Usuwanie włosów w czasie ciąży: ryzyko przyszłych matek, usuwanie włosów w okolicy bikini

Zawartość:

Wcześniej, jakieś dziesięć czy piętnaście lat temu, kiedy został dostarczony w ciekawym położeniu, to starał się chronić od wszystkiego, co może zaszkodzić dziecku. Przyszłe matki nie wolno farbować włosy, użyj makijaż, fryzurę zrobić. Depilacja lub usuwanie włosów w czasie ciąży szczególnie niedozwolone.

load...

Ten stan rzeczy nowoczesne piękno, które są używane, aby zawsze wyglądać najlepiej, oczywiście, nie podoba. Dlatego wielu z nich w dalszym ciągu dbać o siebie, mimo wszystkich ostrzeżeń. Po tym wszystkim, są przekonani, że ciąża – jest naturalnym stanem kobiety, a nie choroba. To, oczywiście, jest trochę prawdy. Ale w rzeczywistości, to wszystko zależy od metody usuwania włosów na skórze, czułości i czasu trwania.

Wskazania i przeciwwskazania

Kto powinien usunąć włosy

Usuń roślinność w okolicy bikini jest zalecany do wszystkich dziewczyn bez wyjątku. To nie ma znaczenia, czy piękności są we wczesnym stadium, lub kilka dni pozostać przed narodzeniem. To jest – jednym z podstawowych zasad higieny osobistej. A oto co należy użyć – maszynki do golenia, krem, woskowanie lub laserowego, w zależności od stanu kobiet w ciąży. Dlatego zaleca się, aby przejść wstępne testy, pełne badanie, należy odwiedzić ginekologa i endokrynologa.

Kto nie powinien robić depilacji

W odniesieniu do przeciwwskazań, to jest:

 • Problemy skórne – pęknięcia, zarysowania itp należy najpierw dowiedzieć się, dlaczego doszło do naruszenia integralności osłony, dlatego każda taka edukacja.
 • Alergia. W skład części środków zawiera agresywnych składników, które mogą powodować oparzenia, świąd, podrażnienie. W trakcie ciąży, wrażliwość tych składników zwiększa się wielokrotnie. Dlatego, nawet jeśli wcześniej nie miałeś takich problemów, wybrany środek przed depilacją jest nadal warto wypróbować na małej powierzchni skóry.
 • Cukrzyca. W okresie ciąży w organizmie matki jest poważnym wysięgnik hormonalnej, co samo w sobie jest bardzo niebezpieczne. Kobiety w ciąży, które są dotknięte chorobą tak niebezpiecznej powinien być bardziej ostrożny i poważnie o ich zdrowie. Ponieważ istnieje wysokie ryzyko poronienia.
 • Opryszczka, wirusowe i choroby zakaźne. W takich przypadkach, zostanie odrzucona w depilacji, nawet jeśli nie planujesz staje się matką.
 • Zaburzenia psychiczne lub stres. Jeśli masz zły nastrój, będzie stale mieć koszmary lub jesteś w depresji, to lepiej odłożyć usunięcie włosów.

load...

Jak radzić sobie z włosami na ciele?

Te metody usuwania owłosienia najbardziej nie rasprostraneny.No wszystkie z nich są ważne dla matki oczekującej.

 • Woskowanie

Szybkość postępowania, dobry wynik, który trwa co najmniej dwa do trzech tygodni – to tylko krótka lista, dlaczego dziewczyny wolą używać wosku. W pierwszych miesiącach ciąży, w ciąży może zrobić własną usuwanie włosów w domu. W ostatnich etapach, gdy żołądek nie pozwala wyginać i skręcać do obsługi strefy bikini, wskazane jest, aby odwiedzić urząd się ze specjalistą.

Jeśli niedawno dowiedziałem się, że jesteś we właściwym położeniu, wymagane jest, aby zapobiec kosmetyczki. W tym przypadku, to będzie działać bardziej ostrożnie, powoli, i słuchać swoich uczuć. Przed usunięciem roślinności w strefie bikini woskiem, poproś, aby pokazać wam kompozycję. Lepiej overpay trochę korzystać z produktów organicznych, bez użycia środków chemicznych oraz dodatków.

