Ultradźwięki i bezinwazyjna liposukcja: wskazania i przeciwwskazania

Pojęcie piękna w dzisiejszym świecie jest wynikiem dopasowania i smukłe ciało. Jednak wiele osób nie może go dosięgnąć, nawet dając ciału poważne ćwiczenia i próbuje wyobrazić różnego rodzaju diet. Złogów tłuszczu w niektórych miejscach nadal. To właśnie w takich przypadkach jest liposukcja – chirurgiczne usunięcie tkanki tłuszczowe, które często gromadzi się na biodrach (tak zwane „bryczesy”), pośladki, ramiona, plecy, boki i brzuch. Odbywa się to na prośbę pacjenta, a jeśli nie ma przeciwwskazań. Wiele kobiet, które chcą znaleźć idealny kształt, podjąć decyzję o operacji. Istnieje wiele metod usuwania podskórnego tłuszczu. Jest to tradycyjny (na sucho) Liposukcja próżniowe tumenestsentnaya, liposukcja elektryczne i ultradźwiękowe. Istnieje nawet liposukcja nie chirurgiczne. Spójrzmy w kategoriach medycznych, dzięki czemu łatwiej decydować o liposukcji potrzeba.

load...

Zawartość:

Usuwanie tłuszczu zaczęły praktyce około 20 lat temu. Wkrótce po tej operacji stało się dość powszechne, ponieważ pozwala na krótki okres czasu, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu w obszarach problemowych ciała, zacisnąć kontur, aby stracić kilka dodatkowych kilogramów. Najbardziej popytu dzisiaj, liposukcja laserowa, ultradźwięki liposukcji, nieinwazyjne liposukcji.

Jak zrobić liposukcja

Istnieje kilka metod liposukcji.

Tradycyjny zabieg próżniowy dziś praktycznie nie jest już wykorzystywana, ponieważ jest uważany za najbardziej traumatyczne dla pacjenta. Tłuszcz odsącza się specjalne rurki (kaniuli), które są wprowadzane do nacięcia przez chirurga. Gdy podciśnienie liposukcja dość dużą utratę krwi. Jedyną zaletą tej metody – lekarz może od razu ocenić wyniki swojej pracy. Następnie są mniej widoczne ze względu na pęcznienie. Metoda ta jest czasem wykorzystywane do małych powierzchni lub w celu naprawienia uszkodzonego liposukcji.

load...

Gdy tyumestsentnoy liposukcja wprowadził specjalną (roztwór Kleina) na obszarach problemowych w takich ilościach, jak dużo tłuszczu, który chcesz usunąć. Ten roztwór soli, lidokainy i adrenaliny. Jeśli tłuszcz nie jest usuwany więcej niż dwie strefy dodatkowego znieczulenie nie jest używany. Poprzez wprowadzenie rozwiązania są przekształcane w emulsji komórek tłuszczowych, które pompuje cienkich kaniuli. Utrata krwi jest minimalne przy zastosowaniu tej metody, ale ma inne wady: możliwość przedawkowania lidokainy, co daje nieprzyjemne skutki uboczne. Ponadto, w tym sposobie zwiększa ryzyko komplikacji septycznych.

Laser i ultradźwiękowy liposukcja, jak również nieinwazyjne analogiem najczęściej używanych nowoczesnej chirurgii plastycznej korekcji.

Zalety i wady korekty ultradźwięków

Liposukcja ultradźwiękowa – zniszczenie tkanki tłuszczowej z falami ultradźwiękowymi, które mają częstotliwość, że sąsiadujące ze sobą tkaniny gęstsze nie są uszkodzone. Wykorzystuje nowoczesną maszynę ultradźwiękową oraz specjalną kaniulę. Ultradźwiękowa powoduje zniszczenie tkanki jest utworzona z emulsji typu woda-tłuszcz. Ważne jest, aby wiedzieć, że jej obecność wraz z uszkodzonych naczyń krwionośnych zwiększa ryzyko zatoru tłuszczowego (kropelki tłuszczu wchodzi do krwiobiegu), a wynik może być ulotne i smutny.

Ważne jest, aby wiedzieć, że ultradźwięki powoduje nagrzewanie tkanek oraz ich uszkodzenia (do spalania), ale mówi się, że nowoczesne ultradźwiękowe liposaktory braki te pozbawione.

Zaletą liposukcji uważany jest za zdolność usuwania dużych ilości tłuszczu, ale zaletą może stanowić wadę. Po maksymalna ilość tłuszczu być usunięte w zależności od początkowej wagi ciała, a usunięcie jednorazowo więcej niż 3-4 litrów, wywołuje poważne zaburzenia homeostazy – utrzymanie stałej wewnętrznym środowisku organizmu. Może to również prowadzić do zgonu.

Liposukcja ultradźwiękowa metoda nie mają tendencję do stosowania na brzuchu, ponieważ zdarzały się przypadki propagacji fal przez ścianę brzucha. Mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych. Jednak ultrasonograficznego z powodzeniem stosowane w innych częściach ciała. Otrzymaną emulsję opróżniono w taki sam sposób jak w tyumestsentnoy liposukcji.

Zaletą jest automatyczne liposukcja ultradźwiękowa zaostrzenie skóry. Obciążenie pacjenta i rąk chirurga jest taka sama jak w próżni lub tyumestsentnoy liposukcji tłuszczu, ale może być pompowana jest znacznie większa (od 3 do 8 litrów, w zależności od pacjenta, masy wyjściowej).

