Wartość gry w życiu dziecka

Grając dziecko. Co może być bardziej naturalnego? Gra dla dzieci – to nie tylko rozrywka, ale prawdziwą życiową koniecznością. Gra tylko dziecko potrzebuje do jej pełnego i harmonijnego rozwoju, nabycie niezbędnych umiejętności – zarówno dla gospodarstw domowych i umiejętności komunikacji społecznej. Ponadto gry pomóc rodzicom rozwijać twórczą dziecka. Na przykład, gry dla rozwoju pamięci dzieci pomaga dziecku nauczyć się koncentrować, izolowane od masy całkowitej i przechowywać niezbędne informacje.

load...

W tym artykule krótko opisuje rodzaje gier, jak i wartości odgrywają w życiu dziecka. Informacja ta będzie niezwykle przydatna dla tych rodziców, którzy wychowują swoje pierwsze dziecko, a jednak wciąż niewiele wiedzą o grach. Jednak może to być bardzo dobrze, że bardziej doświadczeni mamusie i tatusiowie będą mogli dowiedzieć się, że dla siebie – coś nowego.

Tak więc, wszystkie gry są podzielone na kilka typów – Gry na rozwoju uwagi i logiki, gry na świeżym powietrzu i gier role-playing. Najpierw przyjrzymy się grze, mające na celu rozwijać pamięć i uwagę dziecka.

Pamięć ludzka jest bardzo złożonym procesem, który odbywa się w mózgu. Istotą tego procesu polega na tym, że ludzkie postrzega mózgowe i przechowuje pewne informacje, a na niezbędną chwili usunięcia go na powierzchnię świadomości. Rozwój pamięci – jeden z priorytetów rodziców. Bardzo często można usłyszeć skargi od rodziców, że ich dziecko nie jest w szkole, bo miał złą pamięć.

Jednak prawie nikt z zdrowego dziecka, którzy nie cierpią z powodu poważnych zaburzeń neurologicznych i psychicznych, pamięć nie jest zły. Po prostu coraz częściej w takich przypadkach, pamięć elementarne nie jest rozwijany. W rezultacie dziecko nie jest w stanie skupić się na niego prepodnosimye informacji, proces i organizować je. W rezultacie proces zapamiętywania skomplikowane czasami staje niemal nieosiągalny dla dziecka.

load...

Aby zrozumieć, w jaki sposób należy rozwijać pamięć dziecka, trzeba wiedzieć, co w ogóle może być:

 • Pamięć wzrokowa. Ten rodzaj pamięci charakteryzuje się tym, że mechanizm przetwarzania i przechowywania informacji u człowieka zdominowanego przez obrazami. Na przykład, osoba o wiele szybciej, co pamiętam – wszelkie informacje, jeśli on ją przeczytać, a nie tylko słuchać. Ludzie z dobrze rozwiniętą pamięć wzrokową dobrą pamięć do miejsca, ludzie – oni pozostają w ich pamięci na długie lata. Jak pokazują liczne obserwacje, znacznie bardziej rozpowszechnione w wizualnej pamięci żeńskiej połowy ludzkości.
 • Słuchowej pamięci. Pamięć słuchowa odnosi się również do rodzaju pamięci obrazu i charakteryzuje się tym, że osoba z podobnym typem pamięci jest o wiele lepiej i szybciej się uczy słuchowe obrazów. Na przykład, informacje są odczytywane na głos do takiej osoby jest postrzegana, wchłaniane i przechowywane znacznie łatwiej niż im się czytać. Ten rodzaj pamięci znajduje się w około 20% wszystkich ludzi.
 • Pamięć silnika. Jednym z najbardziej interesujących i jeszcze mało badanych rodzajów pamięci. Osoby z tego typu pamięci, ruchy mięśni wybitnie składowanych amplitudy obrotów, prędkości i odległości. Ten rodzaj pamięci jest zazwyczaj bardzo dobrze opracowany dla profesjonalnych sportowców.

Określić, jaki rodzaj pamięci przeważa na dziecko, jest to dość trudne. Dokładniej można ustawić mniej więcej w wieku 5 – 6 lat później. Przed osiągnięciem tego wieku, rodzice powinni kierować wysiłki w celu opracowania wszystkich rodzajów pamięci.

