Urządzenie do skała działce

Zawartość:

Usługi Architektura krajobrazu – drogie usługi. Ale tak chcą widzieć w ich domku letniskowym lub w domu, że coś niezwykłego, miłe spojrzenie i powodując tajne zazdrości jej przyjaciół. Ale jeszcze większy powód do dumy – im powiedzieć, że to piękno stworzone przez ręce.

load...

Na każdej działce wyraziste elementem będzie alpejskie slajdów.

Wykwintne połączenie surowości kamienia naturalnego i czułości wzruszająco rośliny delikatne przynieść na pomysł nienaruszalności Ziemi i stałej celebracji życia na niej. Co trzeba stworzyć harmonię z kamienia i życia, aby uczynić alpejskiego wzgórza z ich rąk, to zostanie omówione w tym artykule.
Powrót do spisu treści

Co trzeba stworzyć ogród skalny?

Przede wszystkim, oczywiście – inspiracją. Po tym wszystkim, twórczej pracy jest niemożliwe bez niego. A jeśli coś ma być zrobione bez inspiracji, a wynik jest właściwe – banalność i wulgarność.

Oprócz naturalnego kamienia potrzebują inspiracji. Fragmenty różnych rozmiarach z wystających rogów i ostrych krawędzi można kupić w kamieniołomie, gdzie robią gruz lub w marketach budowlanych. Jeśli to możliwe, konieczne jest, aby spojrzeć na skałach stromych brzegach rzeki lub wąwóz na stokach autostrad .. Dobrze, jeśli są naprawdę blisko do gór, wzgórz lub wzgórza. Na ich zboczach można znaleźć wiele fragmentów skalnych o różnych kształtach i jednocześnie uczyć się od natury ideę łączenia skał i roślin.

load...

Lepiej jest, jeśli kamienie są jednobarwne i jeden lub dwa lub trzy blisko postaci skał, jak to ma miejsce w tych górach. Alpine ślizgowe nadające różnych odcieniach szarego granitu, piaskowca szaro-żółtawy ton. Można wybrać się połączyć czerwonawe granitowe kamienie tego samego koloru polnego. Te odcienie będą komponować się rośliny zielone i żółte, pomarańczowe i czerwone, purpurowe i fioletowe kwiaty. Znakomicie wygląd i rośliny z czerwonawym lub purpurowym liści, owoców kolorowe.


Powrót do spisu treści

Więc zaczynamy …

Musimy zacząć od wyboru lokalizacji na stronie. Byłoby lepiej wyglądać naturalną ulgę. Potem tylko trzeba podkreślić różnicę wysokości w procesie pracy i ozdobić stokach. Ale nawet na płaskim jako obszar tabeli, można utworzyć Rocky Mountain krajobrazu. Będzie to wymagało czasu i wysiłku, ale estetyczną przyjemność widząc wynik zastąpi zmęczenie i stracił kilka tygodni.

Miejsce na budowę powinny być dobrze oświetlone, otwarte i dostępne do kontemplacji. Będzie musiał decydować o przyszłości i wielkości zjeżdżalnie, aby osiągnąć harmonię z otaczającymi elementami ogrodu. Być może trzeba będzie wydać i płytki kamienne, nowy tor dla lepszego widoku slajdów ze wszystkich stron i zapewnić dostęp do altanie, gdzie teraz trzeba obejść.

To miejsce zostało wybrane. Wtedy to do planowania i znakowanie terytorium. Pierwotny plan ma zostać utworzony na papierze. Tu i praca dla inspiracji – przedstawić szczegółowo i umieścić w górach i dolinach poniżej, które istniały wcześniej tylko w marzeniach luźne. A następnie zaznaczyć wybrany obszar.
Powrót do spisu treści

Fundacja rowie i drenaż

Fundament pit jest wymagany dla urządzenia fundamentu przyszłych slajdów. Jego głębokość zależy od wielkości i wysokości ogrodu skalnego. Im większa masa ziemi i kamieni wypełnionych, tym silniejszy będzie musiał dokonać podstawę do tego, aby po pierwsze zimowy ogród skalny nie staje się bezpłciowy kopiec. Nie trzeba kopać zbyt głęboko. Wystarczy metr głęboki otwór w twardym etui.

