Wakacje na Sycylii – od nurkowania na terenie narciarskim

Zawartość:

Co przychodzi na myśl w pierwszej kolejności, gdy słyszymy nazwę wyspie? Etna, mafia sycylijska, Archimedes. Tak, rzeczywiście, najbardziej znany sycylijski, mieszkaniec Syracuse – Archimedes – otworzył wszystkie rodzaje praw mechaniki, wieki później otrzymał jego imię. A na ziemi nie ma chyba nikogo, kto nie zna jego nazwiska. Z wulkanu będziemy wam, ale to o mafii Sycylijczyków nie lubią rozmawiać.

load...

Wyspa u podnóża włoskiego „buta” – miejsce narodzin win i miejsce, gdzie motyle mieć swój własny dom. Wszystko to można słusznie powiedzieć o Sycylii? i nie leżą na jednym słowie. Jeśli wolisz głośno wyspa kontynent, urlop na Sycylii będzie wspaniałym wyborem dla Ciebie.

Wyspę ponad 25 tysięcy metrów kwadratowych. Jest dogodnie położony pomiędzy trzema morzami – Jońskiego, Morza Tyrreńskiego i Morza Śródziemnego. Jest to kraj, w którym wszystko jest godne podziwu – historii, przyrody, klimatu, ludzi.

Przez jego długa historia Sycylii odnotowano wielu władców: to podbili Grecy, Rzymianie i Fenicjanie. I cała ziemia urodzajna ich zdobywców i ludzi zamieszkujących go i przejął w lewo, aby tylko najlepszych jego potomków – architektury, kultury i kuchni. Niemniej jednak, Sycylia nie stracił swoją tożsamość: choć wyspa jest autonomicznym regionem Włoch, mówią o ich szczególnym dialekcie sycylijskim, co ludzie mówią włoskim, zrozumieć trudności.

Rodzaj i atrakcje Sycylia

Turyści z całego świata wybrać się na wakacje na Sycylię, aby podziwiać aktywny wulkan Etna, na wyspie zajmuje ogromny obszar. Wulkan został gotującą się kiedykolwiek, hałaśliwe i zły, wypływa lawa z licznymi kraterami. Szybkość przepływu Lawa jest tak mała, że ​​można uciec od własnych nogach. Naukowcy twierdzą, że każdy wieku wysokość Etna jest zmniejszona o około 60 metrów. Przez wieki, lawa ostygnie zasila podatny grunt, na którym, pachnące rosną winnice, sady cytrusowe, drzewa oliwne.

load...

Wyjątkowy charakter Sycylii, wykonane perłę turystyczną Włoszech, a wyspiarze są zachwyceni taką napływ turystów – mają coś do pokazania i coś do dumy. Zaskakująco łagodny, śródziemnomorski klimat, niekończące się piaszczyste plaże, które rozciągają się wzdłuż wybrzeża Sycylii na dobre półtora tysiąca kilometrów, umiarkowanie gorący, słoneczny, lato sprawia, że ​​wakacje na plaży na Sycylii niebiańskiej rozkoszy i przyciągają wielu turystów na wyspę.

Najbardziej popularne z Etny można porównać z wyjątkiem głównego miasta na Sycylii – Palermo. W tym mieście, duża liczba kościołów, pałaców, kościołów, muzeów i katakumb, noszące ślady tej historii dawany i ślady kultur ludów dawno w zapomnienie. Urlopowicze Sycylii musi odwiedzić Palazzo de Normanów, Palatine kaplicy, Narodowe Muzeum Archeologii i katedry. Na szczególną uwagę zasługuje Narodowe Muzeum Lalek, gdzie kolorowe przedstawienie.

Kuchnia Sycylia

Kuchnia narodowa Sycylii jest niezwykle zróżnicowane, istnieje wiele dań zapożyczone od ludów zamieszkujących Sycylię wiele wieków temu. Piękny klimat sycylijskiej daje rosnące tu owoce i warzywa niepowtarzalny smak. To z kolei sprawia, że ​​tradycyjne włoskie dania – takie jak pizza, makarony, sery, owoce morza i ryby – szczególnie smaczne i apetyczne.

Od kuchni sycylijskiej Arabowie pożyczył ryż i przyprawy z Hiszpanami – papryka. Tylko tutaj przygotuje dania, takie jak „skoppularikki” – pieczone kalmary i mątwy, czyli „Stokke i missnizi” – suszonego dorsza z warzywami lub słynnego „Falsomagro” mięso sycylijskiej – zwinięte w rolki mielonego mięsa nadziewany jajkiem , szynką i serem.

Kuchnia sycylijska wiele niezwykłych i oryginalnych deserów. Pistacje, orzechy laskowe, migdały, wypełnione miodem, Konfitura z zielonych cukinii niezapomniany i bardzo niezwykły smak. Cannoli – słodkie bułki z kremem lub serem, uważany wyłącznie sycylijskie desery.