Cechy niechirurgiczne liposukcja

Jest taka sama, jak liposukcja próżni, a nie tłuszczu emulsję zasysane kaniuli i wyświetlane przez wątrobę, zasysane do krwiobiegu. Jest to najbardziej poważne wszystkich znanych sposobów usuwania podskórnego tłuszczu obciążenia na korpusie, aby zabieg chirurgiczny nie jest stosowany rzadko.

Inna metoda – lipoelektromodelirovanie. Ten zabieg elektrycznego. Specjalne wyposażenie generuje prąd o określonej częstotliwości. Jednocześnie powierzchnia problem karmionych specjalną igłę cieczowej (igły i grzejnik są w tej samej grupie). Następnie otrzymaną emulsję zasysane. Chirurg powinien mieć pewne doświadczenie w pracy z takim urządzeniem. Cięcia robione na ciele, igłę mała średnica, tym samym wydłużając czas zabiegu, ale obszary problemowe precyzyjna obróbka wzrasta.

Czy potrzebujesz liposukcji?

Dziwne, jak to brzmi, ale liposukcja – operacja się przerzedzać. To nie jest środkiem do zmniejszenia całkowitej masy ciała i nie może walczyć z wyraźnymi objawami otyłości. Procedura ta jest stosowana w celu wyeliminowania lokalne odkształcenia w spodniach, po wewnętrznej stronie ud iz tyłu ramię, wewnętrzne powierzchnie kolana, pośladki. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o operacji, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ operacja powinna być zrobione poprawnie i tylko gdy jest to wskazane.

Liposukcja jest zalecane dla osób z prawidłową masą ciała (zarówno u mężczyzn jak i kobiet), którzy chcą poprawić sylwetkę. Operacja daje dobre rezultaty w miejscowych złogów tłuszczu (z mniej lub bardziej wyraźnych granic) oraz dysproporcji figurę. Zatem, liposukcja nie jest lekarstwem na otyłość, ale może pomóc pozbyć się złogów tłuszczu, które są odporne na diety i aktywności fizycznej.

Najczęstszym mitem o liposukcji – po tłuszczu chirurgii „przelewa się” do innych miejsc na ciele. Więc tak naprawdę się dzieje, jeśli nie kontrolować wagę i mają wszystko, co chcesz w dużych ilościach. Wzrost wolumenów jest nieunikniona, ale zdarza się, zwykle w innych obszarach. Faktem jest, że komórki tłuszczowe (adipocyty), nie ulega replikacji. A nowoczesne top model o wadze 55 kg i 120 kg Rubens pani mieć taką samą liczbę komórek tłuszczowych. Jednak istnieją różnice w ilości tłuszczu i wody w komórkach. Jeśli usuniesz komórkę, numer nie zostanie przywrócony wraz z upływem czasu od adipocyty nie są podzielone. Wyjaśnia to długotrwały efekt po zabiegu liposukcji. Ale jeśli nie trzymać się wewnątrz, przyrost wagi i objętości będzie koniecznie.

„To jest możliwe” i „niemożliwe” w odniesieniu do liposukcji

Liposukcja może być:

  • Odbywa się jednocześnie na kilku częściach ciała, jeśli lekarz uważa, że ​​jest to możliwe. Ale trzeba zrozumieć, że ryzyko wzrasta.
  • Wykorzystane do poprawy wzrostu piersi u mężczyzn lub niektórych przypadkach ginekomastii. Jest w dzieciństwa, dojrzewania i dorosłych ze znacznym zwiększeniem masy ciała.

Liposukcja nie może:

  • Rozważyć zastąpienie odżywiania i aktywności fizycznej;
  • Korzystanie z silnym cellulitu (skórki pomarańczowej, wykopów), ponieważ ta metoda nie jest skuteczna w tym przypadku.

Pamiętaj, że osobistą konsultację lekarską – pierwszy krok dla każdego, kto planuje liposukcji. Lekarz powinien ocenić swój stan fizyczny i emocjonalny, aby zrozumieć, co można oczekiwać od operacji. Bądź przygotowany, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące przeszłości lub istniejącej choroby, biorą narkotyki (w tym suplementów diety i homeopatii), interwencji chirurgicznych.

Czy to jest bezpieczne?

Każdego roku, tysiące operacji wykonanych w celu usunięcia tłuszczu bez komplikacji, ale jeśli uważasz, że jest to potrzebne, trzeba jednoznacznie ocenić ewentualne zagrożenia i zrozumieć, że nie mogą być powikłania. Nie zaszkodzi też mieć wyobrażenie o doświadczenia chirurga i jej kwalifikacji. Lekarz jest zobowiązany do zaleceń dotyczących przygotowania do zabiegu. Odmowa przyjmowania leków, które mogą mieć niekorzystny wpływ na przebieg i wynik operacji, zaprzestanie palenia tytoniu i alkoholu przed i po zabiegu, odbieranie pooperacyjnych leków w zapobieganiu powikłaniom – tylko niektóre z zaleceń.

Przeprowadzenie operacji w szpitalu lub ambulatoryjnej centrum chirurgicznego. Ale lepiej jest wolą szpitalu multi-chirurgiczne – tak bezpieczne. Różne rodzaje znieczulenia. Kwestia jednej lub drugiej formy znieczulenia decyduje lekarz. Czasami znieczuleniu miejscowym z jednoczesnym wprowadzeniem środków uspokajających, czasami – znieczulenia zewnątrzoponowego, czasami – ogółem. Nie można ingerować w działania lub zakłóceń w rozmowie, więc znieczulenie ogólne jest najbardziej dogodny dla lekarza i dla pacjenta.

Zasada działania procedurach ultradźwiękowych

load...