Usunięcie migdałków u dorosłych

„A moja głowa boli je i ból szyi!”

Ból gardła. Ilu ludzi stojących z nią przynajmniej raz w życiu. A niektóre mniej szczęścia ludzie muszą żyć obok siebie przy życiu angina. Angina lekarze wywołać ostrą chorobę zakaźną, przy czym górne drogi oddechowe i tkanek nosa, z tym związane. Źródłem infekcji u pacjenta z dusznicą różne postacie bólu ostrego schorzenia oraz nośnik patogennych mikroorganizmów. Do najważniejszych należą pacjenci z ogniska zakażenia górnych dróg oddechowych.

load...

Choroba jest bardzo powszechne, ponieważ jest bardzo zaraźliwy. Jest bardzo łatwo przepuszcza powietrze – wpaść, więc wystarczy jedna osoba w zespole będzie źle, jak zaczyna się epidemia szerzy.

A jeśli ból gardła u ludzi powtarza się dwa razy w roku i częściej, uważa się przewlekły i wymaga bardziej drastyczne traktowanie. Co do zasady, mówimy o usunięciu migdałków. Oczywiście, usunięcie migdałków u dorosłych nie jest dla wszystkich ludzi, którzy mają ból gardła. Istnieje szereg ściśle ograniczonych wskazań do tego zabiegu:

 • Nawroty profile więcej niż 3 razy w roku, zwłaszcza towarzyszy wzrost ciepła – przez 38 i 5 stopni.
 • Występowanie migdałków ropnia.
 • Angina, co prowadzi do powikłań w postaci choroby nerek, serca lub stawów.
 • Niezwykle osłabiony układ odpornościowy.

Czasami nie Spędzają wypełnić i częściowe usunięcie migdałków – tonzillotomiyu. Z reguły jest przepisany w przypadkach, gdy państwo samo jest chory nie powoduje lekarzom konkretnych zarzutów i skarg na stan zdrowia ze strony chorego i nie działa. Jednak gruczoły pacjenta są zbyt duże i nie pozwoliła mu oddycha normalnie, a także prowadzić do wystąpienia chrapania. A jeśli osoba uvelichiny usunięcie gruczołów w tym przypadku nieuchronnie.

Jednakże, istnieje wiele okoliczności, które są ściśle określone przeciwwskazania do zabiegu. Należą do nich:

 • Ciężkie choroby krwi, takich jak białaczki i niedokrwistość aplastyczną.
 • Angina i innych poważnych zaburzeń rytmu serca.
 • Otwarta forma gruźlicy.
 • Insulinozależną cukrzycę.
 • Raz w czasie ciąży.
 • Trzeci trymestr ciąży.

Charakterystyka pracy

Pomimo faktu, że usunięcie migdałków nie jest jeszcze jak – poważne zagrożenie dla chorego, a szczególnie trudne dla lekarza, to było, jest i będzie wszystko jedno chirurgia. I jest rzeczą oczywistą, że usunięcie gruczołów, jak każda inna operacja, ma swoje specyficzne cechy indywidualne.

load...

Jeśli Ty lub Twoi bliscy mają operacji usunięcia migdałków, podniecenie, że czujesz się zupełnie naturalne. Opisane poniżej informacji pozwoli Ci wiedzieć dokładnie, jak to odbywa się operacji. Po tym wszystkim, w większości przypadków jest brak lub całkowity brak informacji i powoduje obawy.

Normalnie, chirurgiczne usunięcie migdałków wykonywane w znieczuleniu ogólnym. To nie tylko pozwala lekarzom wykonywać swoją pracę po cichu, ale również zaoszczędzić ludzi z niepotrzebnych emocji, lęków i innych obciążeń. Następnie, jaki rodzaj znieczulenia będzie używany, rozwiązuje się z lekarzem – anestezjologa w każdym przypadku, biorąc pod uwagę dużą liczbę różnych osoby do osoby.

Gdy dana osoba będzie działać znieczulenie, lekarz wycina się migdałki patologicznej tkanki. Wycięcie można wykonać na różne sposoby:

 • USG.
 • Wiązka laserowa.
 • Prąd elektryczny.
 • Ciekły azot.

