Układanie laminatu własne ręce: Wideo Jak umieścić Laminat siebie

Zdecydowaliśmy się na własną rękę, aby umieścić podłóg laminowanych? Doskonała! Układanie laminatu ręce-wprowadziła całkiem wykonalne dla dobrego gospodarza lub gospodyni umiejętne, tym bardziej, że dzisiaj pokażę ci, jak postawić własny podłóg laminowanych. W uzupełnieniu do laminatu, do układania, potrzebujemy instrumentów, które są praktycznie w każdym domu: puzzle i piła do drewna z drobnymi zębami do skrócenia płyt laminowanych, średni młot, małym drewnianym barem, linijka, ołówek, metr, kontrola poziomu jastrychu, kliny dla laminatu kleju (w wyjątkowych przypadkach).

load...

Zawartość:

Układanie laminatu własne ręce

 • Aklimatyzacja materiał

Dla pewnego rodzaju aklimatyzacji płyt laminowanych, należy je pozostawić w opakowaniu w pomieszczeniu, w którym instalacja będzie realizowany przez dwa dni. Temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić co najmniej 18º C, a wilgotność względna powietrza nie powinna przekraczać 75%. Na etapie przygotowawczym, wszystkie deski z widocznymi wadami natychmiast odrzucane.

 • Przygotowanie powierzchni

Powierzchnia, na której zostanie zainstalowany płyt laminowanych, musi być czyste, suche, wolne od tłuszczu, a co najważniejsze, idealnie płaska. Możliwa niosek na deski lub linoleum, ale tylko wtedy, gdy są dobrze zamocowane. Jest również możliwe, r laminatu na ogrzewaniu podłogowym, głębokość układania rury w tym przypadku musi wynosić co menee3 cm, a temperatura nie przekracza 28º C, ale na laminacie dywan nie może wysłać.

load...
 • Parowych, dźwięk i izolacji cieplnej

Podłogi nieorganiczne wymaga paroizolacji. W tym celu można użyć folii polietylenowej (grubość nie menee0,2 milimetra) lub budowa folii. Podczas układania laminatu na powierzchni drewnianych lub linoleum, para nie jest wymagane. Następnie, powierzchnia podłogi jest umieszczone w podłożu Laminate – specjalnym materiałem izolacyjnym, który chroni laminat przed wilgocią, które jest przeznaczone do zapewnienia dodatkowego izolację cieplną i dźwiękową. W przypadku korzystania z laminatu z podłożem izolacyjnym jest już włączone, można pominąć ten krok i od razu przejść bezpośrednio do instalacji.

 • Układanie pierwszego rzędu

Układanie należy rozpocząć po drugiej stronie pokoju, powoli w stronę drzwi. W pierwszym rzędzie desek laminowanych i ściany muszą mieć pewność, aby zachować odstęp 8-10 mm. Środki te są niezbędne, ponieważ charakterystyki drzewa rośnie w czasie, zajmuje więcej miejsca i wąski. Szczeliny należy pozostawić jak w ościeży drzwiowych, parapetów i wokół rur. Niezastosowanie się do tych środków w podłodze praca laminatu może dosłownie stanąć na tylnych łapach. Zapewnienie prześwity zainstaluje specjalne kliny dystansowe. Montując pierwszej płyty jest bardzo ważne wykonywania prac precyzyjnych, bo To zależy od powodzenia całej instalacji. Za pomocą młotka i kawałka drewna uderzony w twarz z pierwszej płyty. Ten skok (grzebień), druga płyta jest zawarte w pierwszym rowku. Ostatnia płyta w wielu skróconego przez cięcie na odpowiednią długość. Aby zapobiec uszkodzeniu powierzchni dekoracyjnych płyt laminowanych zawsze odcinaj, umieszczając je zadrukowaną stroną w dół.

 • Układanie kolejnych serii

Kolejne rzędy ułożonych w określony wzór pierwszego młotkiem i bloku drewna. Płyty warstwowe mogą być instalowane zarówno równolegle do siebie i pod kątem 45 °. Należy zauważyć, że jeśli światło opadają wzdłuż długiego boku płyty, szwy są mniej widoczne. Począwszy od drugiego rzędu płyty powinny być połączone nie tylko z dołu, ale także od podłużnej krawędzi. Tak więc, płyty laminowanej kolec jest wkładany do drugiego rowka kąt 30-45º. Podczas opuszczania płytę przymocowaną do położenia poziomego, to proschelkivaetsya uprzednio określonej płytę. Jeżeli zarząd nie może być podłączony do lokautu za wszelkie przeszkody z części zamka należy wyciąć i przymocować do płyty za pomocą kleju do laminatu.

