Uczulenie na alkohol: dlaczego możemy być źle z alkoholem?

Zawartość:

Wszyscy wiemy, że spożywanie alkoholu jest niebezpieczne dla zdrowia. Niestety, nie wszystkie produkty idą do półek sklepowych, spełnia standardy i wymagania. Lwia napojów alkoholowych – słabej jakości fałszywe, który zawiera tak wiele różnych toksyn i dodatki, które nawet trudno sobie wyobrazić. Być może twoje ciało wytrzymać takiego ataku, a nie zatruć. Ale następnym razem, może pojawić się alergię na alkohol. I to nie jest żart!

load...

Jak alergię na alkohol

Jest mało prawdopodobne, że zachorujesz dopiero po dziesiątej kieliszek wódki lub koniaku. Zazwyczaj, gdy organizm reaguje z alkoholem (począwszy od chorób serca, wątroby, nerek, żołądka). Jeśli nudności, wymioty, zawroty głowy i bóle pojawiają się następnego dnia rano po dniu przed piciem cztery butelki wina, tak to jest – banalną kaca. Spróbować następnym razem nie przekraczają ich stopy, a potem wszystko będzie dobrze.

Tak więc, jeśli jesteś uczulony na alkohol, po wypiciu szklanki z następujących objawów:

 • Zaczerwienienie twarzy, kończyn lub całkowicie w całym ciele;
 • Mdłości, ból żołądka (nieżyt żołądka nasilać podobne);
 • Czerwone plamy na skórze (jak w skaza), swędzenie, łuszczenie się, pęknięcia;
 • Bardzo szybkie i silne zatrucie, nawet jeśli niewielka ilość spożytego alkoholu;
 • Obrzęk skóry, towarzyszą siniaki pod oczami;
 • Nieżyt nosa;
 • Silne bóle głowy;
 • Astma;
 • Znaczne spadki ciśnienia i temperatury;
 • Tachykardia;
 • W najgorszych formach – naruszenie oddychania, zadławienia.

W takich przypadkach należy natychmiast wezwać pogotowie pacjentowi został zabrany do kliniki, i dał mu kroplówkę. Po czyszczeniu, pacjent kilka dni pozostanie pod nadzorem lekarza, aby uniknąć nawrotu. W przyszłości unikać alergicy mają prawie wszystkich napojów alkoholowych.

load...

Czasami jest to dość trudne do zrozumienia, co dana osoba jest uczulona na alkohol. Gorączka, bladość skóry, katar, łzawienie oczu, spadek ciśnienia, ból gardła, suchy kaszel, w tym w nocy – objawy te zwykle obwinia o złym stanie zdrowia, zimno. Jeśli po pojawieniu się gorączka, nudności, uroczystość wzdęcia, bóle brzucha, luźne stolce, większość z nas sądzi, że były zatrute nieświeże mięso, sałatki, itp Niestety, wielu z płci pięknej, w obliczu powyższych objawów, uważa się, że nie są one istotne i nie są niebezpieczne. Ponadto objawy często mijają szybko.

Jak wiecie, uczulenie na alkohol może pojawić się dokładnie tak, jak zwykle. Dopiero po pełnego badania i które przeszły badania na wykrycie alergenu można zrozumieć z tego, co naprawdę tak źle. Dlatego nie samoleczenia i od razu zapoznać się z Narkomanii i immunolog. Jeśli nic nie zrobisz, to następnym razem może to skończyć się smutny aż do śmierci. W rzeczywistości, wielu ludzi umiera z powodu alergii na alkohol.

Ług i alergie: wszystkie rzeczy, które nie wiedzą, przed

Co jest najbardziej interesujące, alkohol (czyli etanol) nie jest bezpośrednią przyczyną alergii. Oczywiście, to jest toksyczny i powoduje uszkodzenie narządów, ośrodkowego układu nerwowego. Po wypiciu alkoholu, na przykład, butelka wódki, osoba może łatwo być zatrute. Ale następnym razem, jeśli je zamówić mniej, nie będzie źle. Jeśli masz alergię na alkohol, ataki będą się powtarzać za każdym razem, jak tylko wziąć szklankę napoju.

Przyczyny alergii na alkohol

Zgodnie z ustaleniami badaczy, którzy są uczuleni na alkohol może wystąpić w dwóch przypadkach. Pochodzenie – kiedy alergeny lub hapteny są różne zanieczyszczenia. Na przykład, może to być barwniki, które są dodawane do tanich napojów alkoholowych, zapachowe, emulgatory, stabilizatory, aromat, etc. Aby zapobiec nawrotom, należy kupować produktów alkoholowych wysokiej jakości.

