Wartość odżywcza oleju avocado włosy

Zawartość:

Jak myślisz, jak olej z awokado do włosów może być dowolnego użytku? A co sprawia, że tak jest, co sprawia, że jest tak cenna dla naszych loków? Wiele źródeł zacytować imponującą listę składników odżywczych, które są zawarte w oleju z awokado, a następnie ujawnić przyczyny wszystkich tych składników wpływa na wzrost i kondycję naszych włosów.
Powrót do spisu treści

load...

Składniki odżywcze, które stymulują wzrost włosów

Na początek chciałbym obalić niektóre mity o awokado. Przeciwnie, najważniejsze z tych mitów, które stwierdza, że ​​awokado zawiera dużo białka. To nie jest tak. Wreszcie, wytwarza się przez usunięcie białek, węglowodanów i innych substancji, które nie są tłuste. Spójrz na informacje na temat wartości odżywczych na etykiecie z dowolnym olejem, a zobaczysz, że zawartość białka w nim, co do zasady, wynosi zero.

Olej otrzymywany z miąższu owoców awokado. Na zawartość kwasu tłuszczowego jest bardzo podobny do oleju z oliwek jako zawartość kwasu oleinowego w kompozycji jest szczególnie wysokie. Olej z awokado jakości zawiera:

  • 76% – kwas oleinowy i kwas palmitooleinowy;
  • 12% – wielonienasycone kwasy tłuszczowe (kwas linolowy i linolenowy);
  • 12% – kwas palmitynowy i kwas stearynowy.

Podczas gdy świeże awokado jest doskonałym źródłem witamin i minerałów, sam olej zawiera tę samą spektrum składników odżywczych. Nawet tłoczony na zimno olej, który jest tworzony przez wręcz „łagodny” proces jest jeszcze tworzony przez usunięcie tkanki tłuszczowej od reszty masy celulozowej (miąższu). Jednakże wiele rozpuszczalnych w wodzie witamin w przeważającej części zostanie usunięta z mieszaniny. Jednak Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, w postaci koncentratu nie pozostaje w oleju z awokado.

W końcu, podczas gdy olej zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, ich liczba jest stosunkowo mała. Na przykład, olej z ryb lub olej z siemienia lnianego zawierać je w dużych ilościach.

load...

Ale z punktu widzenia korzyści dla włosów o wiele ważniejsze jest obecność bardzo dużej zawartości wyciągu z awokado jednonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Ten ostatni nawet bardziej niż oliwa z oliwek, i jest to jeden z głównych powodów, dlaczego olej z awokado można uznać za bardzo przydatne dla Twoich włosów.

Masować mieszaniny na bazie awokado, który jest wcierać w skórę głowy, aby stymulować przepływ krwi do mieszków włosowych. Z zwiększony przepływ krwi i poprawia krążenie krwi w skórze głowy jest znacznie większa ilość składników odżywczych, jest w stanie dotrzeć do pęcherzyków, które w sposób ogólny prowadzi do stymulacji wzrostu nowych, silnych i zdrowych włosów.

Wreszcie Innym oczywistym stosowanie awokado w pielęgnacji włosów – jej jednonienasycone kwasy tłuszczowe, fitosterole, a duże ilości przeciwutleniaczy, takich jak witamina E, które są dobrze wchłaniane przez skórę głowy i włosy korzeni. Ma nie tylko wysoki nawilżenie i ochronę przed niekorzystnymi skutkami dla środowiska, ale także może stymulować wzrost nowych włosów.


Powrót do spisu treści

Stosowanie oleju z awokado dla swoich loków

Tak więc, jeśli zsumujemy wszystkie powyższe, możemy wyciągnąć następujące wnioski:

  1. Nasycone i jednonienasycone tłuszcze, awokado jest łatwo wnikają w naskórek włosów, zapewniając w ten sposób swoje bezpieczeństwo żywnościowe i wzmocnienia.
  2. Olej pomaga utrzymać wilgoć, „uszczelniania” z włosami w środku.
  3. Jest to bardzo łatwe, więc bez trudu absorbowane przez skórę głowy; lekkość sprawia, że ​​jest bardzo przydatna, gdy stosowany jako baza do olejków eterycznych. Same estry mogą być stosowane do nanoszenia bezpośrednio na skórę głowy, ale staje się możliwe po rozpuszczeniu w oleju z awokado bogatego w składniki odżywcze.
  4. Połączenie jednonienasyconych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy pomocy Nourish, chronią włosy i pobudza ich wzrost, a nawet aktywnie pomaga pozbyć się łupieżu.

Powrót do spisu treści

Trzy sposoby wykorzystujące olej z awokado

Poniżej prezentujemy trzy przepisy, które pomogą poprawić wygląd swoich loków, dając im siłę i blask.

  • Obróbka cieplna

Wymieszać 3-5 łyżki oleju z awokado (w zależności od długości twoich loków) i 3-5 łyżkami oliwy. Ciepło na patelni na małym ogniu aż kompozycji uzyskuje wygodny temperaturę skóry głowy. Jeśli masz chęć i możliwość dodać kilka kropli olejku z rozmarynu (można wziąć lawenda czy drzewo sandałowe, rozmaryn, ale na pewno jest najlepsza dla skóry głowy i włosów).

Nałożyć mieszaninę na umyte włosy i delikatnie masować skóry przez kilka minut. Umieścić na czepek, a następnie owinąć głowę ciepłym ręcznikiem. Zostaw to „budowie” do ogrzania głowy przez 15-20 minut. Następnie spłukać włosy, ale klimatyzacja nie stosuje się, ponieważ każde pasmo otrzymał już wystarczającą moc. Kiedy włosy wyschły, może nawet być zaskoczony, jednak jasne i błyszczące staną się!

  • Home klimatyzacja

Trzepaczka 2 łyżek oleju z awokado, oliwy z oliwek, 2 łyżki, 1 łyżkę miodu i 3 łyżki naturalnych (to jest naturalnym!) Jogurtu. Przed praniem, szef Nałożyć mieszankę na wilgotne włosy, a następnie umieścić na kapelusz i przytrzymaj przez 15-20 minut. Spłukać łagodnym szamponem. Balsam-odżywka stosowana wtedy nie trzeba! Olej awokado włosów już zmiękczona i engorged swoje warkocze.

  • Najprostszym sposobem

To naprawdę bardzo proste. Korzystanie z fabryki po umyciu balsam-odżywka, wlać go do dłoni i prawej stronie, aby dodać pewną ilość awokado. Nałożyć na włosy i spłukać je dokładnie wodą.

I last but not least, Życzenie: Stosować olej z awokado do gotowania, takie jak sałatki. Twój prawidłowe odżywianie jest tak samo ważne dla włosów, a także troska o nich za pomocą wyciągów z użytecznego awokado!

load...