W przypadku złego żółknięcia liści anturium: – podjęcia natychmiastowych działań!

Zawartość:

Zazwyczaj rośliny ozdobne wystawione na sprzedaż w czasie kwitnienia. Jest to najbardziej kolorowy okres w barwach życia, i, oczywiście, piękno popytu będzie popyt. To Anthurium zimozielonych roślin z Ameryki Łacińskiej nie pozostawi obojętnym fanów kwiaciarni. Nazywamy to skromny kwiat jest dość trudne, a zawartość w szklarni dla anturium jest bardziej do przyjęcia niż w mieszkaniu.

load...

Jednak trudności w opiece nie zatrzymują fanów wewnątrz rośliny, a więc w naszych mieszkaniach, to egzotyczny kwiat nie jest już rzadkością. Częstym problemem dla plantatorów reshivshiesya kupić krnąbrnego kwiat, prawie wszystkie takie same: Kwiat liści anturium żółkną. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli to czytasz, oznacza to, że nadszedł czas, aby opracować na temat przyczyn tego zjawiska.

Podobnie jak wszystkie żywe istoty na Ziemi, Anthuriums wydają się zestarzeć. Dlatego też, jeśli od czasu do czasu widać żółknięcie dolnych liści dopiero po ich obumierania, a reszta roślin w dobrym stanie i nadal rozkwitać, aby mieć pewność – to naturalny proces starzenia naturalny liść. I nie można nic z tym zrobić. W skrajnym przypadku, jeśli kwiat traci swój efekt dekoracyjny, można wydłużyć czas jego reprodukcji życia za pomocą warstw powietrza.

Nie ważne jak to brzmi banalnie, ale źródłem wszystkich możliwych przyczyn jest źle zawartość kwiat. Kupując kapryśna roślina, przede wszystkim musimy zrozumieć, że anturium jest rodem z tropików, a zatem jego otoczenie muszą być zgodne z jego rodzinnej klimatu.

Warunki anturium i żółknięcie liści

Zobaczmy, co może być przyczyną żółknięcia liści tej rośliny.

Temperatura

Częstą przyczyną żółknięcia liści anturium jest ostre wahania temperatury. Na ogół wszystkie odmiany kwiatów nie tolerują temperatura otoczenia jest niższa od + 16 ° C Górna granica skali temperatury i pozostawiono do + 28 ° C

load...

Negatywnie reaguje kwiat na przeciągi – liście żółkną i usychają. W żadnym przypadku nie należy umieszczać Anthurium obok otwartego okna, szczególnie w zimie.

Oświetlenie

Podobnie jak wszystkie rośliny tropikalne, anturium lubi jasne światło. Jeśli żółty kwiat w zimie, więc zwierzę nie jest wystarczająco słoneczny. Umieścić garnek z zakładu po słonecznej stronie, lub użyj dodatkowego oświetlenia. Na przykład, fitolampy. W lecie, a wręcz przeciwnie, jeśli zauważysz, że większość liści żółkną po słonecznej stronie, oczywiście, kwiat cierpi na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W tym przypadku miejsce potrzeby lub niejasnych miejsce anturium pewnej odległości od okna.

Należy zauważyć, kwiaty niektórych gatunków anturium stać się jasne nasycone kolory, a jednocześnie znajduje się w półcieniu. Dlatego też, nie zaszkodzi zapytać szczególną ostrożność swojego wyglądu i eksperymentować z nią miejsce w płaskim miejscu.

Wilgotność

Nie ma nic bardziej szkodliwe dla anturium niż niskiej wilgotności. Suche powietrze może natychmiast zniszczyć kwiat raz na zawsze: najpierw liście żółkną kolor, a następnie suche końce, a wreszcie, liście spadają. To się często zdarza przy składaniu kwiat blisko grzejnika centralnego ogrzewania. Gorące, suche powietrze wysusza bardzo szybko nie tylko liście, ale również korzenie anturium.

Idealnie, ten tropikalny kwiat preferuje wilgotność 80-90%. Osiągnąć korzystny wskaźnik pomoże Ci nawilżacza. Aby zachować odpowiedni poziom wilgoci jest zalecane, aby umieścić garnka specjalną miski mokrą glinki i mchu Sphagnum mchu. Korzenie powierzchni zaleca się również owinąć mech torfowiec. Powinno być tak często, jak to możliwe, aby spryskać roślinę z atomizerem, unikając wody na kwiaty, lub stojącej wody nieuchronnie doprowadzi do gnicia płatków i liści.

Podlewanie

Często liście żółkną w wyniku niewłaściwego lub podlewania podlewania twardą wodą z licznych zanieczyszczeń wapna i chloru. Pierwsze na liście, twarda woda powoduje powstawanie brązowych plam, które następnie prowadzą do żółknięcia całego liścia. Wapno zawarte w wodzie przenikającego do roślin przez korzenie, a także powoduje podobne reakcji anturium liści. Dlatego używamy deszczówki, gotowane lub bronić wodę.

