Uprawa róż w domu: sukces subtelności

Zawartość:

Zdarza się, że nawet doświadczeni hodowcy wątpić w powodzenie swojego planu do wzrostu różę w domu. Ale pragnienie, aby cieszyć się pięknem uznanej królowej kwiatów jest silniejsza niż wątpliwości. Wkrótce znaleźli się na własnym doświadczeniu, aby zrozumieć, że nie jest tak trudne, jak założono wzrost urokliwa w pokoju i nadać mu właściwą opiekę.

load...

Oczywiście, istnieją subtelności i wiedzy wymaganej od właściciela treści róż, ale nie należy myśleć, że wysiłek jest zbyt czasochłonne lub energochłonne. Sprawdź informacje zebrane w artykule – i można zobaczyć na własne oczy, że uprawa i pielęgnacja róży całkiem na ramieniu, nawet początkujący hodowcy. Jeśli masz szczerą chęć rosnąć delikatny kwiat w domu, nie bać się trudności i śmiało przystąpić do realizacji marzeń.

Habitat for róż pokoju

Słońce, powietrze i woda – te trzy elementy stanowią podstawę właściwej pielęgnacji różą w gospodarstwie domowym usloviyah.Esli w domu był garnek z róży, to nie wahaj się umieścić go w miejscu dobrze oświetlonym i słonecznej. W większości przypadków jest to wybrany parapety uzyskując wschód lub południowy wschód. W okresie zimowym, gdy zbyt mała naturalne światło dzienne, Rose zacznie doświadczać braku oświetlenia. Pomaga uzupełnić niedobory są jego źródła, zarówno sztuczne oświetlenie, które mogą być włączone do róż o zmierzchu. Zostaw ich do pracy do późna w nocy. Do róży utrzymywana harmonia, jest okresowo obracany w puli roślin na jego osi.

Powietrze w pomieszczeniu, w którym będzie rozwijać swoją pitomitsy kolczasty powinna być świeża i nie gorąca. Na rosnących róż korzystne efekty mają kąpiele powietrzne. W związku z tym, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 12 ° C, bezpiecznie wyjąć doniczki z roślinami na balkonie i spokojnie zostawić. Sama roślina będzie tylko lepiej czuć. Róże nie są bardzo dobrze znosi upał i zaduch. Najkorzystniejszą istnienia dekoracyjnych reżimów temperaturowych, róż – w lecie od 16 do 25 ° C, w okresie zimowym 15-17 ° C

load...

Upewnij się, że poprawne podlewania roślin w domu rosnących róż był udany. Aby użyć tylko supernatant wody do nawadniania, chłodzenia lub w temperaturze pokojowej. Woda jest skierowana do korzeni kwiatu. Latem woda róża powinna być dwa razy dziennie. Zawsze upewnij się, że górna warstwa była sucha ziemia, ale nie przesuszone. Zaleca nawadniać kwiat, jak również w celu zwiększenia wilgotności poprzez miski z wodą i żwiru, który jest umieszczony w garnku z krzaka róż. W zimie woda róża musi być znacznie mniejsza. Zrobić to lepiej w drugim lub trzecim dniu po wyschnięciu dobrze ziemia w doniczce na górze.

Rosnące Roses – gleba, pasza dodatkowa i przeszczepianie

Rosną zdrowe i silne roślina może być tylko przedmiotem regularnej dodatkowej paszy. Jednocześnie biorąc pod uwagę jakość gruntów, z czego wzrosła do przyjmowania substancji odżywczych i prawidłowe dopasowanie rozmiaru garnka, w którym rośnie. Przeszczepione wzrosła od razu po zakupie nie powinno być. Daj jej czas, aby odzyskać, aby przystosować się do zmiany miejsca i nowego domu. Kilka tygodni później róża może być bezpiecznie przeszczepione. Młode rośliny są przesadzane co roku, a bardziej dojrzałe róże aktualizować ziemię nie więcej niż raz w ciągu trzech lub czterech lat.