Cząsteczka alkoholu uwaga jest tak mała, że ​​nasz układ odpornościowy po prostu nie reaguje na niego. Ale po to łączy się z białkami, jest hapten. Jego cechą jest to, że nie powoduje reakcji na raz, ale może być alergenem w następnej chwili. A wszystko dlatego, że nasze ciała do obcych elementów natychmiast zaczyna produkować przeciwciała.

Tak, już sobie sprawę, że alergia alkohol jest pokazany na raz drugi lub trzeci. W związku z tym, należy unikać napojów ze zbyt wielu dodatków chemicznych. Zazwyczaj ten problem występuje u osób, które nadużywają alkoholu przez długi czas i są zależne od nich.

Zapamiętaj raz na zawsze, poncz, rum, likier, wino, brandy – wszystko jest pod ścisłą zablokowana. To samo odnosi się do piwa. Jeśli wcześniej to wykonane wyłącznie z słodu jęczmiennego, naturalny napój teraz prawie nie znaleźć. W ostateczności, zawsze czytać skład. A jeśli są tam wymienione nieznane składniki, nawet nazwy są trudne do odczytania i zapamiętania, nie kupować takich produktów.

Znacznie trudniej jest w przypadku napojów alkoholowych, które nie mają koloru. Wydawałoby się, że nie można dodać? Rzeczywiście, dobry droga nie ma sensu psuć wódkę, a więc jest duże zapotrzebowanie. Niestety, to nie dotyczy to bardzo tanie lub podrobionych towarów. Czasami napoje alkoholowe nie są jeszcze rozliczone z olejów fuzlowego. W rezultacie – ostrego zatrucia pokarmowego.

W drugim przypadku, alkohol zawarty w napojach alkoholowych, niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu, z powodu których zredukowane mechanizmy obronne układu immunologicznego. Wewnątrz zaczyna spadać różne alergeny. Czasami organizm sam produkuje je. To nie odgrywa szczególną rolę, że niektóre alkoholu można konsumować. Reakcja będzie taka sama zarówno na tanie i drogie produkty.

Dlaczego masz alergię

Wystarczy tylko wypił jeden kieliszek wina, a na twarzy pojawił się już czerwone plamy, które są bardzo swędzące. Dlaczego ta niesprawiedliwość? z powodu których osoba może nagle być uczuleni na alkohol? W rzeczywistości problem jest albo w genach (jak po prostu nie sądzę), lub niska jakość napoju.

 • Dziedziczność

Jeśli jedno z rodziców nie może tolerować alkoholu, można je dziedziczyć. W tym przypadku nie jest to zalecane nawet lekarstwa, które składa się z alkoholem. Bardzo małe wlewy dawki lub syrop kaszel może spowodować szok anafilaktyczny.

Wątpliwości, że czujesz się źle z alkoholem? W celu sprawdzenia obecności lub braku uczulenia, zaleca się, w celu oddania krwi. Jedynym sposobem będziesz w stanie zidentyfikować alergen, bez szkody dla ich zdrowia. Ale eksperymentowanie z napojami, mając nadzieję, że nie będzie źle, to nie jest zalecane!

 • Nabyte alergie

Jak wspomniano powyżej, uczulenie następuje po zastosowaniu alkoholu, w której część szkodliwych substancji chemicznych. Choroby te mogą rozwijać się powoli i bez widocznych zewnętrznych wyświetlaczy. Jednak zasadnicze zmiany nastąpią w was, będzie dotknięte narządy. Dlatego ważne jest, aby zawsze brać badania, nawet jeśli czujesz się dobrze.

Jeżeli początkowe etapy Alergia może objawiać jako łagodne wysypki i zaczerwienienia poszczególnych częściach ciała, które szybko przechodzi kolejne objawy zaczną rosnąć. Im większa od płci napoju, tym gorsza staje. Obrzęk i zespół bronchospastic, wstrząs anafilaktyczny – takie objawy zagrażającego życiu. Na szczęście zdarza się to rzadko. Ale jeśli nagle organizm reaguje dokładnie tak, jak człowiek nie może nawet uratować.

Co zrobić z pojawieniem się alergii

Więc w końcu okazało się, że masz nietolerancję alkoholu. W pierwszej kolejności należy wykluczyć z diety całkowicie cały alkohol. Jeśli alergia nie jest wrodzone i nabyte, mogą być stopniowo wprowadzane do alkoholu ich życiu, ale w bardzo małych dawkach. Nie zapomnij, aby monitorować jakość produktów. Nie kupować wino, wódka, koniak, etc. W razie wątpliwości o ich autentyczności. Zawsze pytaj dostarczyć zaświadczenie, że wszystkie dane dotyczące produkcji i dostawy musi być określona.

