Utrzymanie ogrodu na wiosnę

Wiosna w ogrodzie – nadszedł czas, aby uaktualnić i charakter przebudzenie ze snu zimowego. Drzewa i krzewy wkrótce zostanie ubrany w zielony koronki młodych liści. I dla ogrodników – zarówno początkujących, jak i doświadczonych, to najbardziej pracowity okres. Ogrodnictwo wiosna wpływa bezpośrednio zbierane w lecie i jesieni zbiorów, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na niego.

load...

Co robić w ogrodzie na wiosnę? Masa opcji. Zacznijmy od początku. Aby chronić iglaki z jasnymi tarczami przeciwsłoneczne chronią je lub zacienienie pokrywy na koronie włókniny. W celu wyeliminowania szkodników drzew owocowych należy wybielić pni i gałęzi roztworu wapna szkieletowych (2,5 kg w 10 ul wody).

Konieczne jest również zbadanie młodych drzew owocowych i roślin, szczególnie ich dolnej części, które mogą być utworzone przez szczeliny w skorupie zimowych. W tym przypadku trzeba owinąć je folią. W lecie tego opatrunku trzeba będzie powtórzyć. Na pniach drzew można znaleźć również części stałych krzesiwo grzybów, które powinny zostać usunięte, a pozostała na swoim miejscu do leczenia ran boiska ogród. Opcje mogą być przygotowane z grubej kit gliny, składający się z dwóch części: jednej części gliny i dziewanny z dodatkiem małej sieczki ze słomy i siano. Należy także pamiętać, aby usuwanie gniazd Silkworm otoczonej pierścieniami z korony młodych drzew jabłoni. Wiszące na suchych liści internetowych usuniętych z pomocą pałeczek, bo to jest, gdy większość z gniazda są szkodników.

Przycinanie drzew owocowych

Rozpocząć przycinanie drzew owocowych powinna wynosić co dziennych temperatur powyżej 5 ° C Pierwszą rzeczą do zrobienia stare jabłonie, a dopiero potem – gruszki, wiśnie i śliwki. Przycięcia krzewów jagodowych może być, od końca marca. Najlepiej jest, aby radzić sobie z tymi manipulacjami we wczesnych godzinach porannych, ponieważ w tym czasie śnieg jest jeszcze wystarczająco gęste do chodzenia i nie bardzo gorący słoneczny. Jeśli przed wszystkimi śnieg topnieje, cięcie nie może być zakończona, to lepiej, aby zakończyć ją przed wysuszeniem gleby.

Odpowiednio dobrane i, co najważniejsze, wysokiej jakości narzędzie – gwarancja udanej uprawy. Każdy ogrodnik powinien być dostępny przynajmniej dwa specjalny nóż – kopulirovochny i ​​serpetka. Mała upraw, czyszczenia sekcji o małej średnicy, szczepienie i pąków – to zakres stosowania kopulirovochnogo noża. Zakrzywione ostrze z ostrą końcówką – może serpetki przetwarzanie większych przekrojów i bazy wyjściowej. Po tym, oni również oczyszczone plastry wszelkiego rodzaju.

load...

Najważniejszym narzędziem do przycinania sekator, więc jego wybór należy podchodzić szczególnie odpowiedzialny. Będziesz miał dużo czasu, aby utrzymać go w swoich rękach, więc ważne jest, aby sprawdzić, jak wygodny rozmiar i kształt uchwytu. Mechanizmy sekatory również zmieniać – pochodzą one z jednego lub dwóch ruchomych ostrzy. Jedno ostrze odbywa się mocno i oddział jest nie tyle poślizg w korze. W drugim rodzaju sekator można osiągnąć bardziej dokładne cięcie i obcinanie nici w bazie.

Ponadto, trudno jest pracować w ogrodzie bez ostrza dźwigni (piła ogrodowa). Z kierunkiem jego regulacji ostrza mogą być łatwo rozcieńczać grubych lub pionowo ustawioną oddział. Aby pojedynkować pogrubionych koronach drzew i krzewów, jest wygodny w użyciu nożyc, które nie pozostawiają na spot wyciąć wystające części.

