Vintage styl w ubraniach: moda w każdej chwili

Zawartość:

Niektórzy nazywają styl vintage rzeczy z bagażnika babci, podczas gdy inni przypisują go do mody Czechach. Ale cokolwiek to było, podobnie przepojona niesamowitej elegancji, powściągliwości i elegancji.

load...

Początkowo pojęcie „vintage” doszła do nas z leksykonu winiarzy. Oznaczało to drogie, vintage i jakości wina. Z biegiem czasu, to słowo oznacza, stal rzadkość pewnej ekskluzywności i niemożliwość fałszerstwa. W dzisiejszym świecie nie ma nic wspólnego z umiejętnością winiarzy dziś winobrania – tej sukience stylizowanej antyczny. Nie tylko oni umieścić w kostium stron, ale także do noszenia w życiu codziennym.

Vintage style: charakterystyczne cechy

Porozmawiajmy o tym, co jest archiwalne i „co zjada”, czy raczej, jak te rzeczy są. Stroje, które zaprezentuje styl, każda dziewczyna będzie w stanie znaleźć w szafie babki. Jest to odzież, która oddaje ducha pewnego wieku – może to być spódnicę lub sukienkę, noszony przez kobiety modnej w latach 20. Lub bluzki pochodzą z lat 50-tych. Takie rzeczy z coraz bardziej poszukiwane każdego roku, dzisiaj nawet najbardziej znanych projektantów mody są zobowiązane zwolnić jeden lub dwa zbiory, projekt „zabytkowe”.

Zabytkowe ubranie – to styl sprawdzone, noszące piętno pewnego okresu, do którego pewna sprawa. To może być cokolwiek Szafa: autentyczne 20s wieku reprezentujące dekadentyzm z ospały kobiece markowe lub swobodna improwizacja 30-x, i, ewentualnie, 40s wojskowych. Garnitur i jasne T-shirty z nadrukami, dżinsy spalony w tandemie z buty na wysokiej platformie, które tak lubi sobie hippie siedemdziesiątych.

Po rocznika – to ubrania, które były modne w okresie między dziesiątym i osiemdziesiątych latach XX wieku, ale porzuca wybiegach na całym świecie, nie później niż 20 lat temu. Niektóre z bardziej rygorystycznych i wybrednych stylistów odnoszą się do tego stylu rzeczy, które były modne w połowie lat 60-tych ubiegłego wieku.

load...

Aby uniknąć nieporozumień w brzmieniu i jasno zrozumieć, co jest rocznika, rozważmy główne cechy, które charakteryzują styl:

 • Jeśli chcesz spróbować na rocznika obrazu, należy pamiętać, że sukienka, spódnica lub bluzka, aby wyciągnąć z tego pnia babci, musi leżeć w nim przez co najmniej dwadzieścia lat.
 • Ubierać się w stylu prawdziwego rocznika dotyczy wyłącznie markowe ubrania, a nie kurtki, szyte na jakiejś nieznanej fabryki koło Tula.
 • Rzeczy, które zostały wykonane w okresie od 1910 do 1960 roku, są klasyczne. A te, które zostały utworzone wcześniej, styliści rangi jak odzież retro.

Vintage garderoba – to nie tylko zbiór antyków, że jest to dzieło sztuki. Najdroższe, rzadkie, a zatem są uważane za cenne sukienki, szyte z powrotem w epoce wiktoriańskiej. Są one częścią dziedzictwa kulturowego i wyrazić istotę minionego stulecia – zwyczaje, zainteresowania, mód i innych funkcji.

Nie wystarczy po prostu umieścić na starej sukni projektanta, ponieważ aby stworzyć prawdziwy rocznik zdjęcie, trzeba opanować tę specjalną sztukę. Wymaga to nie tylko odzyskać od stosów rzeczy naprawdę wartościowe, ale również być w stanie uzupełniać swoje pasujące akcesoria, obuwie. Ponadto, ubrania wyglądają dobrze, na pewno będzie musiał podjąć w kawałku i dostosować sama. Wszystkie elementy garderoby powinny być połączone ze sobą i tworzą harmonijny wygląd.

