Uzależnienie jest niezwyciężony: mity i rzeczywistość bolesne uzależnienie

 

Zawartość:

O problemie narkomanii można mówić bez końca, dotyka różnych aspektów tej choroby, niezdrowe pragnienie, działalności przestępczej. Wszystko zależy od podejścia i punktu widzenia bardzo skomplikowany temat. Jednak najważniejsze: co roku narkomanów rośnie. Najgorsze jest to, że w większości młodzi ludzie, często nastolatków nie podejrzewają, co czeka ich w miesiąc lub dwa po pierwszych radość-tabletek lub zastrzyków.

load...

Uważa się, że najczęściej zaangażowane w narkomanii, dzieci z dysfunkcyjnych rodzin marginalizowanych młodości, ma już doświadczenie w sprawach karnych lub dorosłych, którzy doświadczyli silny wstrząs i złamać morale.

Jednak pogląd ten jest tylko częściowo prawdziwe. Narkomania nie wybiera komu ney.Otprysk udaną najlepszym menedżerem lub trudnej dorastających samotnych matek. Przed pierwsza dawka jest równa wszystkim. I nie ma znaczenia, „trawa”, albo po prostu „gerych”. Procesy nieodwracalne w mózgu rozpocząć niemal natychmiast. Pytanie pierwsze: ile czasu upłynie od pierwszej dawki przed pierwszym wycofaniu. A jeśli wykup możliwe?


Powrót do spisu treści

Nieszkodliwy lek nie dzieje

Jeśli leki są podzielone na kilka kategorii. I niemal w każdym kraju ma własną definicję zakazanych i dozwolonych używać narkotyków. W Polsce, podobnie jak w innych krajach WNP, rozprzestrzenianie marihuany – przestępstwo, nie wspominając o marihuanę i inne, mocniejsze leki na bazie opium.

load...

W tym samym czasie palenia marihuany w Holandii stało się częścią kultury narodowej. I Holandia nie jest jedynym. Wiele krajów w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Australii mają zastrzeżenia ustawodawstwa dotyczącego marihuany.

Jednak niemal na całym świecie są zgodni w swojej opinii w sprawie opiatów – cała grupa leków pochodzących z maku lekarskiego. On również służy jako surowiec do produkcji leków: morfina, znane wszystkim przez wiele lat był członkiem przeciwbólowych. To jest teraz zastąpiony przez non-uzależniającej pochodnej: morfina, kodeina, papaweryna i innych. Ale w zdolnych rękach lekarstwo na bóle głowy jest w stanie przekształcić się w leku.

Dlatego lista zakazanych i pozornie niewinnych produktów, które są ograniczone do leczenia rośnie z każdym rokiem. Cała ta wojna tradycyjne farmaceutów i „czarne” geniusze, stale wyciągania nowych formuł.

Podobna sytuacja i leków psychotropowych. Mają one stać się wiernymi sojusznikami handlarzy narkotyków. Znane związki chemiczne, które rozkładają się przy pierwszym użyciu odpowiednich połączeń w mózgu, a mężczyzna niemal natychmiast siada do „koła”.

Najbardziej kontrowersyjne leków uważane mieszanki palenia, walka, która coraz bardziej przypomina wojnę z wiatrakami. Podczas gdy urzędnicy robią innego złośliwego formułę na liście substancji zakazanych, alchemicy naszego czasu utworzenia nowej. Niestety, jest to możliwe, aby ukarać nielicznych, w każdym przypadku, gdy kara jest znacznie bardziej humanitarne niż mąki na ogniu średniowiecznych producentów rtęci złota. I nie są one wycofane i nie zniszczone życie.


Powrót do spisu treści

Jak zniszczyć narkotyki

Nowoczesna klasyfikacja wątpliwych pomocą zyskujące popularność w Polsce i krajach WNP wygląda następująco:

  • Substancje kategorycznie zakazane, takich jak opiaty (głównie heroina), konopie i substancje psychotropowe;
  • środki odurzające i psychotropowe, których nakład jest ograniczony przez i jest pod nadzorem odpowiednich służb;
  • Leki psychotropowe, które również ograniczają obrót;
  • Substancje stosowane w przemyśle farmaceutycznym.

Oznacza to, że jeśli język biurokratów. Każda z grup leków – bomba zegarowa. Pokonaniu obiektu – ludzki mózg. W roli ruchu – rodzaj leku, czasu trwania i zakresu jego stosowania. Ale wynik jest prawie zawsze taki sam – eksplozja. I śmierć. Czasami szybko. Czasem długa i bolesna. To wszystko zależy od siły uzależnionego organizmu uczestniczyć krewnych, którzy ciągle walczą ze straszną chorobą, która wpływa kogoś bliskiego. Czasami agonia trwa od kilku dziesięcioleci.

