W przedszkolu bez łez

Prędzej czy później przychodzi czas, kiedy dorastali tot zapoznał się z przedszkola. A jak tę wiedzę – albo codziennie szczęśliwych łez – zależy od postawy rodziców i wstępnego przygotowania do tego wydarzenia.

load...

W rzeczywistości, psychologicznej adaptacji dziecka do pobytu w przedszkolu – nie jest łatwe. Dziecko ledwo odstawiane od piersi stają się bardziej niezależny i odważny, kiedy znajdzie się w środowisku zupełnie nieznanym, zdezorientowany, bez matki.

Istnieje kilka typowych błędów, które często pozwalają nawet najbardziej wykształceni rodzice płacą dziecko w przedszkolach Ufa, i które, co do zasady, znacznie pogłębiając problem pierwotnej adaptacji malucha do przedszkola:

Błąd 1. Maluch dać w przedszkolu ze względu na fakt, że ma brata lub siostrę, a moja mama jest trudne do radzenia sobie z obu. Problemem może być to, że najstarszym dzieckiem i tak mocno przeżywa wyglądzie „rywal”, ale teraz jest to również miejsce do „pass”, w rzeczywistości – pozbyć, jak to często myśli dzieci.

Pomyłka 2. Przed oddać malucha w przedszkolu, rada rodzina (w obecności przyszłości przedszkolakiem) niepokojem omawiając wszystkie negatywne aspekty związane z nadchodzącym pobytu „biedne dziecko” wśród zasmarkany, agresywne dzieci bez matki robi. Takie uczucia są szybko przenoszone do dziecka, a on idzie do przedszkola już od lęku i pesymistyczny.

load...

Pomyłka 3. W pierwszym dniu w przedszkolu dziecko zabrać do domu dopiero wieczorem. Według psychologów, dzieci w wieku od 2 do 4 bardzo słabo zorientowany w czasie, a słowa mojej matki, „Przyjdę o godzinie 7” o niczym dziecko nie mówi. Ale czekanie może wydawać się wiecznością do niego.

Błąd 4. Doprowadzenie dziecka do przedszkola, matka niesie mu nowe zabawki, czy spotkań z dziećmi i po cichu zniknąć, wiedząc, że separacja nie jest bez łez. I w tym przypadku, oczywiście, wszystkie łzy i napady złości dostanie nauczycieli i pielęgniarek. Dziecko po raz kolejny przekonany, że matka może wyrzucić go i znikają.

Błąd 5. Słuchając niekończących skarg dzieciaka, że ​​wszyscy w ogrodzie „zły tyran” mama narzeka i nie wie, jak uratować swoje dziecko. Z tego zachowania swojego dziecka bardziej będzie wierzyć, że wszystkie jego boli, i nie lubią przedszkola – złe miejsce.

Tak więc, aby przejść do przedszkola bez płaczu, należy stosować się do tych wskazówek Psychologów: od przedszkola, aby pokazać dziecku, zabawa bawić się z dziećmi; pierwszy dzień urlopu trochę za krótki czas; nie działają, i dać dziecku możliwość pożegnać i pohnykat; optymizmu i spokoju, aby pomóc dziecku rozwiązać wszystkie problemy.

load...