W rok po ślubie: jak przedłużyć historię?

Zawartość:

Tak, miesiąc miodowy minął szybko wrócisz odświeżony i pełen nadziei na kontynuację współistnienia w charakterze małżonków prawnych. Początkowo wszystko wydaje się wspaniałe, ale z czasem będzie nagle zaczynają dostrzegać, że nawyki jej męża irytujące, a on wyraża swoją miłość do ciebie ze znacznie mniejszym zapałem niż przed ślubem. Co się dzieje? Uczucia stopniowo ochłodzić? Albo, że nie istnieje? Uspokój się, że nadszedł czas, aby po prostu wziąć trzeźwe spojrzenie na relacje, pozostaw bajkę i zacząć budować rodzinę, w rzeczywistości, ze wszystkimi jego trudnościami i wyzwaniami. I nie ma nic złego, to tylko zależy od Ciebie, czy twoje życie będzie matowa i szara proza, lub, wręcz przeciwnie, wszystkie kolory kwitną naprawdę udane i szczęśliwe małżeństwo.

load...

I nawet jeśli z powrotem był pierwszym roku małżeństwa, które jest często najtrudniejsze, to nie znaczy, że wszystko będzie sprawnie. Ale wielu młodych małżonków uwierzyć, że w tak krótkim czasie mogli poznać siebie tak bardzo, że jest teraz nauczył się zrozumieć na pierwszy rzut oka i wiedzieć, jak wygładzić „ostre krawędzie” w relacji. Jednakże mając żadnego doświadczenia życia rodzinnego, niemożliwe jest przewidzieć wszystkie radości i rozczarowań, wzlotów i upadków. Wydawałoby się, że wiesz już ze sobą, można odpocząć i cieszyć się życiem. Dlatego kojący efekt uznania, wiele młodych par może po prostu przeoczyć pułapek napotykanych w rodzinach na początku swojego życia razem. Nic dziwnego, że psychologowie uważają pierwszym roku małżeństwa, jeden z kryzysu.

Pułapki życiu codziennym

Niestety, nie każdy jest przeznaczony do spełnienia los ich zamierzonego kolegi, który może szczęśliwie dożyć sędziwego wieku. Idąc do ołtarza, każdy z nas jest pewne: „To jest to!”; ale po roku lub dwóch, wielu zaczyna w to wątpić. W większości przypadków, młoda para jest rozczarowanie w jego partnera życiowego. Niedawno był taktowny i delikatny, obfite i zrozumienie, a teraz nie widzi swoje cierpienie, nie widzi, że mieszkanie od dawna wymaga naprawy i nawet nie pamięta datę pierwszej rocznicy ślubu. Jadąc do domu z pracy, szybko połknął kolację i cały wieczór leżąc przed telewizorem.

load...

Nie znudzi lament: gdzie mam do miłości i romansu, które były wcześniej? Stosunki rodzinne Gen. Bardziej na ziemię czuję. Najtrudniej teraz – w czasie, aby złapać temperament i nastrój partnera. Nie jest konieczne, aby stać się w histerię, gdy wasze pragnienia nie są takie same: chce leżeć przed telewizorem, a ty – wystarczy mieć trochę zabawy lub udać się na wizytę. Nauczyć się regulować nastrój swoich połówek, nawet jeśli oznacza to, że trzeba poświęcić część swoich nawyków.

W rok po ślubie – to trudny okres kohabitacji prawa już prawne, w którym związek młoda para przejdzie poważną próbę wytrzymałości. Sposobem na życie – to jest bardzo trudne, ponieważ on został zniszczony więcej niż jedną łódź miłości. Nie istnieje jeden przepis, który pomoże uniknąć konfliktów i przerobu. Ale nie jest to regułą, że jest w stanie zminimalizować szkody dla młodej rodziny: nie spiesz się do wniosków i podejmowania decyzji, zastanów się dobrze o nich.

