Ultradźwiękowy masaż twarzy: technika, wskazania i przeciwwskazania

Rzadko osoba dostaje dziedzictwo idealnie czyste twarzy, który nie osadza się i trądzik w okresie dojrzewania, a zmarszczki pojawiają się później. Najbardziej cierpią na problemy skórne całe życie, ziemia koncepcje różnych metod walki. Być może najbardziej uniwersalne „fighter” można nazwać ultradźwiękowy masaż twarzy, bo rozwiązuje problem jak nastoletnia skóry i starzenie oraz czy ma praktycznie żadnych przeciwwskazań.

load...

Zawartość:

Jak przydatne USG masaż dla młodych

Skóry

 1. Czyści zanieczyszczone pory tłustych osadów, dlaczego są zwężone i stają się mniej widoczne.
 2. Zwalcza wygląd trądziku.
 3. Eliminuje skutki nastoletnich trądzik i ospa wietrzna znaków.
 4. Przywraca świeżość i zdrową skórę po przebytych chorobach, przewlekłe zmęczenie, itp ..

load...

Możliwości ultradźwięków w walce ze starzeniem skóry

Skóra dojrzała miał czasu, aby poczuć zmian związanych z wiekiem, masaż ultradźwiękowy jest również bardzo pomocne. Dzięki niemu można spowolnić proces starzenia się, a dokładniej:

 • Dokręcić zwiotczenie skóry;
 • Poprawiają krążenie krwi i zwiększa jej przepływ do komórek, a tym samym powracających twarzy świeży kolor i dźwięk;
 • Zmniejszyć zmarszczki i głębokie, aby mniej widoczne;
 • Dostosowanie do kształtu twarzy i sprawiają, że kontury bardziej wyraźne;
 • Usunięcia widocznych blizn i uszkodzeń, ich struktura została zrównana z powierzchni skóry i tak dalej.

Zasada ultradźwięków: potrójny efekt

Fale ultradźwiękowe, które powodują wibracje niesłyszalne naszego ucha, mają zdolność do wnikania w strukturę tkaniny niejednorodne. A ponieważ skóra składa się z powierzchni i głębokich warstw o ​​różnej gęstości, ultradźwięki mogą przebić się do głębokości 7 cm, na drodze powoduje szereg zmian w tkankach. Zmiany te wynikają z tego, że fale ultradźwiękowe działa na komórki z trzech stron: środków mechanicznych, termicznych i chemicznych.

Wpływ mechaniczna wynika z faktu, że fali ultradźwiękowej na sekundę sprawia, że ​​ponad 28 tys. Wibracje, powodując zmienny skurcz i rozkurcz komórek. Tego rodzaju mikro masażu uruchamia przepływ krwi w warstwach podskórnych i mięśni twarzy, powodując obrzęk jest zmniejszona, dokręcony pętli, przyspieszone prace impulsów nerwowych. Pod wpływem wahań ruchu, produktów rozkładu i komórkach tłuszczowych, a następnie użyj limfy wydalone.

Efekty cieplne z uwagi na ultradźwięków, która przechodzi przez tkankę, fala generuje pewną ilość ciepła i zwiększa swoją temperaturę o jeden stopień. Pod wpływem ciepła rozszerzają naczynia, metabolizm przyspiesza regenerację tkanki następuje eliminacja i procesów zapalnych. Podniesienie temperatury pozwala na szybką resorpcję blizn i innych defektów skóry.

Właściwości chemiczne i fizyczne fali ultradźwiękowej w taki sposób, że czyni te komórki bardziej przepuszczalne i ułatwia głębszą penetrację leków i wyrobów kosmetycznych, w tkance. Substancje w kremy, maści itp., Stały się bardziej aktywne, które będą włączone w pracy procesów metabolicznych, gdy są stosowane w połączeniu z jednym masażu ultradźwiękowego. W rezultacie, komórki dostać o wiele więcej składników odżywczych, podłączanie własnych ukrytych rezerw i rozpocząć w przyspieszonym tempie do produkcji kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę ulgi twarzy i redukcji zmarszczek.

Film procedura masażu USG

Procedura masażu w detal

Do ultradźwięków nie jest spowodowany przez nadmierne wahania niszczenia tkanki i zwiększonym uwalnianiem ciepła, narzędzi utworzyć tylko pewnej częstotliwości oscylacji 1 MHz. W tym USG częstotliwości jest całkowicie bezpieczne, a procedura masaż jest bezbolesne i przyjemne, ponieważ ma działanie relaksujące.

Jedna sesja do kosmetyczki jest nieskuteczne. Aby osiągnąć widocznych zmian, musi przejść szereg sesji, których liczba jest ustalana przez lekarza. Zwykle są one podawane od 7 do 15, w zależności od stopnia choroby skóry częstotliwością 2-3 zabiegi w tygodniu.

Ultradźwiękowy masaż nie jest jeszcze przeniesione do kategorii procedur krajowych, chociaż urządzenia do użytku osobistego już dostępne. W większości przypadków ta procedura jest przeprowadzana w gabinecie kosmetycznym pod nadzorem wykwalifikowanych specjalistów.

Przed rozpoczęciem sesji skóra zostaje oczyszczona z makijażu i zanieczyszczeń, a także czystych kolczykami i soczewek kontaktowych. W celu zapewnienia łatwego przejścia fali przez martwej warstwy wierzchniej skóry, powodując specjalnego żelu trzpień mający na bazie wody.

Długość sesji – około 15 minut, a następnie można bezpiecznie wrócić do domu, bo nie ma żadnych silne zaczerwienienie lub obrzęk, jak to ma miejsce w przypadku innych zabiegów kosmetycznych.

Funkcja masażu ultradźwiękami są jego efekty długoterminowe, tj Pełny efekt terapeutyczny jest natychmiast widoczny, ale po miesiącu od zakończenia pełnego cyklu procedur.

Minimalne przeciwwskazania

W ten zabieg kosmetyczny, tradycyjna lista przeciwwskazań, które obejmują tylko najpoważniejszych chorób, dla których nie jest zalecane, aby użyć wszelkich sposobów na skórze. Wśród nich:

 • wszelkiego rodzaju zakażeń i chorób krwi;
 • Gruźlicy lli_1; Rany

  Lli_1, skaleczenia, owrzodzenia i inne problemy skórne w ostrym stadium;

 • Obecność guzów lub implantów na twarz itp

Jest to bardzo rzadkie, ale nadal znajduje się specyfiką USG, z powodu której pacjent może rozpocząć się bóle głowy, pieczenie skóry i tak dalej. W tym przypadku procedura powinna być opuszczone i zastąpiono go z innymi formami masażu.

Również zniesienie efektu, fale ultradźwiękowe są okazały się skuteczne w walce z „pomarańczową” skóry na ciele, więc masaż może być stosowany nie tylko do odmładzania twarzy, ale również do usuwania cellulitu. Przy wykonywaniu tego typu procedury ultradźwiękowe urządzenia łączą się z kremów antycellulitowych, w celu zwiększenia jego skuteczności.

Spośród wszystkich rodzajów masażu wykorzystywane do rehabilitacji osoby określonej jako ultradźwiękowej najbezpieczniejsze. Ma żadnych skutków ubocznych i nie powoduje bólu, jako mechaniczne rodzajów masażu.

load...