W ciążę podczas przyjmowania pigułki antykoncepcyjne – mit czy rzeczywistość?

W ciążę podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych, niestety, jest czasem, choć niezbyt często. Jednak, jeśli jest problem, nie możemy uciekać od niego – to musi być rozwiązany. Najpierw musimy zrozumieć, dlaczego ewentualnej ciąży, jeśli kobieta bierze pigułki antykoncepcyjne? Jakie czynniki doprowadzić do tego, że niczego kobieta w „doskonały” dzień, był zaskoczony odkryciem, że ona jest w ciąży?

load...

Ponadto trzeba też mówić o tym, co zrobić z kobietą w podobnej sytuacji? Mam do przerwania ciąży, albo okruchy mają szansę urodzić zdrowe? Ale niech nas wszystko w porządku. Zacznijmy rozmowa była z, jak często kobieta okazuje się, że jest w ciąży, biorąc pigułki antykoncepcyjne.

Jeśli test dwóch pasków

Zbyt wiele kobiet kupić najcenniejsze pudełko pigułek antykoncepcyjnych, stawia dziennik „przypomnienia” w telefonie iz czystym sumieniem zapomnieć o takim problemem jak ochrona. Jednak w niektórych przypadkach, otrzymują pewne środki antykoncepcyjne łatwe – po prostu nie wystarczy. O tym, w niektórych przypadkach jest to, i zostaną omówione dalej.

Do tej pory, pigułki antykoncepcyjne są uważane za jeden z najbardziej skutecznych metod antykoncepcyjnych. Dane te potwierdzają również i statystyka medyczna – stwierdza, że ​​na 100 kobiet stosujących pigułki antykoncepcyjne, nie jest w ciąży, nie.

W praktyce jednak sytuacja jest zupełnie inna – około dwudziestu kobiet, zapobiega użyciu hormonalnych środków antykoncepcyjnych, słyszy od swojego ginekologa jej szokująca wiadomość, że ona jest w ciąży. Ale co statystyki medycznej? Po tym wszystkim, według niej, szansa na ciążę jest bardzo małe.

load...

W rzeczywistości, to wina takiej nieoczekiwanej ciąży nie jest złe pigułki antykoncepcyjne, a czynniki, które znacznie osłabione lub nawet obniżona ich skuteczność. Takie powody nie są tak dużo, więc należy je wszystkie zapamiętać – to pomoże Ci nie wpaść w pułapkę.

Przerwa pomiędzy dawkami tabletek

Jedną z najczęstszych przyczyn jest pogwałceniem czasie pigułki antykoncepcyjne. Prawie większość pigułek antykoncepcyjnych wymaga, między końcem jednego a początkiem drugiego roku, zajęło nie więcej niż siedem dni. Nawet jedna dniowy karnet jest wysoce krytyczna i znacznie zwiększa ryzyko niezamierzonego ciąży. W tym przypadku, kobiece jajniki zaczynają funkcjonować w normalny sposób, a następnie zaczynają produkować wysokiej jakości jaj gotowa do zapłodnienia.

Może się to zdarzyć, jeśli kobieta nie zdobywa ostatnią tabletkę z opakowania i odbiór pierwszej pigułki z nowego opakowania weźmiesz tego samego dnia, jak zawsze. W ten sposób zwiększa się płynnie przerwa w ciągu dnia, które w tym przypadku jest krytycznym przedziale czasu.

Z grubsza to samo dzieje się w przypadku, gdy po przerwie siedmiodniowej, niewiasta zapomnieć o pierwszy dzień nowego roku, aby wziąć tabletkę. Lub w przypadku, gdy kobieta zapomni przyjąć tabletkę w jednym ze zwykłych dni kursu – to wszystko jest bardzo niebezpieczne niezamierzona ciąża.

W celu zmniejszenia ryzyka zmniejszenia skuteczności tej pigułki antykoncepcyjne, lekarze zalecają następujące. Jeżeli kobieta zapomni przyjąć ostatnią tabletkę oczywiście, nie czekaj i od razu rozpocząć przyjmowanie kolejną paczkę. A jeśli tabletki przechodzą doszło w środku oczywiście, biorąc następną tabletkę należy dokonać jak najszybciej.