Wykopał wypełniony materiałem drenażowej. Jeśli strona jest w trakcie budowy domu lub budynki gospodarcze, wykonany big naprawić nieuchronny przerażającą ilość studni odpadów budowlanych do alpejskiego wzgórza pomoże rozwiązać problem z jej usunięciem. Wszystkie kawałki betonu i cegieł, piasku, żwiru, szkło doskonale wypełnić pit. Top aby wypełnić pit nie ma potrzeby spuszczania materiału.

Gdy krawędzie pozostają około 30 cm, umieszczoną na warstwie drenażowej drobnego żwiru, piasku CBC lub głównej rzeki. Wyrównywanie i zagęszcza go powodują górną warstwą żyznej gruntów z dodatkiem torfu (30%) oraz drobnego żwiru (30%). Formularz Wyżyny zgodnie z planem.

Mówią, że nawet po utworzeniu demiurga świata wypoczęty. W tydzień lub dwa muszą dać się kurczyć i uszczelnienia podstawy alpejskie wzgórza. W tym czasie można wziąć oddech.


Powrót do spisu treści

Proces górskim budynku

Do układania kamieni na alpejskie wzgórza jest jedna ważna zasada: w bazie powinny być duże, masywne kamienie. Im wyższa, tym mniej. Duże skały na krawędziach pala ziemi wykopane pół muszą się wydawać, że zostały one wystawione w czasie. Symetria i geometria należy zapominać – w naturze nie jest równie upadły kamienie.

Potem przychodzi kolej na średnich kamieni. Muszą być umieszczone tak, że pomiędzy nimi a kamienie pierwszej kondygnacji zostały miejsca, wypełnione ziemią. Nie będzie posadzone rośliny. Średnie kamienie są również umieszczone w sposób losowy, biorąc pod uwagę tylko ich własna wyobraźnia i łatwy dostęp kieszenie ziemi do pielęgnacji kwiatów i krzewów, aby móc swobodnie dotrzeć do dowolnego punktu na ogród skalny. Tak więc istnieje sztucznych gór.
Powrót do spisu treści

Który rośnie w Alpach?

Dobór roślin do alpinarium oferuje dwie główne opcje: wieloletnia trawa i drzew i krzewów oraz wszelkiego rodzaju jednoroczne. W kwiaciarni można kupić różne kolory młode – ich mięsiste rozety wśród gołych kamieni natychmiast ozdobić wzgórze po wylądowaniu. W pierwszym roku należy wysiać nasiona, sadzonki roślin dwuletnich i wieloletnich ziół i kwiatów. Jesienią, we wrześniu-październiku sadzić cebulki tulipanów i melkolukovichnyh. Wtedy cud człowieka zadowolić oczy następnego roku wczesną wiosną.

Do alpinarium miłe dla oka wkrótce po wybudowaniu pierwszego roku, większość roślin pozwoli latem i jesienią kwiatowe gatunków – portulaka, Iberis, Alyssum, Pozłotka, nasturtiums i karłowate nagietki i astry. Oni są wysiewane bezpośrednio do gruntu w maju, a najwcześniej z nich zaczynają kwitnąć w ciągu miesiąca po siewie, inni podjąć pałeczkę później. Można kupić w sklepach gotowe do sadzenia sadzonki roczne kwitnące kwiaty.

Karłowate drzewa iglaste są harmonijnie pasować do skalistego krajobrazu, a ich delikatne gałęzie zmieni kolor na zielony po mrozem. Należy zaznaczyć, że te rasy spędzić zimę w dobrych warunkach oferowanych im. Po tym wszystkim, wiatry zimowe i rozmrażanie może zmniejszyć warstwę śniegu lub całkowicie odsłonić wzniosłą krajobraz w miejscu, gdzie rośliny będą musiały spędzić zimę. W centralnym Polska zimą dobrze doświadczonego tui karłowatej, świerku, sosny i jałowce.

Dać kamienie naturalne omszały powinno się znaleźć w wilgotnych i zacienionych miejscach klocki z aksamitnego mchu. Ten mech należy starannie natrzeć ręce i wymieszać z ziemią i wodą do dość cienką kleiku. Położyła się na północną, non-oświetlona przez Słońce powierzchni kamieni, ziemi pod nimi. Podobnie, pochodzi z porostów – kolorowe plamy łuszczących się to łatwo zauważyć na różnych powierzchniach.

load...