W jaki sposób drenaż limfatyczny masaż twarzy?

Zawartość:

Wraz z wiekiem skóra na twarzy staje się cienka i sucha, pojawiają się zmarszczki. I kobiety zaczynają biec do salonów kosmetycznych w poszukiwaniu cudownego leku. … Do picia tabletochku i problemy zniknęły. Ale, niestety, to nie dzieje …. „Piękno wymaga poświęcenia” iw tym przypadku konieczne jest poświęcenie przyniesie czas wolny.

load...

Jeśli zdecydujesz się samoleczenia, a następnie zwrócić uwagę na drenaż limfatyczny twarzy – jest bardzo skutecznym zabiegiem. Ten szczególny masaż uważany jest za nowoczesny wynalazek, i daje doskonałe rezultaty, tak aby stała się dość popularna procedura w wielu salonach kosmetycznych.

Rodzaje drenaż limfatyczny

Powszechnie uważa się, że istnieją tylko dwa rodzaje takiej procedury – sprzętowe i masaż dłoni. Urządzenie do masażu można przeprowadzić pod zmniejszonym ciśnieniem lub lasera. Warunkiem drenaż limfatyczny – stosowanie kosmetyków. Olejki eteryczne, kremy i maści wykonane na naparów ziołowych. Jest on powszechnie stosowany w takich celach, rumianek, aloes, chaber, seria i tymianku. Wszystkie te zioła mają nie tylko funkcję odżywczą, ale również przeciwzapalnie.

Jeśli sprzęt drenaż limfatyczny masaż twarzy prowadzi do tonu mięśnie i skórę, a następnie ręczne przeprowadzenie tej procedury, natomiast działa jako relaksujące. Kiedy wykonane prawidłowo, masaż manualny, pacjent może nawet zasnąć i śnić, jak wiemy, jest również uważany za korzystny wpływ na organizm.

load...

Jak to jest

Technika specyficznego masażu nie jest skomplikowana, ale nie znając wszystkich szczegółów, nie możemy wykonać procedurę – może być szkodliwe. Przede wszystkim, musimy wyraźnie znać lokalizację układu limfatycznego – z powodu jego kierunku i odbywa się masaż. Podczas procedury poprawia drenaż limfatyczny, a więc powierzchnia staje się elastyczna i gładka skóra.

Masaż odbywa się z miękkimi, wygładzanie ruchów, podejmowane są wysiłki w fale. Palce i dłonie powinny poruszać się tylko przez statki, które w określonym kierunku – od góry do dołu. Ponieważ do masażu stosuje się kremy i maści, ręce powinny być ciepłe, a produkt kosmetyczny nie ponosi grubą warstwą. Ideal – zastosować jakąś maść lub krem ​​na palce i pocierać ją na dłoniach.

Teraz można rozpocząć masaż. Upewnij się, że ręce poruszały się szybko i sprawnie, muszą one ślizgać się po skórze. Urządzenia tego masażu nie obejmuje dotykając, szczypanie i ostrych ruchów. Uważa się, że tylko profesjonalny masaż terapeuta może kompetentnie wykonać drenaż limfatyczny. Faktem jest, że w trakcie tego procesu i zaangażowania aktywnych punktów ciała. Okazuje się, że profesjonalny pracy nie tylko na twarzy, ale również na cały organizm.

Co może masować

Drenaż limfatyczny masaż wzmacnia nie tylko mięśnie i skórę, może zmienić kształt twarzy. Ponadto masaż może być wykonane na twarzy i na ciele. Ma wpływ na aktywne punkty i przyspiesza limfy przez naczynia. Drenaż limfatyczny masaż warto robić w następujących przypadkach:

 • Jeśli masz nadwagi i cellulitu. Usuwa toksyny i produkty przemiany materii, zwiększenie napięcia mięśniowego, masaż będzie zwalnia Cię od tych problemów;
 • W obecności żylaków w początkowym etapie. Efekt drenaż limfatyczny masaż na ścianę naczyń krwionośnych i sprawia, że ​​są elastyczne;
 • Łagodzi obrzęk twarzy i głowy (tylko jeśli nie są one związane z nadciśnieniem);
 • Osłabiony układ odpornościowy i problemy z przewodu pokarmowego. Oddziaływania go na aktywnych punktów pozwala na poprawę zdrowia.

Przeciwwskazania

Ale (jak w przypadku każdej procedury medycznej) jest przeciwwskazaniem do drenaż limfatyczny. Należy zwrócić uwagę na tych ograniczeń, w przeciwnym razie można zasadniczo podważa zdrowia.

 • Rak skóry;
 • Zdiagnozowano choroby serca;
 • Cukrzyca, nawet na najwcześniejszych etapach;
 • Skłonność do krwawienia wewnętrzne – jeżeli pacjent ma słabe naczyń krwionośnych, mogą być przerwy nich;
 • Gorączka;
 • Stany zapalne związane z węzłów chłonnych;
 • Zakrzepowe zapalenie żył.

Jak widać z powyższej listy, choroba jest bardzo poważna, więc nie ryzykować swoje zdrowie i być może życie. Na przykład, zakrzepowe zapalenie żył można ich działania „move” istniejące zakrzepy, zamknięcie naczyń występuje – jest nieuniknioną śmierć. I w podwyższonych temperaturach może spowodować uszkodzenie limfososudy. Problemy z wewnętrznego krwawienia i stan zapalny nie przynoszą dobre samopoczucie.

Pamiętaj, aby przejść do masażu drenaż limfatyczny jest możliwe tylko po konsultacji z lekarzem. Jest to konieczne w celu wykluczenia przeciwwskazań, nawet jeśli procedura masz zamiar wydać tylko na twarzy. A jeśli nie ma przeciwwskazań, nie krępuj się iść na masaż. Nie czuje się odmłodzony, ale także „łatwe”, piękny i uroczy. Znikają obrzęki i podbródek, wygładza zmarszczki twarzy – nie jest to ważne dla każdej pani?

load...