I należy zwrócić uwagę na to, co czas, jaki upłynął od przyjęcia tabletki – w przypadku gdy okres ten stanowi mniej niż dwanaście godzin, skuteczność pigułki antykoncepcyjnej nie zmniejszać. Ale w takim razie, jeśli czas jaki upłynął jest większe ryzyko nieplanowanej ciąży jest bardzo wysoka. Dlatego w ciągu najbliższych siedmiu dni jest wymagane do korzystania z dodatkowych metod ochrony przed niechcianą ciążą – takie jak prezerwatywy.

Inna sytuacja, w której kobieta powinna być szczególnie ostrożny, jest jakaś choroba, z wymiotami lub biegunką. W celu zapewnienia wymaganej dawki hormonu miał czasu, aby wejść do ciała, konieczne jest, aby upłynęło co najmniej trzy godziny po zażyciu tabletek. Dlatego też, jeśli zaczęli wymioty lub biegunka, być przygotowany na to, że skuteczność pigułek antykoncepcyjnych zmniejszy się znacząco.

Często w takiej sytuacji kobiety wolą wziąć kolejną pigułkę. Jednak lekarze nie zalecają wysoko. Bardzo wysokie ryzyko, że kobieta będzie przedawkowanie hormonów. Dlatego jedynym rozsądnym sposobem, aby pomóc zmniejszyć ryzyko niezamierzonego ciąży – jest to do końca cyklu miesiączkowego, aby wykorzystać inne środki antykoncepcyjne – świece, kremy, prezerwatywy.

W niektórych przypadkach, nieplanowanej ciąży podczas przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych jest z faktem, że kobieta jest teraz brać te lub inne środki farmakologiczne, które mają tendencję do osłabienia efektu antykoncepcyjnego. Dlatego jeśli kobieta jest chora niż – kiedykolwiek, czy ostrej infekcji dróg oddechowych, ból gardła, lub takie same, a lekarz może przepisać niektóre – żadnych leków, należy pamiętać, aby ostrzec go o to.

Ale nie zapominamy o konieczności uważać. Podobne efekty leków, które obniżają skuteczność preparatów antykoncepcyjnych może być przechowywany przez miesiąc po zakończeniu leczenia. Co do zasady, mają podobny wpływ różnych grup Środki antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwdrgawkowe.

Najprawdopodobniej lekarz powie Ci, w jaki sposób wpływa na skuteczność środków antykoncepcyjnych to czy tamto lek. Jednak, niestety, często lekarze nie uznają to za konieczne, lub po prostu o nim zapomnieć. Dlatego kobiety powinny błądzić, a przynajmniej przez miesiąc po zakończeniu leczenia zadba o dodatkowe metody ochrony – prezerwatywy, świece.

Również skuteczność pigułek antykoncepcyjnych może niekorzystnie wpływać i różne wyciągi z ziół i herbat, w tym tak kochany przez wszystkich herbat do utraty wagi. Dlatego też, jeśli kobieta jest chroniona doustne środki antykoncepcyjne, powinna przerwać przyjmowanie ziół. Lub, w tej chwili jest to, aby zrezygnować z tej metody ochrony. Dlatego jest to niebezpieczne dla siebie i wziąć każdy – wszelkie leki bez recepty.

Miesięczna zwłoka podczas przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych

Innym problemem, który okresowo doświadczają kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne – to miesięczne opóźnienie podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych. Oczywiście pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl kobietę – to właśnie zaszła w ciążę. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ tabletki antykoncepcyjne zawierają hormony, nawet w minimalnych dawkach.

Ale efekt tych hormonów na kobiecego ciała, tak, ale to wpływa na pracę układu rozrodczego. I dlatego przypadki, gdy kobieta została opóźniona, nie jest tak rzadkie. Często miesiączka zaczyna aż do trzeciego, a nawet czwartego dnia przerwy pomiędzy kursami pigułki.

