Ulgę w bólu podczas porodu

Porodowy. Wszystkie kobiety w ciąży czeka na nich w celu spełnienia ich długo oczekiwane dziecko. Ale w tym samym czasie z oczekiwaniem prawie wszystkich kobiet czuje strach – który nie wstydzi się o tym mówić, ale ktoś trzyma swoje własne zaufanie. Jednak pozostaje faktem – strach przed porodem jest integralną częścią życia kobiety ciężarnej. Ulga ból podczas zwrotnej pracy jest zupełnie inna. W szczególności, wiele powiedzieć, że znieczulenie nie jest ważna. I kobiet w ciąży zaczynają martwić się ponownie.

load...

Jest to całkiem naturalne – mimo wszystko, bez wyjątku, ludzie boją odczuwania bólu. Ból przy porodzie jest po prostu niemożliwe do uniknięcia. I kobiet w ciąży są tego świadomi. A poza tym, to panika jest bardzo „podgrzewany” z zewnątrz – kobiety w ciąży niemal codziennie muszą słuchać różnych opowieści grozy o nieludzkiej agonii w porodzie.

Szczerze mówiąc, te historie mocno przesadzone i przerażający obraz rzeczywistej dostawy. W efekcie, przyszła mama jest dostosowana do bólu, psychologicznie zaciśnięty, nie słyszeć porad i wskazówek lekarzy – ginekologów i położnych. W rezultacie nie tylko potęgowały ból, ale również proces normalnego porodu naturalnego na ryzyko.

Jak być w tej sytuacji? Po pierwsze, trzeba się uspokoić i pamiętać, że współczesna medycyna oferuje ulgę w bólu podczas porodu. Należy również zrozumieć, co to ból ogólny i co go spowodowało – pomoże to w pewnym stopniu usunąć napięcie psychiczne przyszła mama, która jest bardzo, bardzo ważne.

Przyczyny bólu pracy

Więc ból generic – jakie są jej przyczyny? Najważniejszym warunkiem do powstania silnego bólu podczas porodu staje mięśnie macicy rozszerza potrzebne do macicy. Ponadto, ból spowodowany przez napięcia więzadeł, które obsługują macicy. Te bóle wystarczająco silne i nieprzyjemne dostarczyć wiele godzin i minut kobietę porodzie.

load...

W tym samym okresie, mając w dół, gdy szyjka macicy jest już otwarta i dziecko zaczyna poruszać się przez kanał rodny, ostrego bólu spowodowanego presją głowy na miękkiej tkanki miednicy, kości, a jego krocza. Nawiasem mówiąc, w przypadku, gdy układ nerwowy jest wystarczająco trenować kobiety, ból daremnych prób nie czuje – nie tylko silne poczucie ciśnieniem. Ale to jest mało prawdopodobne, po drugiej stronie, w większości kobiet rodzących w przeszłości zaangażowany w tak egzotycznych szkolenia układu nerwowego, takie jak chodzenie boso po szkle lub węglach – tak, że ból w okresie łożysko-down jest niemal nieuniknione.

Rodzaje bólu

Pracowników medycznych są trzy rodzaje bólu, na podstawie charakteru jego pochodzenia i stopnia intensywności:

 • Fałszywe odczucie bólu.

Ciężkie stres psychiczny, strach przed bólem generycznego, lęk o dziecko i wrodzonych wyników prowadzi do bólu. Ponadto, jeśli kobieta nie wie, jak zarządzać reakcję swojego organizmu, relaks, słuchać i słuchać zaleceń lekarza, intensywność bólu może być zwiększona wielokrotnie.

 • Prawdziwy ból.

Prawdziwy ból występuje jako konsekwencja już opisanych zdarzeń naturalnych towarzyszących dowolny naturalny proces rodzajowe – okres pracy i łożysko-down. Ten typ bólu jest fizjologicznym a jedynie wskazuje, że sposób pracy przebiega normalnie. Fakt, aż do bólu zależy od wielu czynników, przede wszystkim od indywidualnych każdego szczególności matek są intensywnie wyrażone.

 • Ból patologiczny.

Ten rodzaj bólu występuje, jeśli z jakiegoś powodu zakłócony naturalny fizjologiczny proces dostawy. Patologiczny ból jest objawem groźnym i wymagają natychmiastowej pomocy, aby uniknąć problemów, takich jak matki i dziecka.