 • Laminowanych Układanie wokół bramach

Podczas układania laminatu wokół drzwi metalowych i drewnianych nie zapomnij zachować odstęp od ścian pomieszczenia, a na ościeży drzwiowych. W przypadku drewnianej ościeżnicy, aby uniknąć nacisku na płytkę, laminat powinien łatwo wprowadzić bez wysiłku pod osłonką.

 • Instalacja podłóg laminowanych wokół rur

Cały proces jest pokazany szczegółowo na fig. Najważniejsze – nie zapomnij o szczeliny do 10-15 mm. Część obrzyn deski jest przymocowana do kleju, który nanosi się na płycie czołowej.

 • Ostatnie poprawki

Pozostawione szczeliny w ścianach pokryte są listwy. Należy wyrównać krawędzie warstwy izolacyjnej i wyjąć kliny Przed ułożeniem podłogi. Paweł jest gotowy!

Subtelności samodzielnego układania laminatu

 • Podłogi laminowane nie może być układany w stale wilgotnych obszarach, na obszarach z bezpośredniego kontaktu z wodą. Poprzez krawędzi przenikającego do laminatu bazowego, stojącej wody powoduje uszkodzenie materiału.
 • Podstawą

 • Do układania powinny być gładkie, suche i nośne, wolne od pęknięć i wiórków. Niezbędny do układania nieprawidłowości muszą zostać wyrównane za pomocą mas szpachlowych.
 • Panele

 • Bazowe laminowane – płyty pilśniowej (MDF), która jest taka sama jak naturalne drewno, w zależności od konkretnych warunków klimatycznych, jest narażona na ściskanie oraz własności pęcznienia. Biorąc pod uwagę ten charakterystyczny dla drewna podczas układania laminatu powinna być pewien dystans między podłóg laminowanych i wszystkich stałych strukturach: ścian, słupów, rur grzewczych itp Zadzwoń do tego dystansu i być termoshvom nie powinno menee8 mm. Jest to niewystarczające szczelina do ściany jest najczęstszym błędem podczas instalacji laminatu. Termoshvy ściana zamknięta cokoły i inne miejsca użycia specjalnych profili podłogowych.
 • Ościeżnic powinny być umieszczone na laminacie tak, że jest pod polem może „oddychać”. Już zainstalowany na polu jastrychu należy złożyć dno i w powstałej szczelinie leżał laminat.
 • Schemat

 • Układania elementów podłogi laminowane może być zarówno regularne i nieregularne. Najważniejszą rzeczą jest to, że z jednego rzędu do offsetu stawów końcu jest co najmniej 40 cm. Lli_2
 • Uzyskać optymalny efekt wizualny układania kierunku powinna być określana na podstawie źródła światła. Krawędź spływu na najlepszą percepcji wzrokowej, pożądane jest, aby położyć równolegle do źródła światła, to znaczy tak, że panel jest w kierunku źródła światła. Jeżeli istnieje kilka okien w pomieszczeniu, należy kierować do największego okna.
 • Dla zwiększenia przestrzeni wizualnej używany przekątnej układania laminatu. Stosowanie tej metody jest wskazane w miejscach czytelne szafek i mebli tapicerowanych. Jednakże, w tym przypadku, przepływ materiału i znacznie zwiększa koszty układania.

Powierzchnia laminatu jest chroniony przed wilgocią, a woda może przenikać do najmniejszych szwów tak czyszczenia podłóg laminowanych należy wyciśniętą wilgotnej ściereczki. W żadnym wypadku nie pozwalają kałuże! Podłogi laminowane nie może polski, wosk i natrzeć materiałów ściernych. Chronić laminat przed ścieraniem czuł klocki pomagają często przemieszczane mebli. Drobne uszkodzenia można łatwo uniknąć, stosując samodzielnie wybranych przez kolor podłogi specjalny kit do laminatu.

Instrukcja wideo do najdrobniejszych szczegółach

load...