Wartości kulturowe Hong Kongu

Zawartość:

Hong Kong można łatwo uważana za jedną z najbardziej popularnych miejsc wśród turystów z całego świata, wiele z nich jest corocznie przesyłane do barwnego miasta, aby ich dawkę dobrego samopoczucia. Tylko nazwa miasta kojarzy nieosiągalne turystów wieżowce, kolorowe chińskie restauracje i niezwykle nasyconych rynkach, gdzie można kupić niemal wszystko. Mówiąc o atrakcyjnych budynków i wieżowców, należy wziąć pod uwagę fakt, że Hongkong ma największą liczbę takich budynków. Rozważmy głównych atrakcji Hong Kongu.

load...


Powrót do spisu treści

Lokalizacja i wygląd miasta

Położenie zestawu wieżowców, które Brytyjczycy nazywają Victoria jest tylko jednym z wielu częściach miasta, w którym nie jest po prostu niesamowita ilość atrakcji. Miasto położone jest w północnej części wyspy, znanej pod nazwą Hong Kongu, który ma dość duży obszar. Jest to czynnik, co doprowadziło do budowy tak wielu wysokich budynków w mieście, ponieważ każdy metrów kwadratowych ceniony na wagę złota.

Obszar Hong Kong nie jest ograniczony do wyspy – główną część miasta znajduje się na lądzie, jak i niezależnych wysp, których liczba przekracza 260. Wśród tych wysp należy zwrócić uwagę na Lantau i Lamma, które są znane każdemu doświadczonych turystów.

Znani Hong Kong Lotnisko znajduje się również na osobnej wyspie, która znajduje się w pobliżu wyspy Lantau.

Cztery dni w tygodniu sprawia, że ​​ich loty Aeroflot do tego miejsca, co pozwala Polscy turyści mogą z łatwością dostać się prosto do serca z popularnych miast w Azji.

load...

Wygląd miasta było przyczyną brytyjskiej kolonizacji, kiedy pierwsza osada powstała i mienia w stylu kolonialnym w okolicy. Chiny dał miasto do wynajęcia przez całe 99 lat, które miały miejsce w 1898 roku. To właśnie z tego roku i rozpoczął swój szybki rozwój, dzięki którym dziś Hong Kong stał słusznie uważane za główny ośrodek typu finansowej na całym świecie. Sława miasta ze względu na:

  • Złoty i waluty na rynku światowym poziomie;
  • Niezwykle intensywne handlu światowym poziomie;
  • Branży przemysłowej;
  • Niezwykle zaawansowany przemysł filmowy.

Nie zapomnij o kierunku jazdy działalności, która jest szybko rozwijającym się w Hong Kongu. Ważnym czynnikiem, który wpłynął na rozwój branży turystycznej w mieście, stał się miastem port morski, który jest trzecim największym i znaczenie w świecie. Nie mniej niż 7,000 statków handlowych i przemysłowych na rok zbliża się do miasta w tym porcie. Mówiąc o atrakcji przewidzianych przez państwo, możemy bezpiecznie wymienić i portowe.

Brytanii przekazał miasto do porządku w Chinach w 1997 roku, po którym większość populacji brytyjskiej opuścił Azję, wraca do Anglii. Ale po przyjeździe do domu okazało się, że kultura brytyjska jest uderzający kontrast do chińskiej mentalności. Wszystko to doprowadziło do powrotu mieszkańców z powrotem do Hong Kongu, ponieważ większość z nich jest to, gdzie urodził się i wychował. Warto przypomnieć, że w Hong Kongu prawie każdy mieszkaniec mówi po angielsku, co nie jest prawdą o innych chińskich miastach.

Atrakcje w Hong Kongu – to nie tylko pewne historyczne budynki lub przemysłowe lub pomniki. Atrakcyjna cechą tego miasta turystycznego jest uderzający kontrast z jego dzielnic, wśród których możemy spotkać przemysłowych, kulturalnych, rozrywkowych i modna część miasta.

Każdy obszar ma swój własny projekt, który sprawia, że ​​wielu podróżnych zastanawiać nagłą zmianę sytuacji w mieście. Tzw New Territories – jest głównym miejscem wypoczynku wszystkich turystów, bo tutaj są najbardziej jakościowe i popularne plaże, które zawsze przyciąga uwagę podróżnych i turystów.