Po usunięciu gruczołów jest zakończona, lekarze odwrócony na swojej prawej stronie. W celu zmniejszenia utraty krwi, na szyi chorego uczynić balsam lodową. Bezpośrednio po zabiegu lekarz zaleci kurację antybiotykową do chorego, którego celem jest zapobieganie zakażenia rany.

W pierwszym dniu po operacji pacjent odbiera żadnego człowieka – każda żywność jest surowo zabronione, jest dozwolone, aby pić tylko wodę. Na drugi dzień nie może być wypełniona ciekłym owsianki. I zwracać uwagę na temperaturę jedzenia – najlepiej powinno być chłodne, ale na pewno nie gorąca. Zbyt wielu lekarzy zaleca nawet na drugi dzień po zabiegu jeść lody. Taka dieta powinna być stosowana przez okres co najmniej cztery dni. Około piątego dnia od operacji rany zostanie całkowicie zamknięty.

Możliwe powikłania po zabiegu

W niektórych przypadkach dość rzadkie, ale nadal niektóre powikłania pooperacyjne może rozwinąć się u niektórych osób chorych. Jednak nie jest to powód do niepokoju – współczesna medycyna potrafi poradzić sobie z tych powikłań jest absolutnie bezbolesny iw krótkim czasie. Dlatego po raz pierwszy po operacji osoba musi być pod nadzorem lekarzy.

 • Krwawienie

Po zabiegu może wystąpić krwawienie u ludzi, szczególnie u tych pacjentów, którzy cierpią na reumatyzm. Zazwyczaj lekarz poinformowani z wyprzedzeniem o możliwym zagrożeniu i podejmują wszelkie środki w celu uniknięcia krwawienia. A nawet jeśli krwawienie nadal, a lekarze mogą łatwo go zatrzymać. Dlatego takie krwawienie ma absolutnie żadnego zagrożenia.

 • Zapalenie węzłów chłonnych

Drugi komplikacją jest to częstotliwość występowania wnikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych w szyjnych węzłów chłonnych, poprzez powierzchni roboczej rany. W rezultacie, zapalenie węzłów chłonnych, zapalenie węzłów chłonnych i rozwija. Lekarz natychmiast przepisać leczenie, które będzie pozbyć się choroby jak najszybciej.

Jednak pomimo faktu, że bez szczególnego ryzyka tego zabiegu jest nie wykorzystywanie ich jako nie warto. Operacja jest operacja, a każda interwencja zewnętrzna jest najmniejsza. Jest o wiele mądrzejszy do terminowego przestrzegania środków zapobiegawczych w celu zapobiegania rozwojowi choroby.

Gruczoły i ciąża

Mówiąc o takich chorób jak angina, nie możemy powiedzieć o jedną interesującą cechą tej choroby. Lekarze – ginekolodzy doradzać kobietom, które chcą zajść w ciążę, ale dla nich to nie działa, należy skonsultować się z lekarzem – laryngolog. Często, najczęściej usunięcie gruczołów pozwala kobiecie zajść w ciążę bardzo szybko. Lekarze wyjaśniać zaskakującą, że niepłodność u kobiet może być spowodowane przez obecność przewlekłego zakażenia zlokalizowane na migdałki.

Dlatego, jeśli masz jakiekolwiek – żadnych problemów z poczęciem, a nie w pośpiechu, aby rozpocząć skomplikowane i kosztowne leczenie. Aby rozpocząć, należy odwiedzić lekarza – laryngolog – być może, że potrafi rozwiązać wszystkie swoje problemy.

W każdym przypadku decyzja o zabiegu należy przyjąć lekarz na podstawie wszystkich danych. Bardzo często jest to możliwe do zrobienia „trochę krwi” – leczenie zachowawcze. Oczywiście, leczenie zachowawcze może trwać długo. Jednakże, nie starają się iść drogą najmniejszego oporu, poproś lekarza, aby usunąć migdałki. Pamiętaj, że każda komórka w organizmie człowieka nie jest nadmierna, a wszystkie one swoją rolę, każdy na swój sposób ważny.

load...