Gleba do uprawy należy obojętne. Zazwyczaj lądowania na mieszaniną próchnicy i próchnicy, pobranych w równych częściach. Możesz dodać piasku rzecznego. Pamiętaj, aby użyć drenaż. Jej warstwa nie powinna być mniejsza niż jeden lub dwa centymetry. Po transplantacji kontakt różany, jak to możliwe z bardziej uważnie swoich korzeni, tak aby nie spowodować ich obrażenia. Po wymianie róża powinna rozpocząć dodatkowych roślin pastewnych. W tym celu nawozy organiczne i nieorganiczne, które mogą być zmieniane. Od wczesnej wiosny do późnego lata, róża jest to konieczne w celu zapewnienia dodatkowej paszy przez co najmniej trzy, a najlepiej cztery razy w miesiącu. Winter Rose nie musi tak obfite karmienie. Można zmniejszyć intensywność kwiatem nawozów, bez obawy o szkody dla niego.

Uprawa róż jako sposób na zarabianie

Wielu hodowców tak nadziewane rękę w utrzymaniu i hodowli róż ozdobnych, które były w stanie włączyć tego hobby w źródło niewielki, ale stały dochód. Miniaturowe róże wielki rasy oraz możliwe jest okrągły praktycznie przez cały rok. Wiosna rosnące róże z sadzonek odbywa steblevidnymi. Ich korzeń po prostu umieszczając garnek wilgotnym piaskiem i zakrywającą górną szklany pojemnik. Po ukorzenianie pędów są przesadzane do doniczek, wielkości nie więcej niż piętnastu centymetrów. Jesienią można użyć do hodowli cięcia przed zimą gałązek. Muszą być trzy lub cztery pąki. Długość cięcia powinna być około piętnastu centymetrów. Wstępnie gałązki umieszcza się w wodzie i poczekać na pojawienie się korzeni. To trwa około dwóch tygodni. Po tym, łodyga może śmiało być przeszczepione do ziemi.

Młodzi dorośli róże mogą być przedstawione jako dar do znajomych, kolegów, sąsiadów i przyjaciół. Raz w środowisku nikt nie może być pozbawiony, można spróbować umieścić owoce swojej pracy do sprzedaży. Osoby pragnące nabyć urocze krzak róży na pewno tam. Pobierz rękę w rozcieńczeniu dowolnej klasy, na przykład, Bengal czerwona róża, która słynie z długim kwitnieniem, może rozwijać się innym. Gatunki róż ozdobnych, które mogą być uprawiane w domu, bardzo wiele.

Róża odmian do uprawy w warunkach pokojowych

Miniatury, Triumph, Gloria i Klotilda- nazwy odmian ozdobnych róż, polyanthas zawarte w grupie. Róże rozprzestrzeniać przyjemny zapach, osiągając wysokość nawet do pół metra. Nie kapryśna, ich uprawy nie jest trudne. Płatki kolor jest zazwyczaj czerwony lub różowy, ale nie są białe. Bourbon Rose urzeka piękno jej duże kwiaty o różnych odcieniach: Krem, blady róż, róża nasycony krasnogo.Chaynye naprawdę drobna. Osiągają one wysokość trzydziestu centymetrów. Róże rozprzestrzeniać delikatny zapach, który wypełni całe pomieszczenie i będzie cię zadowolić przez długi czas.

Najmniejsze wszystkich królowych doniczkowych jest chiński. Ledwie piętnastu centymetrów wysokości, a jego róż – dwóch centymetrów. To nie tylko wpływa na wielkość kwiatów. Różnorodność kolorów jest rozkoszą i inspirować podziw: do bordowym uwagi, żółte, pomarańczowe i czerwone odcienie. Wycofane nawet srebrzyste odcienie róży.

Niezwykły kształt kwiatów w Irish Rose, przypominające tulipan, wspólnie z rzadkim kolorze (blada morela) przyciąga uwagę swoim subtelnym pięknem. Jak widać, wybór został przyznany więcej niż imponujące. Jeśli rosną jakiś jeden rodzaj, można bezpiecznie zwiedzać następnego, wybierając swój ulubiony farbowanie lub kształtu zarodku. Mamy nadzieję, że teraz nie ma żadnych wątpliwości, że rosnące róże nie powoduje większych trudności kwiaciarni.

load...