Umowa małżeństwo – cywilizowane podejście do spraw rodziny i małżeństwa

W przeddzień ślubu postanowili marzą o spokojnym życiu razem, a nie myśleć o tym, jak bardziej sprawiedliwego udziału w podwójne łóżko w przypadku rozwodu. Co sprawiedliwy oburzenie odzwierciedlenie w twarze niektóre z dziewcząt, jeśli wspomnieć umowy przedślubne! Ale czy warto tak nerwowy? Po przeprowadzeniu procedury sporządzania umowy małżeńskiej – nie jest oznaką zaufania i bez żadnego powodu do podejrzeń, z egoistycznych intencji. Raczej umowa małżeństwo jest papierkiem lakmusowym, odzwierciedla stopień opieki przyszłych małżonków do siebie.

load...

Pewnie, że nie jest to najbardziej przyjemny temat do dyskusji na początku rodziny. Ale czasami umiejętnie skompilowany przedślubne Umowa może być jedynym sposobem, aby utrzymać mniej lub bardziej cywilizowane stosunki między zgromadzonymi kończą współmałżonków małżeństwa. To pomoże rozwiązać wszystkie problemy, bez schodząc do sporów, a liczy się, kto i ile „najlepsze lata życia zmarnowane na to małżeństwo”, a jaka część wspólnego majątku należnego mu za to. Uwierz mi, czas trwania małżeństwa nie zależy od tego, czy zawarli umowy małżeńskiej, czy też nie. To tylko okazją do uzgadniania z góry na rzecz praw własności małżonków w przypadku rozwodu. Warto wspomnieć, że umowy przedślubne może służyć jako dodatkowe zabezpieczenie dla przestrzegania kobiet w przypadku rozwodu, praw i interesów przyszłych dzieci.

Jeśli nadal masz wątpliwości, sugerujemy rozważyć kilka bardziej podstawowe pytania: co stanowi umowę małżeńską? Jakie przedmioty można go trzymać? Kiedy umowa małżeństwo można stwierdzić? Jaki jest przybliżony koszt umowy małżeńskiej? Kto sprawi, że kontrakt małżeński, a ile to będzie kosztować?

Czym jest umowa małżeństwo?

Nie będziemy w tym artykule, aby przejść do języka prawnego, określonego w Kodeksie Rodzinnym Federacji Rosyjskiej. Mówiąc o „ludzkim” językiem, przedślubne Umowa – umowa między dwojgiem ludzi, którzy zawarli lub dopiero zamierza się ożenić. Zgodnie z umową powstała praw majątkowych i obowiązków małżonków w małżeństwie lub w przypadku jej rozwiązania. Umowa małżeństwo wchodzi w życie po ślubie i muszą być poświadczone notarialnie. Wszystkie warunki umowy musi spełniać wymogi obowiązującego prawa polskiego, lub później, może zostać uznany za nieważny.

Byłoby bardzo dobrze, jeśli para z wyprzedzeniem w celu określenia stanu nieruchomości, do której będzie należeć do po rozwodzie, jak to będzie prowadzone sekcję. Tak, to brzmi dość ostre, ale taka jest rzeczywistość naszego życia. Dlatego we wszystkich krajach cywilizowanych małżonków nie boją się nawzajem obrażać propozycji zawarcia umowy małżeńskiej. Więc może czas przestać widzieć w umowy małżeńskiej kary dla własnego małżeństwa i trzeźwego rozumowania, aby skorzystać z tej udanej praktyki?

load...

A jednak – nie zapominaj o tym, że zawarcie umowy małżeńskiej w żaden sposób nie narusza twoje prawa cywilnego. Umowa nie może regulować osobistych lub intymnych relacji między małżonkami, praw i obowiązków rodziców wobec swoich dzieci, nie można umieścić jednego z małżonków na łasce innego. Nawet najbardziej despotyczny mąż nie może zmusić cię do porzucenia pracy i stać się gospodyni, dzięki czemu taki paragraf w umowie małżeńskiej. Oto, jak mówią, „leci osobno, kotlety oddzielnie.”

Więc postanowiliśmy, że trzeba przedślubne umowy; Teraz warto pomyśleć o tym, co przedmioty mogą i powinny być w nim zawarte.

Jakie elementy mogą zawierać wstępną NUP?