Nawet jeśli masz trochę czasu przed ślubem mieszkaliśmy razem i nie kłócić się, że nie ma powodu, aby twierdzić, że uda się uniknąć nieporozumień w przyszłości. Po tym wszystkim, przed rejestracją małżeństwa ty i przyszły mąż był uczucie euforii z pełnią zmysłów, z pragnienia, aby zawsze być razem, często nawet tylko stykają się ze sobą. I, co ważniejsze, przed tobą czeka na wakacje nazwie „Wesele”. Ale wszyscy wiemy, że młode dziewczęta w ich pragnienie, aby szybko uzyskać status mężatki pokaz hojności i cuda lub po prostu przymknąć oko na wiele niedociągnięć wybrańców, czy niewytłumaczalny sposób ich nie zauważyć.

Ale po ceremonii ślubnej z nich natychmiast ustępują „różowe okulary”, ale rzeczywistość jest czasem nieprzyjemne niespodzianki. Ale nie będzie rozczarowany, jeśli współmałżonek wszędzie pozostawiając swoje rzeczy, a następnie wyczerpuje pytania na temat, gdzie jego skarpetki i tak dalej. To nie jest najgorszy grzech w stosunkach rodzinnych, zwłaszcza w twojej mocy, aby zaradzić tej sytuacji, by tak rzec, poprawne jej mąż otrzymał szkolenia. Nie oczekuj, że twój małżonek, który może żyłeś sam, natychmiast zmienić swoje nawyki. To sprawia, że ​​bardzo trudne, zwłaszcza pod stałym ciśnieniem. Więc uzbroić się w cierpliwość i wszystkie komentarze wyraził cicho i spokojnie.

Chociaż w ogóle, psychologowie radzą, aby posprzątać porozrzucane ubrania nie są jedynym, który jest winny tego, a komu to uniemożliwia. Oto paradoks! Oczywiście, zawsze złożyć i powiesić niedbale rzucony przez męża rzeczy – to jest bardzo uciążliwe biznesu, ale nie można przyznać, że jesteś dokładnie tam, gdzie zostały one umieszczone. Na pewno po kilku nieudanych próbach znalezienia jakiegoś przedmiotu wc współmałżonka, jeżeli ma zdrowego rozsądku odmawia pomocy, mówiąc: „Przepraszam, kochanie, dodam swoje rzeczy”. I wtedy będzie mógł świętować jeden z pierwszych „bezkrwawy” zwycięstwa w wojnie o zamówieniu.

Ale nie zapominajcie, a będziesz się musiał pójść na ustępstwa, bo mąż może słusznie zapytać: „Gdzie jest mój obiad?”. Utknięcie na braki w drugiej połowie i nie zauważył własną rękę, jest mało prawdopodobne, aby zbudować solidne podstawy, w której żyć razem będzie sukces. Należy być bardzo ostrożnym z brzmieniem takich jak: „Ponieważ jesteś moim mężem, więc trzeba …”.

Nie można tak powiedzieć kategorycznie, ponieważ miłość i małżeństwo – nie tyle zbiór zasad i obowiązków jako wzajemną chęć zrobienia czegoś dla siebie i dobrowolnie. Dlatego lepiej jest budować swoje prośby inaczej: „Chciałbym, aby …” lub „byłbym rad, gdyby was …”. Takie stwierdzenia brzmią bardziej miękkie i pozwolić człowiek pozostanie panem sytuacji, ponieważ w tym przypadku nie oznacza sporną kobietę, a człowiek zwraca się do ukochanej.

Uczucia, gdzie jesteś?

Młoda żona często we wczesnych latach małżeństwa zaczyna odczuwać brak uwagi ze strony męża. On woli oglądać telewizję, zamiast, jak poprzednio, aby iść z nią na wieczorny spacer lub kawiarni. Zastanawia się kobieta, przyklejają się do kwestii, obrażony. Ale w tej sytuacji, w rzeczywistości nie ma nic skomplikowanego lub nieznane. U zarania relacji ty i twój mąż ciągle chciał poczuć blisko siebie i do życia rodzinnego, początek chęć być sama ze sobą.