Vintage w różnych epok

Jeśli chcesz stworzyć garderobę, wybierając do tego stylu vintage, należy poruszać się trendy w modzie, ponieważ każda epoka ma swoje własne cechy.

Tak więc, 20. Charakteryzują swobody sposobów i buntowniczości. Chociaż wiele z dziewcząt umieszczone na masce ekstrawaganckich nastolatek – wykonane krótkie fryzury, farbowane włosy w najbardziej niesamowitych kolorach, nosili bezkształtne sukienki i tańczyliśmy całą noc pod dźwiękami jazzu. Niezmiennym atrybutem wizerunku były jasnym makijażu rozmówcy i papierosów na długim uchwytem papierosów.

Kluczowe cechy wyróżniające w ubraniach tym czasie były:

 • Asymetryczny cięcia;
 • Zaniżone talii;
 • Nacisk na wolnych czasami bezkształtne wzorach – na przykład w trakcie miały nieprzyjemny zapach płaszcz;
 • Długość sukienki i spódnice do połowy łydki;
 • Pióra, frędzle, siatki, cekinów jako zdjęcie główne atrybuty wieczór.

Idealna figura dla wielu kobiet stają się „odwrócony prostokąt” wąskich biodrach i ramionach, które wybitnych damy próbowali dopasować najlepszy. Jest to oczywiście odzwierciedlenie w ubraniach modelach. Choć uważany za znak złych manier, aby otworzyć czoło, tak wiele dziewcząt nosili kapelusze (był szczególnie popularny shlyapka- „dzwon”), długie grube huki i opaski, obejmujące górną część twarzy. Ikony stylu epoki są Greta Garbo, Lu Brooks i Zhozefin Beyker.

Era buntu i nieposłuszeństwa wolnych obyczajów nie potrwa długo – w jego miejscu po raz kolejny przyszedł do kobiecości i elegancji. W ciągu 30 lat, wiele kobiet stały się bardziej niezależne, poszli do pracy. Dlatego nie był jasny podział ubrań na wieczór i na co dzień. Pierwszy różniły luksusowe tkaniny metalowe odlewane z dużą ilością biżuterii i jasnych akcesoriów. Rzeczy na wycieczkę w biurze musi być praktyczny i mają tendencję do gromadzenia się tłuszczu. W modzie wszedł szyfon, krepa, satyny i jedwabiu i wiskozy.

Jeśli chodzi o styl, projektanci czasie uprzywilejowanych modelu, cięcie pod kątem 45 stopni. Rezultatem było, że sukienka wiązana na szyi, blaty i obroże obroże. Aby stworzyć dodatkowe objętości, za pomocą draperie, harmonijkowe fałdy wkładki i rozciągające. Sukienki i spódnice szyte nieznacznie rozszerzenie ich tyle i skrócenie frontu. Jasny przedstawiciel stylu 30-tych są Viven Li, Doroti Dendridzh i Bette Davis.

W okresie powojennym do myślenia o modzie było nie tylko wytrzymałość, ale również możliwości. Dlatego podstawowe wymagania dla odzieży stać praktyczny, niebrudzący i wygodę. Kobiety zaczęły nosić zwężone spodnie, dżinsy i swetry. W niektórych krajach, nawet opracowała specjalne przepisy, które ograniczają projektantów w ich dążeniu do kreatywnych pomysłów.

Jednak panie, zmęczony szarością, trudności życia codziennego trudne, chce po raz kolejny poczuć prawdziwą damę. Ożywienie elegancji i wyrafinowania jest uważana za zbiór wielkiej Kristiana Diora o nazwie „New Look”, który został opublikowany w 1947 roku. Projektant wydany modeli wybiegu w smukłych linii kurtki nanoszone na dolnej koronki bielizna, spódnice do łydki, z delikatnie splecione na szyi chusty z jedwabiu. Biorąc pod uwagę niedostatek, jaka panowała w tym czasie, takie bogactwo tkanin i modnych stylów stworzyliśmy furię. Wśród gwiazd, które różniły się znakomity smak i jest ikoną stylu, były Marlene Dietrich, Rita Hayworth i Katharine Hepburn.

