W jakiej choroby jest nieprzyjemny zapach moczu?

Zawartość:

Prawdopodobnie wiele osób w moim życiu spotkałem takiego, jak faul zapach moczu, który wydał wiele kłopotów człowiekowi, a niektórzy nadal cierpią z powodu tego problemu nie znając prawdziwej przyczyny jej występowania. Ponadto częste kąpiele lub prysznic systematyczny nie pomaga pozbyć się go. To prawda, bo to nie zależy od zanieczyszczenia ciała – przyczyna leży w ludzkim ciele. Często kwaśny, słodki, „rybi” odór, zapach amoniaku i tak dalej. I każdy z nich mówi o pewnej choroby.

load...

Więc co powoduje ten problem? W rzeczywistości są one różne od zwykłego zapalenia pęcherza moczowego do bardziej poważnych chorób.

Zdrowe chelovekamocha nie jest ostry, specyficzny, dobrze znany zapach.

Uważane za normalne kolor od jasno żółtego do jasno żółty. Ale trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że ludzie spożywają w żywności, jak, na przykład, po otrzymaniu witaminy to ma bogatą barwę żółtą, a jeśli dana osoba spożywane w przeddzień buraków, to będzie jasny czerwony. Oznacza to, że zmiana koloru zależy od użytych produktów lub leków. Szukaj choroba wyznaczyć leczenie w tym przypadku nie jest konieczne. Ale zapach tego procesu nie ma wpływu, a więc jeśli nie było nieprzyjemny zapach moczu, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na to, co jest związane, jak również jego wygląd: powinien być przejrzysty, bez domieszki krwi, bez obecności płatków.

Powrót do spisu treści

Choroby niebezpieczne towarzyszy pewna zapachu moczu

Na przykład, mysie niezwykłe zapachiem chorób genetycznych, takich jak fenyloketonurię. Gdy choroba zmienia skład chemiczny krwi i moczu, w wyniku zaburzeń przemiany materii fenyloalaniny w organizmie. Schorzenie to z kolei prowadzi do centralnego układu nerwowego, uszkodzenia i powoduje zaburzenia metabolizmu białek na skutek akumulacji w tkankach i płynach tego enzymu i jego pochodnych, które są toksyczne dla całego organizmu.

load...

Podczas badania moczu Fellinge że jest zabarwiona w kolorze niebiesko-zielonym i analiza krwi wskazuje wzrost stężenia fenyloalaniny. Zwykle choroba ta objawia się w okresie noworodkowym, dzieci, a więc wtedy, gdy zapach baby myszy pojawiły się w moczu, konieczne jest, aby wyeliminować tę chorobę genetyczną, jako przyczyny zmian w moczu mogą być pokryte w nim. Leczenie tej choroby pojawia się pod ścisłym nadzorem lekarza, który jest wymagany do przepisywania nie tylko podawanie leków, ale diety.

Czasami człowiek znajduje się ostry zapach moczu, który wiąże się z amoniakiem lub aceton. Jeśli tak się dzieje w godzinach porannych, a następnie zapach amoniaku można mówić o zastoju w nerce. Bardzo często jest zastój moczu ciężarnych kobiet, które spożywają wystarczającej ilości płynów, w tym ludzi, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Leczenie w tym przypadku nie jest wymagane, jedyną rzecz – trzeba dostosować spożycie płynów i uczynić czas oddawania moczu. Często zapach amoniaku obecnych w moczu u pacjentów z cukrzycą. Jeśli nie jest dziwne zapachu moczu, a to w połączeniu z objawami, które są charakterystyczne dla tej choroby, konieczne jest pilnie przekazać poziom cukru we krwi.

Zapach amoniaku można mówić o obecności zakażenia układu moczowo-płciowego: nerek, pęcherza moczowego, układu moczowego. Ta zmiana w moczu można zaobserwować nie tylko w godzinach porannych, to znaczy, jeśli jest to amoniak w ciągu dnia, to nie trzeba zwracać uwagę na wygląd moczu i ogólnej kondycji. Jeśli oddawanie moczu towarzyszy ból, ostrych bólów, przyczyny są właśnie w nim.

Zły znak, gdy mocz zawiera fragmenty krwi. W przypadku, gdy pojawia się we krwi na początku oddawania moczu oznacza, że ​​uderzony początkową część układu moczowego, a jeśli w końcu, wewnętrzna. Obecność krwi wszystkich próbek moczu wskazuje poważne choroby nerek. We wszystkich tych przypadkach, pilna potrzeba, aby zostać zbadane, a lekarz zaleci odpowiednie leczenie. W tej sytuacji, aby usiąść i zastanowić się, dlaczego tak się dzieje, w żadnym przypadku nie może być – tam mogą nawet potrzebować pomocy w nagłych wypadkach.


