W Nowy Rok w Tajlandii

Zawartość:

Egzotyczny kraj Tajlandii cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całego świata. I nie jest to wyjątek, i że w 2017 roku, która odnotowała rekordową frekwencję turystów kraj w ciągu ostatnich kilku lat.

load...

Trochę o Tajlandii

Tajowie są oczywiście bardzo przyjazny i uprzejmy ludzi, która cieszy każdy nowy dzień, pobożnie uhonorowanie odwieczne zwyczaje. Mówią, że wszystkie świąteczne dat i przekształcić życie szczęśliwe wakacje: Karuzela masę pozytywnych emocji i promienna uśmiechów milion. I bez względu na to, co turyści przyjeżdżają do Tajlandii – po prostu odpoczynek, leczenie, połowów lub nawet świętowania Nowego Roku w Tajlandii, mają prawo polegać na nienaganną komfort, serdeczne i przyjazne nastawienie mieszkańców, jak również niezapomniane wakacje raju.

Tajlandia jest liderem w obecności wśród wszystkich krajów, które znajdują się w Azji Południowo-Wschodniej, ponieważ jest to kraj, w którym niezwykle szacunku dla zwiedzających. I w tym naprawdę niesamowite kraju turystów przyciąga nie tylko tradycja i wspaniałe plaże Patong, Pattaya, Phuket i Samui i tysiące buddyjskich klasztorów i świątyń, niesamowite piękno pagód i pałaców, nocnych klubów z różnych występów teatralnych, osławionego masażu tajskiego i szkoły walki Art.

Nie mniej interesujące są długą jazdę na słoniach, wiele rynków pływających i egzotyczne niezamieszkałych wysp na Morzu Andamańskim. Jednak najbardziej znanym buddyjski festiwal jest uważany za Nowy Rok w Tajlandii, która pojawia się kilka razy. On będzie zapamiętany turystów potrawach słynnej kuchni tajskiej i kolorowe festiwale buddyjskie, pełne śmiechu i radości.

W Nowy Rok w Tajlandii

W Tajlandii Nowy Rok trzy razy: główny uroczystość odbywa się w dniu 31 grudnia po raz drugi świętować Nowy Rok w kalendarzu księżycowym – Wschodniej chiński nowy rok, a dniem zmianą lat, który jest zazwyczaj obchodzony przynajmniej oficjalnie, nie ma w sumie 13 kwietnia.

load...

Tradycyjne Nowy Rok Thais obchodzić się wyłącznie w kręgu rodziny i przygotowują się do świętowania bardzo ostrożnie. Zazwyczaj, nawet kilka dni przed świętem w wielu świątyniach buddyjskich, mnisi przeczytać specjalne modlitwy noworoczne zwane khurals.

A bezpośrednio w przeddzień Nowego Roku, mieszkańcy postanowili zaprosić do swojego domu Lama, który posiada specjalny obrzęd oczyszczenia, a zatem „wyrzucić” z domu wszystko złe, nagromadzonych w nim przez cały rok. Po uroczystej posiłek Thais postanowił zbierać różne szmaty, resztki, drobne monety i TORM – postać wykonana ze specjalnego testu i pomalowane na jasny czerwony i Hadak – mały szal, który jest przedstawiony jako znak szacunku dla gości.

W godzinach wieczornych, wszystkie te rzeczy, według dawnych tajskich tradycji, przewieziony do pustej parceli i sprawiają, rzucanie, mówiąc słowa: „Wynoś się stąd, zło”. Następnie Thais szybko wrócić do domu i kontynuować uroczystości.

Chiński Nowy Rok w Tajlandii

Chiński Nowy Rok w Tajlandii – specjalne święto, które odbywa się w niezwykle uroczysty i zabawy atmosfery. Ponadto data świętowania zmienia się co roku. W latach Sylwestra ulice kraju są zatłoczone i wesołych klaunów jokerem ubrane w jasne stroje, które po prostu śmieszne zadławić luksus niekończących się wybuchów fajerwerków i petard licznych.