Nie myśl, że jej mąż już nie kocha, albo przestała pielęgnować swój związek. Chodzi o to, że mężczyźni i kobiety mają różne postrzeganie zmysłów. Dziewczyny są bardzo emocjonalne, a młodzi ludzie, wręcz przeciwnie, są skłonni do racjonalizmu. Dlatego my, kobiety, aby czuć się kochane, potrzebne słowa, kwiaty i inne oznaki uwagi, a mężowie są zadowoleni tylko z faktu, że jesteśmy blisko. Chociaż początek relacji i mężczyzn nie są pozbawione sentymentalizmu, ale wtedy mieć dużo większe znaczenie ma stabilność.

Więc nie kłopotów z pytaniami lub mąż mówi: „Może się rozeszły, bo nie czuję swoją miłość?”. Nie dręcz go pytaniami o to, co się stało. Żyć dalej i nie szukać powodów, aby wyjaśnić relację. Wystarczy zrozumieć i spróbować pogodzić się z faktem, że romans w relacji z każdym rokiem będzie mniej, to nie zniknie całkowicie, czy aby to trochę wysiłku, ale zostanie on zastąpiony przez znanego zwyczaju i miłości musującego ustąpić głębokiej miłości i szacunku.

Dlatego nie wyciągać pochopnych wniosków; I odwrotnie, w pierwszym roku to lepiej po prostu ukryć i czekać, zgodnie z tym, co zajmie miejsce swojego życia razem. Jest prawdopodobne, że wszystko samo w sobie jest umieszczony z przodu z obu stron otworzy nowe horyzonty dla relacji, a znajdziesz wspólnych wartości. A problem, jeśli one istnieją, i manifestować. I właśnie upewniając ich rzeczywistości, będzie można podejść do tego, co z nimi zrobić.

Amerykańscy psychologowie zidentyfikowano sześć kroków, które są niezbędne do pokonania uczucia każdej pary. Udane wejście na nich prowadzi do tego, że rodzina w końcu zamienia się w jeden podmiot, który wygodnie i szczęśliwie współistnieją mąż, żona i ich dzieci. W pierwszym etapie partnerzy przeżywają poczucie połączenia, kiedy kwestia: -: „To samo jesteś” „Co chcesz zobaczyć w telewizji”, drugi odpowiedział Potem przychodzi kolejny etap – separacja. Tu jest tylko to, co jest konieczne, a przez pierwszy rok po ceremonii ślubnej, a to, że para zacznie bronić własnych interesów, a tym samym zorganizowanie testu małżeństwo siły. To właśnie w tym czasie para odkryć różnicę przekonań i dążeń.

Jeśli małżeństwo ma miejsce z honorem takiego testu, trwa trzeci etap – badania. Mężczyzna i kobieta stara się zrozumieć, a jeśli mogą one być od siebie oddalone i nadal być szczęśliwy. W tym okresie, możliwość częstszych spotkań z przyjaciółmi, wakacje, nie spędziliśmy razem. Po pewnym czasie para rozpoczyna kolejny etap stosunków – Konwergencja. To właśnie na tym etapie, aby opracować wspólne cele i wspólną drogę życia.

Jednym z ostatnich kroków w związku nazywa pomoc. W tym czasie para mieć dzieci, zajmowania się tym, że interesy każdej z nich oddziałują w życiu codziennym. Szósty, końcowy, etap w tworzeniu rodziny jest współpraca, gdy para działa jako zespół, oprócz ogólnych dzieci jest również wspólny krąg społeczny i często przyczyną.

Mądrość damska

Psychologowie, obserwując rozwój stosunków w pierwszych latach życia małżeńskiego, zdefiniowanie zestawu reguł, które pomogą uniknąć poważnych konfliktów między nowożeńców. I dotyczą one przede wszystkim kobiet. Po tym wszystkim, są duszą każdej rodzinie, ustalają, czy pogoda będzie słoneczny i spokojny dom, lub odwrotnie, ponury i nieapetyczny. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twój dom promieniować ciepło i chciałaby wrócić zawsze brać pod usługi następujące wskazówki.

