W pierwszym roku życia małżeńskiego. Porady młoda żona i młody mąż

Że otshumela wspaniały ślub, pełen radości latania miesiąc miodowy, a dni z życia rodzinnego. Pary, którzy żyli razem przez długi czas, zwykle pamiętać o tym okresie z ironicznym ciepłem. Po tym wszystkim, przez kilka pierwszych miesięcy małżeństwa były najciekawsze: dla młodych ludzi otworzyła nowy świat, aby wiedzieć, że razem tak ekscytujące! I wydaje się, że można to robić zawsze. Jednak nadal jest bardzo krucha łódka rodzina może również złamać pułapek niespodzianek lub odebrać życie banku. I nowy świat zniknie, a nie pokazano. W pierwszym roku życia małżeńskiego – trudny okres, pełen sprzeczności. Według statystyk, jedna trzecia nowożeńcy po pewnym czasie wyrazić całkowite niezadowolenie z ich ślubu i poważnie myśli o rozwodzie. W rezultacie, połowa z nich jeszcze rozwiedziony po pierwszym roku życia. I zdarza się najczęściej z powodów, że było całkiem możliwe, aby wyeliminować bez trudności. Spróbuj zrozumieć, że jest to z jakiegoś powodu.

load...

Życie po ślubie. Metamorfoza romans

Bez względu na to, ile znał dwa przed ślubem, jak gdyby nie byli przekonani, że znają się na tyle dobrze, martwa natura razem zaprezentuje wiele niespodzianek. Niektóre z nich są dość przyjemne – żonaty jakiś poczucie bezpieczeństwa i stałości, pragnienie, aby zbudować swój własny dom, a radość z faktu, że budowa się dzieje razem z ukochaną osobą … częścią tego samego jest przyjmowany z wielkim trudem, a nawet nie podjęło w ogóle. Co do zasady, jeden z najtrudniejszych momentów wczesnym etapie życia rodzinnego jest psychologiczny przejście obu małżonków na pojedyncze „ja” do „my” ogólny. Jest to zmiana w świadomości młodego męża i żony stwarza wiele problemów, tworząc kryzysu w pierwszym roku życia małżeńskiego.

Pierwszym krokiem do tego kryzysu jest często spadek w sensie wizualnym i pewnego emocjonalnego załamania, mieszczących po ślubie i podróży poślubnej. Taki stan może stwarzać wątpliwości co do poprawności wyboru partnera życiowego. Wszakże przed małżeństwo z nim zawsze była bardzo dobra, a teraz nagle stało się nudne … Young, nie wiedząc, co się z nimi stało, są one coraz bardziej panikę, mówiąc sobie w złym wyborem i stopniowo oddala się od siebie. I zdarza się nawet o rozwód miesiąc po ślubie.

W rzeczywistości, w stosunku do wewnętrznej bezwładności mężem i żoną na początku życia rodzinnego jest zupełnie normalne. Dla każdego ekscytującym wydarzeniu będzie nieuchronnie stan pokłonu i oczekiwań nowych ekscytujących wydarzeń. Do tego należy traktować spokojnie, bez dołączania dużą wagę do braku dawnego entuzjazmu komunikowania się ze swoim partnerem. Stosunki między nowożeńcy przejście do nowego etapu, uzyskując stabilny kolor oraz powinowactwa. W celu uniknięcia negatywnych skutków tego okresu może rozjaśnić trochę nabycie lub uroczystości. Wspólna radość z zakupem lub przygotowania do wolnego pomoże zmniejszyć lęk, uzależnienia i towarzyszące adaptacje sceniczne. I następnie znaczący kryzys, w pierwszym roku życia małżeńskiego nie powstać. Wciągająca, a urządzenie musi być zgodne z pewnymi zasadami.

Nowożeńcy. Wciągająca i adaptacja

Każda osoba ma zawsze swoje własne, indywidualne przyzwyczajenia, a nawet obcość, aby przyjąć, że nie jest tak łatwo czasami. W życiu rodzinnym, mąż i żona z pewnością będzie musiał zmierzyć się z charakterystycznych cech siebie. Jeśli te funkcje stworzyć poważne problemy w młodym wieku, musimy starać się ich pozbyć. Pozycja: „Kochaj mnie ze wszystkich moich out”, być może, jest dobre, ale to nie sprzyja szczęściu rodzinnym. Jeśli któryś mąż lub żona nie jest skłonny przyznać, nic do siebie – rozwód po ślubie jest nieuniknione. Dlatego, aby stworzyć silne małżeństwo, oboje muszą nie tylko nauczyć się kompromisów, ale do ponownego ich zwyczaje. Wszakże w rzeczywistości nikt nie jest zobowiązany do nas kochać za to, kim jesteśmy.

load...