Powrót do spisu treści

Hongkong Island i jego atrakcje

Hong Kong jest uważany za największy na najbardziej zaludnione miasto w rzeczywistości jest domem dla siedmiu milionów ludzi, nie licząc ogromnej liczby turystów. Każdego roku po prostu zarobić i wydać ogromną ilość pieniędzy, które pozytywnie wypowiada się o dobro miasta i jego mieszkańców.

Aby zobaczyć różne poziomy życia w mieście, należy odwiedzić nie tylko centrum miasta, ale obszar pod nazwą Aberdeen, gdzie miejscowi nie mieszkają w drogich domów lub mieszkań, aw objętych łodzi, które stały się nie tylko dom, ale również sposobem zarabiania , Porównując te dwa obszary miejskie, można stwierdzić, że Hongkong składa się z kilku małych miasteczek, z których każdy ma swoją własną gospodarkę i budować życie.

Atrakcje w Hong Kongu – tzw oblicze miasta, które przyciąga także niesamowitą liczbę turystów z całego świata. Wszystkie dostępne w zabytki miasto jest po prostu niemożliwe, aby być podzielone na bardziej i mniej ważne, ponieważ każdy zakątek miasta ma swoją własną historię i atrakcyjne miejsca. Ale chcę powiedzieć, że niektóre miasta szczególnie chce zobaczyć każdy turysta, który jedzie do Hong Kongu. Pierwszym miejscem, w którym wysłano do wszystkich gości miasta, jest słynna Victoria Peak.


Powrót do spisu treści

Victoria Peak – główną atrakcją

Opisane szczytowa ma swoją nazwę na cześć królowej Anglii wszystkim dobrze znany i uważany jest za najwyższy punkt miasta, który znajduje się 500 metrów nad poziomem morza. Prawie sześć milionów turystów udać się na szczyt każdego roku, aby osobiście sprawdzić jego wielkość i piękno. Urządzone specjalnie dla użytkowników platformy widokowe pozwalają zobaczyć całe miasto z lotu ptaka. Należy zwrócić uwagę na przeglądzie nocny krajobraz, kiedy cała Hongkongu mieni się milionami świateł z wieżowców i reklamy.

Kupujący będą bardzo zadowoleni doskonałe możliwości do kupowania rzeczy i pamiątki na samym szczycie, gdzie znajduje się wiele sklepów, sklepów i restauracji. Pary będą mogły ograniczyć dzieciom fascynującą rozrywkę, gdzie młodsze pokolenie będzie wyglądać zawodowych pracowników.

Kolejka linowa typu pociągu – to najszybszy i najbardziej popularnym sposobem, aby odwiedzić Victoria Peak. Jeśli wybierzesz ten środek transportu, to lepiej, aby zrobić miejsce na prawym boku, z widokami, pozwala rozjaśnić podróż.

Jednym z najbardziej znanych miejsc na szczyt jest zoo Hong Kong, z którego można dostać się do ogrodu botanicznego i zoologicznego. Pomimo faktu, że z oo powstała w 1864 roku z powrotem, nie zmieni jego rejestrację i w naszych czasach, zachwyca turystów i mieszkańców jego pierwotnej architektury.

Zoo i ogrody można znaleźć ogromną ilość flory i fauny, a rodzina gibonów w zoo jest największym na świecie. Mimo popularności tych ogrodów i zoo, do którego wejście było za darmo, które po prostu nie może nie zachwyci gości i mieszkańców.


Powrót do spisu treści

Inne atrakcje z kraju

Fakt, że Hongkong jest najbardziej przemysłowe miasto na świecie, nie był powodem nieobecności w mieście, takich jak instytucje kultury, które są tutaj bardzo wiele. Spacer po dzielnicy Admiralicji przyniesie odwiedzających do miasta wiele przyjemnych wrażeń, które na długo pozostanie w pamięci. Szczególną uwagę należy zwrócić na wielu restauracji dostępnych w tym rejonie miasta. Tutaj można cieszyć się nie tylko dania kuchni azjatyckiej, ale także wszystkie popularne Europejskiej, które zyskały popularność w czasach brytyjskiego dzierżawy.

