Ultradźwiękowe do czyszczenia zębów: zalety i przeciwwskazania ultradźwięków

Nie zawsze jest codzienne zabiegi dentystyczne i gwarancje ustne absolutne zdrowie zębów i dziąseł, a nie obejmuje wizyt u dentysty. Nasza szybka życia, jego prędkość i rytm wiecznego braku czasu prowadzi do tego, że prawidłowo szczotkować zęby nie jest to możliwe, a najtrudniejsze obszary nie są przetwarzane. To właśnie w tych dziedzinach i są gromadzone płytkę nazębną, a potem – coraz bardziej zestalony kamienia nazębnego. Jednakże postęp nie stoi w miejscu, postęp w nowoczesnej stomatologii i medycyny, aw szczególności, czyszczenie ultradźwiękowe zębów, co powiemy dzisiaj, są w stanie znacznie uprościć swoje życie i zachować zdrowie. Jaki jest czyszczenie ultradźwiękowe zębów i czym różni się od zwykłych? Jak często mogę zrobić sprzątanie i nie jest szkodliwe, jeśli to jest dla zębów?

load...

Zawartość:

Dlaczego potrzebujemy profesjonalnego czyszczenia

Zęby. Zdarza się, że opieka dentystyczna jest na odpowiednim poziomie, a także środki na to, aby pozyskać najbardziej nowoczesny, ale mimo to – krwawiące dziąsła, jest niewytłumaczalne nieprzyjemny zapach okresowo obszar zapalny wokół dziąseł. W tym przypadku możemy śmiało powiedzieć o obecności kamienia nazębnego, który ma usunąć siebie, zwykle szczoteczkę i pastę do zębów, to jest bardzo trudne. Dentyści zalecają, aby każda osoba regularnie, co najmniej raz w roku, podejmuje procedury skalowania i płytki nazębnej z zębów.

Dlaczego powstaje kamień nazębny? Często wydaje się, że w miejscach, które nie są dostępne dla naszego pędzla, a także podczas szczotkowania zębów jest codziennie niedbale w podróży. Wykształcony, jest on w stanie napełnić kieszenie dziąseł, które często rozwija się zapalenie przyzębia -.

load...

W ostatnim czasie, do usuwania kamienia nazębnego i płytki towarzyszącej mu stosować mechaniczne metody czyszczenia. Procedura ta była dość bolesne dla tych samych narzędzi, które były wykorzystywane do tego może doprowadzić do uszkodzenia delikatnej tkanki dziąseł. Ponadto, nie zawsze można powiedzieć o absolutnej skuteczności usuwania mechanicznego, ponieważ tablica ma dość wysoką wytrzymałość.

Inna metoda, która była w przeszłości, jest chemicznym: wpływ na rachunku powstał agresywne czynniki, które mogą doprowadzić do uszkodzenia a nawet stały szkliwa.

Wszystkie sposoby walki z kamienia i płytki nazębnej nie były bardzo skuteczne, tak bardzo popularne dziś wygrał ultradźwiękowego czyszczenia zębów. Co to jest? Aby wykonać tę procedurę, ekspert wykorzystuje specjalne urządzenie – ultradźwiękowego skalera, przy częstotliwości i amplitudy drgań ultradźwiękowych. Po wybraniu odpowiednich ustawień, dentysta pracuje ultradźwiękowego promieniowania do płytki nazębnej i oddziela je od szkliwa, a to nie boli.

Zalety technik ultrasonograficznych

Co dzieje się z zębami podczas czyszczenia ultradźwiękowego? Specjalista prowadzi szereg działań, z których każdy jest niezwykle pozytywny wpływ na ogólny stan zębów:

 • Leczenie dentystyczne kanałów korzeniowych;
 • Usuwania płytki nazębnej z zębów, które są często wykonane w palaczy i osób nadużywających produkt o wysokiej zawartości barwników;
 • Własne samodzielne usuwanie kamienia nazębnego – zarówno na dziąsłach i pod nimi;
 • Mycia przyzębia kieszenie specjalnym roztworze;
 • Powierzchni zęba jest polerowana specjalną pastę.

Ponadto eksperci zalecają leczenie stomatologiczne każda zaczyna się od mycia zębów USG. Istnieje kilka oznaczeń:

 • Pierwsze, po usunięciu kamienia i płytki nazębnej dentysty może wykryć do tej subtelnej zmiany stanu szkliwa i przeprowadzenie odpowiedniego leczenia we właściwym czasie;
 • Drugie wibracje ultradźwiękowe w specjalny sposób wpływają na granicy między tkanki zęba i kamienia dentystycznych, to ten wpływa na bardziej trwałe połączenie uszczelki do powierzchni zęba;
 • Trzecie, wybielanie zębów ultradźwiękowego czyszczenia ma znaczący wpływ (średnio jeden lub dwa kolory), które można dokładniej dopasować kolor uszczelki.

