Ubierając swoje ręce – kilka kluczowych zasad

Zawartość:

Co za kobieta musi być całkowicie zadowolony? Jednoznaczne odpowiedź na to pytanie nie daje żaden z targów połowę. Ale jeśli zapytać kobietę, czy nie dodawać radość w swoim życiu obecność pełnej garderoby, odpowiedź na pewno będzie pozytywna. Więc o co chodzi? Nawet jeśli układ domu takie (no po prostu niezbędna!) Pokój nie jest, wówczas należy zwrócić uwagę na fakt, odbywającego. Ubierając swoje ręce, biżuteria wpisany w normie (a nawet małych rozmiarów!) Mieszkanie nie jest w stanie przynieść szczęście dla wielu kobiet.

load...

Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, nie przeszkadzają wyposażyć garderobę w domu. Proszę sobie wyobrazić: półki, szuflady, wieszaki, pudełka … i wszystko na swoim miejscu, a nawet lustro! Wielkie i wygodne! Prezentowane? Wielki? I kto by w to wątpić? Dlatego weźmy pod uwagę możliwość zorganizowania takiego „szczęścia” i zasady jego realizacji.

Możliwość organizowania garderobę

Jak zrobić garderobę własnymi rękami? W rzeczywistości, te funkcje nie są tak bardzo. Niemniej jednak wybór jest pewne.

load...
  1. Zmiany w garderobie użytkowej pomieszczenia w domu. Oznacza to, że można zrobić opatrunek, na przykład, w spiżarni. Oczywiście, ta opcja jest możliwa tylko wtedy, gdy pomieszczenie o powierzchni nie mniejszej niż dwa metry kwadratowe. Że oprócz spiżarni może przekształcić się w szatni? Poddasze, szafa, nisza. W tym przypadku trzeba tylko dbać o odpowiednim świetle opatrunku, a także meble i na akcesoria do niego.
  2. Pomieścić szafy pokoju. Ta opcja jest, ponownie, jest to możliwe, w takim przypadku, jeśli są chętni do oddania przydatnych metrów kwadratowych sypialni lub, powiedzmy, korytarz. Opcja ta wymaga przede wszystkim zainstalować specjalną partycję lub modułowy system, który stanie się ściana pomiędzy dużym i garderobą.

Są takie możliwości? Świetnie! Więc twoja szafa jest już prawie gotowy (przynajmniej w projekcie)! I wtedy będzie można określić kolejność, w jaki sposób masz zamiar wyposażyć. Po pierwsze, można użyć systemu fabrycznego pudełka metalowe, szyny i wieszaków. Po drugie, zaprosić pana (lub szczep „DIY”), który zrobi dla twojej półki, szuflady, nisz i inne akcesoria. Wykonywać je częściej z drewna lub płyt kartonowo-gipsowych.

Zasady organizacji opatrunku

Biorąc pod uwagę kilka prostych zasad i organizacji, można zrobić tak, że garderoba, wykonany własnymi rękami nie tylko dobrze pasuje do wnętrza, ale optymalizuje przestrzeń życiową. I takie są zasady.

  • Garderoba musi mieć głębokość nie mniejszą niż jeden metr i szerokości półtora metra. Ta minimalna ilość miejsca, które będzie wystarczająca do półek i szuflad.
  • W szatni, wykonane zgodnie z zasadami, musi koniecznie być miejscem do zmiany ubrania (po wszystkim, to jest pokój, a nie szafa) oraz duże lustro. Ale ten stan nie jest obowiązkowe, ale raczej – pożądane.
  • Garderoba musi koniecznie być wentylowane, inaczej pokój wkrótce otrzyma zapach stęchlizny (zapach klatki piersiowej), która trafi na rzeczy.
  • Opatrunek powinien być zaprojektowany do przechowywania ubrań tylko produkty do pielęgnacji obuwia, a także różne akcesoria :. Torebki, biżuteria, paski itp Jeśli przystosować tę przestrzeń do przechowywania i innych rzeczy, to przestaje być garderobę i zamieni się w szafie.

Oto minimalny zestaw reguł, zważywszy, że możemy rozpocząć planowanie garderoby, bez względu na to, gdzie dokładnie masz zamiar to zrobić: w szafie w przedpokoju lub w sypialni. Należy najpierw dokonać właściwego planu rysunek pasują do wszystkich rozmiarów. W każdym razie, popraw ewentualne błędy lub nieścisłości planują jeszcze lepiej na papierze.

