W trosce o ficus zimie: Ważne wskazówki i triki

Zawartość:

Większość figi są uprawiane w krajach tropikalnych i sub-tropikach, gdzie roślinność wszystkich roślin kontynuowane przez cały rok. Nasz klimat zakłada częste wahania sezonowe ponieważ ficus zima wymaga bardziej szczegółowej, kompleksowej opieki, która obejmuje szereg funkcji. W szczególności, odnosi się to do takich czynników jak temperatura, żywności i trybu wody i wilgoci. Jeśli zmienisz jeden z czynników – konieczność zmiany i inni. Ale wszystko w porządku.

load...

Do zakładu, aby przetrwać zimę bez choroby lub jakiejkolwiek innej szkody dla siebie, trzeba zapewnić mu odpowiedniej opieki.

Zrekompensować brak słońca

Wiadomym jest, że ficus – rośliny ciepłolubne, że preferuje się rozwijać w dobrze oświetlonym miejscu. W jesienno-zimowej pielęgnacji ficus komplikuje właśnie z powodu braku ciepła i światła. W zimie, jak używać lampy dodatkowe oświetlenie fluorescencyjne i rtęci, a także sprzęt sodu i metalohalogenkowe, zwracając uwagę na ich zakresu.

Na przykład, w przypadku małej ficus, będzie zupełnie kompaktowej lampy fluorescencyjnej, która to nasadka – E27 i moc około 25W. Bezpieczne takiego pokrycia potrzebne na wysokości dwudziestu centymetrów liści drzew, około sześć do ośmiu godzin, rano lub wieczorem. Co do zasady, dodatkowe źródło światła potrzebnego ficus barwne postacie.

load...

Wymagana wilgotność

Aby prawidłowo dbać o rośliny gumy zimowe, konieczne jest, aby spełniać optymalne parametry wilgotności. Dla ficus niezbędnej wilgotności 60-70%, ale w zimie, w miejscach, gdzie występuje ogrzewanie centralne, wilgotność jest bardzo niska – średnio 35%. Dla takich roślin, to jest nie do przyjęcia.

Aby zwiększyć wilgotność, nie zapomnij w codziennej pielęgnacji drzewa obejmują rozpylanie, stosując ciepłą wodę. Można skorzystać ze specjalnych tłumików, jak również tace, wypełnionych keramzytu. W tym celu już sprzedany piękne fontanny dekoracyjne, które mogą tworzyć Ficus idealną wilgotność i jednocześnie upiększają wystrój pomieszczenia. Ale z płynami powinny być umieszczane na grzejnikach. Jeśli roślina jest mała, to lepiej umieścić w mini szklarni.

Jeśli pomieszczenie jest słabo oświetlony w okresie zimowym, jest gorąco i figury wilgotność nie osiągają standardy, Ficus może stracić lub żółknięcie liści. W szczególności dotyczy to Ficus benjamina – najpopularniejsze odmiany roślin krajowych tego rodzaju. W celu uniknięcia śmierci drzewa, upewnij się, że początkowo pełną opiekę.

Zmagamy się z zimna

Ważne jest, aby upewnić się, że w zimie, ficus nie jest peremerzal. Głównym źródłem drzewa hipotermia, oczywiście, w niskiej temperaturze, mniejszej niż piętnastu stopni. Dla gatunków tropikalnych Ficus jest niedopuszczalne. Zaleca się, aby nie kupić rośliny gumowe w zimie i nie nosić ich na ulicy w takim okresie czasu, w przeciwnym razie drzewo schładza i szybko umierają.

Ficus są również boi się wietrzenie i przeciągi. Aby zapewnić dobrą opiekę zakładu, postawić garnek z drzewa jak najdalej od otwartych klap, drzwi, to znaczy, w spokojnym miejscu, gdzie nikt nie będzie przeszkadzać ficus. Windows jest zalecany do ogrzania do ficus jeśli stoi na parapecie, nie jest proskvozilo.

Zimowych należy umieścić pod szczególną garnka fikusom materiału izolacyjnego. Można to filcu lub płyt drewnianych. Alternatywnie, odpowiedni papier i piany. Należy pamiętać, że garnki ceramiki zamrażać znacznie silniejsze niż plastik, ale ważne jest dla gleby – nie powinno też być chłodzone.

W ciepłym pomieszczeniu pozostawia ficus odparować wodę szybciej niż zimna. Jednocześnie, ciężka hipotermia zapobiega gleby glinianego śpiączkę i system korzeniowy, aby absorbować wszystkie składniki odżywcze z zewnątrz. Ponadto, wilgoć i staje się niedostępna dla roślin. Wszystko to może doprowadzić do szybkiego upadku ficus, więc ważne jest, aby odpowiednio dbać o gleby i korzeni, zwłaszcza, gdy we wnętrzach i na zewnątrz zimno.

Zadbać, aby korona ficus nie dotyka szyby. Nawet niewielki lokalny odmrożenia mogą prowadzić do utraty liści lub ich deformacji, a następnie do całkowitego ich śmierci i gnicia. Wystarczy odstawić garnek drzewa z dala od okna – im dalej tym lepiej.

Rozważając, jak prawidłowo dbać o ficus w chłodnej porze roku, nie można powiedzieć o wody używanej do podlewania roślin. Wiele osób popełnia ten sam błąd: zbierać wodę z kranu i wlać do niej roślinę. Pamiętaj – nie w każdym razie nie warto! Woda do podlewania powinna być zawsze powyżej trzydziestu stopni, a zawsze bronił. Podlewanie Ficus potrzebne tylko w razie potrzeby, zarówno latem jak i zimą.

Opieka zimowy obejmuje zwalczanie szkodników, które okresowo hit rośliny gumowe. Zazwyczaj jest to Jose skali, mszyce i roztocza. Ponadto, z powodu złych warunków Ficus szybko narażone na zakażenie chorobami. Na przykład, zbyt suche miejsce może prowadzić do namnażania roztocza, jednak niewłaściwym wilgotności i chłodu – idealne środowisko dla chorób grzybiczych. Jest niezwykle ważne, aby okresowo sprawdzać zieleni, przy użyciu szkła powiększającego – pomoże to w odpowiednim czasie wykryć ewentualne choroby i szkodniki.

Powyższe wymagania są bardzo ważne, aby przestrzegać, jeśli jesteś zaangażowany w uprawie egzotycznych gatunków drewna takich jak ficus. Warto zauważyć, że ficus nie jest najbardziej wybredne roślin – opieka dla nich nie jest zbyt trudne i nie ciągnąc znacznych nakładów pieniężnych, ponieważ można łatwo uzupełnić swój dom ficus kwiat ogród.

load...