W jaki sposób stosunek do pieniędzy do życia rodzinnego

Pieniądze mogą popsuć związek? Oczywiście, że mogą. Ponadto, wiele rodzin złamali się tylko dlatego, że małżonkowie mieli różne poglądy na temat finansowej strony życia. Czyjaś żona był rozrzutny. Ktoś dostał leniwego męża. Niektórzy małżonkowie domagać się oddzielnego budżetu, a ich druga połowa czuje się obrażony. Taki stosunek do pieniędzy wydaje się nie do przyjęcia. Jak to jest – dwie torebki w domu? Oznacza to, że on mnie nie ufać? Następnie, jaki rodzaj miłości mówimy? Co za tym idzie jest to skandal, głośno trzaskając drzwiami, a drugi stempel w paszporcie. W tym czasie, co wskazuje, że nie są już mężem i żoną. Smutny? Ale konflikt rozpoczyna się z pieniędzmi.

load...

Choć problem nie jest zakorzenione w początkach życia małżeńskiego, kiedy to planowane jest wspólny budżet, a we wczesnym dzieciństwie. To właśnie tam kładzie stosunek do pieniędzy w innym małego człowieka. Na przykład, ojciec chłopca dał całe swoje życie do żony płacić ani grosza. Oznacza to, że w przyszłości młodzież są niemal gwarantowane, aby skopiować jego zachowanie modelu. Dlaczego? Ponieważ dorastał z nim. Ten podział ról wydaje mu się najbardziej naturalne. Więc on przynosi relacje rodzicielskie w jego rodzinie. Teraz wyobraź sobie, że ojciec chłopca zawsze ukrywa pieniądze z domu? Czy człowiek chce, kiedy dorośnie, aby dać wszystkie pieniądze do żony? Cóż, jeśli tak. Ale często te dzieci są kopiami swoich ojców i torturowani przez ich chciwości i egoizmu następnego pokolenia. I ich dzieci – następny. Jednak nie będzie świadomie oczerniać obcych. Załóżmy, zrozumieć, co modele stosunków finansowych znajdują się w różnych rodzinach i jakie są ich zalety i wady.

Oddzielny budżet

Tutaj każdy jest wydawać pieniądze na siebie. A jeśli oboje rodzice utrzymać ten stosunek do pieniędzy i budżet w szczególności, nie ma w nim nic nie jest straszne. Wręcz przeciwnie. Kobieta nie musi prosić raz więcej pieniędzy na kosmetyki i zgłosić, gdzie spędziła dodatkową setkę. A człowiek może łatwo pożyczyć pieniądze bez kolejnych długich wstępnych artykułów na „że stało i dlaczego ten człowiek potrzebował taką sumę.”

A jeśli osobny budżet – to pomysł jednego z małżonków (zwykle ten, kto zarabia więcej)? Drugi mężczyzna w tym zakresie będą odczuwać dyskomfortu. Co robić? Wiele kobiet w odpowiedzi na żądanie podzielić portfele zaczynają robić głupie rzeczy. Mianowicie – krzyczeć i kląć. Lub narzucać swoje poglądy partnera:

– Mój ojciec zawsze dał wszystko matkę wynagrodzenia, dlatego zalecana!

Czujesz? Kluczowym słowem w tej frazy „musi”. Było z nią i rozpocząć najpoważniejsze konflikty. Jako człowiek, który jest nadal tylko słabo falistym z żoną zaczyna gorączkowo udowodnić, że jest coś po prostu nie mają nic. I praw człowieka.

load...

Decyzję w sprawie wspólnego lub oddzielnego budżetu jest całkowicie dobrowolne. Nie ma artykuł w Konstytucji, który będzie dyktować jak postawy ludzi wobec pieniędzy powinien być żonaty. Jedyną rzeczą, która może zwrócić się do żony w tej sytuacji, więc jest to do osiągnięcia kompromisu. Nie można zmusić człowieka do życia przez własnych zasad. Można wymyślić nowe, które byłyby dostosowane obie strony. Na przykład, małżonek otrzyma pewną kwotę wydatków, a pozostała kwota pozostała męża. I każdy jest zadowolony.