Zacznijmy od opisu gier dla najmłodszych

 1. Gra „gesty”. Zacząć rozwijać pamięć dziecka może być nawet do roku. Najbardziej skuteczne dla tego użyć różnych gestów. Śpiewasz swoje okruszki piosenka? Towarzyszy ich gestów. Należy jednak pamiętać, aby upewnić się, że każda piosenka jest stale dopasowywane te same gesty. Wiele piosenek dziecięcych myśli tylko przez gesty dorosłych, takich jak „żył – był na babci” lub „Ladushki”. Bardzo szybko, dziecko zaczyna uczyć się piosenek i powtórzyć gesty dla Ciebie. Jeśli dziecko dla niektórych – każdy powód nie zaczyna to zrobić samemu, trzeba, aby zachęcić go do popełnienia czyny.
 2. Gra jest imitacją. Odtwórczy zachowanie dziecka jest również niezwykle ważne dla ich pełnego rozwoju. Dlatego w grach, rodzice powinni zachęcać jest imitacją. Na przykład, wszystkie dzieci uwielbiają bawić się w chowanego. Weź dużą książkę lub pieluchy, schować się za nią i powiedzieć okruchy – „kuku”. Na pewno zobaczyć okruchy na twarz uszczęśliwiony. Wkrótce rozpocznie się powtarzać po tobie swoje działania. Jako dziecko rośnie gry – imitacja staną się bardziej skomplikowane, stopniowo płynnie w sztuce naśladowania. O grach fabularnych to będzie trochę niższa.
 3. Gry – Copy. Dla nich trzeba kart przedstawiających różne zwierzęta lub ich figurki gumowe. Po pierwsze, pokazać dziecku co dźwięki emitowane przez danego zwierzęcia. Gdy dziecko zaczyna powtarzać po tobie, te dźwięki zaczynają mu pokazać, jak te zwierzęta poruszać. Uwierz mi, bardzo szybko zaczniesz chodzić po domu uroczy Mewing kotek lub warczy tygrysa.

Następujące gry są przeznaczone dla starszych dzieci:

 1. Gra „Spot the Difference”. W każdym domu znajduje się tysiące małych rzeczy, z którymi dziecko ma stale do czynienia – jest łyżka, i poduszki, kubki i tak dalej. Zachęcaj dziecko do dwóch podobny temat – na przykład, dwie poduszki, i oferują znaleźć różnice. Bądź przygotowany na to, że przez długi czas, te różnice będą patrzeć na Ciebie, a nie swoje dziecko. Bądź cierpliwy – ostatecznie Pipsqueak muszą nauczyć się widzieć różnice i pokazać je do Ciebie. Po dziecko nauczyć się pewnie znaleźć różnice, można nieco skomplikować, a wśród 5 – 6 elementów, aby umieścić dwa całkowicie identyczne. Następnie poproś dziecko, aby znaleźć dwa identyczne obiekty. Nie zniechęcaj się, jeśli nie okaże się za pierwszym razem.
 2. Tak wielu rodziców ma gdzieś iść – albo z dzieckiem. I każdy wie, jak męczące długą drogę i matkę i dziecko. Jednak obserwować drogę, można spędzić bardzo, bardzo interesujące. Rozważmy przejeżdżających samochodów na zewnątrz, poprosić dziecko, aby znaleźć samochód pewnego koloru – wszystko to pomaga rozwijać pamięć i uwagę.

Po Okruchy opony, patrząc przez okno, matka przychodzi z pomocą „magiczny” torby, które muszą być przygotowane z wyprzedzeniem. Do tych celów można użyć dowolnego woreczek, że trzeba angażować się w taki sposób, że nie prolazili obsłużyć tylko dziecko. Wewnątrz miejsce wcześniej położył się przyjemnych rzeczy, które można zadowolić swoje dziecko. Może to być małe samochody, lalki, żucia lub słodycze. Myślę, że każda matka wie dokładnie, co to jest jak okruchy.

Role playing

Jeśli mówimy o zjawisku rozwoju dziecka po roku, gra nie sprawia większych trudności. Ale na pytanie o dzieci starsze gry powinny być bardziej ostrożnie zbliżył się trochę. Jedną z najbardziej przydatnych gier są tak zwane gry fabularne, w których dziecko wykonuje rolę.

Wydawać by się mogło, w grze „córka – matka”, uwielbiam wszystkie dziewczyny na świecie, grał już chyba więcej niż jednego wieku, dość proste w przyrodzie i nie nosić specjalny ładunek nauczania. Jednak w rzeczywistości jest to pierwsze wrażenie jest zwodnicze i jest ogromnym nieporozumieniem.

To właśnie w takich gier role-playing dzieje adaptacji społecznej dziecka, jego znajomy z drogi świata, poszukiwanie własnego ja. Podobne gry dla dziecka po prostu potrzebne bez rozwoju dziecka jest daleko w tyle w rozwoju swoich rówieśników.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na gry fabularne syna lub córki, można dowiedzieć się wiele o sobie i innych dorosłych otaczających dziecko. Dzieci są bardzo dokładne zachowanie kopia dorosłych w grach, a nawet ich intonacja. Być może po obejrzeniu córkę z nią rozmawiać lalki, wiesz sam.

