W trosce o żółwi – program edukacyjny dla początkujących

Zawartość:

Większość miłośników zwierząt wolą cieszyć się towarzystwem stałocieplnych zwierząt objętych włosów lub piór. Jednak miłośnicy podwodnego świata i chcą mieć w swoim domu akwarium z rybami zbyt dużo. Ale ci, którzy wybierają terraria i zamieszkują je gady, płazy i owady, rzadko spotkać. Ale jeśli węże, pająki i skorpiony uczynić swoje zwierzęta zagrożone tylko kilka, a następnie, na przykład, żółwie, wiele fabryk bez wahania. Mówią, że zwierzę jest całkowicie bezpieczne, a dbanie o żółwia nie będzie w domu środowisku pracy.

load...

Ale nie było! Po powrocie do domu jako egzotycznych pet, świeżo upieczony cherepahovladeltsy czynienia z wieloma problemami. Po żółwia, przede wszystkim potrzebuje specjalnych warunków przetrzymywania, wymaga konkretnej paszy. Ponadto, to zwierzę ma funkcję do wpadania w stan hibernacji, a wszystkie rodzaje chorób, nie jest ubezpieczony. Tak więc, decydując się mieć żółwia, po prostu trzeba uzbroić się w niezbędną wiedzę.

Rodzaje żółwia domowych

Najczęstsze rodzaje żółwi domowych – to Krasnouhov, Azji Środkowej i brodzenia. Zwierzęta te różnią się od innych zwierząt bardzo długą żywotność. Komfortowe warunki i z należytą starannością mogą żyć około trzydziestu lat.

Najczęściej kupują te zwierzęta w sklepach zoologicznych, stajemy się żółwie właścicieli są krasnouhih. Ta woda żółwie, które spędzają większość czasu w wodzie. Jednak muszą one być okresowo wybrany do kraju, gdzie czerwone uszami suwaki są odpoczynku i spaceru. Ten typ żółwia barwiących różne powłoki wzorzyste i specjalnych oznaczeń – czerwony lub żółty plam na boki łba.

load...

Żółwie środkowoazjatyckie są lądowy tryb życia. Jest to dość duże okazy osiągające mas i pół kilograma. Długość pancerza z nich około dwudziestu centymetrów, a jego barwa zmienia się od jasno do ciemno odcieniu oliwkowym. W naturze, centralny żółwie Azji są aktywne tylko około trzech miesiącach roku. Wszystko inne jest czas spędzają w norach.

Żółw torfowiskowy. Te znane i nie egzotyczne żółwie są powszechne w Polsce. W naszych domach, mają tendencję, aby przejść bezpośrednio z pobliskich stawów, mijając sklepy i rynki. Tylko kusi możliwość pozostania w swoim domu jako niezwykłych zwierząt, robimy od zwierząt Zwierzęta. Nie różnią się jasny wygląd (posiada monochromatyczny ciemną zbroję), ale może pochwalić się doskonałym zdrowiem.

Niektórzy właściciele Dniach Ostatnich żółwi są w błędzie, wierząc, że każdy rodzaj mieszkańców gospodarstw domowych wymagane standardowe warunki przetrzymywania. Tak, oczywiście, w dużej mierze treści Wymagania żółwie są podobne, ale istnieją pewne różnice.

Warunki przetrzymywania

W zależności od naturalnego siedliska inny żółw (wodnym lub lądowym) muszą wyposażyć i odpowiednie warunki w niewoli. Na przykład, za treść żadnej żółwi trzeba będzie terrarium lub (oraz) akwarium. Ale …

Dla żółwia czerwonych woda jest odpowiednia tylko duże akwarium lub akwaterrarium nie mniejszej niż 100 litrów. Oprócz wody tu jeszcze trzeba być wyspa ziemi. Najlepiej jest kupić specjalny wyspę ze spadzistym pochodzenia, szorstkiej powierzchni i dużej powierzchni wyspy. Wielkość powierzchni wysepki powinna wynosić co najmniej jednej czwartej powierzchni całego zbiornika. Konieczne jest również, aby zainstalować lampę, w ramach którego żółwia będzie wygrzać. Akwarium wypełnione wodą znad osadu, który zmienia się co miesiąc.

Dla utrzymania ziemi żółwia Azji Środkowej, trzeba będzie przestronną klatkę z systemem naziemnym i utrzymania temperatury i wilgotności. Komfortowej temperatury tych żółwia – 25-28 ° C. Warstwa gleby powinna być na tyle gruba, aby upewnić się, że żółw może go kopać. Ponadto terrarium trzeba zainstalować lampę. W lecie można chodzić żółwie, a jeśli to możliwe, a następnie wyposażyć je na zewnątrz ptaszarnia.

Bog żółw jest w porządku akwaterrarium same jak dla krasnouhih. Gdy woda w akwarium powinna być znacznie mniejsza, tak jak w naturze, te żółwie żyją w płytkiej wodzie. Na wyspie ziemi także zainstalować lampę, pod którym żółw może być ogrzewany. Jeść żółw torfowiskowy w wodzie, oto one kał. Tak, że woda w akwarium dla żółwia błotnego powinny być częściej zmieniane.

Jeśli chodzi o lampę żółwia, musi być żarówka jako świetlówki i ultrafioletowe nie ciepła. Cechą żółwie mają spaść w zimie w stan hibernacji. Jednakże w odniesieniu do pozytywnych doświadczeń z tego okresu żółwia wymaga specjalnych warunków ze stałą utrzymanie wymaganej temperatury. Dlatego lepiej nie dać swoje zwierzęta na spakowanie zimę w stanie hibernacji. Aby to zrobić, wystarczy do podniesienia temperatury w terrarium lub akwaterrarium tak szybko, jak można zauważyć, że zwierzę stało się mniej aktywne i zaczęła odmawiać jedzenia.

