W trosce o zielonych zwierząt: Przesadzanie roślin doniczkowych

Rośliny w naturze swobodnie rozwijać i zajmują miejsca, których potrzebują. Kwiaty doniczkowe jest ograniczona przez rozmiar puli. W procesie ich wzrostu w czasie korzeni całej ziemi pleciony com. Z tego powodu, kwiat staje się „zamknąć” w puli. Brakuje nie tylko miejsce, ale również składników odżywczych. Przesadzanie roślin wewnątrz pomaga pozbyć się tych wszystkich problemów.

load...

Kiedy przesadzać rośliny doniczkowe?

Odstępach czasu, za pośrednictwem którego roślina potrzebuje przeszczepu, w zależności od szybkości ich wzrostu. To może być bardzo różny w różnych kolorach w domu. Na przykład, kalanchoe, mirt lub mały liściach rośliny kauczukowe, rosną powoli. Dlatego powinny one być przesadzane co dwa do trzech lat. Chlorophytum, Philodendron, sparmanii inny normalne tempo wzrostu, i powinny być przesadzane co roku.

Miłośnicy flory otoczenia zalecanych mieć specjalny zeszyt, w którym należy wprowadzić datę transplantacji każdej rośliny. Zapisy te mogą być bardzo pomocne w przyszłości. Zazwyczaj, roślina przeszczepu dokonuje się wiosną. Odbywa się to tuż przed aktywacją wzrostu, czyli w marcu-kwietniu. Ale sztywno stosować się do takiego zalecenia nie jest konieczne, ponieważ w szybko rozwijający się system korzeniowy rośliny domowe rozwija się zbyt szybko. W takim przypadku należy odczekać, aż sprężyna nie jest konieczne. Stworzyć komfortowe warunki dla pomieszczeń Kwiaty i przeszczepić je, gdy zajdzie taka potrzeba.

Często już w wyglądzie kwiatka, będzie w stanie ustalić, że potrzebuje przeszczepu. Pierwsze oznaki tego – brak nowego wzrostu i kwitnienia, wybrzuszenia garnka glinianego gruźle, żółknięcie liści. Nawet jeśli nie widać oznak na zewnątrz w ich kolory, nadal jest konieczne, aby upewnić się czy potrzebują przeszczepu na wiosnę. Aby to zrobić, należy wyjąć z garnka kwiat wraz z ziemią i zbadaj. Jeśli ziemnych pokój silnie splecione korzenie, oznacza to, że roślina jest już „blisko” w starej doniczce.

Przesadzanie roślin różnych gatunków ma swoje osobliwości. Bulwiaste rośliny domowe powinny być przesadzane po żółknięcie liści i kwitnienia – po okresie kwitnienia. Młoda trawa i rośliny ozdobne liściaste powinny być przesadzane co roku, a duże dorośli kadochnye „niepokojące”, ponieważ często nie ma potrzeby. Kamelii, liść laurowy, palmy wystarczającej do repot co cztery do pięciu lat, od częstych zmian waz nie jest bardzo dobry wpływ na ich wzrost.

load...

Zasady przeszczepie

Wielkość puli, w której zostanie przeszczepione kwiat powinno być więcej niż dwa do czterech centymetrów średnicy niż poprzedni. Dla roślin z upadającej lub słabo rozwinięty system korzeniowy wziąć potrawom dawną wielkość. A jeśli trzeba było wyciąć korzenie pacjentów, konieczne jest, aby wziąć pulę jeszcze mniejsze. Nowe naczynia przed lądowaniem w wodzie, pozostawić na 10-12 godzin, a stary Wypłukać dokładnie z brudu i pleśni, obezzarazte. To pozwala pozbyć się płytki nazębnej soli, a także chorobotwórczych i zarodników różnych grzybów.

Przesadzanie roślin wymaga przestrzegania pewnych zasad. Aby usunąć kwiatowych z garnka, wlać do góry, a następnie ostrożnie usunąć z pojemnika razem z grudki ziemi. Jeśli jest źle wychodzi z glinianym garnku, przełamać puli, tak aby nie uszkodzić korzeni. Naczynie z tworzywa sztucznego, w tym przypadku, można po prostu wyciąć. Następnie ziemnych Pomieszczenie powinno być oczyszczone z włókienkowaty drobnych korzeni. Aby to zrobić, nożyce, przeciąć sieć drobnych korzeni, a powstałe kawałki posypać sproszkowanym węglem drzewnym. Grube główne korzenie, nie dotykaj. Są one cięte tylko w przypadku zaniku. Następnie ostrożnie wierzchniej warstwy gleby, poprzez kołek podłoża usunąć bok śpiączki. Całkowicie pozbyć się wszystkich starych ziemi nie powinno być: jest to możliwe, aby uszkodzić korzeni.

Nowy garnek do przesadzania roślin, trzeba najpierw przygotować. Na otworów drenażowych, należy umieścić kawałek garnek wypukłą stroną do góry. Wlać warstwę odwadniającej, w której może być stosowany jako gruboziarnistego piasku, małe kawałki pianki rozciągniętej glina, węgiel lub gontu. Należy pamiętać, że rośliny dobry drenaż jest koniecznością. Jej wysokość dla małych naczyń powinien być jeden centymetr i trzy do pięciu – w dużych donicach.