Ale możemy nazwać istnienie normalnego życia? Odpowiedź niewątpliwy dać oczom narkomana, nawet okaleczone czarnym spodek rozszerzenie źrenicy. Jeśli człowiek znalazł siłę, by dać się dawkę, to zawsze z nim, w jego umyśle. On dokładnie wie, co go czeka po obiecanym zastrzyku, zaostrzenie lub tabletki. I zapomnieć o tym uczucie może nigdy, nawet przez minutę.

Powrót do spisu treści

Narkotyki w przeszłości – to rzeczywistość?

Media okresowo poślizgu optymistyczne historie o wyleczyć, na przykład uzależnienia od heroiny – jeden z najcięższych. Ale są to pojedyncze przypadki, a umysł, świadomość, postrzeganie świata, raz kaleką, nigdy nie będzie taka sama. To nie byłby tak jasny świeci słońce, jak to było „w górę”. Nie tak wesoło walenie deszcz, jak to było „w górę”. Nie bądź więc dziecko zaraźliwy śmiech został „w górę”. Wszystko będzie inaczej i będą oglądane przez negatywu doświadczonych, pochłaniającym światło i poczucie radości życia.

W przeciwnym razie, dlaczego po długim okresie leczenia, rok później, nie ma awarii i narkomanii znowu głośno deklaruje sam? Całe życie opaskę addict – walka z samym sobą. Ważne jest, że wiele osób zostało kochający, gotowa wspierać, a nie oskarżać, w czasie, aby podać pomocną dłoń i pomóc zrezygnować „zadzwonić do przyjaciela”.

A kim jest ten jeden? W języku złodziei i policjantów – „kramarz” Sprzedawca „narkotyk”, jak nazywane są leki. Trybikiem w gigantycznej mechanizmu działalności przestępczej, przeniknęła do wszystkich dziedzinach życia społecznego: od dołu do marginalnych udanych przywódców.

A jeśli dzieci upośledzonych dostał w złe towarzystwo i stara się nadążyć za rówieśnikami, posłusznie zwrócić duszące opary toksyczne klej „Moment”, „złotej młodzieży” czarujący utwór beleyshego wdycha kokainy. Ale, jako chłopiec ciemnej wilgotnej piwnicy, dużego, oślepiony przez światła nocnego klubu, rozpoczyna swoją podróż do nikąd. Oczywiście, jeśli nie ma woli tych, którzy będą w stanie zatrzymać. Wystarczy, aby być w stanie?

Odstawieniu problem narkotyków nie jest przede wszystkim uzależnienie fizyczne i psychiczne. Każdy lek ma wpływ na wytwarzanie serotoniny, która jest często nazywany hormon radości lub szczęścia, że ​​nie jest to do końca prawdą, ale dolna linia odzwierciedla. Kontakt z krwi tego neuroprzekaźnika jest po prostu przyjemne uczucie przyjemności, dobrego nastroju, pozytywnych myśli i maluje świat w jasnych barwach optymizmu. Kolejną ofiarą środków odurzających – dopamina, która ma podobne cechy.

Odbieranie serotoniny i dopaminy z lekiem, korpus przestaje wytwarzać własne, które ściśle mówiąc prowadzić do uzależnienia. To nie jest jeszcze wynalazł antidotum, które mogą raz na zawsze wymusić uzależniony zapomnieć chwile szczęścia doświadczyła w pierwszym okresie stosowania leku, gdy euforia niezwykły wzrost i radość – podstawowe odczucia.

Ale nie zwrócić na osoby cierpiące na uzależnienie od narkotyków, znaleźć godnego odpowiednika do usuwania objawów odstawiennych – objawy fizycznego uzależnienia od narkotyków. „Rozstania” jest nieuniknione przy zakończeniu stosowania zakazanych przyjemności źródłowych. Najtrudniej przetrwać zniesienie narkomanów heroiny. Są zaniepokojeni stałej obecności dawce zapasowym.

