Walka przeciwieństw: Introwertyk i ekstrawertyk

Zawartość:

Ważne jest, aby znać cechy jego charakteru i temperamentu – aby uczynić życie bardziej harmonijne. Ludzie często wybierają specjalność, który nie spełnia swoich wewnętrznych możliwości i poczuć głęboko nieszczęśliwy. Niektórzy ludzie wybrali zawód rodziców, dla kogoś priorytetem były pieniądze. Biorąc pod uwagę konieczność ich potrzeb, które różnią się w zależności od typu osobowości. Psychologowie próbowali analizować poczynania ludzi i przynieść jego klasyfikację. Tak więc, istnieją dwa zasadniczo różne typy osobowości: ekstrawertyk i introwertyk.

load...

Kto jest kim?

Ekstrawertyk – typem osoby, która odwróciła się w ich wyświetlaczach emocjonalnych innych. Taka osoba ma na celu:

  • Aktywnie komunikować się z ludźmi,
  • Oratorium i każdy udział w wystąpieniach publicznych,
  • Zwiększona uwagę od zewnątrz.

Są dobrzy organizatorzy, osoby publiczne, liderów, animatorów i artystów. Ekstrawertycy dobrze w zespole i niewygodne sam. Ciągle mówią, czasem nawet nie zauważając go. Ludzie są ekstrawertycy ubrać jasny i modne (jeszcze inny sposób, aby przyciągnąć uwagę), i zawsze drzwi swojego domu otwarte dla wielu przyjaciół i znajomych.

Introwertyk – typ osoby, która koncentruje się do wewnątrz. Więc ludzie mają tendencję do ciszy, długie wewnętrzne odbicia, doświadczeń, dogłębnej analizy sytuacji. Łatwiej jest spędzać samotnie czas i pracę, opierając się tylko na własne siły. Introwertycy – wielkich pisarzy, badaczy i naukowców. Jest jeszcze inna cecha tych ludzi: są często niewygodne do pracy w dużym zespole.

load...

Najgorszy ze wszystkich dzieci muszą introwertyków. Współczesne społeczeństwo jest bardziej ukierunkowane na ekstrawertyków i zachęcić towarzyskość w młodszej generacji, aktywności i mobilności. Krótko mówiąc, wszystko, co może się pochwalić niewiele introwertyk. I nie jest to, że dziecko nie chce odpowiedzieć na zajęciach. On po prostu nie jest interesujące, aby porozmawiać o około 15 minut, aby powiedzieć jego kolegów. Te dzieci lepiej w domu i samodzielnej pracy. Ekstrawertyk wirtuoz spotyka się na tablicy. W tym przypadku nie ma znaczenia, nauczył się lekcji, czy nie.

Dlaczego oni są?

Spójrzmy prawdzie w oczy: co spowodowało istnienie fundamentalnie różnych typów osobowości? Kto jest łatwiej komunikować: introwertyk czy ekstrawertyk? Każdy wie, że emocjonalnie i psychicznie człowiek jest o wiele bardziej skomplikowane niż w warunkach anatomicznych. A znaczna część mechanizmu wewnętrznego jest tak zwany aspekt energii. Jak stwierdzono psychologów, wszystkie procesy życiowe zachodzące w człowieku, taki czy inny sposób związanych z zużyciem energii. Dlatego droga do uzupełnienia energii życiowej jest najważniejszym elementem zachowania i życia każdego człowieka na Ziemi.

Wszyscy stają się energii poprzez żywność, oddychania i snu. Kiedy śpimy, nasz biopola zostanie przywrócony, ponieważ podczas snu, prawie nie wydawać energię i po prostu wchłonąć. Dla nas jak marzenie – jest to jeden z najbardziej skutecznych witalności redukującego. Ale nie dla wszystkich. Sen Ekstrawertycy nocy naładować trochę. Muszą szukać dokarmiania energii w społeczeństwie. Dlatego ekstrawertycy wszelkich starań, by angażować uwagę, organizowanie imprez i starają się gromadzić wokół tak wielu ludzi, jak to możliwe. Ale introwertycy pięknie odrestaurowany w czasie snu. Mogą cały dzień, aby żyć energię odebraną i nie komunikować się w tym samym czasie. Zgodnie z tą zasadą, ekstrawertyk może być porównywana z baterią słoneczną, która potrzebuje zewnętrznego czynnika, aby naładować i introwertyk – z elektrycznej baterii mogą być pobierane, który jest odrestaurowanym się.