Fizjologiczne rodzaje znieczulenia

W takim przypadku, jeśli ból jest zbyt silny i zapobiega kobiety myśleć rozsądnie i kontrolować swoje zachowanie, lekarze decydują się uciekać się do uśmierzania bólu w procesie pracy. Wszystkie rodzaje znieczulenia są podzielone na dwie grupy – niefarmakologicznego i farmakologicznego uśmierzania bólu pracy. Co do zasady, jeżeli istnieją – czy powikłania normalny postęp porodu, a nasilenie bólu nie jest zbyt poważne, lekarze zalecają naturalną pracy ulgę w bólu.

Psychologiczny relaks

Jak dziwne, jak może się wydawać, ale psychologiczne napięcie i sztywność w trakcie porodu może powodować bardzo prawdziwe silny ból. W celu uniknięcia tego, kobieta w ciąży musi zastosować całą wiedzę i umiejętności zdobywała w trakcie przygotowań do porodu. Pomyśl o prawidłowym oddychaniu, technik relaksacyjnych.

Nie zapomnij o swoim nastroju – od matek nastawienie psychiczne zależy bardzo dużo. Musisz mieć pewność, że dostawy płynnie. I nie będzie trwać wiecznie – zajmie trochę czasu i będzie w końcu zobaczyć swoje okruszki, które czekasz dziewięć długich miesięcy. Nie daj się powiesił na swoich doznań bólowych – lepiej pomyśleć o tym, co jest teraz dziecko, co to ogromna praca musi zrobić to teraz, aby zobaczyć światło.

Zamiast krzyczeć z bólu i strachu, porozmawiaj ze swoim dzieckiem, powiedzieć mu, jak bardzo go kochasz i czekać. Pomyśl o tym, co płaczesz bardzo boi się dziecko – on bardzo wyraźnie rejestruje wszystkie zmiany w swoim stanie emocjonalnym. Nie jest konieczne, aby straszyć go jeszcze bardziej, bo jest tak przerażony tym, co się dzieje. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem pomoże uspokoić, nie tylko ty, ale również twoje dziecko.

 • Pozycja ciała.

W takim przypadku, jeśli ciąża przebiega normalnie, bez żadnych komplikacji, aby złagodzić ich ból, można spróbować zmienić pozycję swojego ciała, przyjmując najbardziej wygodną pozycję dla Ciebie. Większość kobiet zgłosić bardzo wysoką skuteczność następującej pozycji:

 1. Usiąść i okrakiem na kolanach. Należy uważać, aby nie stracić równowagi – albo siedzieć w pobliżu ściany, lub poproś partnera, aby Ci pomóc, jeśli rodzić nie jest jeden.
 2. Weź kolana wcześniej szeroko, jak to możliwe rozprzestrzenia je od siebie. Taka postawa jest bardzo skutecznie łagodzi ból w kości ogonowej.
 3. Dostać się na czworakach, podnosząc biodra tak wysoko, jak to możliwe. Taka sytuacja powinna być podjęta wyłącznie na twardą powierzchnię – nie rób tego na miękkim łóżku. I uważaj na swoje samopoczucie – w pierwszym pojawieniem się zawroty głowy, zmiany postawy, aby nie stracić przytomności.
 4. Powiesić na niczym – czyli na plecach na łóżku, na męża, na framugę drzwi. Taki przepis znacznie zmniejszone ciśnienie, odpowiednio. Natężenie bólu jest znacznie zmniejszona.

Po raz kolejny należy przypomnieć zwiększoną ostrożność – uniknąć upadku.

 • Masaż

Nie należy również zapominać o tym metody łagodzenia bólu, masaż. Wykonane prawidłowo masaż może złagodzić ból podczas porodu jest znacznie lepiej niż wielu leków. Oferujemy kilka technik masażu, które ułatwią stan kobiety podczas porodu.

Połóż się na plecach, zrelaksować się w jak największym stopniu i położył dłonie na dolnej części brzucha, w okolicy łonowej. Czubki palców powinny dotykać. Podczas każdego ataku bardzo ostrożnie ręką w ruchu kołowego masować powierzchnie boczne żołądka, około 10 – 15 ruchów na walce.

Jeśli nieprzyjemne lub bolesne leżeć na plecach, jak to jest w przypadku wielu kobiet w ciąży, należy spróbować następującej metody. Połóż się na prawym lub lewym boku, z wolną ręką z lekki nacisk głaszcząc sacrum i region lędźwiowy, zwiększając ciśnienie u szczytu skurczów. Co do zasady, ogromna liczba kobiet rodzących ten środek pomaga przetrwać bez brania leków przeciwbólowych dla prawie wszystkich urodzeń.