Jednak i tańsze leki, zwykle domowej roboty pochodzenia, przeznaczenia, „produkcji” może być każda żywność powodować poważne objawy odstawienia. Czasami łamanie trwa do sześciu miesięcy! Całkowicie usunąć ból jest prawie niemożliwe, nawet z terapii zastępczej. Jak to jest możliwe, aby powrócić przynajmniej przebłyski radości życia. Było to możliwe, aby poradzić sobie z tym opisem jego stan addict poddawanych leczeniu: poczuciem wycieraczce w publicznej toalecie, brudne, śmierdzące, bezużyteczne.


Powrót do spisu treści

Marihuana: dla palących lub niepalących?

Jeśli nazwy twardych narkotyków, takich jak heroina, „śruba”, „Shirky” czy kokaina sami brzmią złowrogo, w „shalakury” jak nazywają sami palacze marihuany, są przekonani, że ich niewinna pasja nie prowadzi do poważnych konsekwencji. Jednak jest to kolejny nieporozumieniem dziwaczne. Na pierwszych fanów początkujących śmiejących dym wierzą, że mogą zrezygnować w każdej chwili, kiedy chcą, i nie zauważają, jak oni się uzależnić.

Tutaj można wyciągnąć analogię z alkoholu lub tytoniu. Ale jeśli obecność tych szkodliwych przyzwyczajeń pozwala osobie długo pozostać społecznie użyteczny i dostosowany do społeczeństwa, lek, wszystko dzieje się bardzo szybko.

Tutaj miłośnicy marihuany wyglądać rodzaju pośrednika, z jednej strony, wędzone, chwycił swój udział szumu i żyć miesiąc lub dwa bez nowej dawki. Jednak, jak każdy inny narkomana, nie zauważyłem momentu, gdy miesiąc ulega skróceniu do dwóch tygodni, a dwa tygodnie – do jednego. W wielu przypadkach, palaczy trawy ‚koniec heroiny i innych narkotyków twardych. Tylko czas na to przejście od jednego do drugiego jakości trwa dłużej.

Można w nieskończoność, aby odnieść się do doświadczeń krajów, gdzie tak zwane miękkie narkotyki zalegalizowane lub legalizuje. Ale do tej pory nikt nie był w stanie wykazać, że używanie marihuany ma korzystny wpływ na organizm człowieka. Uzależnienie od ta nie może być wyrażone tak mocno i terrifyingly.

Powrót do spisu treści

Profilaktyka i promocja – broń przeciw narkotykom

Innym niezwykle nieprzyjemny aspekt używania narkotyków – rozprzestrzenianie się poważnych chorób w środowisku narkotyków. Często ofiarami praktycznie nieuleczalnych infekcji nie są niewinni ludzie. Wśród chorób palmy są:

  • Zapalenie wątroby C;
  • AIDS.

O zagrożeniach stwarzanych przez te choroby, mówi wiele. Najważniejsze – że są nieuleczalne. Ryzyko może być każdy. Wirusy są przenoszone przez kontakty seksualne i przez krew. Ale czy życie osobiste – to naprawdę jest sprawą osobistą i ludzie powinni zrozumieć, że może czekać w przypadku niezabezpieczonego zażyłości z nieznanym partnerem, z krwi jako pośrednik między przewoźnikiem a ofiarą tym bardziej skomplikowana.

Na przykład, w jaki sposób można całkowicie chronić dziecko z faktu, że przypadkowo ukłucie strzykawki używane dziwaczne? Dziki Pokrowce podsovyvaniya igły w skrzynkach lub na fotelach podkladyvanie w miejscach publicznych, niestety, nie jest wymysłem chorej fantazji i twardej rzeczywistości …

Skuteczną bronią przeciwko leków podczas gdy nikt nie wymyślił. Wszelkiego rodzaju zakazów, przestępstwo, leczenie przymusowe, wczesna śmierć nie zatrzymał ani producentów wraz z dystrybutorów lub narkomanów.

Ponadto obejmować tylko zdrowy styl życia i niebezpieczeństwa propagandy można przeciwdziałać w uzależnienia, które są najeżone substancji zabronionych. Jest dużo pracy, ciężkiej pracy, wymagających maksymalnego zwrotu zamiast wykonywać na kleszcze.

Każdy wie, że zdrowy tryb życia – to jest dobre. Ale to wymaga pracy na określonym celu wykonywania, samodyscypliny. Ważne jest, że proces ten rozpoczął się w rodzinie i dziecko widział przed oczami pozytywny przykład swoich rodziców, które będą wspierać w przedszkolu i szkole. I wtedy mamy nadzieję, że nasze społeczeństwo będzie bardziej zdrowy w każdym znaczeniu tego słowa, a krzywa nowo zidentyfikowanych narkomanów pójdzie w dół.

load...