Powrót do spisu treści

Niezwykłe zapachów z moczu

Niektórzy zastanawiają się, dlaczego mają rybi zapach podczas oddawania moczu i mocny. Okazuje się, gdyby okazało się, sugeruje to taką chorobę jak trimetyloaminuria. Przyczyny tej choroby nie jest w pełni zrozumiały, ale wiadomo, że z powodu dysfunkcji układu enzymów wątrobowych w organizmie gromadzą trimetyloaminę, która jest wydzielana do moczu i nadaje zapach zepsutej ryby.

Zdarza się w ciało ludzkie jest tak silne zapachy, że „smak” ryba jest odczuwalne nawet w pełnej szacunku odległości od człowieka. To raczej nieprzyjemny zapach moczu daje człowiekowi wiele kłopotów, z powodu braku prywatności do zaburzeń psychicznych. Leczenie tej choroby jest wyeliminowanie z diety produktów spożywczych firmy które nie są konwertowane do trimetyloamina: jaja, mięso i ryby, rośliny strączkowe. Jednak ta dieta dostarcza tylko tymczasowy efekt, a lekarstwem na tę chorobę jeszcze nie wynaleziono. Dlatego, gryzący zapach będzie towarzyszył całe życie pacjenta.

Uważany nietypowy zapach moczu u niektórych mężczyzn, który pachnie inaczej niż kobiety. Wiele osób zapewne zrozumieć, o co chodzi, jak, idąc do łazienki, po czym pozostaje ostry i specyficzny „zapach”. Nie jedna kobieta zajmuje się pytanie, dlaczego ludzie mają tak ostry zapach moczu. Okazuje się, że w moczu kobiet i mężczyzn różni się od zapachu z powodu różnej zawartości w jej estrogenu i testosteronu. Ponadto, nie nauczyli się jeszcze fakt, że po wypiciu piwa nieprzyjemny zapach moczu w silniejszej płci pojawia.


Powrót do spisu treści

Mniej zagrażające życiu choroby, towarzyszy nieprzyjemny zapach moczu

Jeśli nagle stają się bolesne oddawanie moczu, na przykład, po długim pobycie w zimnie, to sugeruje, nieżytów zjawisko. Taka choroba nazywa się zapalenie pęcherza. Odnosi się do chorób, w których zapalnym dolnych dróg moczowych. Zazwyczaj jest to pęcherz. Nieprzyjemny zapach moczu jednocześnie lekko zauważalne.

Są pierwotne i wtórne zapalenie pęcherza. W pierwszym przypadku, to jest dość częstą chorobą, która cierpi więcej kobiet niż mężczyzn. Nieżytowe zapalenie pęcherza zwykle występują częste oddawanie moczu, któremu towarzyszy pieczenie, są dokuczliwe bóle brzucha i nieprzyjemny zapach moczu. W tym przypadku, zazwyczaj pomaga wanny z hydromasażem i otrzymujących środki antybakteryjne. Choroba ta musi nastąpić w ciągu trzech dni. Wymagane jest szczególne traktowanie.

Jeżeli warunek ten nie ulegnie poprawie, to mówi o wtórnym zapaleniem pęcherza moczowego, w tym przypadku musi być starannie badanie, jako powody mogą być różne, a to może objawiać się w postaci powikłań bardziej poważnych chorób, takich jak odmiedniczkowe zapalenie nerek, kamica nerkowa, gruczolaka prostaty, gdy urazy rdzenia i cukrzycy. Istnieje również zakażenia, takie jak zakażenia chlamydią, ureaplasmosis, który, jeśli nie jest leczona, może stać się przewlekły. Zazwyczaj w takich przypadkach zmiana jest nie tylko zapach, ale także kolor moczu, w których mogą być obecne we krwi. Leczenie jest zalecane w zależności od choroby podstawowej.

Gdy dysbakterioza żołądka i moczu, zwykle ma kwaśny zapach. Ostry zapach moczu jest spowodowane w tych przypadkach zwiększona kwasowość organizmu. Jeśli istnieje podejrzenie choroby wrzodowej, skrzepy krwi w moczu – to zły znak, ponieważ może wskazywać, że wrzód zaczął krwawić. W tym przypadku, hospitalizacja jest konieczna.

Od wszystko możemy stwierdzić, że w przypadku zmiany zapachu moczu, może to być oznaką choroby. W różnych chorób wygląd i zapach moczu w wielu przypadkach odgrywa ważną rolę w diagnostyce. W większości przypadków przyczyny tego mogą być ustawiane tylko przez lekarza, który poprawnie przepisać leczenie.

load...