Obcięte pędy roślin owocowych, chorób nie zakażonych i nie są uszkodzone mechanicznie, można zastosować do szczepienia, krzewy jagodowe – do szczepienia. Przechowywać pędy zanim trzeba użyć w śniegu lub mokrym piasku w piwnicy. Każda odmiana jest lepsza oznaka pióra na folii.

Pielęgnacja krzewów ozdobnych

Obfite kwitnienie, piękne liście i wdzięku igły zrobić ozdobne krzewy w tym ogrodzie dekoracji niemal każdym stylu. Błędem jest sądzić, że po posadzeniu krzewy nie wymagają żadnej konserwacji. Terminowe i właściwe przycinanie jest wymagane przez wszystkich rodzajów krzewów ozdobnych, konieczne jest, aby usunąć martwe i uszkodzone pędy, pomaga ograniczyć szybki wzrost i tworzenie pięknej korony, stymuluje kwitnienie, a także odmłodzenia starych krzewów. Głównym zadaniem przycinanie krzewów jest eleganckie, aby osiągnąć maksymalny efekt dekoracyjny, dla których te rośliny i obsadzone.

Sposób przycinania krzewów wystarczająco zróżnicowane w zależności od charakterystycznych cech każdego rodzaju. Według rodzaju wykończenia wszystkie krzewy można podzielić na dwie duże grupy – kwitnienia (są takie same i krzewy z pięknym owoców: berberys, irga, itd.), Dekoracyjne i liściastych.

Głównym celem rosnących krzewów kwitnących są ich wspaniałe kwiaty, więc z pomocą właściwego przycinania może uczynić ich obfite kwitnienie. Rośliny te z kolei można podzielić na specyfikę upraw w trzech grupach. Pierwsza grupa obejmuje krzewy, strzela nie tworząc podstawnik podstawy lub dolnej korony. Każdego roku zyski w tych roślinach występują na obwodzie korony. Najczęstszą w tej grupie są wspólne Kalina, irga, odmianową liliowy, magnolia, berberys pospolity, syryjskiego hibiskusa i innych.

Krzewy w tej grupie są w potrzebie minimalnej opieki nad nimi. Po ich wylądowaniu we wczesnych latach najważniejszym zadaniem jest tworzenie szkieletu zakładu od silnych oddziałów. Osiąga się to usuwając słabi wczesną wiosną, i przecina niewłaściwie pędy psucie gatunków roślin. Kiedy przycinanie krzewów wystarczająco ograniczyć usuwanie uszkodzonych, chorych i martwych gałęzi dorosłego. Aby utrzymać żądany rodzaj ozdobnych krzewów i gałęzi symetrii czasami przycięta jakieś żywe pędy.

Krzewy, kwitnące na pędach ubiegłego roku, tworzą drugą grupę. Są to rośliny, takie jak niektóre rodzaje duchów, stefanandra, Hortensja macrophylla, mock pomarańczowy, Migdałowiec trójklapowy, Kerry japońskim i innych. Okres kwitnienia tych roślin występuje zwykle wiosną lub wczesnym latem. Należy zauważyć, że są one bardzo szybko rośnie, więc trzeba sadzić sadzonki w ogrodzie nie więcej niż dwóch lub trzech lat. W trosce o nich jest obrzezanie uschniętych gałęzi zaraz po kwitnieniu. Ważne jest, aby usunąć cienkie i słabe przyrosty i pozostawić tylko najsilniejsi.

Trzecia grupa obejmuje krzewy, kwitnące na pędach bieżącego roku. Najczęstsze przedstawiciele tej grupy są budleya David obfite kwitnienie w formach letnie spirei (Spiraea Bumalda, fioletowy krwawnica, Douglas) i Hydrangea paniculata i drzewa. Rośliny z tej grupy powinny być poddane przycinanie wczesną wiosną do tworzenia silnych pędów, co przyczynia się do ich obfitego kwitnienia w lecie lub wczesną jesienią. Bez takiej opieki, te krzewy szybko zagęścić, a widok z nich będzie uruchomiony i nieestetyczne. A w czasie, można płacić za kwitnących krzewów jakość dorosłych.