Karmienie

Wśród żółwie mają zupełnie nieszkodliwe roślinożerne, mięsożerne istnieją, a są tacy, którzy nie poddają się i od rośliny i karma dla zwierząt. Dlatego coraz domu błędu, należy dowiedzieć się, jaki rodzaj żywności potrzeb pitomitsy.

Na przykład, czerwone uszami suwaki potrzebują jedzenia białka. Dlatego karmić Bloodworms, mielone lub specjalnego paszy peletkowanej. Należy pamiętać, że tylko mięso żółwi nie mogą dać lub chorują na krzywicę. Dlatego, aby zawierać w swojej diecie to ryby (gotowane) i dodać zieloną menu sałatki, młode liście kapusty i glonów w stawie. Karmienie żółwi krasnouhih w wieku poniżej dwóch lat przeprowadzane codziennie, i więcej osób dorosłych dać jedzenie dwa lub trzy razy w tygodniu.

Środkowoazjatyckie żółwie lądowe są karmione grube włókna pokarmy roślinne. Idealnie nadaje się do ich jedzenie nekrahamlistye korzeniowych warzyw (marchew, buraki), sałata, kapusta, twarde trawy, liście mniszka lekarskiego, cukinii, jabłek. Wszystkie te owoce i warzywa (z wyjątkiem sałaty i kapusty), muszą być szlifowane na tarce, a następnie umieszcza się w korycie i pozostałości są usuwane z klatki półtorej do dwóch godzin.

Bog Turtle – drapieżniki, choć niektóre z nich są wszystkożerne. Dlatego podstawą ich diety powinny być pokarm. Najlepiej jest karmić je dżdżownice, ślimaki dużych Bloodworms, rybnik, ryby i mięso. Ale jeśli dorosły żółw bog można podawać do całej ryby lub małych kawałków mięsa, młode żółwie karmienia to jedzenie trzeba posiekać przez cięcie małe wąskie paski, podobne do robaków.

Higiena

W przeciwieństwie do tego, te same koty, psy, ptaki, a nawet żółwie są w stałym i starannej pielęgnacji nie jest potrzebne. Podstawowa opieka dla tych zwierząt jest zredukowana do terminowego i prawidłowego żywienia i czyszczenia akwarium lub terrarium. Jednak na przykład środkowoazjatyckie żółwie lądowe również niezbędne okresowo podcięte pazury i dziób. Potrzeba jego wprowadzenia wynika jednak tylko wtedy, gdy ściółka w klatce nie wystarczy, aby szlifować dół pazury naturalnie jędrna. Dla tej procedury, przeglądanie żółw paw do światła. Jeśli czubki pazurów są przejrzyste, mogą być cięte – jest to część nadmiaru regenerować bez naczyń krwionośnych. Wytnij paznokcie za pomocą szczypiec. Cut off także dziób i krawędzie są następnie wyrównane pilniczek.

Ponadto, żółwie potrzebują okresowej kąpieli. Ta procedura jest konieczna nie tylko do celów higienicznych, ale także do utrzymania równowagi wody w organizmie żółwi, jak piją przez skórę. Raz w tygodniu, a bug umieszczony w wannie na dwadzieścia do trzydziestu minut. Woda powinna być miękka, bez dodatku detergentów, a temperatura około 30 ° C. Woda może być dodawana do bulionu rumianek, a podczas linienia i sody kaustycznej. I nie zapominaj, że ten żółwia, więc podczas kąpieli głowę powinien być nad wodą.

Red uszami suwaki, jeśli to konieczne, odciąć tylko pazury i dziób Nie dotykać. Marsh żółwia nie jest skrócona lub dowolny dziób pazury. Więc wszystkie procedury higieniczne dla tych żółwi zejść zmienić wodę i wyczyścić akwarium.

Przeciwwskazania

W opiece nad żółwiami, a także zasad ich treści, nie jest rodzajem tabu. Naruszenie tych zakazów może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, tak aby leczyć chorych lub rannych żółw jest bardzo trudne. Oraz zwierzęta trzymane w domu, nie narażonych na potencjalne zagrożenia, należy pamiętać, że jest to niemożliwe do zrobienia.

  1. Nie karmić drapieżne żółwie tylko jeden pasz białkowych. Pamiętaj, aby dać im i wegetariańskie.
  2. Nie dają roślinożernych mięso żółwia w jakiejkolwiek formie. Karmienie mięso doprowadzi do nieodwracalnych zmian w wątrobie, a nawet śmierci zwierzęcia.
  3. Nie może zawierać Żółwie (wszystkich!), bez dodatkowego źródła ciepła.
  4. Nie można trzymać żółwie w akwariach bez wysepek ziemi. Mogą po prostu utopić.
  5. Nie mogą być przechowywane w jednym zbiorniku (terrarium) zwierzęta o różnych rozmiarach lub więcej samców. Nieuniknione urazy i walk.
  6. Nie może zawierać żółwie na wolnym wybiegu. Jest to niebezpieczne dla ich długości życia i zdrowia.
  7. Nie karmić żółwie jedzenia z tabeli (bez komentarza) i specjalnej karmy dla innych zwierząt.

W skrócie, to nie powinno być dozwolone w treści wszystkich żółwi, które mogą źle wpłynąć na ich zdrowie lub inne zagrożenia dla ich życia. A jak mogłoby być inaczej? Po tym wszystkim, jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswojone.

load...