Jeśli boisz procedury sporządzania umowy małżeńskiej, i boisz się, że porozumienie będzie wyglądać banalną wyrzeźbić-up z naczynia kuchenne, – aby rozpocząć wygląd standardowej umowy forma i znaleźć wszystkie cechy umowy małżeńskiej. Upewnić się, że język prawny jest z natury dość humanitarny i taktowny. W umowie stosunki własności w małżeństwie są określone jasno i zwięźle. A mianowicie:

  • Sobie prawo dokonania pre-małżeński majątek każdego z małżonków w trakcie trwania małżeństwa i do spraw rozwodowych. To może być nie tylko majątek, ale także samochód, biżuterię lub papierów wartościowych.
  • Zobowiązana do przekazywania Zasadnicza treść jednego z małżonków w przypadku rozwodu. I jest w stanie zapłacić mu leczenia lub odpoczynku.
  • Sposoby uczestnictwa w dochodach siebie, procedury sprzeciwu co do wydatków rodzinnych.
  • Otwarcie odrębnego rachunku w wychowaniu dzieci, a także odsetek od przychodów, które każdy z małżonków jest obowiązany do listy na miesiąc w tym względzie.
  • Płatność z dodatkową zawartością do dzieci w przypadku rozwodu.
  • Odszkodowanie za szkody moralnej lub fizycznej w przypadku cudzołóstwa lub bicia.
  • Odpowiedzialność za kredyty i zobowiązania dłużne każdego małżonka.

Obejmują w pozycje kontraktowe małżeństwo odnoszące się do warunków życia dzieci z rodzicem w przypadku rozwodu, jest to możliwe. Należy jednak zauważyć, że w przypadku sporów podstawą wyroku będzie rekomendacja prawa opiekuńczego i zasad, a nie ostatnia umowa między rodzicami.

Jest to po prostu standardowe punkty umowy małżeńskiej, a oni nie są czymś niezmiennym. Można dokonać uzupełnień i wyjaśnień, o ile nie spełni wszystkie Twoje wymagania. Nawiasem mówiąc, umowa małżeństwo może być tymczasowe, czyli odrębnie określony termin tej umowy i trwałe – na czas nieokreślony.

Od wszystkich wymienionych powyżej jest oczywiste, że aby poradzić sobie z przygotowaniem umowy małżeńskiej, jeśli nie mają wykształcenia prawniczego, a tym samym uniknąć błędów „fatal” – jest to niemożliwe. Dlatego konieczne jest, aby myśleć o tym, kto pomoże Ci właściwie zorganizować kontrakt małżeński.

Powierzyć, sporządzanie umowy małżeńskiej i ile to będzie kosztować?

Wybór różnych biur prawnych i notariusza jest tak wielka, że ​​w pierwszej chwili można się pomylić przy podejmowaniu decyzji, w przypadku gdy umowa małżeństwo można stwierdzić – notariusza lub w prywatnej kancelarii prawniczej. Jeżeli podstawowym jest kwestia ceny, należy odwołać się do notariusza. Usługi w zakresie sporządzania umowy małżeńskiej będzie kosztować w wysokości około 10.000 do 15.000 rubli. Ale warto pamiętać, że głównym kryterium dla ciebie powinno być wykwalifikowanym prawnikiem. Jeszcze lepiej, jeśli wybrany adwokat ma doświadczenie w postępowaniach sądowych związanych ze stosunków rodzinnych. I nie ma znaczenia, pracuje w sektorze publicznym lub w prywatnym gabinecie. Weźmie pod uwagę wszystkie Państwa życzenia i nie oferują „model” umowy przedślubne. Po tym wszystkim, każda sytuacja życiowa jest szczególnie indywidualne i wymaga starannej, dobrze przemyślane i kompetentne podejście. Ważne jest również, adwokat zaufanie, bo trzeba podnieść na tyle osobistych wątków przy omawianiu elementów umowy. Właściwy prawnik z tobą koniecznie rozważyć sytuację, w której możliwe wypowiedzenie lub zmian w punktach umowy małżeńskiej.

Gdy umowa została wykonana, przyszli małżonkowie muszą omówić konsekwencje prawne każdego elementu zamówienia, wraz z prawnikiem. A jeśli niektóre z nich nie spełniają wymagań jednego z małżonków, ich zmianę lub uzupełnienie. Umowa małżeństwo – dokument do sporządzania których należy podchodzić z całą starannością, starannie rozważa i wadze nawet najmniejsze i jak może wydawać się nieistotne szczegóły. Po czym to pomoże uniknąć wielu problemów.

Po osiągnięciu kompromisu porozumienie, umowa sporządzona jest małżeństwo i wszystkie cechy umowy małżeńskiej zatwierdzonego przez obie strony, to musi być podpisane i potwierdzone notarialnie. Przygotuj się, że notariusz ponownie wyjaśnić wszystkie elementy umowy i upewniając się, że nie ma żadnych różnic między stronami będzie go zarejestrować i zapewnił.

Tak, od wątpliwości – masz już długą drogę od odrzucenia do zrozumienia konieczności i terminowości odwiedzenie naszego kraju, możliwość zawarcia umowy małżeńskiej. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w tym. Ale nie zapominaj, że umowa małżeństwo nie będzie dla Ciebie gwarancja „kupon na szczęście.” Tylko czuły postawa małżonków do siebie, wzajemnego zrozumienia i zdolności, aby dojść do kompromisu bez schodząc do kłótni i wzajemnych wierzytelności, może być kluczem do długiego i szczęśliwego stosunków rodzinnych.

load...