Opatrunek dyspozycja

Najpierw zastosować plan przyszłych drzwi szaf, okien, grzejników, ewentualnych występów i wnęk w ścianach – to pomoże Ci zaplanować optymalne rozmieszczenie półek, szaf i szuflad. Następnie przejdź do stref przestrzeni wewnętrznej. Sposób, w jaki można umieścić go w całej szafie, oczywiście, zależy przede wszystkim na własnych pomysłów na temat wygody. Jednakże istnieją standardowe zasady leżały odrębne obszary garderoba, które pozostają istotne nawet dla szatni, przekształcone ze spiżarni.

Powierzchnia górna i długie szaty powinny być zaprojektowane tak, że ubrania w jej miejsce wolne. W związku z tym obszar ten powinien mieć głębokość około pięćdziesięciu centymetrów i wysokości nie mniejszej niż jeden i pół metra. Jaka będzie długość tej strefy zależy od ilości ubrań.

Obszar do umieszczania krótkich ubrania: koszule, bluzki, kurtki i spódnice muszą mieć głębokość pół metra (szerokość) i wysokość około jednego metra. Taka mała wysokość tej dziedzinie pozostawia nam wolną przestrzeń oraz górny i dolny. A to z kolei może być przystosowana do stref trzecim i czwartym.

Trzecia strefa (regulowana przez standard), – strefy są przechowywane pary butów. Może on być wyposażony w specjalnym stojaku z półkami na buty, lub używane jako miejsca składowania pudełka do butów. Tak, że wysokość tej strefy jest ograniczona tylko przez sufit, a wymagana głębokość nie powinna być mniejsza niż trzydzieści centymetrów. W czwartym garderoby strefy (zazwyczaj jego górna część) do przechowywania czapki i dodatki. Można tam umieścić i środki do odzieży i obuwia.

W ten sposób, całe wnętrze garderoby jest podzielona na trzy główne strefy:

  • Top, który znajduje się na wysokości od dwóch do dwóch i pół metra od podłogi;
  • Centralny, który znajduje się około sześćdziesięciu centymetrów do pół metra od podłogi;
  • Dolna, która nie powinna zajmować przestrzeń ponad siedemdziesięciu centymetrów nad podłogą.

Planując swoją szafę i nie zapomnij o lustrze (lub lustra), oświetlenia, materiałów wykończeniowych, formy i koloru szafek, półek, koszy i skrzynek. Należy pamiętać, że nawet mała garderoba, wykonany własnymi rękami – to świetna okazja do optymalnej organizacji przestrzeni życiowej i wyświetlać swoje talenty projektowe. I to nie tylko jego możliwości.

Cechy i zalety dressing

Oprócz tych zalet warto zauważyć, że specjalne miejsce do przechowywania rzeczy, dużo mebli zapisać: szafy, komody, wieszaki. A zatem, w domu będzie wolny, przestronne i jasne, pomimo faktu, że „kradnie” pole powierzchni jego powierzchni użytkowej. Ponadto garderoba jest wyjątkowo przedłużyć żywotność wszystkie swoje ubrania. Po tym wszystkim, teraz wszystko, co znajdzie się w odpowiednim miejscu i byłoby trudno gdzieś „zagubiona”. Tak i stosunkowo wolne umieszczenie rzeczy będzie chronić je przed ścieraniem, niepotrzebnego kontaktu z innymi ubrania i przenosi się z miejsca na miejsce.

Oprócz ubrań w szatni, można przechowywać więcej i pościel, bagaż i torby, żelaza i Odkurzacz, maszyny do szycia, materiały rzemieślnicze. Ponadto, jeśli pokój jest wystarczająco duży, można zainstalować toaletę i stoicki lub wieszaka.

Zgadzasz się, że możliwe jest zatem, aby poprawić (lub przynajmniej poprawne) błędy architektów, którzy nie zawsze są dobrze zaplanowane mieszkania i domy, w których mamy żyć. To jest dokładnie to miejsce w przypadku, gdy w naszych rękach, jeśli nie wszystkie, bardzo dużo. I garderoba własnymi rękami – to doskonała okazja, aby zobaczyć to w praktyce.

load...