Wewnątrz, wybór masz do zaoferowania Phytopitch, gorący lub zimny wosk. Która opcja jest lepsza do wyboru – to zależy wyłącznie od wymagań i upodobań. Jeśli jesteś przyzwyczajony do jednej metody, nie jest konieczne, aby eksperymentować z innymi. W każdym razie, w czasie depilacji, gdy gwałtowny ruch (wobec wzrostu włosów) rip znaczący roślinność fabuła jest niezwykle bolesne. W rezultacie, w ciąży wytwarza podwójną dawkę hormonu stresu. Istnieje ryzyko poronienia, zwłaszcza jeśli są jakieś komplikacje.

 • Elektroliza

Specjalne urządzenie emituje impuls elektryczny, który wpływa na mieszki kropka i niszczy go. Niestety, ta procedura nie zawsze wytrzymują nawet najsilniejszą kobietą. W czasie ciąży, usunąć włosy w ten sposób jest surowo zabronione, nawet jeśli klient jest całkowicie zdrowy.

 • Depilacja laserowa

Opinia o tym, czy jest to możliwe do zrobienia depilacji laserowej, odbiega. Niektórzy eksperci twierdzą, że z właściwego obchodzenia Bikini nie poważne konsekwencje będą. Nie bez powodu ta procedura jest klasyfikowana jako bezpieczne i bezbolesne. Z drugiej strony, każde agresywne działanie na organizm matki oczekującej może prowadzić do wstrząsu i poronienia. Ponadto, depilacja laserowa nie jest dla każdego.

 • Fotoepilacja

Traktowanie obszaru bikini usuwanie włosów przy użyciu kobiety w ciąży płeć piękną również nie jest zalecane. Fakt, że ta metoda zaczęli używać stosunkowo niedawno, to jest trudne do przewidzenia konsekwencje. Najważniejszą rzeczą dla kobiet w ciąży w tym okresie, aby wykluczyć każdy, nawet małe i subtelne efekty uboczne.

 • Depilacja depilator

To usuwanie włosów w czasie ciąży jest bardzo niepożądane, jeśli są przy użyciu konwencjonalnych urządzeń elektrycznych. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo bolesnej prądem. Można usunąć włosy w okolicy bikini przez trymer lub specjalnego urządzenia przeznaczonego do pracy na delikatnych obszarów ciała. Zazwyczaj zestaw dyszy ogranicznik, który umożliwia intymnej fryzury lub chwytania niewielką ilość roślin.

Zaleca się wstępnie nałożony na skórę normalną balsam do zmniejszenia zachorowalności procedury. Należy pamiętać, że tylko określone produkty, które nie podrażniają mogą być wykorzystywane do bikini. I, oczywiście, należy przetestować produkty w łokciu. Jeśli po pięciu minutach żadne objawy alergii nie jest, można bezpiecznie przystąpić do depilacji.

 • Krem do depilacji

Dziwne, jak się może wydawać, usuwanie chemiczne włosów w obszarze bikini nie jest zakazane. I to pomimo faktu, że taki krem ​​w każdym przypadku zawiera substancje żrące. Fakt, że aktywne składniki wpływają tylko keratynę. W efekcie przerwy rod, a włosy nie jest już istotne. Wewnętrzne warstwy naskórka Wszystko to nie przechodzi.

Jest to wygodne, praktyczne i nie drogie – te trzy zalety mówią same za siebie. Jeśli chodzi o wady, są one również w tym przypadku dużo. Korzystanie nawet przetestował krem, można zarobić na alergię. Winy około środki zapachowe, barwniki i dodatki, przez który mieszanina zapachów. Staraj się wybierać produkty naturalne, które byłyby tak małe jak to możliwe smaki.

