USG we wczesnej ciąży: dlaczego jest to konieczne

Zawartość:

Wszyscy marzą ponieść i urodzić zupełnie zdrowe dziecko. Ale, niestety, niezdrowy tryb życia, zła dieta, dziedziczność, fatalny środowisko i wiele innych czynników może mieć wpływ na rozwój płodu. I w rezultacie, rodzą dzieci, którzy często nie mieszkają aż do jednego roku. Pozamaciczna, ciąża rzekoma, guzy (łagodne i złośliwe) – wszystko to stanowi zagrożenie dla życia dziewczynki.

load...

Aby uniknąć takiego ryzyka, lekarz może przepisać ciąży pań wiele badań, w tym USG. Czasami kobiety boją się przejść takie badania, ponieważ wierzą, że to może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. W rzeczywistości nic złego. Najważniejsze – nie bój.

Czym jest USG

Ultrasonografia (USG lub badanie echograficzne) często powoływany przez płci we wczesnych etapach ciąży (w tym przypadku mówimy o tym w pierwszym trymestrze). Konieczne jest, aby zidentyfikować pewne ukryte patologii i nieprawidłowości, które stanowią zagrożenie dla życia matki lub wpływają na prawidłowy rozwój płodu.

Najkorzystniejszy czas ultradźwięków na tym etapie, to jest okres od 7 do 14 p-tym tygodniu. Wcześniej nie ma sensu tego robić, ponieważ urządzenie może po prostu nie zobaczyć dziecko. Nawiasem mówiąc, lekarze nie szuka za granicą ze względu na kobiety, wiek ciążowy, który jest mniej niż miesiąc, ponieważ do tej pory dziewczyna może wystąpić poronienie.

load...

Dlaczego kobiety w ciąży trzeba zrobić USG

Wielu członków płci pięknej są zainteresowani, które przedstawiają urządzenie w pierwszym trymestrze ciąży, gdy płód jest dopiero zaczyna się rozwijać. Ale nie za nic, że lekarze wysłane do badania matek. Więc zobaczmy co problemy są rozwiązywane USG we wczesnym okresie ciąży, a także, dlaczego nie powinno opóźnić wizytę u lekarza. Echograficzne badanie pomaga:

  • Zidentyfikować ciąży (osadzona płodu w macicy);
  • Potwierdzić, że rozwija się;
  • Wykryć ciążę pozamaciczną;
  • Ocenić, czy wielkość ciążowy termin sac rzekomej ciąży (wiek ciążowy jest zwykle obliczany od pierwszego dnia ostatniej miesiączki);
  • Zdefiniowanie wielu ciąży, jeżeli będzie inaczej;
  • Określenie jaka ściany macicy, które naklejane kosmówki (następnie z niej utworzone przez łożysko);
  • Badania struktury owocu (mierzona wielkość kopchikotemennoy, grubość karku wykluczyć deformację płodu brutto, itd.);
  • Rozpoznawać oznaki niewłaściwego rozwoju lub obecności powikłań podczas ciąży (lokalny wzrost macicy tonem obecność krwiaka, itd.);
  • Badanie ciałka żółtego, który odgrywa ważną rolę dla utrzymania ciąży;
  • Oceny stanu przydatków zidentyfikować bicornuate, kształt siodła, mięśniaki macicy i innych stanów patologicznych, jeśli kobieta nie zrobił USG.

Trzymając USG we wczesnej ciąży można przeprowadzić Przezbrzuszna (płód może być widziany przez żołądek pełnego pęcherza) oraz przezpochwowa (przez pochwę) czujnika. W tym ostatnim przypadku zwiększa dokładność badania. Poza tym, Przezbrzuszna ultradźwięków przeciwwskazane moczu, choroby układu moczowo-płciowego (zapalenie pęcherza, zapalenie cewki moczowej, odmiedniczkowe zapalenie nerek w ostrej fazie). Plus, to pomaga że rzucony mikroorganizmów w działach leżąca.