Następną rzeczą, którą trzeba zrobić – skonsultować się z lekarzem. Przejść przez pełne badania. Sprawdź nerki, wątroba, serce, żołądek. Czasami alkohol niskiej jakości powoduje raka, marskości wątroby i innych chorób niebezpieczne i nieuleczalne. Lepiej grać bezpiecznie i zapłacić za inspekcję dodatkową tysiąc, niż wydać wszystkie pieniądze na leczenie.

Jak pozbyć się alergii na alkohol

Uczulenie na alkoholu dobrze traktowane lekami przeciwhistaminowymi. Jednak nie mogą one być używane podczas picia alkoholu lub bezpośrednio po burzliwej święto, inaczej będzie tylko gorzej. Nawiasem mówiąc, jeśli pacjent przyjmuje leki (zwłaszcza antybiotyki), nawet w małych dawkach nie można pić alkoholu.

Spróbuj dowiedzieć się, czujesz się źle w stosunku do ilości spożytego alkoholu, rodzaju alkoholu lub jakiegokolwiek alkoholu. To będzie zależało od leczenia. Tak więc, na przykład, jeśli jesteś uczulony na silne alkoholu (wódka, absynt, brandy), a następnie wybierz jaśniejszy napój. W tym przypadku odpowiednie wino, piwo. Można dokonać koktajle z sokiem.

Jeśli alergia objawia się tylko od czasu do czasu, to nie ma znaczenia, co pijesz – wódkę lub napój alkoholowy, to znaczy, że masz problemy z żołądkiem. W tym przypadku lekarze przepisują swoim pacjentom enzymów. Nawiasem mówiąc, że odgrywa ważną rolę w tym, co masz przekąskę. Wybierz tłustych. I nigdy, w żadnych okolicznościach, nie pić na pusty żołądek.

Co jeśli ktoś jest zły?

W żadnym wypadku nie samoleczenia, ponieważ jest obarczona poważnymi konsekwencjami. Nie kupuj reklamowanych leków bez konsultacji z lekarzem. Staraj się nie robić mieszankę i tabletki, które pomagają pozbyć się kaca. Istnieją przypadki, gdy po zastosowaniu tych środków opuchniętych ustach ludzi, nos, język, ręce.

Należy natychmiast wezwać karetkę. Choć lekarze nie przychodzą, udzielić pierwszej pomocy: rozpinać mu koszulę, oczyścić usta śluzu, trzymać się swojego języka. Robiąc takie operacje nie zapomnij owinąć palce ręcznikiem pacjentowi podczas ataku nie jesteś nieco poza nimi.

Jeśli nie ma tętna, nie słychać uderzeń w klatkę piersiową, zastosować sztuczne oddychanie usta-usta i masaż serca. Jeśli człowiek zacznie odruchy wymiotne, unieść go w górę, tak że zakrztusił. Podczas schładzania Nestle pacjenta i nie zostawił mu jeden krok! A w każdym razie, nie pozwól mu spać!

Środki ostrożności dotyczące stosowania napojów alkoholowych

Po pierwsze, zawsze stosować się do stopy. Do wypoczynku i świętowania, nie muszą się upić przed utratą impetu. Kieliszek wina pomaga nastroić w pożądany sposób, rozweselić. W tym przypadku nie trzeba następnego dnia cierpią z powodu bólów głowy i syndromu kaca.

Po drugie, nigdy nie mieszać napoje, a nawet wzrasta. Nie rób tak zwany „Ruff”, gdy popijając wódki piwa. Oczywiście, i winem i koniakiem i szampanem zawierają alkoholu. Ale tutaj jest metoda produkcji i przetwarzania na nich różne. Reagować ze sobą, mogą powodować alergie lub zatrucie. Nawiasem mówiąc, co koktajli w domu, zawsze postępować zgodnie z normą i wyłącznie sprawdzone napoje wymieszać.

Po trzecie, nie skąpić. Kupić tylko alkohol jakości. Pomyśl o tym, jak wielu producentów spędzają w zbiorze (lub zakup surowców), na samej produkcji, a płatność za pracę. Plus, muszą otrzymywać przychody ze sprzedaży. Dlatego nie ma wina, wódki i inne napoje alkoholowe, które kosztują mniej niż średnia.

Drogie – nie zawsze skutecznie, należy mieć to na uwadze. Więc czytaj uważnie kompozycję. A jeśli nie jest skrobia, pektyna, aromat identyczny z naturalnym, zrezygnować z zakupu. W przeciwnym razie, następnego dnia trzeba iść do szpitala, aby pozbyć się wysypka na ciele. Jeśli zastosujemy się do powyższych zasad, alergia nigdy nie pozwoli Ci przeszkadzał. Ponadto, nie eksperymentować z napoju przygotowanego niezależnie.