Inną wadą jest to, że wynik po depilacji chemicznej utrzymywana znacznie mniejszy niż, na przykład, po obróbce woskiem bikini. Neutralny krem ​​nie może poradzić sobie z gęstym włosem. Produkty silnymi nie powinny być wykorzystywane dla ciężarnych dziewcząt.

 • Golenie

W większości przypadków, ginekolodzy doradzać swoim pacjentom, aby golić strefę bikini, zamiast robić depilacji. Metoda ta ma wysoki poziom bezpieczeństwa i dostępności (zarówno pod względem finansowym i w roztworze soli fizjologicznej). Nie ma żadnych przeciwwskazań lub ukrytych zagrożeń.

Tylko jeśli masz wrażliwą skórę lub po goleniu rosną włosy, użyć specjalnego kremu. Nigdy traktować obszar problemu do wyschnięcia. W skrajnych przypadkach stosować mydła, żel pod prysznic, itp W przeciwnym razie, drapiąc i podrażnienie nie można uniknąć.

środki ostrożności

Boi się wilków – w lesie, aby nie iść. Jeśli wolisz depilacji strefy bikini z pomocą wosku, laser, itp, powinno się to odbywać w sposób rozsądny. Aby zmniejszyć ryzyko do minimum i unikać niektórych nieprzyjemnych skutków, starają się przestrzegać zasad.

 • Przed i po zabiegu nie odwiedzić miejsca o dużej wilgotności i wysokiej temperaturze. Wykluczenia w chwili oddania do solarium, basenów i podobnych instytucji. Również nie zaleca się kąpieli w łaźni i sauny.
 • Po przetworzeniu bikini pierwsze kilka dni, nie używaj kosmetyków (kremy nawilżające i odżywcze, perfumy zawierające perfumy, itp.)
 • Pozostałą lub regenerować włosy mogą być usunięte za pomocą golarki po tygodniu. Ponowne wykorzystanie depilator, wosk lub specjalny krem ​​do depilacji nie jest konieczne.
 • Usuwanie włosów w czasie ciąży powinny być wykonywane tylko w specjalistycznych salonach kosmetycznych. Nie kontaktuj się nieformalne instytucje, które współpracują z produktami niskiej jakości. Oblicz ich jest bardzo proste, wystarczy spojrzeć na cenę. Oni zwykle co dwa lub trzy mniej niż w innych gabinetów kosmetycznych. Przed zabiegiem należy sprawdzić certyfikaty oraz dokumenty potwierdzające legalność świadczonych usług.
 • Należy zwrócić uwagę na czystość i porządek. Używaj tylko wysterylizowane akcesoria i narzędzia. Zapamiętaj raz na zawsze, kapitan powinien być stosowany wyłącznie w jednorazowych rękawiczek, które napływają i są umieszczone na kliencie. Po zabiegu, natychmiast odrzucane w koszu.
 • Jeśli po wizycie wysypkę salon kosmetyczny pojawia się na ciele, należy udać się do dermatologa. W takich miejscach można odebrać zakaźną lub wirusowych chorób. We wczesnych stadiach, aby pozbyć się tego problemu bez szkody dla płodu, jest znacznie łatwiejsze.

Uwaga: Niebezpieczeństwo!

Jak widać, oświadczenie, co do usuwania włosów podczas ciąży może prowadzić do poronienia, ma podstaw naukowych. Jest to szczególnie niebezpieczne zrobić woskowanie lub bikini teren do obsługi urządzenia, działające na zasadzie kleszczy. Ból może doprowadzić do porażenia, w wyniku czego ciała będą generowane substancji szkodliwych.

Depresja, apatia i zły nastrój – to przynajmniej on oczekuje, że dziewczyna w tym przypadku. W związku z tym, w momencie, wskazane jest, aby zapomnieć o modnych i drogich procedur. Lepiej jest uciec się do metody starego dziadka, który był używany przez naszych matek i babć – golić konwencjonalnego urządzenia. Włosy nie rosną zbyt szybko, należy zastosować specjalny krem.

load...