Jeśli dozuje się wiązki ultradźwiękowej dokładnie (biorąc pod uwagę wiek ciążowy), wówczas tego rodzaju badań nie stwarza żadnego zagrożenia dla matki i płodu. Więc nie bój ultradźwięków śledzić uprzedzeń, odkładając wizytę dopiero później. Nawiasem mówiąc, do tej procedury trzeba będzie uciekać się jeszcze dwukrotnie – w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

Odszyfrowuje prawidłowo testy

Aby ustalić, czy embrion (tzw dziecko do 8 tygodnia rozwoju) w macicy, dobra maszyna ultradźwięki może mieć 5-6-ty tydzień. Równolegle, lekarz ocenia jej czynność serca. Aby to zrobić, to sprawia, rejestracji tętna. Normalnie, wahają się od 110 do 130 uderzeń / min.

Jeśli strajki występują znacznie rzadziej, to istnieje mniej niż 100 uderzeń na minutę, pilna potrzeba, aby zobaczyć ginekologa. Ponieważ może to wskazywać na możliwą aborcji. Jest to również niekorzystny znak jest znalezienie komórki jajowej w dolnej części macicy. Sugeruje to, że w każdej chwili może nastąpić poronienie. Wymaga pilnego leczenia, jeśli serce płodu wciąż bije – wtedy dziecko będzie uratowany. Jeśli pukanie jest nieobecny, to sugeruje rozwijający ciąży, która nie jest już zatrzymany. Jest tylko jedno wyjście – aborcji.

Aby wykryć we wczesnych etapach rozwoju wad, które nie są zgodne z życia, trzeba dokładnie zbadać anatomię płodu. Do 11 tygodni może być utrzymywana tak zwaną fizjologiczną przepukliny przedniej ściany jamy brzusznej, przy czym jelit jest na zewnątrz. Do 11 tygodni to normalne i jest traktowane jako normalna część rozwoju narządów i układów płodu. Dlatego w tym przypadku nie ma potrzeby do paniki. Jednakże, jeśli to anomalia występuje nadal po tym terminie, to wymaga obserwacji.

Od 11 minut na 13 tydzień ważny do oszacowania wielkości ściągaczem wokół szyi. Jeśli jest więcej niż 3 mm, trzeba będzie przeprowadzić rozeznanie w drugim trymestrze, aby wykluczyć wady rozwojowe płodu. Objawy te są charakterystyczne, takie jak zespół Downa i choroby. W drugim trymestrze USG jest wykonywane, a prenatalne badania przesiewowe, za które bierze krew z żyły i zbadania niektórych wskaźników.

Jest to bardzo ważne w procesie USG we wczesnej ciąży w celu oceny woreczka żółtkowego, ponieważ zapewnia prawidłowy rozwój dziecka. Żółtko worek jest powstawanie cienkościennej postaci kołowej, która jest wewnątrz od 6 do 12 tygodni. Źle, jeśli po upływie 8 tygodni od jego wielkości mniejszej niż 2 mm lub więcej niż 5,5 mm, a kiedy zanika przed 12 tygodni lub później zostaje zachowana. W tym przypadku, taka anomalia jest traktowane jako znak niekorzystna. Najprawdopodobniej oznacza to rozwijający ciąży i wymagana jest terminowe leczenie.

Poprawy sygnału macicy i obecność krwiaka (gromadzenie się krwi pomiędzy łożyskiem i trzonu macicy) – wszystko to jest uważane za oznakę zagrożonego poronienia. W tym przypadku natychmiastowej pomocy lekarskiej. Jeśli czas nie pójść do szpitala, matka i dziecko może umrzeć.

Zatem USG we wczesnej ciąży stanowi bardzo ważną informację, która pozwala czasu, aby wykryć ewentualne powikłania i zapobiec ich rozwojowi. To z kolei zapewni w przyszłości urodzenia zdrowego dziecka i daje radość macierzyństwa.

Uwaga: nasze dni na echograficzne badaniu wysłany do wszystkich ciężarnych członków płci pięknej. Więc nie martw się i panika przed otrzymaniem testach. Rzeczywiście, w tym okresie bardzo ważne jest, aby zachować równowagę psychiczną i fizyczną. A następnie w swoim życiu będzie wszystko w porządku.

load...