Przycinanie krzewów ozdobnych liściastych powinny być również wykonywane co roku wczesną wiosną, uprawy muszą być dość trudne. Odbywa się to w celu promowania aktywnego wzrostu młodych pędów i osiągnąć maksymalny efekt dekoracyjny poprzez ich liści. Te krzewy są, na przykład, Berberis thunbergii, forma krasnolistnyh berberysu, orzechów laskowych, drzewo dym i złoty postać z czarnego bzu.

Ważne jest również, aby pamiętać, że cięcie – to tylko część kompleksowej pielęgnacji krzewów ozdobnych. Piękno roślin w ogrodzie zależy również od wielu innych swoich potrzeb. Ważne jest również, aby regularnie i na czas wodą, aby je nakarmić, aby mierzwa gleby, usunąć chwasty, walczyć z chorobami i szkodnikami i ochrony roślin ciepłolubne w zimie.

Troska o klomby na wiosnę

Praca w ogrodzie wiosną nie jest możliwe bez opieki zimozielonych bylin i łóżka uzdatniania gleby i klombów. Do opieki długoterminowej kwiatów rozpoczyna się w kwietniu, przy zbiorze roślin uprawnych pozostałości, gałązek i liści, które pozostały z ubiegłego sezonu. Również podlegać bylin przycinanie tych, którzy podjęli zimę z liści. W tym przypadku, jeśli pion lub floks łodyg i liści nie zostały przycięte na jesieni, a następnie w trakcie prac wiosennych pozostałej łodygi są cięte prawie do poziomu gruntu. Nie jest konieczne, aby pozostały po stos odpadów zima warzyw w pryzmie kompostowej, gdyż może stać się źródłem wielu chorób, to lepiej, aby spalić.

Od drugiej połowy miesiąca można rozpocząć sadzenia, przesadzania i dzielenia bylin, od kwietnia, ponad nadaje się do tego okresu, niż jesienią, zwłaszcza w odniesieniu do gatunków delikatnych wieloletnich roślin kwiatowych. Jak tylko ciepłe dni, możliwe jest podzielenie floks, DAYLILIES, monarda i Astilbe. Ważne jest, aby pamiętać, że absolutnie nie można poddać cięcia zielone liście pojawiły się spod śniegu, zimozielone byliny. Odnosi się to do roślin jak skalnica, młody, skalnica, pierwiosnka, irys, goździk, geydera i innych. Wczesną wiosną, te pozornie dość brzydkie i kruche liście aktywnie służyć korzyści z roślin, jak oni przechodzą substancji do żywności, których potrzebują do rozkwicie.

Pod koniec kwietnia na działkach gruntu o wieloletnich kwiatów jest wysoce pożądane, aby dodać nawóz organiczny bogaty w azot. Następnie należy delikatnie poluzować gleby wokół bylin, to szczególne znaczenie, jeśli powierzchnia klombów przed zimą nie ma prac nad ściółkowania gleby. W niektórych roślin (Irysy, floks) korzenie są bardzo blisko powierzchni, więc należy je poluzować ostrożnie i płytkie.

Zimą istnieje znaczne zagęszczenie gleby w klombów, więc trzeba proryhlit to około piętnastu centymetrów. Podczas tej procedury, ważne jest, aby nie uszkodzić rośliny, które zaczynają rosnąć później niż inni – to Volzhanka, niektóre rodzaje dzwonów, gospodarze, Astilbe i innych. Równocześnie z uprawy gleby w klombów jest ważne, aby pozbyć się chwastów, ponieważ w tym okresie nie mają czasu, aby dokładnie korzeń i pielenie wykonać dość łatwo. Najłatwiej usunięto chwastów sprężynowych z długimi kłącza, oraz trawy pszenicy, mlecz i goutweed.

Jeśli można zaobserwować gwałtowne zmiany temperatury i brak śniegu w bylin kwitnących wiosną wybrzuszenia, czyli podnoszenia z ziemi. W tym przypadku, rośliny należy umieścić z powrotem prawidłowo i pokrycie powierzchni ziemi wokół nich ze ściółki. Pomoże to uniknąć poważnego przegrzania glebie w ciągu dnia i zamrażania w nocy ziemi.

load...