W tym czasie, gdy intensywność skurczów jest szczególnie silny i regularny masaż traci swoją skuteczność, można spróbować następującej metody. Poczuj na najbardziej wrażliwe punkty dotykowe na łonowej. A każda walka, gdy ból jest szczególnie silny kliknięcie na nich z maksymalną siłą. To zmniejszenie natężenia bólu o 40%.

 • Akupunktura.

Akupunktura jest nazywany akupunktura. Znieczulenie podczas porodu punkt przy użyciu tego samego, które są zaangażowane i podczas masażu. Jednak stymulacja akupunktura osiągnąć głębszy, dając bardziej wyraźny i trwały efekt. W ostatnich latach coraz więcej macierzyństwo zaczyna używać tej metody znieczulenia.

Jednak pomimo swojej skuteczności, akupunktura ma pewne dość irytujące wady. Po pierwsze, daleki od bycia w każdym szpitalu położniczym, zwłaszcza w małych miejscowościach, są specjalistami w akupunkturze. Ponadto, nie każda kobieta poczuje się wystarczająco wygodne, są nabijane kolcami jak jeż. I podczas prób akupunktura nie jest szczególnie skuteczne.

 • Przezskórna electroneurostimulation.

Ten rodzaj znieczulenia – w skrócie TENS lekarzy opisanych jako wysoce skuteczne i całkowicie bezpieczne dla matki i dziecka. Istota tego jest – parę elektrod przyłączonych na obydwu stronach kręgosłupa, a drugi – na kości krzyżowej. Lekarz na podstawie odczucia u pacjenta wybiera się częstotliwość i intensywność za elektronów. Po tym, urządzenie może zawierać sama, kiedy potrzebna jest kobieta – u szczytu skurcze, ból staje się szczególnie nie do zniesienia.

Jednak, niestety, ta metoda ma dwie poważne wady. Po pierwsze, kobieta jest zmuszony spędzić cały okres walk w pozycji leżącej na plecach, to jest bardzo trudne dla niektórych. I promieniowanie elektromagnetyczne z urządzenia sprawia, że ​​trudno elektromonitoringa tętna płodu. Dzieje się tak, ponieważ maszyny CTG utrudniać pól elektromagnetycznych.

Wieczna chwała do wody!

Woda może znacznie złagodzić bóle porodowe. Na przykład, zwykłe ciepłą kąpiel jest w stanie całkowicie zastąpić preparatu medycznego do znieczulenia podczas schodzenia. Przed każdym squat walka kucnął tak, że żołądek był całkowicie pokryty wodą. W żadnym wypadku nie wracaj – to znacznie trudniejsze szyjki macicy. Jednak kobieta musi wziąć kąpiel wyłącznie pod stałym nadzorem personelu medycznego, ponieważ istnieje ryzyko posiadania dziecka w wodzie.

Oczywiście, ciepła kąpiel jest idealny walki znieczulenia. Jednak, niestety, nie wszystkie szpitale położnicze mają specjalne baseny lub wanny. Jednakże, nie rozpaczaj – do bólu może być również używany zwykły ciepły prysznic.

Zawsze upewnij się, że temperatura wody – nie powinna być wyższa niż temperatura ciała. Można tylko stać pod prysznicem i skierować strumień wody na brzuchu, i można dostać się na czworakach i skierować strumień wody do sacrum. Eksperyment – i jesteś pewny, aby znaleźć miejsce, w którym będzie czuć się tak komfortowo jak to tylko możliwe.

Należy pamiętać, że jest to bardzo ważne: jeśli zostały przeniesione do wody, możliwe tylko dla ciebie metody Wodnej znieczulenia – prysznic !!! W każdym razie nie kąpiel.

Środki farmakologiczne do bólu podczas porodu

W takim przypadku, jeśli lekarz stwierdzi, że jesteś zbyt zmęczony, nerwy są na krawędzi i znosić ból staje się niemożliwe dla ciebie, i wszystkie z powyższych metod nie pomoże, może przypisać jesteś jednym z tych leków, które są stosowane w praktyce położniczej.

We współczesnej medycynie, używane w tym celu kilka grup leków, które, w zależności od rodzaju stosowanego znieczulenia przy porodzie:

 • Środki uspokajające.