Odnosi się to nie tylko do relacji osobistych, ale także zachowań społecznych. Każdy z młodych do ślubu byli kumplami i dobrymi przyjaciółmi, że życie rodzinne powinny tworzyć wspólny krąg znajomych. I dobrze, jeśli wszyscy przyjaciele młody człowiek chciałby żonę i odwrotnie. Jeśli nie – będzie musiał spotkać się z nimi w jak najmniejszym stopniu. W innych skandali w rodzinie będą regularne.

Często rozwód w pierwszym roku małżeństwa z powodu niezdolności małżonków do dystrybucji obowiązków i rozgraniczenia sfer działalności. Najczęstszym błędem młodych w tym przypadku – na ślepo podążać za wzór zachowania rodziców. Z takich stereotypów należy usunąć i założyć rodzinę, zgodnie z własnymi preferencjami i zrozumienia. Na przykład matka wykonać całą pracę w domu, dając porady dla młodego męża nie pomaga żonie w żadnych okolicznościach. Z jej punktu widzenia, to upokarza go jako człowieka. Jednak współczesne kobiety myślą inaczej, a jeśli człowiek myje podłogę lub potraw, to nie jest w ogóle w ich oczach nie spadnie. Ponadto, wspólne sprzątanie bardzo jednoczy i przynosi wiele radości, jeśli robisz to w drodze wzajemnego porozumienia.

Zdarza się również, że matka, której rodzina jest w pełni zagwarantowane przez ojca daje rady swojej młodej żony domagać się od swoich połówek pełne bezpieczeństwo finansowe. I jest to całkiem możliwe, że ta „połowa” nie jest przeciwko tym postulatem, ale tak daleko, że obdarzy ich ulubione cenne rzeczy nie da. W tym przypadku, ulubione można łatwo pomóc mu dostać się na nogach, mimo kategoryczne „nie” dla jego matki. Po tym wszystkim, co zostało stworzone we współpracy, ceniony kilka razy droższe.

Relacje z rodzicami, w ogóle, są dużym wyzwaniem dla młodej rodziny. Często mama i tata, szczerze pragnąc jego dobroć, już dorosły, dymu, kontrola nowożeńców, starając się dostosować każdy ich ruch. Taka ingerencja w życiu młodych, nawet najbardziej życzliwy jego motywów, konieczne jest, aby ograniczyć do minimum. Nowa rodzina musi bronić swego i niezależności finansowej i psychicznej. W przeciwnym razie, związek małżeński jest mało prawdopodobne, aby być opłacalne, a rozwód będzie tylko kwestią czasu po ślubie. Krewni samo, wiedząc, że młoda rodzina jest niezależna, to będzie bardziej korzystny i przyjazny.

I w końcu, kolejnym ważnym pułapka często promuje szybki rozwód po ślubie – niemożność dowiedzieć się postawy młodych i skutecznie rozwiązywać konflikty nawet nieistotne. Nie należy rozpocząć poważną rozmowę, będąc zmęczonym lub w stan irytacji i złości. Będzie to tylko zaostrzyć sytuację. Dla każdego wyjaśnienia stosunków lepszy start, koją i dobrze przemyślane każde słowo. Pielęgnować i zapisać swoje żale, oczywiście, nie powinno być. Unspoken, zaczną gromadzą się na siebie, a w wyniku, przejmują przerażającymi proporcji. Jednak i pośpiechu ich głosu nie może w każdym razie – w upale, można powiedzieć wiele o tym, jak się później żałować. Dlatego też, jeśli gniew i złość osłoni powód, to najlepiej, aby ciągnąć się razem, aby zrobić jakiś interes lub po prostu na spacer, a następnie zacząć mówić.

Jest to ciekawy sposób, bardzo pomocne, nie tylko przetrwać kryzys w pierwszym roku życia rodzinnego, ale także neguje sytuacji konfliktowych w przyszłości. Składa się w następujących przypadkach: po jednej stronie arkusza papieru wad męża lub żony jest nagrywany w szczegółach, z drugiej – wartości. Następnie połowę arkusza z wad i wypalana. Druga połowa pobiera wartość notatki dla żony – o zaletach męża, dla męża – o zaletach swojej żony. Jeśli ponownie czytać go codziennie, wiele pojawiających się konfliktów, co śmieszne i nieistotne, pękają jak bańka mydlana.

Krótko mówiąc, życie rodzinne muszą rosnąć razem. I odnoszą się do tego procesu powinny być bardzo starannie, cierpliwie i czule. łódź rodzina na początku życia małżeńskiego jest nadal bardzo wrażliwe, i pójść na dno, może on nawet niewielkie zachmurzenie. Łódź musi stać się potężnym lodołamacza, który nie boi się burzy. A potem rodzina staje się to, co konieczne, – ochrona, schronienie, a ściany, aby chronić je od wszystkich burz życiowych.

load...