Mieszany budżet

Gdzie każdy z partnerów przyczynia się do ogólnego budżetu określonej kwoty, a resztę wydać według własnego uznania. Taki stosunek do pieniędzy jest bardzo wygodne dla tych małżonków, którzy zarabiają mniej więcej taki sam. Ale jeśli ktoś dostaje mniejsze, mieszane budżet będzie wydawać niesprawiedliwe do niego. Po partner może wydać dużo więcej. I to jest dobre, jeśli współmałżonek daje drugą połowę prezentów. A jeśli nie? Jeśli wszystkie pieniądze są wydawane tylko płacić za własne potrzeby? Potem zacznij skandali i próbuje zwiększyć ilość partner stawia w budżecie ogólnym.

Podobne problemy mogą pojawić się w przypadku zwolnienia jednego z małżonków. Nie mówimy o rodzinie, w której dwie wzajemnie wspierać w radości i smutku. Chcemy mówić o małżeństwie, gdzie nie ma emocjonalne partnerów intymności. W tej rodzinie, nawet jeśli nieświadomie, na podstawie obliczeń. Tutaj każda zmiana pozycji może doprowadzić do rozwodu. Na przykład kobieta żonaty z mężczyzną w imię pieniędzy, a on nagle zbankrutował. Ona będzie z nim żyć? Raczej nie. Budżet spadła? Zniknął i przywiązanie.

Wspólny budżet

Najbardziej popularny model stosunków monetarnych w rodzinie, w której każdy z małżonków stawia wszystkie pieniądze na fundusz ogólnego. To wydaje się być prawdą o wszelkich trudnościach powinny się pojawić. Jednak istnieją pewne pułapki. Największy z kamieni zwanych gniazdo jaj. Uważa się, że zwyczaj ukrywania pieniędzy występuje głównie u mężczyzn. Chociaż uważamy, że kobiety po prostu ukryć swoje pieniądze lepiej, a to nie złapać.

W każdym razie, partner, który znalazł zapas ukochanej czuje się oszukany jako minimum. Kładzie coś w gotówce każdego grosza. Dalsze myśli opracowany przez burzę. Dlaczego musiał dodatkowe pieniądze? Miał zamiar latać bez mojej wiedzy? A jeśli chcesz kupić, a następnie co działa? Jeśli nie mówię, więc zakup wyraźnie nie jest dla rodziny. Wszystko jasne. Pojawił kochanką. Oto ona – osławiony żeński logika. U mężczyzn, nawiasem mówiąc, rozwój myślenia, zbyt nieprzewidywalny, ale często ukrywają swoje uczucia i podejrzenia. Jednak czas pokazał, że zapas żona musiała kupić mu nowy spinning.

Drugą pułapką we wspólnym budżecie – brak pieniędzy. Zjawisko to spotykane niemal wszyscy. Ale nie każdy przeżywa ten sam brak pieniędzy. Niektóre żony zaczynają ciąć swoją drugą połowę, bo nie może zapewnić. Ulubiony atutem tych kobiet jest porównanie: „Ale to Lyuska Kohl Jeep przedstawił, i dasz mi buty nie można kupić!” A potem mąż czuje? Przynajmniej się nie podoba Kohl (co to jest drogie samochody w czasie kryzysu, aby kupić). I jego żona, też, ale nie leczyć. Dlatego, drogie kobiety, jeśli jesteś zazdrosny Lucey, zrób to po cichu. I wtedy nie będzie miał żadnego SUV, a nawet buty.

Jeśli gracz domu

Ale to, co zmówił się na kobiety? Mężczyźni również przynieść wiele problemów i strat finansowych. Na przykład, co jeśli twój mąż gra na automacie? O nas alkoholików babcia opowiadała mi o Gülen słyszał, ale gracze zawsze były oddzielną grupę, o której niewiele było wiadomo. A jeszcze mniej osób może sobie z nimi poradzić.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że gracze nie docenić pieniędzy, więc łatwo i beztroski, schodzą duże rachunki. Jednak tak nie jest. Tacy ludzie, wręcz przeciwnie, są w miłości z banknotów, jakby pięknej dziewczyny. Są one tak chętny, aby uzyskać bogaty, spędzają ostatni grosz. I cierpią z rodziną. Po nocnych uroczystościach taty dla dzieci nie ma pieniędzy, aby kupić mleko, a żona idzie do pracy na piechotę, jak w tramwaju za darmo nie Carry. Nic dobrego, prawda? Nie ma nic, i nie może doradzić jak gracze oficjalnie notowane jako kategoria osób zależnych. Teraz są na tym samym szczeblu z alkoholików i narkomanów. Ale jego żona coś, co nie pomaga!