Bardziej niebezpieczne krajowe napoje alkoholowe, zastępcze i domowe chemikalia

 • Wino

Jak wskazano powyżej, alergia jest zwykle nabywane po spożyciu napojów alkoholowych niespełniających. Szczególnie niebezpieczne jest wytwarzanie, w której jest ogromna liczba różnych dodatków syntetycznych, – środki aromatyzujące, środki konserwujące, środki barwiące. Wiele naiwnie wierzą, że aby w domu wino jest korzystne ani bezpieczne. I to jest – to dość poważny błąd.

Nie każdy wie, ale zanim pojawi się na półkach sklepowych, napój ten przechodzi kilka etapów oczyszczania. Jest mało prawdopodobne, że jesteś w jednostkach mieszkalnych, które usuwają oleje fuzlowego. Dodatkowo, w winogronach, które kupili na rynku może zawierać substancji chemicznych i pestycydów. Kto wie, co rolnicy zapłodnione i traktuje swoje ogrody. Po fermentacji, te „dodatki” będzie jeszcze bardziej trujący. Dlatego też, nawet ty nie powinien być zaskoczony, jeśli ty po kieliszek boskiego nektaru pojawia się wysypka, podrażnienie, nudności i bóle żołądka.

 • Urządzenia medyczne

Nie mniej płynne są uważane za niebezpieczne, które nie są przeznaczone do użytku wewnętrznego. Alkohol, środki przeciwbakteryjne, rozpuszczalników – zastosowanie takiego napoju (nawet w postaci rozcieńczonej) mogą być śmiertelne. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na dobry alkohol, nie warto ryzykować, że ręka.

 • Rojenia

Moonshine – rzeczą niebezpieczną. I to nie tylko fakt, że może być uczulony na to. Surogat alkohol, który jest wykonany w ciężkich warunkach lub w domu, może spowodować poważne zatrucie. Każdego roku setki tysięcy ludzi w różnych krajach umierają z podrabianego alkoholu. Nie w takie napoje zawierają fuzlowego olejów, które są prawie korodować żołądek. Wystarczy do jednego drinka do zachoruje. Jasne domowej roboty alkohol od zanieczyszczeń niemożliwe bez specjalnych narzędzi. Więc nie ma szans, nie ma produkcji krajowej, nawet jeśli uważasz się za mistrza w tej sprawie.

Nie kupuj drugi napar ręki. Czasami zajęte wykazują zastępczego organizm takich substancji niebezpiecznych, jak aceton, formaldehyd, dietilftolat, etylowy i metylowy, alkohole, które są truciznami. Najczęściej wszystkie powyższe są dodawane dać żądany kolor, zapach i wytrzymałość.

 • Chemia gospodarcza

Kolonia, balsam, środki czyszczące, nalewki do stosowania zewnętrznego – ludzie nawet udało się wypić to. Oczywiście, jest to skrajny stopień alkoholizmu, gdy dana osoba nie ma znaczenia, gdzie alkohol zawiera. Ale jeśli pić go przez przypadek (mylące Mieszanina leku z butelki jakiejkolwiek chemii), należy natychmiast skontaktować się ze szpitalem. Nie będzie umyć żołądek. Jeśli nie można wezwać karetkę, spróbuj sam opróżnić jelita. Następnie rozcieńczyć wodnym roztworem węglanu sodu lub wody mineralne zakupu alkalicznej w sklepie i można pić tyle płynu.

Ponadto, istnieje również trujące „napój” – ciecze, które nie zawierają etanol, która w jakikolwiek przypadek zatrucia przyczyny. Może to być wycieraczki, rozpuszczalniki, barwniki. Stanowią one większość niepitna alkoholi – metylu, glikolu etylenowego i innych. Wystarczy pół szklanki płynu może być dawka śmiertelna.

 • Medycyna

W niektórych mieszanek leczniczych nalewek i alkohol jest obecny. W takich przypadkach, dawkę należy wyraźnie zaobserwować. Pre-przeczytać podsumowanie. Jeśli przejawiać żadnych oznak alergii, należy zaprzestać korzystania z tego narzędzia. Nastąpiło pogorszenie? Następnie należy przypisać inny lek.

Gorzej jest w przypadku, gdy płeć piękna zdecydujesz samoleczenia. Immunolodzy uwierzyć, że głównymi alergenami są białka i polisacharydy. Ten ostatni w alkoholu trochę, ale złożone węglowodany (zamienniki pektyna, skrobia, cukier) – wystarczająca.

Do wytwarzania leków wlewów domowe w domu nie jest normalnie używany alcohol o wysokiej jakości i dużej ilości dodatków innego pochodzenia. Spożycie takich płynów są znacznie bardziej niebezpieczne dla osób z alergiami. Więc jeśli dbasz o swoje zdrowie, nie ryzykować.

load...