Głównym zadaniem uspokajających to uspokajająco na układ nerwowy kobiety porodzie. Eliminują one paniki, lęk, ostre tępe percepcji bólu. Kobieta może nawet spać w przerwach między skurczami, które pozwolą na to, aby zyskać siłę przed najbardziej odpowiedzialnym i energochłonnego etapu porodu – przed pchania. Jest to tak zwany sen macierzyństwo.

 • Zwiotczające.

Zwiotczające mają nieco inny wpływ na organizm kobiety rodzącej. Powodują one silne i trwałe rozluźnienie mięśni, co pozwala szyjka rozszerza się szybciej i sprawniej.

 • Środki znieczulenia.

Te leki farmakologiczne ma na ciele kobiety głęboko złożone efekty: rozluźnienie mięśni, stłumienia wrażliwości receptorów bólowych, depresja świadomości. Za pomocą tych preparatów do podawania znieczulenia do kobiety, jeśli w trakcie procesu generatywnej, że coś pójdzie nie tak.

 • Narkotyczne leki przeciwbólowe.

Stosowane w ostateczności, jak ma silny wpływ nie tylko na matkę, ale także płodu.

Znieczulenie techniki porodem

Położnicy – ginekolodzy używać kilku rodzajów znieczulenia:

 • Anestezja ogólna

Przy znieczuleniu miejscowym, środek znieczulający lek jest wstrzykiwany do tkanki miękkiej u wejścia do pochwy. Z reguły stosuje się go przed nacięciem krocza lub bólu po porodzie – następnym ściegu. Głównym przeciwwskazaniem jest idiosynkrazji leku – środek przeciwbólowy.

 • Znieczulenie podpajęczynówkowe.

Kręgosłupa lub jak to nazywa, znieczulenie zewnątrzoponowe w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne zarówno wśród kobiet w ciąży i samych lekarzy – ginekologów. Z tego typu znieczulenia konkretne leki blokują sromowych nerw. W rezultacie, istnieje całkowita utrata wrażliwości pochwy, z wyjątkiem zewnętrznych narządów płciowych.

Ponadto znieczulenia jest podzielony na kilka podtypów w zależności od miejsca podawania:

 • Transmezhpromezhnostnaya znieczulenie – lek jest wstrzykiwany przez krocze.
 • Transvlagalischnaya znieczulenie – lek jest wstrzykiwany przez krocze. Z reguły jest ona stosowana w drugim okresie porodu nieskomplikowany. A czasem z kleszczami. Ten typ znieczulenia może powodować takie komplikacje jak zakażenie lub wchodzącego wstrząsu toksycznego, jeśli lek dostaje się do naczynia krwionośnego.

Regionalny znieczulenie podpajęczynówkowe – Znieczulenie jest ukończyć całą dolną część ciała. Zasadą jest, że stosuje się w przypadku, gdy dostawy mają wydłużony czas trwania lub jako dobra alternatywa dla zwykłych znieczuleniu ogólnym.

Istnieją pewne bezpośrednie wskazania do takiego znieczulenia:

 • Stan przedrzucawkowy – Toksykoza drugiej połowie ciąży, wraz z wysokim ciśnieniem krwi i obrzęków.
 • Nefropatia – ciężka niewydolność nerek.
 • Wady serca – zarówno wrodzone i nabyte.
 • Krótkowzroczność i inne uszkodzenia siatkówki.
 • Malpresentation.
 • Przedwczesny poród.

Znieczulenie ogólne w czasie porodu

Znieczulenie ogólne jest to konieczne w celu uśpić rodzącą, całkowicie wyłączając jej umysł. Ma ona zastosowanie jedynie do przeprowadzenia dostawy chirurgicznego, a w przypadku gdy niemożliwe jest przeprowadzenie znieczulenia zewnątrzoponowego.

W każdym razie, co najważniejsze, co lekarze kierują się przy wyborze rodzaju znieczulenia – maksymalne bezpieczeństwo, jako dziecko, a większość matek. Po tym wszystkim, leki są wprowadzane do organizmu matki, niezależnie od metody łagodzenia bólu poród nie były używane, natychmiast wpadają krwi dziecka.

Ale w każdym przypadku, najważniejszym warunkiem wstępnym pomyślnej realizacji – jest to pozytywne nastawienie i silna wiara w pomyślnego wyniku porodu. Pozostaje sporo czasu – a można nacisnąć go do siebie swoje okruszki!

load...