W jakim wieku i jak rosną piersi

Kiedy i jak rosnące w klatce piersiowej jest określana przez kompleks czynników, ale głównym – genetycznego. W trakcie rozwoju embrionalnego już w 6 tygodniu ektodermy tworzą zaczątki gruczołów. Na początku 2. Trymestrze ciąży jest rozwój raka przewodowego i tkanki gruczołowej. Po urodzeniu do dojrzewania męskich i żeńskich piersi nie są fundamentalne różnice.

load...

Naruszenie zakładek i gruczołów podczas życia płodowego może prowadzić do nieprawidłowości w strukturze piersi. Przez wrodzonych należą takie jak:

  • Amazia – brak łojowe;
  • Zakładów – brak brodawki;
  • Ektopia – żelazo rozwija się w nietypowym miejscu anatomicznym;
  • Zespół Polskiej – wada krawędzi mięśni w połączeniu z brakiem raka;
  • Odwrócony sutka;
  • Gruczoły asymetrii.

Wzrost i tworzenie piersi

Jak rosnące piersi u dziewcząt i młodych kobiet, i jakie są główne procesy zachodzą w tych okresach?

Gruczołu sutkowego – narząd zależny od hormonów, więc początek wzrostu piersi stanowiły dojrzewania. Ile lat zaczęły rosnąć piersi, określona przez poziom dziedziczności i hormonów, więc niemożliwe jest, aby wymienić dokładny wiek. W okresie dojrzewania, kiedy to zaczyna rosnąć piersi, dziewczyny świętować jego uszczelnienie i obrzęk. Następnie przechodzi równoległy wzrost masy tkanki gruczołowej i tłuszczowej. Na ogół, pierwszy etap jest piersi rośnie, w czasie od 10 do 15 lat. Często wzrost jest asymetryczny charakter, często towarzyszy dyskomfort i ból.

load...

Wczesny okres rozrodczy – do 25 lat, charakteryzuje się nabycie cech anatomicznych. Jest tworzenie gruczołowych składowych, przewodów i zrazików kontynuować ich wzrost i różnicowanie. W tym okresie, klatka piersiowa jest bardzo wrażliwe na uszkodzenia, promieniowanie ultrafioletowe, aby temperatur i infekcje. Często patologiami w tym okresie nie występuje zapalenie młodocianych cysty, pęknięć sutek i owrzodzeń. Po 20 latach, ze względu na ilość tkanki gruczołowej wzrośnie tylko w czasie ciąży i laktacji.

W drugiej fazie cyklu miesiączkowego, wiele kobiet cierpi na wzdęcia i ból – objaw ten jest częścią tak zwanego syndromu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Dyskomfort dla PMS pomaga wyeliminować metody non-lek, a także przyjmowanie leków przepisanych przez lekarza.

Okres rozrodczy

Po 25 i 40 lat z żelaza jest gotowa spełnić swoją podstawową funkcję – produkcję mleka.

Że mleko matki jest uważane za najlepsze źródło pokarmu dla noworodka. Przygotowanie do karmienia piersią należy zająć przed dostawą.

Zmiany w piersiach w czasie ciąży rozpocząć natychmiast po implantacji zarodka do macicy. On daje sygnał hormonalny o potrzebie przygotowania ciało karmić dziecko w łonie matki. Wzrost piersi już w 1 trymestrze wzrost przewodów, zrazików podzielone komórki gruczołów. Aktywny proces jest pierwsze 10 tygodni i w ostatnim tygodniu ciąży. Objętość piersi może wzrosnąć o różnych rozmiarach, a każdy z węzłów chłonnych – osiągnąć masa 1 kg, co, oczywiście, nie przynosi wiele niedogodności oczekującej matki. Pod piersią żyły skórne stają się widoczne otoczki i brodawki wystawione na ciężką pigmentacji. W czasie ciąży wymaga starannego pierś higieny i noszenie wspierającego biustonosz. Przed porodem może powodować siara – pierwsze mleko, które następnie skręcić w dojrzałym mleku. W okresie laktacji, piersi jest najbardziej narażony na różnego rodzaju infekcje. Często kobieta ma do czynienia ze zjawiskiem lactostasis (zastoju mleka). Do niego jak najszybciej, może przyłączyć się do ich ślady.

W okresie laktacji gruczoły sutkowe są zdolne do wytwarzania do 1,5 litrów mleka, w zależności od wymagań noworodka. Ilość mleka jest regulowany typu „zwrotnych” – im mleko dziecko pił, tym bardziej będzie to się na kolejnym karmienia i vice versa. Rozmiar biustu nie ma wpływu na produkcję mleka, jak liczba plastry u wszystkich kobiet o tym samym, a kwota zależy od stopnia nasilenia tłuszczu. Po zakończeniu karmienia piersi powrotu do normalnego rozmiaru.

Zanik piersi

Po 40 latach i aż do menopauzy jest przeciwieństwem rozwój piersi. Funkcja gonad zanika, ilość tkanki gruczołowej jest ograniczona, to jest stopniowo zastępowane przez tkankę łączną i tłuszczową. Odcień skóry zmniejsza się skrzynia narażone ptozy (opadanie). W tym okresie szczególnie ważne jest monitorowanie pojawiania się guzów w gruczołach, uczestniczyć checkups zapobiegawczych i mammografii. Procesy Involutive nie to stan patologiczny, a odzwierciedla naturalny rozpad funkcji rozrodczych organizmu. Wraz z nadejściem menopauzy piersi są coraz bardziej traci swoje zwiększa elastyczność i opadanie powiek. Ale nie martw się, dzięki nowoczesnej chirurgii plastycznej, każda kobieta może powrócić do estetyki swojego biustu.

load...