Przez długi czas, psychologów dziecięcych używać role-play jako potężny środek korekty i diagnostyki psychologicznej. Jeśli dziecko ma każdy – wszelkie problemy psychologiczne, to fabularna gra pozwoli specjalistą w celu określenia, które zakłóca dziecku. A wszystko to samo gra fabularna jest w stanie poprawić sytuację.

Na przykład, jeśli dziecko nie chce iść do ogrodu: płacze i nie chce tam pozostać, gra fabularna w ogrodzie znajdzie że zakłócanie dziecko. Może dziecko ma trudności w komunikowaniu się z rówieśnikami, a nawet nauczycieli. Jak wspomniano powyżej trochę, dzieci gier role-playing bardzo dokładnie skopiowane wszystkie sytuacje życiowe, w których odnaleźć siebie.

Również gry fabularne mogą pomóc rodzicom radzić sobie z lękami wielu dzieci. Twój maluch boi się ciemności? A może on jest zaniepokojony przed pierwszą podwyżką w ogrodzie? Pokonać przerażającą sytuację dziecka – dziecko bardzo szybko się śmiać swoje lęki.

Nie mniej ważne przebieranie w sztuce dziecka i przygotować się do zmian w swoim życiu lub nietypowych sytuacjach. Na przykład, dziecko będzie miało po raz pierwszy w życiu, aby odwiedzić dentystę, a on miał wątpliwości. Bić wizytę u dentysty z lalką. W żadnym wypadku nie należy zapominać o najdrobniejsze szczegóły, takie jak chusteczką. Dzieci są bardzo spostrzegawczy w takich drobiazgach.

Również przy pomocy gier fabularnych, rodzice mogą znacznie podnieść samoocenę dziecka. Twój syn lub córka zakłopotany się w środowisku rówieśników, wstydliwy i niezdecydowany? Bawić się z nim! Grać dużo i często bawi się z tych wszystkich sytuacjach, w których Twoja tushuetsya dziecko. Pozwalają na bieżąco i jedną partię i drugiego. W 90% tych gier pomaga dzieciom uczyć się, jak zachowywać się w różnych sytuacjach, zyskać pewność siebie.

Gry, rozwijające zdolności dziecka

Odgrywa rolę w szkoleniu jest nie do przecenienia. Nauczanie dziecka podczas gry jest o wiele bardziej interesujące i produktywne, dziecko było znacznie więcej chętnych. Podczas gry dziecko nie tylko do zapoznania się z geometrycznych kształtach, kolorach i rozmiarach, ale także uczy się czytać i pisać. Rodzice nie powinni natychmiast wybiec i kupować najdroższe pomoce dydaktyczne.

Szukasz dziecka z cyfr i liter można używać zwykłych kart tekturowych, które nie są trudne do siebie. Do ich produkcji, trzeba będzie gruby karton, kolorowe markery i przezroczystą taśmę. Przeciąć karton na równe karty, napisz na nim litery i cyfry. Można również przykleić kostek kartonowych. Okleyte top karton taśmą – to daje trwałość karty i pozwolić dziecku bawić się z nimi nawet w łazience.

Jednak rodzice powinni pamiętać, że uczenie się w czasie gry w pierwszej kolejności powinny pozostać grą. W żadnym wypadku nie może zmusić dziecko do zrobienia czegoś – czegokolwiek wbrew jego woli. Taka siła, trening może prowadzić do zupełnie odwrotny skutek – możliwe jest odeprzeć chęci do nauki, przez wiele lat.

Na sprzedaż dzisiaj, można znaleźć gry przyczyniają się do rozwoju kreatywności dzieci. Prawie Toy Shop rodzice żadnych dzieci pod warunkiem bardzo szeroki zakres:

 • Wszystkie rodzaje projektantów. Projektanci wspaniały rozwijać logiki, zręczności, twórczego myślenia i umiejętności motorycznych. Jest to również w procesie gromadzenia dzieci uczą się stawiać pierwsze samodzielne rozwiązania. Istnieje ogromny wybór projektantów dla dzieci w każdym wieku – od jednego roku do szkoły i okruchów.
 • Kostki. Dzieci bardzo lubią wszelkiego rodzaju kostki: plastik, drewno, szmaty, wszystkich kolorach i rozmiarach. Kostki również rozwijać kreatywność dziecka.
 • Kolorowanki i kredki, jak również i gwasz, pomóc dziecku do wyrażania siebie, nie ograniczając się. Ponadto zwrócenie uwagi dziecka może trwać długo.

Są to tylko niektóre z rzeczy, które mogą być interesujące i użyteczne dla Twojego dziecka. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że rodzice rodzice uczestniczą w każdej grze jest bardzo pożądana, jeśli nie bezpośrednio, przynajmniej pośrednio. Po tym wszystkim, należy zwrócić dziecko bardziej niż cokolwiek innego!

load...