Wakacje w Bali – marzenie!

Zawartość:

Jeśli zebrać epitety przyznane tej wyspie turystów, zostaną one wpisane na dobrej broszury. Najciekawsze jest to, że każdy z nich jest prawdziwe i dokładne. Bez przesady – tylko tutaj można poczuć to, co nazywa harmonia ciała i duszy. A jak inaczej, jeśli nie raj na ziemi, może być nazywany wyspą, gdzie każdy znajdzie dokładnie to, co marzyć? Dreamed jeszcze zanim zdecydowała się spędzić wakacje na Bali!

load...

Tu przychodzą różni ludzie: a surfer w ramach swojej jednej fali i efektowne urody, przyzwyczajony do spędzenia wakacji w najlepszych SPA-kuracji; Nowożeńcy sen miodowy w romantycznej scenerii i smakosz, szukając nowych odkryć kulinarnych; projektantka czerpie inspirację z wykwintną łaski pagody i starożytnych świątyń, a małżeństwo z dziećmi. Wakacje w Bali spełnić oczekiwania każdego gościa, a nie tylko uzasadnić i może nieco je przewyższają.

Oczywiście, nie możemy powiedzieć, że na Bali „pod ręką”. To nie żart – dziewięć godzin lotu do Bangkoku z Warszawy, a kolejne cztery godziny na wyspę. Ale okazja, aby zanurzyć się wan_1niałym wypoczynku, doświadczyć prawdziwej harmonii fal i wiatru, dżungli i wodoan_1dami, cudów i życiu codziennym, będzie „zapchanie” komfortowy lot.

Cud Wyan_1

Każdy, kto miał szczęście zobaczyć Bali z lotu ptaka, zrozumieć nazwę napisów. Na wyspie wydaje cudownego stworzenia szalonego malarza, który zdecydował się eksperymentować z kolorem i śmiałymi pociągnięciami pędzla nakreślić kontury wyspy na jednej stronie w czarno – wulkanicznego piasku plaż jest czarny, drugi – prawie białe, na białe plaże Bali można mówić bez końca. Potem miesza się wszystkie odcienie zieleni, które włożył płótnie różne roślinności i rozcieńczyć ten zielony terakota czarne kleksy wulkanów i pasm górskich. Ale to estetyczne i ozdobione zielenią, a inspirowana przez kolor wody w oceanie – niebieskie żyły liczne rzeki.

Pomimo faktu, że klimat na wyspie równikowej monsunu, czyli od czerwca do października są „suche” sezon od listopada do maja, „na mokro”, wakacje na Bali nie jest konwertowany do ciągłych prób dostosowania się do nieznanej klimatu. Aklimatyzacja przebiega dość szybko i bezboleśnie, nawet jeśli po prostu przyjść prosto z mrozu trzydzieści stopni. I kobiet należy zauważyć, że atmosfera w Bali ma korzystny wpływ na skórę.

load...

Ośrodki SPA, plaże i dla wszystkich smaków

Na stosunkowo niewielkim obszarze wyspy, tylko pięć i pół tysiąca metrów kwadratowych, znajduje się szereg różnych ośrodków i plaż, które początkowo trudne do określenia, co jest konieczne dla ciebie. Każdy z nich jest warte odwiedzenia i wyróżnienie. Ale jeśli wiesz dokładnie, co przybył do Bali, ośrodek z wyborem miejsca pomogą zrozumieć ten artykuł.

Jeśli reszta – to prywatność, spokój, piękno przyrody, jeśli lubisz wyśmienite dania rybne, godzien wypróbować najbardziej wybrednych smakoszy, ośrodek Jimbaran – jest to miejsce, w którym można zrealizować żadnej z tych potrzeb. Skaliste stoki, które zanika do piaszczystych plaż wyspy miejscowości, z różnego rodzaju odcienie migotać w blasku wschodzącego i zachodzącego słońca. Uważa się, że najpiękniejsze zachody słońca na Bali można zobaczyć tylko tutaj. To miejsce jest idealne dla tych, którzy lubią nurkować. Łatwo dostępne i proste do nurkowania rafy koralowe, wraki statków i bogaty podwodny świat – to wszystko można znaleźć w kurorcie Jimbaran. Jedyną rzeczą, która jest lekko schłodzić swoje pragnienie na relaks na ośrodek perła Bali – wysoką cenę.