Wady i zalety obu typów osobowości

Jak już zapewne domyślasz, „wampiry energetyczne” – ludzi, którzy potrzebują typ ekstrawertyk, aby naładować energię i uzyskać energię z ludzi brakuje całkowicie niekonstruktywne sposób. Powodują one ludzi boli, gniew, strach. To i na żywo. Ale myśleć, że wszystkie ekstrawertycy – wampiry energetyczne, bardzo źle. Istnieje wiele z nich i tych ludzi, którzy dają innym dobrą przysługę iw dobrym nastroju, jak dusza firmy.

Jak dla introwertyków, w najgorszym to ludzie zamknięte i małomówny, zniewolony przez uprzedzeń. Pamiętacie słynny „Człowiek w przypadku”? Tak, to był całkowicie zamknięty w sobie. Jesteśmy przekonani, że spotkałem takich ludzi w moim życiu. Nie możemy powiedzieć, że są one szkodliwe dla społeczeństwa. Ale korzyści z tych osławionych figur trochę. Jeśli weźmiemy pod uwagę to introwertyk w najlepszym wydaniu, może być niezwykle utalentowana osoba lub przywódcy, są również w stanie zorganizować produkcję i znaleźć wspólny język z podwładnych. Z nich komfortowo pracować z jednego prostego powodu: one nie są naładowane energią od swoich podwładnych. To zajmuje się szef-ekstrawertyk z zadatki wampira energetycznego. Takie przywódcy excoriate dla małych błędów, przelewanie się negatywnej energii na pracownika, aw międzyczasie przywrócić witalność kosztem cudzego strachu. Oni nawet wdzięczny za umożliwienie niewolnikami a miss i możliwość zadawania skandal.

Ale to był obraz życia ekstrawertyka. Introwertyk w tym przypadku, po prostu blisko do biura i będzie przez długi czas, aby zastanowić się nad problemem przez siły przywracania. I to nie w szlachetności szefa. Tylko konflikty nękani go znacznie więcej niż samodzielnego rozwiązania. Dlatego, i pracować z nim bardziej komfortowo niż ekstrawertyk. Inną charakterystyczną cechą przywódców obu typów osobowości jest ekstrawertykiem wymaga raport na każdym etapie realizacji zadania (wywołany stałą potrzebę komunikacji). Natomiast introwertyk ważnego rezultatu.

Często zdarza się, że introwertycy i ekstrawertycy muszą działać na swoich miejscach. To jest dokładnie ten przypadek, z którym zaczęliśmy ten artykuł. To tutaj, że ludzie mają problemy zaczynają. Bo to, co jest tak ceniony w życiu ekstrawertyka, introwertyk cudzoziemca. Rozważmy sytuację na przykładzie. Na przykład, aktywny ekstrawertyk wzrosła w służbie przydzielonego do niego i oddzielnej szafie. Stopniowo, brak komunikacji staje się tak silna, jak na człowieka, który zaczyna się już chodzić od biura do biura z filiżanką kawy (talk) lub codziennie excoriate (próba wypełnienia potencjał życia). Jak dla introwertyk, jest bardzo często dobra praca podniesione do przodu. Jeden ma stać się mówcą, aby pracować w wielkiej drużynie i doświadczać przewlekłego stresu. Taka osoba nie może pracować w nowoczesnych biurach, oddzielonych niskich partycji. On jest o wiele bardziej komfortowe w prywatnym pokoju.

Dlatego każdy lider, wyznaczając osobę do pewnej pozycji, ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj temperamentu pracownika. Ponieważ wpływa na efektywność osoby. Dokładniej, wykonawczy, który zatrudnia introwertyk, potrafią docenić walory pracownika:

  • On nigdy nie będzie niegrzeczny do klienta, jak drażnić kogoś dla niego – prawdziwą katastrofę.
  • Zawsze będzie w stanie pracować indywidualnie, a zatem i podejmować decyzje na własną rękę.

Ekstrawertycy może również pochwalić się jakimś jakości:

  • Nie boją się mówić publicznie:
  • łatwo dojść do jakiegokolwiek kontaktu i może pracować nawet w przypadku, gdy spodziewane negatywna reakcja klienta.

Jak dogadać się ze sobą?

