość:

Ucho jest tradycyjna kuchnia polska.

load...

Od XVIII wieku. Nazwa odnosi się tylko do płynnych potraw gotowanych ryb, gorąco na konkretnej technologii. Ucho klasyczna jest przejrzysty, skoncentrowany bulion z cebulą, przyprawami i ziołami. Możliwe jest również występowanie ziemniakami i marchwią. Prawe ucho ma bogaty smak i aromat, ale także, że jest bardzo przydatne i pożywne. Jej gotowanie nie zajmuje dużo czasu, ale wymaga przestrzegania pewnych zasad i wiedzy o pewnych subtelności.  Jak gotować prawo zupy?

Przede wszystkim należy zauważyć, że nie ma różnicy między zupy i ryby zupy. Do zupy pochodzi wyłącznie świeże lub żywe ryby. Jeżeli ryby w puszkach, mrożone lub suszone, okazuje się zupa rybna. Ponadto, jak wspomniano wcześniej, w uchu są dodawane tylko korzenie (cebula, pietruszka), czasami marchew i ziemniaki, dużo ziół i przypraw. Nigdy nie dodawać płatki. Zupa rybna warzone jak zwykle, stosując dowolne pokrojone warzywa, smażone cebulę, zboża. To są główne różnice między zupy i zupy.

Do klasycznej zupy rybnej nie są odpowiednie dla wszystkich rodzajów ryb, nadające się tylko te, których mięso ma delikatny, słodki smak i ma lepkość. Najlepsza zupa rybna rozważyć karp, sieja, okoń i kryzą. Dobry tłuszcz uzyskany przy użyciu ASP, karp i Rudda. Spośród innych gatunków ryb, oczywiście, gotowanie zupy może być także, ale jego smak będzie inny od tradycyjnych. Nie nadaje się do zupy rybnej płoć, makrela, śledź, czopem zawiasowym, gobies, szabli ryb i leszcze. Ale dostać dobrą zupę rybną.

Gotowanie danie może być pojedynczy gatunek ryby i kilka odmian. Są to gatunki, które nie mogą być stosowane pojedynczo w uchu (karp, węgorz, szklisty). Wcześniej zaleca się gotować małe ryby – okoń i kryzę, dając lepkość rosołu, oczyścić je, przecedzić rosół, a następnie położyć kawałki głównych gatunków ryb. Ta sama zasada odnosi się do ucha, która jest parzona z wielu cennych ryb, takich jak jesiotra, sandacza, jesiotra. Wyjątkiem jest ucho czerwonym ryb, które nie jest konieczne, aby dodać inne rodzaje. Należy pamiętać, że małe ryby można gotować bez obierania go z łusek, ale niekoniecznie trzeba wypatroszyć, a także okonie, usunąć skrzela do bulionu miał gorzki smak.

load...

Smaczne i pożywne zupy mogą być przygotowane ze świeżych ryb morskich: halibut, okoń morski, dorsz, ryby, lody grenadiera.


Powrót do spisu treści

Porady na temat gotowania pyszne zupy rybnej

  • Przed gotowanie zupy rybnej, konieczne jest znalezienie odpowiednich przyborów. W tym celu odpowiednie garnki emaliowane lub garnki gliniane. W misce utlenianie aluminium lub żelaza występuje żywności i bulion dostaje nieprzyjemny zapach i smak.
  • Ryby są nie leżała w wodzie i we wrzącej osolonej bulion warzywny. Do jego przygotowania wymagają wody (2,5-3 litrów na 1 kg ryb) i cebulę (1 głową opartą na 1 kg ryb), która jest następnie wyrzucić. Jeśli używasz żywe ryby, inne warzywa nie są wymagane. W innych przypadkach, dodać drobno posiekane całość ziemniaki i marchew, który jest następnie usuwany z bulionu.
  • Na zupę za pomocą szerokiej gamy ziół i przypraw. Musisz być obecny czarny pieprz, liść laurowy, koper, pietruszka (korzeń i zieleni). Pożądane jest, aby dodać pory i pasternak, w przypadku niektórych rodzajów zupy używane imbiru, gałki muszkatołowej i szafranu. Co do zasady, z tłustych ryb, tym więcej chcesz umieścić przyprawy. Jednak musimy pamiętać, że nadmiar przypraw jest w stanie zabić smak ryb i zepsuć danie. Zieleni lepiej umieścić pod koniec gotowania lub bezpośrednio przed talerzem zupy porcji.
  • Podstawowym warunkiem uzyskania prawidłowego i pyszne zupy jest przestrzeganie czasu gotowania. Dla ryb słodkowodnych, jest to 10-20 minut, a dla gatunków morskich. – Nie więcej niż 15 minut. Czas preparatu jest określona jako odmiana z ryby, jak również jego wielkości lub rozmiaru części wycięcia. Strawione ryby się trudne, a także pogarsza smak i aromat bulionu. Ważne jest, że ucho gotuje się w naczyniu bez przykrycia i na małym ogniu. Nie możemy pozwolić na szybki rosół wrzenia.
  • Często w bulionie roślinnego najpierw gotowane małych ryb, a także kości, i głowę. Następnie są one uwalniane i napięte bulionu przygotowane kawałki ryby, które już są bezpośrednio stosowane w żywności, wraz z zupą.
  • Gotowy zupy powinny być usunięte przed ciepłem i pozostawić, pokryty na co najmniej 10 minut. Podawać go można z chleba żytniego, ciasto, ciastka i torty.

Odpowiednio przygotowane ucho powinno być pachnące i przejrzyste, nie powinny mieć szczególnego zapachu i ryby powinny być soczyste i smaczne. Zasady te są podstawą do otrzymywania dowolnego rodzaju zupy. Recepty mogą stanowić rozmaite dodatkowe składniki, na przykład, zastosowanie cytryny, pomidor, papryka itd Bułgarski Wszystko zależy od indywidualnych preferencji smakowych.


Powrót do spisu treści

Kaptur na bulionie

Jeżeli z jakiegoś powodu nie mogą uzyskać jasny bulionu w procesie gotowania, możliwe jest rozjaśnienie. Niech to nie jest trudne. Zajmuje jaja pozostały po patroszenia ryb. Kwota jest ustalana w wysokości 2 łyżki. łyżki na 1 litr bulionu. Kawior rozciera się z niewielką ilością zimnej wody w celu wytworzenia zawiesiny. Po tym, kawior puree rozwodnionego szklankę zimnej wody i kubek gorącego bulionu, wymieszać i dodać do garnka z bulionem. Gdy brzeczkę gotuje, konieczne jest zmniejszenie ciepła i gotować na wolnym ogniu przez 10-15 minut. Następnie pozostawić rosół, czekać kolejne 10 minut, aby klamra opadł na dno, i spuścić ostrożnie.

Powrót do spisu treści

Cechy zupy rybackiej

Halászlé można przypisać do unikalnych potraw. Ona nie ma żadnych przepisów lub zasad gotowania. Parzonej ucha wszystkich rodzajów żywe ryby, które są obecne w hakach i zawsze okazuje bogactwo, ponieważ wykorzystuje się dużą liczbę ryb w stosunku do cieczy. Ponadto, istnieje tradycja rybacka wlać niewielką ilość do ucha wódki, co pomaga zwalczyć zapach mułu w niektórych gatunków ryb i uluchshitt smakowitość pokarmu. Gotowane na uchu stawka ma niepowtarzalny smak dymu. Gotować zupa na piec nie jest możliwe.

load...