Dlatego też, jeśli pominąć dawki pigułek antykoncepcyjnych, nie należy przyjmować więcej publicznych – agentów lub farmakologiczne, i czuć się dobrze – nie warte dodatkowych panika – zachować pigułki tak jakby Twój okres rozpoczął się czas, jak zawsze.

Jednakże, istnieje kilka różnych sytuacji, w których kobieta musi być strzeżone i mieć pewność, aby stwierdzić, czy jest ona w ciąży. W zasadzie wszystkie te sprawy zostały już szczegółowo opisane powyżej, ale po raz kolejny wspomnieć im nie zaszkodzi:

  • Kobieta była niezabezpieczonego stosunku płciowego przez około tydzień – półtora, zanim zaczął brać pigułki antykoncepcyjne.
  • Kobieta zdobywa jeden lub więcej pigułki antykoncepcyjne.
  • Kobieta była chora i podejmowanie pewnych środków farmakologicznych.

W tym przypadku, kobieta powinna przerwać przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, jak długo, jak to na pewno nie będzie mieć pewność, że nie jest w ciąży.

Ciąża po zażyciu środków antykoncepcyjnych

I wreszcie ostatnia kwestia, która jest wielkim problemem dla kobiet – jest w ciąży po zażyciu pigułki antykoncepcyjne. Co do zasady, wiele młodych kobiet, którzy planują zostać matkami w przyszłości dać to oznacza ochronę, tak jak pigułki antykoncepcyjne. Dlatego dla nich pytanie, jak te tabletki wpłynie na odbiór na możliwość wystąpienia ciąży i pomyślnego przebiegu.

Co do zasady, nie ma problemu, nawet jeśli ciąża podczas stosowania środków antykoncepcyjnych. Tysiące dzieci urodziły się w wyniku takie ciąże są żywym dowodem na to, że te małe dawki hormonów, które są częścią doustnych środków antykoncepcyjnych nie spowodować żadnej szkody na okruchy.

Jeśli kobieta celowo odmówił z zażywaniem narkotyków zajść w ciążę, powinna wiedzieć, że okres ciąży każda kobieta jest bardzo indywidualne – od kilku miesięcy do kilku lat. Jednak to prawda, nawet jeśli kobieta nie akceptuje antykoncepcji.

Tamtejsi lekarze coś takiego jak „efekt odbicia”, który nosi nazwę „ciąży na odwołania.” Istotą tego działania jest bardzo prosta – żeńskie zmiany hormonalne lekko po zniesieniu antykoncepcyjnego, a prawdopodobieństwo znacznie wzrasta coraz ciąży. Jest nawet taka metoda leczenia niepłodności – kobiety są przepisane pigułki antykoncepcyjne, a po niektórych – a ich uchylenie. I tak wiele kobiet zajść w ciążę szybko.

Zdarza się jednak, zaobserwowano reakcji odwrotnej – w tym przypadku, gdy kobieta ma antykoncepcyjnych przez wiele lat, ciało rozwija się specyficzny proces dostosowywania do ciągłego przepływu określonych dawkach hormonów. Z reguły taki okres krytyczny jest czas za granicą w ciągu trzech lat – wtedy może specyficznego hamowania funkcji reprodukcyjnych kobiet.

Dlatego lekarze – ginekolodzy bardzo zalecamy kobiety, które biorą pigułki antykoncepcyjne co trzy miesiące, aby zrobić sobie przerwę na miesiąc. W tym przypadku ryzyko, że nie będzie efektu habituacji, prawie równa zeru. Jednak, niestety, najczęściej kobiety sami przepisują pigułki antykoncepcyjne, więc o jakiekolwiek ponowne często nie mówimy.

Jednak w przypadku, gdy dwa – trzy cykle z rzędu po zniesieniu odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych, nie może zajść w ciążę, to nie ma powodu do paniki – nie należy się niepokoić. Ale po sześciu miesiącach prób ciąży nie występuje, kobieta naprawdę trzeba skonsultować się z ginekologiem.

load...