Jeśli określić typ osobowości, musisz zrozumieć, że aby naprawić się nie uda. Tylko nieznacznie skorygowane. Osoba, która przeżywa wielką potrzebę komunikacji nigdy nie może być szczęśliwy sam. Dlatego tak trudno ekstrawertycy na imigracji. Oni nie komunikują się z nikim. Gdyby wiedzieli połowę miasta, a może jeden dzień, aby rozmawiać z wieloma ludźmi, ale teraz tylko do komunikowania się ze swoją rodziną. Co robić? Aby przenieść się do dzielnicy, w której rodacy żyją. Tam, dzięki ich towarzyskości, ekstrawertycy może znaleźć nowych przyjaciół.

Jak dla introwertyków, będą one nigdy się właściwą przyjemność występować na scenie. Tacy ludzie mogą stać się aktorami, ale zawsze czuję nieprzytomnego strach i dyskomfort zatłoczonej sali. A jeśli oni już wybrany zawód aktorski, psychologowie doradzają im patrzeć się w filmie. Przed kamerą każdy introwertyk poczują się znacznie bardziej wyzwolone.

Jak dogadać się z innymi?

Podczas komunikacji z osobą temperamencie rozmówca ma kapitalne znaczenie. Jeśli dwóch ekstrawertyk, to nie będzie łatwo się dogadać ze sobą. Każdy chce rozmawiać i słuchać nikogo. Oczywiście, twierdzą, że te typy osobowości są niezgodne, nie można. Ale oczywiście trzeba dostosować do siebie i pozwolić drugiej osobie mówić.

W dialogu i introwertyk ekstrawertyk znacznie łatwiejsze. Gdzie jeden mówi, a druga słucha cierpliwie. Problem może być zupełnie inna. Ekstrawertyk może przybierać nałóg całą przestrzeń osobistą danej osoby. I, jak pamiętamy, wolność i najbardziej samotność wartości introwertyk. Lub ekstrawertykiem może obrażać się na jego rozmówcy za jego brak uwagi. I też będzie dobrze.

Jeśli chodzi o dwa introwertyk, że dość wygodnie razem. Dokładniej, jeden po drugim. Tacy ludzie mogą być spędzać czas od siebie, od czasu do czasu spotkania w celu wymiany informacji. Jednak ich związek może być znacznie silniejsze niż dwóch ekstrawertyków przebywających razem.

Uczymy się lepiej

Pomimo faktu, że ekstrawertycy i introwertycy różne, samodoskonalenie nie został odwołany. Ponieważ najważniejszym jakość osobie – zdolność do uczenia się na własnych błędach, coraz lepiej i korzyści nie tylko siebie, ale także społeczeństwa, w którym mieszkasz. Przekonany? Teraz przyjrzyjmy się, jak poprawić swój charakter i temperament, aby poprawić działanie swoich mocnych i zmniejszyć liczbę wad do minimum. Jeśli – ekstrawertyk, to musisz nauczyć się słuchać rozmówcy. W aktywnej rozmowy kontrolować siebie. Czasami przychodzi taki czas, gdy słowna zachęta zamiast strumienia zaczyna powodować podrażnienie słuchacza. Być w stanie zatrzymać w czasie.

Introwertycy, wręcz przeciwnie, trzeba nauczyć się komunikować. A w rzeczywistości jest o wiele trudniejsze niż przewidywano. Bardzo często introwertycy po prostu nie dbają o innych ludzi i ich reakcji na ich własnymi słowami. W związku z tym konieczne jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowania dla innych, a następnie spróbuj nawiązać kontakt z nimi. Ale introwertycy, nawet dla dobra samodoskonalenia nie będzie komunikować się ze wszystkimi. Jeżeli dana osoba nie jest zainteresowany w nich, są one mało prawdopodobne, aby zużywać cenną energię na ten temat. I to powinno go zaakceptować.

Jednak najważniejszym kluczem do udanego życia nie kontroluje swoje wady i zalety rozwoju i akceptacji samego siebie za to, kim jesteś. Cisza, gadatliwość, otwartość czy tajemnicy – nie jest to lista braków, a wykaz zwykłych ludzkich cech, z którymi można żyć. Jesteśmy przekonani, że cały otaczający (albo introwertyk czy ekstrawertyk) cię za to, kim jesteś, chociaż wszystkie cechy charakteru, które chcesz zmienić. Kochaj siebie i ciebie!

load...