Prawdziwi koneserzy win i podróży Uważa się, że na wyspie Sycylia wakacje jest związane ze stałym uczuciem na ustach miły smak win włoskich. Na Sycylii produkować różne wysokiej jakości win z różnych winogron. Wina Marsala jest znana na całym świecie ze względu na ostry zapach i smak. Największą tajemnicą sycylijskich winiarzy jest sztucznym ograniczeniem winobraniu. Kiedy wolno dojrzewają na krzewie nie więcej niż dwa lub trzy kiście winogron, dostaje najwięcej z ziemi i słońca, i wina, odpowiednio, uzyskał najwyższą jakość.

Etnaland

Na Sycylii, zbudowana największym centrum handlowym w Europie – Etnaland. Ma zoo z wielu rzadkich gatunków zwierząt wymienionych w Czerwonej Księdze, a park wodny z różnego rodzaju zjeżdżalni i szlaków. Jest to niezwykły park, bardzo przypomina słynnego „Parku Jurajskiego”, Cameron, w której „na żywo” dinozaury są ogromne, wykonane z naturalnej wielkości, a które mogą być dotykane. Miłośnicy ekstremalnych przyjemności nie są obojętne dla przyciągania „CROCODILE RAPIDS” – rafting na burzliwej rzeki, zamieszkałego przez hipopotamy, flamingów, słoni, zbudowanych w pełni wzrostu. W drodze do turystów może „zaatakować” stado nietoperzy i całą hordę krokodyle!

Butterfly House

Jest niesamowity dom na Sycylii – Butterfly House. Ten mały pokój w mieście, Via Grande jest gęsto zaludnione różnych gatunków tropikalnych motyli z całego świata. Jeśli odwiedza je w jasne ubrania, wezmą cię na kwiat, fruwające wśród egzotycznych kwiatów, można siedzieć na głowie, barkach i ramionach. W pobliżu domu znajduje się piękny ogród z fiołka alpejskiego, a dom położony jest w lesie majestatyczny rezerwie. Zapraszamy do odwiedzenia motyle lepszy niż słoneczny dzień, jak w pochmurną pogodę, nie lubią latać.

Nurkowanie

Jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie turystę, który nie marzy o bezpośredniości dziecka do odkrywania nie tylko ziemię, ale również dno morskie wokół wyspy, podwodny świat, który jest w stanie zaimponować swoim pięknem i fascynuje żadnego oceanograf różnorodność życia morskiego.

Szczególnie popularne nurkowanie – nurkowanie. Wczasowicze są przyciągane przez fakt, że wybrzeże Sycylii pozostał nietknięty w stosunkowo czystości, z uwagi na brak wyspy każdej branży. Pod wodą ogromna liczba jaskiń, które przyciągają i zbadania ich tajemnicze głębiny. Poleżeć na plażach Sycylii, można odwiedzić szkołę nurkowania, z których ogromna ilość, a tylko leniwi ludzie nie uczą się nurkować lub fajki. Jednak na kamienistych plażach można zrobić maskę, jak niesamowite krystalicznie czysta woda pomaga kontemplować piękno podwodnego świata, a nie pływanie dala daleko i głęboko w morzu.

Śnieg i lawa

Mrożone lawy na północnych i południowych stokach Etny pokryte śniegiem w zimie i przyciąga miłośników sportów zimowych. Po południowej stronie Etny jest stacja narciarska Nicolosi, a stamtąd niezapomnianym widokiem miasta Katania, z zatoki, a także wszystkich wybrzeżu Sycylii z miasta do miasta Regalbuto Léontine. Północna Ski Area – Lingvaglossa widokiem na Taormina i kontynentalnych wybrzeży Kalabrii.

Co sprawia, że ​​zjazd narciarski Etnę niezapomniany, więc jest to kombinacja śniegu, ognia i wody. Olśniewający biały śnieg, przejrzałem tu i tam czarna msza bazaltowe lawy, a daleko w słońcu błyszczy mieniące się Morze Jońskie – tego rodzaju wyobraźni, to jest niemożliwe, aby zapomnieć. Warto zauważyć, że nie tylko wulkan Etna, ale także jednym z najwyższych górach we Włoszech, a zejście z jej narty na stałą zmianę scenerii niesamowitej wyobraźni – maksimum zabawy i podniecenia.

Sycylia – wyjątkowe miejsce nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. Łączy on w sobie szeroki wachlarz kultur, a jednocześnie wyjątkowa i kolorowe Sycylia jest jak kawałek Włoch. Raz próbowałem, co to wakacje na Sycylii, jest to niemożliwe, aby wrócić tam ponownie.

load...