Zalety czyszczenia zębów ultradźwiękowe odnosi się zarówno do usuwania różnych osadów na szkliwie i że cała procedura jest całkowicie bezbolesne z punktu widzenia pacjenta. Trwa procedury oczyszczania zębów za pomocą ultradźwięków przez około jedną godzinę, a jego wartość w zakresie od połowy do trzech tysięcy rb.

Ultradźwięki w połączeniu z innymi terapiami

Czyszczenie ultradźwiękowe zębów w postaci niezależnego procedurę stosuje się rzadziej, na ogół stosuje się go jako dodatek do procedury przepływu powietrza, w trakcie którego wylot doprowadza się strumień składający się z wody, sodu i powietrza. Takie oczyszczanie jest w stanie dokonać zęby gładka i oczyścić je z ciemnej powierzchni płytki, aw połączeniu z ultradźwiękowego czyszczenia zębów efekt jest oszałamiający!

Używany w połączeniu z ultradźwiękami i łyżeczkowanie procedury kieszonek dziąsłowych, czyli specjalne działek narzędzia szorowania niezabezpieczonych zębów szkliwo, które są poniżej linii dziąseł.

Przeciwwskazania ultradźwięków czyszczenia zębów

Jednak, podobnie jak dowolnego innego zabiegu medycznego, z ultradźwiękowych czyszczenia zębów i ma szereg przeciwwskazań. Przeczytaj je uważnie.

Używanie ultradźwiękowego skalera wykluczono pacjentów:

 • Mających implanty;
 • Z ortopedycznym projektu;
 • Cierpiących na zaburzenia rytmu serca;
 • Astma lli_1, zapalenie wsierdzia, przewlekłe zapalenie oskrzeli; przeziębienia

  Lli_1;

 • Z nadwrażliwością zębów;
 • Są w okresie dojrzewania i dzieciństwa;
 • Zagrożone – zapalenie wątroby, gruźlica, HIV.

Wideo: USG jako łagodny sposób, aby usunąć kamienie

Jak dbać o zęby po ultradźwiękowej

Sprzątanie

Po oczyszczeniu powierzchni zęba zęby ultradźwiękowe staje się dużo gładsza i wygląda wypolerowane i gładkie, ale mimo to eksperci zalecają wymagane jest przeprowadzenie dodatkowego polerowania – tłumaczy się tym, że płytka nazębna, a następnie Tartar znacznie trudniej tworzą na idealnie wypolerowanej powierzchni, ponieważ on po prostu nie złapać!

Pacjenci, którzy planują przeprowadzić dodatkowy wybielania po czyszczeniu ultradźwiękowym, aby zobaczyć, jak piękne i aktualizowane są ich zęby, odmówić dodatkowych procedur – efekt kosmetyczny czyszczenie ultradźwiękowe zachwyci każdego klienta, nawet najbardziej sceptyczni.

Sprawdzona w wielu klinikach światowych zęby czyszczenia ultradźwiękowego doskonale sprawdził się i zyskał najbardziej rozpowszechnione. Być może teraz nie ma nikogo, kliniki, gdzie nie przeprowadzono zęby czyszczenia ultradźwiękowego. Pacjenci są bardziej skłonni do korzystania z tego typu usług, a to jest zrozumiałe – lepiej jest zapłacić za zapobieganie niż później płacić za leczenie, a nawet protez. Zapobieganie warrantów choroba ultradźwięków czyszczenia zębów?

 • Wszystko dobrze i niesławne próchnicy, gdy zniszczone tkanki lub kości zęba;
 • Przyzębia, co już powiedziano można obecnie, która charakteryzuje się zapaleniem tkanki dziąseł;
 • Przyzębia – nieprzyjemne formy zapalenia tkanek położonych wokół korzenia zęba;
 • Ropień, znany również jako topnik – zapalenie okostnej tkanki.

Czy to nie straszne nazwy tych chorób mówią same za siebie? Więc na co czekać żadnych nieprzyjemnych objawów, nie lepsze prawo jutro iść do kliniki dentystycznej i uczynić ultradźwiękowego czyszczenia zębów? Nadal miał wątpliwości? Wtedy, być może, w tym artykule pomogą Ci pozbyć się z nich – ultradźwięki do czyszczenia zębów jest bardzo skuteczna i całkowicie bezpieczna.

load...