Żółte liście mogą być oznaką gnicie korzeni, co jest możliwe w przypadku nadmiernego podlewania kwiatów. Nawadnianie objętość jest wspólny dla wszystkich gatunków roślin tropikalnych. To powinno być obfite, ale bez stagnacji wody w korzeniach i palety. Nadmiar wody musi zawsze być osuszone i dobrego akumulacji wilgoci w glebie jest konieczne stosowanie spustowym: gliniec, kawałki ceramiki lub kory.

Nawóz

Wiosną i latem, kiedy jest okres anturium wzrostu, żółknięcie liści może być spowodowane brakiem minerałów takich jak żelazo i magnez. W tym przypadku należy użyć specjalnego nawozu, na przemian z ich związków organicznych.

Pasja dla nawozów w okresie spoczynku, a także nadmierne nawożenie wiosną i latem, może spowodować żółknięcie liści niezdrowe. W zimie z reguły reszty anturium, i nie ma potrzeby, aby przeładowywać jej dodatkowego nawożenia. Najważniejsze – nie dać suchej gleby w doniczce i utrzymać właściwą wilgotność.

Gleba i przeszczepianie

Innym powodem, że banalne powoduje żółknięcie liści anturium jest przedwczesna przeszczep i wyczerpanie dostępnej gleby. Z biegiem czasu, korzenie kwiatów rosną i wymagają przeszczepu w garnku objętości, a zatem wymaga wymiany starego zagęszczania gleby. Do skutecznych anturium zawartości niezbędnych kruchy, grubo okablowanymi podłoże i kwaśny oraz przepuszczalna dla wilgoci i powietrza.

Musi być obecny drenaż. Podczas przesadzania być ostrożnym w kontaktach z korzeniami niestabilnych. Nawiasem mówiąc, anturium dotyczy trujących roślin. Bądź ostrożny, trujący sok z tego kwiatu może powodować reakcje skórne w kontakcie ze skórą.

Choroby anturium

Na szczęście, wszystkie z powyższych możliwych przyczyn żółknięcie liści można łatwo skorygować poprzez zmianę niektórych warunków przetrzymywania i opieki anturium. Ale są też bardziej poważne choroby, które prowadzą nie tylko do podobnego efektu, ale także do zniszczenia całego kwiatu.

Żółte liście anturium w zakaźnych, chorób grzybiczych, w przypadku różnego rodzaju zniszczenia przez szkodniki.

Choroby grzybicze

Septoria plamistość liści i Antraknoza manifestować wygląd żółtych lub brązowych plam na liściach, które następnie opadają. Przyczyną choroby jest kontakt z zakażonymi roślinami lub zakupem oczywiście chore rośliny.

Mączniak rzekomy również spowodować żółknięcie, natomiast istnieją przypadki melchaniya liści i międzywęźla są skrócone i zanikać. Cechą charakterystyczną choroby jest wytwarzanie antigreying z zarodni na wewnętrznej stronie płyty.

Fusarium diagnozuje się następującymi cechami: po pierwsze, liście żółkną, więdną i odpadają wtedy. Ponieważ podstawa łodygi ciemnieje i matryc, chorych roślin jest pochylony w jedną stronę. Ten rodzaj grzyba jest prawie niemożliwe, aby zniszczyć, więc trzeba wyrzucić roślinę wraz z garnka.

Zgnilizna korzeni, jak sama nazwa wskazuje, ma wpływ na korzenie anturium ponieważ stagnacji wilgoci w glebie. Zgnilizna korzeni nie może dostarczyć składników odżywczych do samej rośliny, powodując liście stopniowo żółkną i opadają, a roślina umiera.

Choroby wirusowe

Zazwyczaj infekowania choroby wirusowe mogą być owady. Charakterystyczne objawy to żółte poskręcane liście, z plamami i liniami koloru szaro-białego, które stopniowo wysychają.

Szkodniki

Żółte plamy na liściach mogą wskazywać na zmiany szkodniki, które mogą poruszać się bardzo szybko i są w stanie zainfekować otaczających roślin. Największe szkody anturium może powodować pająk, skalę Jose, wełnowiec mszyce, nicienie. Podstawowa zasada kontroli szkodników zapobiegania, która jest dzienna kontrola każdego zakładu przetwarzania okresowych liści wodą z mydłem i roztwór siarczanu miedzi. Przebiegu zmiany form obejmują stosowanie specjalnych środków owadobójczych.

Jak widać z powyższego, nie ma praktycznie żadnego powodu, liście żółkną, które nie mogły być poprawione. Twoim zadaniem jest wczesne wykrycie choroby i prawidłowego rozpoznania objawów choroby.

W każdym razie, ciężkiej pracy, opiekę i odpowiednie leczenie, aby pomóc uporać się z problemami utrzymania i pielęgnacji tej rośliny. I tropikalnych „Latino” Anthurium znowu rozkoszować się pięknem i zdrowiem.

load...