Listwa Sześć kilometrów białych plaż Kuta długo wybrana początkujących zdobywców „strome” fale – surferów, klubowiczów i miłośników zakupów. Plotka głosi, że to wszystko było skoncentrowane w nocnych Kuta Bali. A jeśli nie są obciążone żadnych obaw lub po prostu przybył na Bali w wesołym towarzystwie przyjaciół, tutaj będzie można wykonywać wszystkie swoje najśmielsze fantazje. W godzinach porannych – surfing i masażu (tuż przy plaży i zaledwie pięć dolarów) dziennie – wycieczki do licznych sklepów i nocy – taniec non-stop nocnych i oszałamiające. Nawiasem mówiąc, najlepsze kluby znajdują się na głównej ulicy – Kuta Legian Street.

Potwierdzanie entuzjastyczne recenzje na wakacjach na Bali, cel orientacyjny dla surferów na całym świecie stały się sławne zatoki na południowym wybrzeżu Uluwatu. Desperate chłopcy i dziewczęta przychodzą do wybrzeża i „siodło” wysokie fale pływowe, konkurując ze sobą w umiejętności i piękno podboju nieprzewidywalnych elementów.

Nie wspominając o słynnej SPA-tsenre Thalasso Bali. A jeśli chcesz kąpieli i masażu, to jest miejsce, gdzie można poczuć dobroczynny wpływ, SPA-procedur na ciele i duszy. Mówi się, że masaż w Bali jest uważana za uniwersalną pasją. Wszelkiego rodzaju wodorostów, kwiat, sól i błoto okłady, masaż gorącymi kamieniami – wszystko warto spróbować jeszcze raz na Bali. Ale nawet przez miejscowych norm, centrum SPA koszt procedur jest bardzo wysoka. Dwadzieścia egzotyczne leczenie będzie ustawić z powrotem około sześćdziesięciu dolarów.

Wakacje rodzinne w Bali

Na Bali, można przyjść i cała rodzina z dziećmi. Najstarszy ośrodek na wyspie Sanur jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje. Wszystkie hotele znajdują się w miejscowości, z unikalną i arystokratycznej powściągliwości, a stopa „cena-jakość”, ważne, gdy podróż rodziny, najbardziej atrakcyjne. Przy stosunkowo niskich kosztach utrzymania, jakość usług jest uważana za najlepszą na Bali. Część dorosłych rodziny z zabawy mogą korzystać Spa-procedur, golfa lub an_1ceru po pięknych parków. A dla dzieci istnieje pod warunkiem, ciekawe wycieczki.

Park ptaki i gady, które są wysyłane codziennie autobus turystyczny, zaludnione przez pawie z białymi ogonami, prehistoryczne ptaki kazuarów, osiągając wzrost o krótkim człowieka i różnych rodzajów papug. Najbardziej kompletna kolekcja ptaków w Azji ma około dwustu pięćdziesięciu gatunków. I prawie wszystkie z nich mogą karmić.

Zoo Bali – jest to raczej rezerwat i park rozrywki w tym samym czasie. Sumatriyskie Tigers – najmniejsza z ziemi, straszne jaszczury, białe tygrysy i wiele innych zwierząt, które można zobaczyć prawie wszędzie indziej. Pod okiem doświadczonych komandosów dzieci mogą pogłaskać lwy, nakarmić krokodyle i tygrysy, trzymaj ręce straszny gad. Dzieci miejsca rozrywki będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwy Tarzan, wspinając się po drabinie, kołysząc się na gałęziach i chodzić chwiejnym mosty.

Safari Park – rozległy obszar, który jest domem dla warunków naturalnych kilkuset zwierząt. Na specjalnym autobusem można jeździć nim, zabierania zwierząt tak blisko, trzymając go za rękę przez okno, to jest możliwe, aby nakarmić głodnych „zebra”. I tak podróż jazda na słoniu, może to prowadzić do zachwyci każde dziecko!

Prawdziwa przygoda dla dzieci można nazwać podwodny an_1cer. Twórcy tej atrakcji zgromadzonych na podwodne rafy koralowej z „bohaterów” z najlepszych filmów animowanych Disneya. – „Rybki z ferajny”, „Mała Syrenka” i „Gdzie jest Nemo?” Ubrani w garnitury prawdziwy podwodnych, dzieci chodzą pieszo pośród chmary różnych ryb na dnie oceanu.

Wyan_1 tysiąca świątyń

Wakacje w Bali – to nie tylko niekończące się plaże i kurorty. Na wyspie – miejsce, z bogatym dziedzictwem kulturowym. Dlaczego kościoły, którzy przychodzą podziwiać turystów i pielgrzymów z całego świata.