W 21 wieku, aby poradzić sobie z graczami stało się nieco łatwiejsze. Aby jej mąż nie zejść na maszynach całą pensję, wystarczy aby odebrać swoją kartę wynagrodzenia. Potem trzeba będzie kontrolować wszystkie dochody i wydatki. Wystarczy spróbować, aby nie trzymać w domu dużo gotówki. Mąż może być również uszkodzony na widok kolorowych kawałków papieru, a następnie przejść grę.

Mój mąż nie chce pracować

Czy to nie lepsze rzeczy u kobiet, których mężowie mają kategorycznie nie chcą pracować. Na tych samych wymówek są różne. Wynik jednego. Żona ściąga na całej jego rodziny, a mój mąż jeszcze bardziej wygodne osiada na kanapie. Jednak teraz przeniósł mokasyny na komputerze, ale w rzeczywistości nie zmienia. Dobrze, jeśli człowiek skromny i nie wymaga dobrych ubrań i wysokokalorycznych pokarmów (tak, to się zdarza!). Ale zdarza się, że mąż zaczyna domagać się absolutnej równości z innymi członkami rodziny. Dał dziecku pomarańczę? Dlatego włożył witamin. I dlaczego jest na talerzu do mojego syna jednego kawałka mięsa więcej? On jest jeszcze małe, więc nie jeść. I o co pieniądze na zakup tych produktów, próżniak nie myśleć. W każdym razie, sytuacja finansowa rodziny jest zawsze trochę gorsze niż w domu, gdzie oboje partnerzy pracują.

Jak przezwyciężyć tę sytuację i pojechać z mężem do pracy? Jednym z rozwiązań tego problemu – ustanowienie w domu sztuczny kryzys finansowy. Powiedz mi, co masz wycięte płac, stop zakupu produktów w tej samej objętości, i lament nad faktem, że nie ma pieniędzy. Jeśli mąż ma sumienie, wkrótce będzie miał i pracy. To nie pomaga? Zadać pytanie wprost: „czy kanapa, albo ja”.

Shopogolizm

Nie zapomnieliśmy o ulubionej choroby nowoczesnych kobiet i mężczyzn – shopogolizm. Spójrzmy prawdzie w oczy, o czym świadczy gwałtownym postawy wobec wydających pieniądze. Osoby te, w przeciwieństwie do zawodników, to jest bardzo łatwe do odnoszą się do banknotów. Dla nich jest to sposób na osiągnięcie zamierzonego celu. I wszystko byłoby w porządku, oprócz tego, że nowe cele codziennie, ale tylko jedna torebka. Co robisz, gdy czujesz się bezgraniczne pragnienie zakupy? Zostawić pieniądze w domu. Jeśli zaczniesz brać tyle pieniędzy, ile trzeba do zakupu produktów, na pewno wydać mniej.

Również spróbować zrobić listę zakupów z wyprzedzeniem. To nie pomaga? Aby przesłać do sklepu męża, więc będzie można dokładnie oprzeć się pokusie, aby kupić coś ekstra. Ale zanim traktować shopogolizm, dowiedzieć się charakter jego wygląd. Zdarza się, że niepohamowane pragnienie nowych rzeczy pojawia się w momencie, kiedy kobieta w miłości. Lub odwrotnie. Próbuje podnieść ładny strój psuć nastroju. Takie shopogolizm krótki i nie w ogóle niebezpieczne.

Na koniec chciałbym zwrócić uwagę: Niezależnie od problemów stało, najważniejsze – to nie są pieniądze, ale normalne ludzkie relacje. Jeśli mąż stracił pracę, utrzymać go zamiast winy. Znajomy wziął pieniądze i nie dać? I to, co jest dla ciebie ważniejsze? Sto rubli, czy przyjaźń? Nauczyć się odróżniać prawdziwe problemy od tych, które tworzymy siebie. Nie mierzyć czas pieniędzy, a do pomiaru serce!

load...