W postaci mieszaniny gleby stosowane do przeszczepu, co jest konieczne dla hodowli danej rośliny. Przygotowane podłoże wlać na kopiec odpływu, a następnie umieszczenie roślin w doniczce. Kopiec ziemi muszą być wykonane tak, że kołnierz korzeń na 2-3 cm poniżej niż krawędź garnka. Następnie, trzymając roślinnego, zasypki z każdej strony ziemi w doniczce i uszczelnić. Od gęstości gleby zależy dalszy wzrost rośliny i jej rozkwitu.

Gęsta gleba sprzyja kwitnieniu, a luźniejsze – lepszy wzrost. Po przesadzeniu rośliny powinny być mocno zagęszczony grunt. Następnie spryskać kwiat, dobrze wlać i umieścić w zacienionym miejscu. Po upływie około piętnastu minut, odprowadza z formy. Należy dodać, że wodę przeznaczoną do nawadniania być wyższa od pokojowej temperaturze 12 ° C

Po przeszczepie, nie należy umieszczać roślin w słońcu. Nawozić je w tym momencie, zbyt, jest to niemożliwe. Przesadzania kwiatów, nawet jeśli się prostą obsługę, włośniki zawsze są uszkodzone. I muszą przywrócić roślinę przez około dwa tygodnie. Starsze, podstawowe korzenie, służy tylko do transportu substancji odżywczych i wody do łodyg i liści, ale nie bierz ich w pozyskiwaniu jakiegokolwiek zaangażowania.

Wodę i składniki odżywcze są wchłaniane kruche i delikatne włosy root. Gdy są one uszkodzone podczas przesadzania kwiatów na jakiś czas traci zdolność do prawidłowego wchłaniania niezbędne pierwiastki śladowe. Dlatego nawóz że dokonane w tym okresie odrastają może spalić włosy root. Jest to bardzo zły wpływ na stan zakładu, a zaczyna „boli”.

Świeżo mielony zawiera także wymaganą ilość składników odżywczych. Gdy występuje nawożenie w nadmiarze tego okresu, który może zniszczyć glebę i uszkodzenia korzeni. Dlatego po przeszczepie nie nawożonych roślin w ciągu dwóch miesięcy. „Przesiedleni” zieloną zwierzaki najlepiej we wczesnym wieczorem słońce nie pali jego promienie, ale jeszcze nie wieś. Najbardziej niekorzystny czas – południe.

Obchodzenie się z roślin doniczkowych

Przesadzanie roślin doniczkowych może być dokonany przez obsługę. Podczas ją zmienić tylko pot i glinianego pokój nie dotykaj. Konieczne jest zwiększenie objętości gleby. Najpiękniejsze rośliny kwitnące wymagają wielu przeładunków. Na przykład, gloksynia i cyklamen przewrócił się dwukrotnie z siewu do początku kwitnienia, ale cineraria hybrydowy – trzy razy.

Przeładunek jest dobre, ponieważ w procesie nie zatrzymać wzrost kwiatów. To sprawia, że ​​możliwe jest uzyskanie dobrze rozwinięte, silne okazy. Jeśli widzisz, że korzenie znacznie przeplatają i stworzył kłębek, a następnie trzeba będzie zrobić wzdłuż ziemnych grudka nacięć poprzecznych. Procedura ta przyczynia się do lepszego tworzenia korzeni bocznych. Jeśli to nie nastąpi, plątanina korzeni może przestać rosnąć, a nawet gnicie. Nie ważne jak przerażające procedura ta na pierwszy rzut oka, na zarośniętym system korzeniowy nie jest to absolutnie konieczne.

Przesadzanie roślin i kalendarz księżycowy

Wzrost roślin, ich energii, odporność na niekorzystne czynniki i owocowania zależą od fazy nocnej satelity Ziemi, biorąc pod uwagę fakt, że składają się na kalendarz księżycowy. New Moon jest zły czas dla wszelkich prac związanych z roślin, z wyjątkiem opryskiwania i podlewania. Uważa się, że instalacje wewnętrzne w tym okresie tracą siłę potrzebną do ich rozwoju. Pomiędzy pierwszym i drugim fazie księżyca kolor energii kieruje się do rozwoju i szybkiego wzrostu. W tej chwili nie jest zalecany do roślin uprawnych, jak to może opóźnić proces „gojenia ran”. Wielu hodowców-fani wiedzą, że rośliny doniczkowe przeszczepieniu na kalendarzu księżycowym sprzyja ich aktywnego wzrostu.

W tym pokoju kwiaty nie powinny być przeszczepione w czasie, gdy Księżyc przechodzi konstelacji Panny. Przeszczepiony w pełni księżyca, a kiedy młode rośliny dobrze przyzwyczaić Księżyc. Tylko nie rób tego, kiedy księżyc jest „away” w Wodniku. Przesadzanie roślin nie jest korzystna i sierp księżyca. Nie ulega wątpliwości, że księżycowy kalendarz pomoże Ci osiągnąć dobry wynik podczas przesadzania roślin doniczkowych przy minimalnym wysiłku i kosztach.

load...