Usunięcie środków ludowej włosów

Nadmierny wzrost włosów jest często poważnym problemem dla wielu współczesnych kobiet. Kosmetyki do zwalczania nadmiaru roślinności zadziwiająco zróżnicowane, ale usunięcie niechcianego owłosienia środków ludowej wciąż pozostaje dość popularne. W dawnych czasach, niepożądaną roślinność spalone, jest odcięta, ogolone lub tartego pumeks. Najśmielszych – pęseta szarpane lub usunięty zbędny włosów przez stosowanie żywicy lub wosku. Podobne środki kobiety używają do tego dnia, jak wiele starożytnych receptur obiecują bardzo atrakcyjne wynik – Depilacja dla wszystkich środków ludowej.

load...

Starożytne recepty depilacji

W odległych czasach starożytnych, kobiety też lubią dbać o piękno i zadbany wygląd i zwiększona roślinność nie przyczynia się do tego. W związku z tym zwrócił się do starożytnej urody lekarzy o pomoc w usuwaniu włosów. Do dnia dzisiejszego zachowały się starożytne receptury depilacji lekarz Avicenna pochodzącym od 980-1037 lat pne. E. Oto kilka zasobów, podkreślił w swoich notatkach:

 • Dla pierwszej receptury trzeba wziąć równe ilości wapna i arsenu, dodać do otrzymanej mieszaniny odparowuje soku z aloesu. Mieszać, aż będzie gładkie, stosować pastę na powleczonej powierzchni niechcianych włosów. Im więcej wapna w mieszaninie będzie – bardziej miękki i bardziej umiarkowanej będzie działać. Aby sprawdzić jakość obiektów, weź pióro i zanurzyć w misce z makaronem. Umieścić garnek na ogniu i gotować do momentu, aż pióro nie schodzą kosmków. W spawanej mieszaninę rozpuszczono kawałek masła i potem używać kompozycji do depilacji;
 • Podobny efekt mają muszle i praży, zmiażdżone i gotowane w ten sam sposób. Ale środki przygotowane na podstawie skorup będą miały znacznie łagodniejszy efekt.
 • Na nowe włosy rosną cieńsze zdalnej lokalizacji przed mieszaninie wapna i dodać prochy łodyg spalonych winorośli. W tym samym celu w puree mieszaniny dodano nasiona melona, ​​mąkę fasolową lub jęczmienia;
 • Po użyciu wapna, skóra staje się nieprzyjemny zapach. Aby rozwiązać to trzeba smarować skórę z mieszaniny gliny, ocet i wodę wzrosła, a następnie przemyć gorącą wodą. Dobrze pomóc uporać się z nieprzyjemnym zapachem liści brzoskwinia, liście winogron, płatków róży i henna;
 • Czasami może wystąpić oparzenie z limonki. W tym przypadku, aby nasmarować zanieczyszczoną dużą ilością olejku różanego, następnie spłukać dużą ilością ciepłej wody. Po tym spalone miejsce tarty smarowania soczewica wodą Rose i drzewa sandałowego. Jest również skuteczny w użyciu tynku z białka jaja i kamfory.

Jej piękno zawsze było znane kobiety starożytnej Persji. Wymyślili i wykonane szerokie zastosowanie tej metody pozbycia się niechcianych włosów, ponieważ usunięcie wątku. W tych dniach, dziewczyna, która po raz pierwszy w życiu w ten sposób usuwa się włosy stają się kobiety. Teraz droga jest popularne w wielu krajach zachodnich. Można go używać na twarzy (brwi, fuzz na górnej wardze), na obszarze nóg i bikini. Sama procedura może być nieco bolesne, ale warto trochę praktyki i będzie można przeprowadzić usuwanie owłosienia bez bólu, jak również wszelkie kosmetyczki.

Aby rozpocząć obezbolte żądany obszar z kawałkiem lodu, a potem trochę talku wygody do depilacji. Następnie trzeba silną nić jedwabną: związać się kończy, a następnie wykonać pętlę w sposób krzyżowy. Obok tego wątku węzły uszczypnąć kilka włosków i wyciągnąć je. Leczony obszar po depilacji smarować balsam.

Shugaring

Mówiąc o usunięciu domu recepty włosów, warto wspomnieć stary orientalny sposób, że „shugaring” w nazwie naszego czasu. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa cukru – cukier. W rzeczywistości głównym składnikiem shugaring mieszanina jest tylko cukier.

load...