Główny zespół świątynią wyspy jest uważana za Świątynia Besakih. Jest zbudowany na najwyższą górę, i to się nazywa „kościoły matką”. Zamrożone na wysokości tysięcy metrów nad poziomem morza, skład dwudziestu dwóch świątyń wygląda świetnie. Jest to nie tylko świątynia, jest to prawdziwe miasto dla mnichów. Wiele budynków całkowicie porośnięte zielenią i to sprawia wrażenie, że całe to piękno rodzi samą górę.

Tanah Lot Świątynia stoi na skale w środku oceanu, jakby jakiś projektant na kaprys umieścić go na szczycie skały, nadając na łasce fal pływowych. Według starożytnych wierzeń, celem świątyni jest chronić wyspę przed złymi demonami oceanu. Indonezyjczycy są bardzo wrażliwe na religii Bali pokojowo współistnieć, hinduizmu i wszelkiego rodzaju okultyzmu przekonań.

Uluwatu Temple również należy do kategorii „watchdog”, mające na celu chronić Ziemię przed złymi duchami morza. Aby odwiedzić świątynię trzeba starannie przygotować: zdjąć błyszczące i jasne i zużycia krajowego sarong. Całkowicie niepohamowane małpy prześladować ich weryfikacji turystów, którzy zdecydują się odwiedzić jego zabytkowe mury.

Ale najbardziej piękne i niezwykłe można nazwać świątynią-Oolong Danu. Główna wyan_1 wody sprawia, że ​​świątynia stoi w miejscu ze zdumienia, oglądając niezwykły, harmonijną strukturę. To miejsce jest prawdziwym sanktuarium, pielgrzymów i tylko dozwolone wewnątrz świątyni. Turyści pozostaje tylko spojrzeć na dachu świątyni wody, składający się z jedenastu kondygnacjach.

Świątynia jest uważana za martwą w Ubud venue Centrum magiczną moc. W celu osiągnięcia jego ściany trzeba chodzić po pięknych lasach, to królestwo małp. Ciekawy małpa dawna przyzwyczajeni do zwiększonego zainteresowania ze strony turystów i raczej obojętnie reagować na jasnych błysków aparatów fotograficznych i głośno turystów. Niektóre z nich, zwłaszcza charyzmatycznych stworzeń są jeszcze gotowe do ułożenia. Oczywiście, za niewielką opłatą w postaci bananów lub słodyczy. Ale jeśli małpa nie jest w nastroju, pojawia się ryzyko utraty coś naprawdę wartościowego – okulary lub samego aparatu. W żadnym wypadku nie próbuj odzyskać swoją własność, to jest twoje Wpisowe Devoted duchy.

Podczas wakacji na Bali, to jest niemożliwe, aby odwiedzić intelektualnego i kulturalnego stolicy wyspy – małe, nieokreśloną miasta Ubud. Otoczony zielonych pól ryżowych, miasto stało się mekką dla turystów, po premierze filmu „Eat Pray Love”, którego trzecia część została sfilmowana w Ubud. To jest miejsce, gdzie można uzyskać kompletny, zwięzły obraz krajowego koloru wyspy. To nie jest znany kechak taniec, który jest w stanie wejść w trans, nie tylko artystów, ale także widzów. Mebel wykonany przez lokalnych rzemieślników – prawdziwe dzieła sztuki! Biżuteria wykonana z pereł słodkowodnych, srebra i masy perłowej, naczynia, krajowych instrumentów muzycznych – wydaje się, że wszystko, co jest impregnowany miłość tworząc swego pana. Na lokalnym rynku może i powinno być przedmiotem obrotu, spowalniając cenę raz na trzy, a nawet cztery. Nawiasem mówiąc, tu warto kupić odmian herbaty, które spełniają estetów nawet najbardziej wymagających smak, kawa i Luwak – marzenie każdego miłośnika kawy. I wszelkiego rodzaju przyprawy, kakao i wanilii można kupić w sklepie.

Innym Niewątpliwą zaletą miasta uważane SPA-salonów. Tradycyjny masaż balijski ciało będzie kosztować dwadzieścia dolarów.

Wakacje w Bali – opinie, wrażenia, entuzjastyczne opowieści każda, gdy postawił stopę na ziemi tej wyspie, nie może obyć się bez wymieniania życzliwość mieszkańców. Jest to rzadko zdarza się znaleźć osobę wędrówki ponuro. Być może cała sprawa w specjalnym powietrze nasycone zapachem egzotycznych roślin, a może być, że inteligentne Bali nawet śpi głową w kierunku domu bogów. Ich chytre spojrzenie będzie trudno ujawnić tajne harmonii ciała i duszy. Aby poznać te tajemnice, trzeba co najmniej kilka dni, aby stać się jednym z tej prawdziwie bajkowej wyspie, nawet tymczasowo, na chwilę.

load...