Tradycyjne cechy chińskiego Nowego Roku są: lwy, smoki i czerwone lampiony z papieru, które są wykonane do powieszenia na wszystkich domach i na ulicach. Ogólnie rzecz biorąc, Chiński Nowy Boga w Tajlandii obchodzony jest przez trzy dni – Chewie Chuer i Chusan, z których każdy – specjalne uroczystości i oznaczyć je szczególnie uroczyste. W dzisiejszych czasach ludzie mają bawić i cieszyć się życiem, iść na wizytę i do różnych rozrywek.

Tajski Nowy Rok

Tajski Nowy Rok – „Songkran”, który rozpoczyna się w dniu 13 kwietnia jest znacznie różni się od reszty wakacji w tym dniu do kościoła, prezentując mnichów z różnych pysznych potraw, świeżych owoców i nowych szatach, które działają jako szczególny znak szacunku, grając jego szczególną rolę w filozofii buddyzmu.

Dla Europejczyków, obchody Nowego Roku w kwietniu, jest jednym z najbardziej niezwykłych wydarzeń, ponieważ zmiana na wiosnę – to bardzo tajemnicze zdarzenia. Mieszkańcy Tajlandii są przekazywane z pokolenia na pokolenie, starożytne legendy, co wyjaśnia, dlaczego zmianę pór roku na wiosnę, zgodnie z którym jeden chłopiec, który rozumie język ptaków i zwierząt, wykonane zakład ogniem Bożym.

W tym zakłady chłopiec miał siedem dni, aby odpowiedzieć na trzy pytania wyzwanie, które Bóg zapytał, czy da im przynajmniej jedną złą odpowiedź, musiałby stracić głowę, jakby chciał być w stanie odpowiedzieć, a następnie udać się do utraty miał Bóg ognia. Chłopiec weszło do rozpaczy, a pod koniec tygodnia miał zamiar się zabić, ale kiedy usłyszał o tym w ten spór, powiedział jego orzeł pisklę, mówiąc mu wszystkie właściwe odpowiedzi na pytania o Boga, zdał sobie sprawę, że wygrał argument, ze względu na jego magicznego daru.

Zachwycony chłopak odpowiedział na wszystkie pytania, a Bóg Ognia musiał odciąć głowę, co chłopiec umieszczony w koszu i ukrył w odległej jaskini, w celu zapobiegania suszy, suszenie na morze i spalanie na świecie. Każdego pierwszego dnia, od tego dnia, córka Boga Ognia wykonać specjalny rytuał – wyjąć kosz na ulicy, dając w ten sposób hołd Bogu, który jest uważany za centrum wszechświata. Córki zrobić 3 okrążeń wokół Ziemi, a następnie wprowadza się wózek z powrotem do jaskini. Z tego powodu, podczas kilku pierwszych dni nowego roku w Tajlandii jest bardzo gorąco – około 40 stopni w cieniu.

W Tajlandii, ogromnej liczby niezwykłych i dość ciekawych zwyczajów. Na przykład, wchodząc tym egzotycznym kraju jak Tajlandia, turyści mogą nie tylko trzy razy, aby uczcić Nowy Rok, ale także wtedy, gdy Nowy Rok w Tajlandii do końca, to jest możliwe, aby uprawiać windsurfing, egzotyczne ryby, wziąć udział w pokazie zabawy, które dają poczucie luksusu święto.

Turyści mogą odwiedzić jeden z najbardziej znanych na świecie tropikalnych ogrodów – „Nong Nooch”, który jest największym w Tajlandii, parku wodnego, jazda w dżungli na słoniach, odwiedź ogromne farmy krokodyli i spacer po ogrodach kwiatowych, które są pełne egzotycznych roślin i trzepotanie jasne tropikalnych motyli. To ekscytujące i egzotyczne kraj czeka na turystów przez cały rok, a mimo wielu wczasowiczów podróże, wakacje w Tajlandii zostanie zapamiętany na długo, bo w Tajlandii – „Raj na ziemi”.

load...