Shugaring technika jest podobna do woskowania, ale ma kilka ważnych zalet: dostępność i niski koszt składników (cukier jest dostępna dla wszystkich i aby usunąć przy pomocy włosów może być w domu), brak reakcji alergicznych (mimo wszystko, naturalny produkt i nie ma żadnych dodatków chemicznych). Włosy po shugaring nie rosną procedur, jak to ma miejsce po depilacji woskiem. Estheticians obiecać, że po tym zabiegu skóra będzie idealnie gładka i wzrost włosów będzie odzyskać 15-20 dni. Dzięki tej metodzie depilacji skóra jest rannych nie jest tak trudne, jak wosk.

W celu przygotowania mieszanki do shugaring trzeba cukru (20 ul. L.), 2 łyżki. L. Woda i sok z jednej cytryny. W rondlu szkliwa, połączyć wszystkie składniki i umieścić na wolnym ogniu. Bardzo ważne: do przygotowania syropu cukrowego nie jest konieczne, aby zmienić temperaturę – powinien pozostać stabilny. Mieszanina powinna być stale mieszając, aż będzie ona zdobyć złotą barwę.

Aby sprawdzić, czy syrop jest gotowy, trzeba starannie wziąć kroplę palcami i spróbować rzucić go w piłkę. Jeśli okaże się, i mieszanina jest rozłożona na palcach – tak zrobiłeś wszystko dobrze, a syrop jest gotowy. Nałożyć mieszaninę na powierzchni skóry owłosione za pomocą łopatki drewniane warstwy syropu powinna 1-2 mm. Pozostawić syrop małej chwytaka, a następnie oderwać krawędzi i gwałtowny ruch rozdarcie mieszaninę paski shugaring w kierunku wzrostu włosów.

W celu uproszczenia procedury, mieszanina może być nakładana na taśmę tkaniny i przylegają do obszarów problemowych eksploatacji. Po ochłodzeniu mieszaniny przedwcześnie, to może być ogrzewana na małym ogniu.

Popularne narzędzia do usuwania włosów

W kulturze słowiańskiej też, istnieje wiele sposobów, aby usunąć niechciane środków ludowej włosów. Na przykład, kobiety słowiańskiego stosowane w tym bulionie zastosowania toksycznych Datura. Przygotować go starannie, w proporcji: jedna garść kwiatów na szklankę wrzątku. Schłodzoną pożywce powinno być równomiernie nałożona na skórze przez kilka tygodni. Rezultatem będzie kompletna utrata włosów. Ale bądź ostrożny, Datura jest bardzo trująca roślina, i warto sprawdzić swoją reakcję na niego na małej powierzchni skóry przed wykonaniem procedury.

Dziewczęta, którzy próbowali przeprowadzić usuwanie włosów ludowych środków ogólnie pozytywne opinie.

Receptury naszych babć

Każda kobieta marzy o pięknej i gładkiej skóry, a nasze babcie bez wyjątku. Istnieją tysiące salonów i kosmetyków, które obiecują Ci usunąć nadmiar włosów na zawsze. Ale zostawić w tych salonach ogromne sumy, ale cholernie włosy nadal rośnie. Ale nasze babcie nie było salonów i laserowe usuwanie włosów na jeden w tych dniach nie słyszałem, ale mimo to kobieta zdołała być piękne i zadbane. Przetrwał wiele starożytnych receptur usuwania włosów, które, sądząc po opiniach były bardzo skuteczne.

I oto tego samego receptury babci do depilacji:

 1. Alkoholanu skorupy orzechów sosny i orzechami partycje. Do tego trzeba narzędzia 150 mg alkoholu, lepiej 70% i około 50 orzechów włoskich. Generations orzechy i montaż ścianki działowe. Następnie umieścić je razem z alkoholem w naczyniu z ciemnego szkła o grubości i pozostawić do odpoczynku na tydzień, w jakimś ciemnym i chłodnym miejscu. Kiedy alkohol jest gotowy, będzie musiała być smarowane obszarów o wysokiej roślinności. Sprawiają, że warto przed pójściem do łóżka, codziennie przez dwa do trzech tygodni. Zgodnie z babcią – codziennie spadnie niewielką ilość włosów i po pewnym czasie będzie można pozbyć się niechcianych włosów na stałe. Jednak w przypadku takiej nalewki muszą uważać, bo jeśli w trakcie przemian używać cedrowe nalewki i napar z orzechami, można uzyskać odwrotny skutek – powodują zwiększony wzrost włosów.
 2. Świeży sok z niedojrzałych orzechów włoskich. Uważa się, że jeśli codziennie przez dwa tygodnie rozmaz kawałek zielonego orzecha, włosy wypadną. I po takim zabiegu będą rosnąć słaby i wyjaśnione. A jeśli przedłużyć kurs na dłuższy okres – włosy znikną na zawsze.
 3. Popiołem nakrętką. Musisz zebrać i spalić powłoki dojrzały orzech, następnie zebrać prochy, rozcieńczyć go wodą i otrzymanej pasty do rozmaz los owłosione. Sama pasta musi tchnąć około 12 godzin. Jeśli chcesz trwale usunąć włosy, trzeba zastosować pastę trzy razy dziennie lub zrobić pół godziny paczki raz dziennie.
 4. Usuwanie zbędnego owłosienia z mydłem i popiołu. Aby rozpocząć popiół przesiać przez sito, a następnie wlać do wrzącej wody i dodać płatki mydlane (korzystnie od niedrogiego mydła). W rezultacie można uzyskać pastę, którą następnie trzeba spienić problematyczne obszary ciała;
 5. Jest również dobrym środkiem syberyjskiego kamień żywicy sosnowej. Metoda ta jest nieco podobna do woskowania: do żądanej obszar ciała stosuje się żywicę, a następnie usuwa się taśmy. Ale w przeciwieństwie do wosku kosmetycznego w żywicy zawiera substancje, które spowalniają wzrost włosów;
 6. Nalewka z pokrzywy pokrzywa jest również w stanie zaoszczędzić od niepożądanej roślinności. 40 g pokruszonych nasion pokrzywy wlać filiżanki oleju roślinnego i zaparzać się w ciemnym szklanym naczyniu w ciągu 2 tygodni. To infuzji należy smarować z obszarów problemowych;
 7. Innym popularnym przepis depilacji – mieszanina z 35 g alkoholu 2 g jodu, 5 g oleju rycynowego i 5 g amoniaku. Ten skład smarowania żądane obszary 2 razy dziennie. Po kilku dniach, że włosy będą wypadać na własną rękę bezpiecznie.

Wiele tradycyjnych receptur depilacji wszystko może być dość niebezpieczne, ponieważ spalanie mieszki włosowe i poparzenia skóry.

Usunięcie włosów środków ludowej koniecznie zacząć od niepozornych miejscach, w celu uniknięcia reakcji alergicznych.

Innym interesującym sposobem – usuwanie włosów roztworem nadmanganianu potasu. Konieczne jest, w celu obniżenia nogi (jeśli konieczne jest usunięcie roślinności z nich), w ciągu 20 minut. Po kilku powtórzeniach leczenia włosów spalić nadmanganian potasu i włosów nie wypadnie przez korzenie. Można nawet wziąć kąpiel z nadmanganianu potasu, ale uważać, aby nie dostać wodę na twarzy i głowie.

Nie tak ryzykowny sposób na pozbycie się nadmiaru roślinności – sok z niedojrzałych winogron.

Niebezpieczeństwo przy użyciu popularnych recepty depilacji

Prawie wszystkie popularne recepty depilacja, taki czy inny sposób związanych z ryzykiem. Rośliny, które są używane do usuwania włosów w domu, przeznaczonych do spalania mieszki włosowe, a więc bardzo toksyczne. Przez nieostrożnego korzystania z nich może powodować oparzenia, alergie lub pigmentację.

Domowe przepisy na depilacji są proste i nie wymagają wiele wysiłku, ale dwa razy pomyśleć, zanim próbuje wykorzystać je dla siebie. Na przykład, każdy z popularnej depilacji przedstawione recepty zawierające orzechy, kilka dni malować skórę w bolesnego purpurowo-fioletowym kolorze. Po użyciu narkotyki lub pokrzywy mogą wywołać stan zapalny, świąd, owrzodzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, w każdym przypadku, przed badaniem lub innego usuwania ludowym włosów, pożądane jest, aby skonsultować się z dermatologiem, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

load...