Vintage obraz: jak uniknąć błędów

Vintage – styl z ostatnich lat, namoczone w elegancji i wdzięku. To nie powinno być mylone z ubrań z drugiej ręki. Jeśli chcesz stworzyć taki obraz, to pierwsze miejsce, gdzie należy się udać – pchli targ. Jednak to nie tylko zakupy – to cała wycieczka w przeszłość. Tutaj można znaleźć spodnie, które są tak lubi sobie Marlene Dietrich, stare kurtki, znakomity. Właściciele antykwariatów zbierać zabytkowych skarbów w świecie: pierścienie z dużych kamieni, oryginalne broszki, kolczyki niewyobrażalnego piękna. Oczywiście, wszystkie te rzadkie i ekskluzywne rzeczy będzie bardzo kosztowne. Dlatego też, jeśli nie ma takiej możliwości, grzebać w szafie babci, może znajdziesz coś odpowiedniego.

Eksperci dzielą klasyczne ubrania na kilka grup. Tak więc, jeśli na ubrania i akcesoria, bez śladów zużycia, są one nazywane Mint, a gdzie widać nieznaczne zużycie – Near Mint. Obserwowani przez przypadki, że ich poprzedni właściciele używanych nieregularnie, – doskonała, z małym ale widocznych defektów – bardzo dobra, ale te oryginalny wygląd, który nie jest już możliwe, aby powrócić, odnoszą się do dobrej grupy.

Istnieje również podział stylu jego formach, a mianowicie:

 • Oryginalny rocznik – ubrania wykonane przez tych projektantów, nie później niż w 1980 roku.
 • Neovintazh – rzeczy sztucznie starzone. Efekt ten uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów i nowoczesnej technologii.
 • W połączeniu rocznika jest odzieżą, która jest wszyta obiema nowoczesnych materiałów i oryginalne elementy czasu.
 • Dokonanie styl vintage zawiera sylwetki, cięcie, wystrój, a także motywów i pomysłów związanych z tamtej epoki.

Dlatego też, jeśli chcemy stworzyć rocznika danych obrazu należy rozważyć przy wyborze kategorię rzeczy. Nawiasem mówiąc, w tym przypadku byłoby to trudne do określenia wielkości, zwłaszcza jeśli kupisz ubrania przez internet. A wszystko z powodu tego rocznika modeli często nie zawierają etykietę i rozmiaru systemu przyjętego w tych latach, nie pokrywa się z prądem.

Wykonywanie ubrań, nauczyć się trendy w modzie i prądów XX wieku – tak można zdecydować, który sposób wybrać, zbuntowany 20-tych lub 30-tych kobiece.

Vintage styl odpowiedni dla prawie wszystkich, zwłaszcza artystycznych i twórczych typów. Jednakże prawo nosić coś takiego – to sztuka. Aby je zdobyć, należy zwrócić uwagę na następujące:

 • Jeśli Twoja szafa od stóp do głów składa rzadkość i rzadkich ubrań i akcesoriów, to jest w porządku, ale wszystkie elementy kompletu muszą odnosić się do jednej i tej samej długości czasu.
 • Łączą autentyczny styl vintage z Neovintazhnye rzeczy są możliwe, ale należy to zrobić bardzo ostrożnie. Nie mieszać stary model z tanią biżuterią i futurystycznym stylu – będzie wyglądać bez smaku, a nawet wulgarne.
 • Najważniejsze – nie stać się zakładnikiem przeszłości. Nie koncentrują się na jednym strumieniu, wykonaj nowoczesne innowacje w świecie mody, doświadczenia i szukać dla siebie.

Charakterystyczną cechą rocznika odzieży – wyłączność, więc nie ślepo naśladować ikony stylu różnych lat. Bądź sobą, pokazać swoją osobowość i charakter przez pryzmat starych i eleganckie rzeczy.

load...