 1. Musisz nauczyć się równowagi między rodziną a karierą

  Obecnie kobiety na równi z mężczyzn stara się odbyć w dziedzinie zawodowej i często ofierze w imię małżonkowie pracują, a potem zastanawiać się, dlaczego ich mężowie zgaśnie na inny, aczkolwiek bardzo prosty wyglądających kobiet, które nie mają szczególną urodę i inteligencję.

 2. Tak, to jest prawdopodobne, że twój przeciwnik może być całkiem zwyczajną dziewczyną, ale ona piecze ciasta, zawsze znajdzie czas, by pogłaskać jej męża koszuli i uszyć brakujących przycisków, karmić smaczny posiłek po całym dniu i tak dalej

  Oczywiście, twój małżonek może, w odniesieniu do swoich osiągnięć zawodowych, ale to nie zastąpi nim konwencjonalnego kobiecym ciepłem i opiekuńczy. Dlatego ważne jest, w pierwszym roku małżeństwa znaleźć „złoty środek” między pracą a rodziną i trzymać się go w przyszłości.

 3. Pamiętaj, że dobra rodzina – nie jest darem z nieba, powołując się na weselu

  Jest to długa i żmudna praca, która wymaga cierpliwości, uwagi i poważny wysiłek. Nie myśl, że jeśli jesteś młody, nie posiadają niezbędną wiedzę praktyczną. Ważne jest, aby mieć wielkie pragnienie, aby znaleźć szczęście we własnej rodzinie, a następnie będzie można intuicyjnie wybrać ten sam klucz, który otwiera dla Ciebie cenionych drzwi, za którymi istnieje harmonijne życie razem.

 4. Wszelkie kłótnia – to nie jest powód, aby rzucić się w jednym zamachem skumulowana dla zażaleń i skarg rocznie

  Najpierw musisz się uspokoić, a następnie porozmawiać z mężem. W przeciwnym razie istnieje ryzyko po prostu nie osiągnąć konstruktywny i showdown nad bezsensownym skandalu z oskarżeń i obelg. Ale problem, został wezwany, i pozostaje nierozwiązana.

 5. W pierwszym roku małżeństwa – to doskonała okazja, aby mówić jak najwięcej komplementy mąż

  Nie wahaj się chwalić żonę używając sformułowania: „Jesteś taki słodki”, „Lubię swoją zdolność myślenia”, „Wiesz, masz bardzo Ladnaya postać” i tak dalej. Tylko nie schlebiać szczerze – lepiej w czasie ostrzegania do pozytywnych momentów i nie skąpić na zatwierdzenie.

 6. Żona, która ciągle niezadowolony z czegoś, wygląda zaniedbany i smutny, ma duże szanse na nudę męża na samym początku życia razem

  Dlatego nie jest konieczne, aby stale szukać powodów do narzekań, czy płakać, w nadziei, że jej mąż będzie oszczędzić jako dziecko. Początkowo, oczywiście, twoje łzy dotknął go, ale w przyszłości będzie po prostu spowodować podrażnienie. Więc najlepiej jest spojrzeć zadowolony, bo wtedy małżonek obok ciebie będzie czuć się komfortowo.

 7. Nie jest tajemnicą, że w pierwszych kilku latach małżeństwa, młoda mężatka przyciąga uwagę innych mężczyzn

  A ona sama nie jest przeciwny więcej flirtować z kimś innym niż swoim współmałżonkiem, aby upewnić się, że nadal jest atrakcyjny i ciekawy. W zasadzie nie ma nic złego, ale ważne jest, aby nie przekroczyć granicę tego, co jest dozwolone, a nie stać poważny opór na boku. Po zdradę współmałżonka i niszcząc jego młodą rodzinę, możesz być w ogóle z rynku, ponieważ nie wiem dobrze, z którymi sprawa. Może on ma więcej materiału niż słabości swojego męża, czy pojawiające się być żonaty.