Ocean Park, który został otwarty w 1977 roku, jest uważana za jedną z najbardziej popularnych atrakcji miasta. Całkowita powierzchnia parku wynosi ponad 870.000 metrów kwadratowych, które pozwoliły na podzielenie go na trzy główne części, z których każda ma swój własny motyw. Przenoszenie pomiędzy częścią tematycznego parku odbywa się za pomocą Ocean Express, oddzielne schody i kolejką.

Pierwszą rzeczą, którą warto odwiedzić w tym parku – to Akvagorod, gdzie można zobaczyć wszystkie uroki podwodnego świata. Zwiedzający mogą poznać wspaniały podwodny świat, odwiedzić ogromne akwarium i zobaczyć innowacyjny pomysł nocnego pokazu na ekranie wodnym. Ogromne akwarium jest domem dla ponad 5000 ryb o różnych rozmiarach i typach, które pozostawiają niezatarte wrażenie z tego, co widział.

Dzieci będą zadowoleni nieopisanych wystawa „Skarby złotej rybki” i „niesamowite zwierząt azjatyckich”. Ponadto, nie przegap okazji, aby wybrać się na wycieczkę o nazwie „The Adventure of pandy”. Oprócz ogromnej liczby atrakcji i występów, są słynne restauracje, gdzie turyści mogą jakościowo i gustowne spędzają swój wolny czas, który pojawia się po dzieci przejść do następnego pomysłu.


Powrót do spisu treści

Muzeum Hongkongu

Nie zapominaj, że Hongkong jest jednym z niewielu miast na świecie, gdzie można odwiedzić Madame Tussauds. Muzeum Miasta Wax prostu niesamowite wszyscy goście i mieszkańcy, bo tu jest największy zbiór gwiazd postacie Starego i Nowego Świata. Wśród światowych przywódców i gwiazd w muzeum można znaleźć słynny Jackie Chan i Bruce Lee, który jest rodem z miasta opisanego. Dlatego miasto jest pomnik z brązu Bruce’a Lee.

Pomnik ten został zbudowany na zebrane z wielkich mistrzów fanów oznacza sumę, która przekroczyła 100 000 dolarów. Zobacz pomnik może być mistrzem w Alei Gwiazd miasta, które znajduje się na nabrzeżu Victorian Bay. Jest to miejsce, w mieście jest najbardziej popularny wśród turystów, którzy lubią być fotografowane w pięknych i znanych miejscach. Nie poddawaj się odwiedzając Dziedzictwa Muzeum Miejskie, które mogą przestraszyć goście z dwuznacznym tytule.

Nazwa ta nie oznacza, że ​​muzeum jest pełne zakurzonych wazonów i szczątkami wielkich władców. Wiele osób uważa, że ​​to muzeum jest najlepszy w Hong Kongu, i godnej ilość eksponatów i wideo pozwala w pełni poznać historię i kulturę nie tylko miasta, ale również całych Chin. Aby doświadczyć europejskiego sposobu życia, aby odwiedzić obszar miejski Stanley, który jest domem dla wielu obcokrajowców. To jest miejsce, gdzie można skosztować różnorodnych dań, ponieważ prawie każdy dom w sąsiedztwie ma własną restaurację z atrakcyjnym tytułem i rejestracji.

Obszar ten nazywany Sheung Wan – idealna okazja, aby podziwiać starożytne budynki i budowle, które są zdominowane przez czerwone i żółte odcienie. Na rynku w tym obszarze można kupić słynne płetwy rekina, z których większość jest przygotowane i dobrze znane chińskie dania egzotyczne. W centralnej części jest to niemożliwe do spełnienia przedmioty starożytności, ponieważ główna część budynków center – oszałamiające wieżowców i luksusowych sklepów. Obszar ten jest idealnym miejscem na wakacje blisko biznesmenów i kobiet biznesu.

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych, w Hong Kongu istnieje wiele możliwości rozrywki, wśród których warto zwrócić uwagę, teatry i kina. Można uzyskać Release od poglądów na świecie filmów, jak również lokalnych obrazach kinowych, z których większość jest związane z wielką sztuką walki wręcz nazwie Kung Fu. Innymi słowy, Hongkong – to nie tylko miasto, ale prawdziwym światowym centrum turystycznym, gdzie można liczyć na ogromną ilość pozytywnych emocji i wspomnień.

load...