 8. Ważnym czynnikiem, który z powodzeniem rozpocząć wspólne życie jest szacunek ze strony rodziców żony

  Dowiedz się tolerancję w pierwszym roku małżeństwa i tworzy harmonię w związku z nimi, można pokazać, jak bardzo cenią sobie spokój i komfort męża. Małżonek doceni Twoje wysiłki, aby tylko dodać jeden więcej plusa w oczach.

 9. Spróbować wszystkiego i zawsze skonsultować się z mężem, zwłaszcza gdy chodzi o ważne decyzje mające wpływ na życie rodziny

  Nawet jeśli jesteś całkowicie przekonany, same w sobie, wciąż nie może działać samodzielnie. Po zrobieniu tak, dajesz swojemu mężowi do zrozumienia, że ​​jego zdaniem nie ma znaczenia, a ty jesteś „pierwsze skrzypce”. Ale z człowiekiem chcesz zobaczyć jako głowy rodziny, więc jest to niemożliwe do zrobienia. W przeciwnym razie jest to zan_0 samoocena będzie spadać, a sam stanie się później narzekać mężem, szmatką lub pod pantoflem.

 10. Nie kłopotów żona zazdrość, pokazując zaufanie na każdym kroku

  Ciągle uczucie „bez winy winny”, może on przejść do cudzołóstwa, aby nawrócili się już w tej sprawie. Ale nie wykazują obojętność wobec gdzie, kiedy iz kim współmałżonek spędza swój wolny czas. W tym przypadku, mąż może okaże się, że nie są szczególnie dbać o jego życiu i chcą łechtać swoje nerwy. Dlatego wszystko powinno być z umiarem – i zaufać i zazdrość.

 11. Nie barki wszelkie prace w pierwszym roku małżeństwa

  Osiągnąć ten bratnią duszę, ale robić to delikatnie, jakby prosząc o pomoc, ale nie zobowiązany. Po tym wszystkim, człowiek – a rycerze w istocie zatem wspierać ukochaną jest o wiele bardziej przyjemne niż do przeprowadzenia tak zwanego „programu obowiązkowego”. Ten krzyk hojności swego męża, a nie próbować wyciąć: „Trzeba, to zrobić!”.

 12. Rozwiązywania konfliktów rodzinnych tylko między sobą, aby nie angażować się w ich rodziców i przyjaciół

  Po tym wszystkim, jesteś przecież pogodzić i przebaczyć sobie nawzajem, ale pozostanie w żalu Tiffany’ego in-law, jak teściowa – córka. I przyjaciele nie są konieczne, aby zmusić do podjęcia jednej lub drugiej w swoje kłótnie, ponieważ w tym przypadku jest to całkiem możliwe, wzajemna niechęć.

Uwierz mi, nie ma takich rodzin, które nie miały miejsce konflikty i problemy, podobnie jak nie ma połówki, że od pierwszego dnia małżeństwa jest idealna do łączenia. Chcesz, aby Twoje małżeństwo było szczęśliwe i silne? Staraj się nie przyczepić się ze sobą na drobiazgi. Po tym wszystkim, w większości przypadków, spory i konflikty występują na nic: ze względu na niepokryte dania z makaronu rurki nie są myte w czasie i tym podobnych szczegółów. Rok po para ślub ma się uczyć później, co najważniejsze: nie trzeba zrozumieć i udowodnić, kto ma rację, a kto nie – po prostu trzeba sobie nawzajem pomagać we wszystkim. Również muszą nauczyć się dogadać ze słabości i niedociągnięć siebie.

W pierwszych kilku latach małżeństwa, małżonkowie odbywa ról: kto będzie w rękach kasie rodzinnej, która będzie odpowiedzialna za utrzymanie gospodarstwa domowego i tak dalej. Dowiedz się, jak przezwyciężyć wszystkie trudności razem i nie uruchamiać niczego do rodziców, starając się znaleźć wsparcie w ich twarzy podczas kłótni. Ze wszystkimi problemami można sobie samemu, bo masz główną broń w walce – swoją miłość.

load...