Typy figury – jak zdefiniować, a co się ubrać?

Zawartość:

Nie wszystkie kobiety mogą pochwalić się idealnej sylwetki, ponieważ prawie każdy z nas istnieją obszary problemowe. Ale być przekonany, że trzeba dążyć do ideału, ale to jest po prostu niemożliwe do osiągnięcia: fakt, że i idealne. Więc po prostu wziąć za pewnik fakt, że wszystkie typy kobiecej figury to tylko niektóre z charakterystycznych zalet i wad. Te ostatnie mogą umiejętnie ukryć, jeśli prawidłowo zidentyfikować typy postaci kobiecych w parametrach, które będziemy rozmawiać. I spróbujemy dowiedzieć się, jak maskować mankamenty figury, w zależności od jego typu.

load...

Klasyfikacja rodzajów kobiecych

Przed rozpoczęciem nauki metod maskowania powinien dokładnie zbadać siebie w lustrze, aby określić swój typ ciała i zdecydować, co jest obszarem problemem potrzebuje postać korekty odzieżowym. Określić typ rysunku pomogą popularnych typów klasyfikacji ciała form geometrycznych. Według tej klasyfikacji, wszystkie typy postaci kobiecych umownie podzielona na pięć odmian, które również wskazuje nazwę owocu lub alfabetu łacińskiego.

Rodzaj żeński postać zależy od ogólnej konstytucji pań (astenik, normostenik, hypersthenics), proporcje kości szkieletowych (szerokie biodra, długie nogi i tak dalej.), A także miejsca koncentracji tłuszczu. Na przykład, jeśli jesteś jedną z tych kobiet, które popadły ud tłuszcz pierwszy, a następnie wpisz swoją figurę – „gruszki”. Jeżeli dodatkowy ciężar pierwszy atak talii, to należą do typu „jabłko”. Jeśli są cienkie i wąskie pani, która śni się lepiej, to najprawdopodobniej typ – „banana”.

Ale pamiętaj, że każdy klasyfikacji – to tylko oznaczenie struktury ludzkiego ciała. Jak określić swój typ ciała? Tutaj jesteśmy przyzwyczajeni do klasycznego sposobu (ale nie pamiętać idealny) odsetek? 90h60h90, czyli stosunek objętości bioder, talii i klatki piersiowej. Podstawą klasyfikacji typów figur jest zupełnie inna relacja: nie wielkość piersi i ud. Rodzaje postać określa szerokość miednicy i ramion, a także od ostrości podziału talii, bioder, linii zagięcia i tkanki tłuszczowej. Wszystko inne – waga, wzrost, postura, wielkość i kształt piersi, długość szyi, wysokość i szerokość w pasie, i wiele więcej – to niuanse, które odgrywają ważną rolę tylko w percepcji wzrokowej i wybór odzieży dla różnych typów figur.

Ciało „A” lub Triangle

Figura kobiet tego typu jak gruszka (Dzhennifer Lopes Holli Berri). Kobiety-gruszka lekki i ciężki top bottom: cienka talia, małe piersi, wąskie ramiona i szerokie biodra. Nagromadzenie tłuszczu występuje w pośladkach i udach. Godności figury – szczupła talia i dokładne piersi – ciężkie wady ksiądz i, co do zasady, pełne nogi. Ponadto, u kobiet z rysunku taki jak trójkąt ma tendencję do cellulitu. Kobiety z gruszką jego postać często nieszczęśliwy: zauważalny oczywista dysproporcja górnej i dolnej części ciała i ubrania o określonej wielkości takie kobiety wybierają trudne: bluzki musiał kupić od wielkości Mniej niż spodnie i spódnice, a wraz z (lub nawet dwa!) sukienki – ogólnie trudny złożoność.

load...

Jednak jest to ciało kobiety był i pozostaje kusząca dla mężczyzn (i to jest – ogromny plus). Ten typ rysunku jest uważany za bardzo kobiece, a jeśli kobieta trzyma pasuje, to pozostaje atrakcyjny dla nadchodzących latach. Jednak poćwiczyć kobiety gruszki wystarczająco mocno – mają tendencję do nadwagi, a nadmiar masy ciała błyskawicznie rosną tyłek i nogi, z których tłuszcz jest szczególnie trudne do usunięcia. Ze względu na zachowanie idealnej formie one potrzebne nie tylko starannie liczyć kalorii, ale gimnastyki odchudzanie nóg i ud. Ale dla odchudzania typu gruszka „A” znacznie przekształcone i jest zbliżony do idealnych proporcjach.

Wadami tego typu postaci kobiecej można próbować regulować za pomocą ubrań. Przy wyborze ubrań „gruszkę” jest konieczne, aby dać pierwszeństwo do modeli, które wizualnie zwiększa szerokość klatki piersiowej i ramion, podkreślając talię i ukrywa ociężały dolną część tułowia. Szafa, odpowiednio do typu „A” rysunku:

 • W kształcie litery V i ukośne głębokie wycięcia na kurtek i płaszczy;
 • Bluzki swetry z szerokie pasy poziome lub że optycznie powiększenie obszaru piersi;
 • Spódnica ołówek z gęstej tkanki, która sprawia, że ​​cieńsze kształt i zwęża się w postać;
 • Ciemne kolory pod spodem ubrania, wąskie, prostych lub spalonych spodnie od kolan;
 • Ubranie z małym wysokiej kryzą pasa lub pod piersi;
 • Top z obszernymi rękawami;
 • Szaliki i broszki w szyję, plisami i falbankami na piersiach, który koncentruje się na godności rysunku;
 • Buty z wysoką pięty stabilnych i nieznacznie wskazał peleryny.

Ciało „X” lub klepsydry

Idealny typ ciała dla kobiet (Marilyn Monroe, Sofi Loren). Nawiasem mówiąc, znany 90h60h90 – dokładnie odzwierciedlać proporcje rodzaju postać, w której objętość jest równa wielkości ramion biodrowego, talii i wyraźnie określone. Nawet ze znacznym wzrostem proporcji do nadwagi osadza się głównie w biodrach i piersiach, co czyni kobietę bardziej atrakcyjna i kusząca. Braki w tej postaci jest niewiele, za wyjątkiem możliwości powstania tak zwanych „uszu” lub „spodnie” w biodrach. Aby powrócić do formy „klepsydry” zwykle trzeba trochę wzmocnić mięśnie i prawidłową dietę.

Aby zachować optymalne formy (proporcje zachowane nawet zbyt pulchne kobiety-godziny) lub poprawić dane muszą być zrównoważone odżywianie i aby utrzymać napięcie mięśni. Aby to zrobić, pożądane jest również, aby wziąć udział w treningu w centrum fitness, jogging, stepper, chodzenia i tańca tlenowej.

Problemy z wyborem ubrań i kobiet z tego typu kształtu nie występują, ich zadanie – podkreślenie godności. Szafa kobiety godziny mogą obejmować:

 • Proste dżinsy i spodnie z pasem;
 • Spódnicy z wysokim stanem i pas;
 • Swetry, bluzki, sukienki w kształcie litery V, które w korzystny sposób cięcia podkreślić wdzięku obojczyk;
 • Spódnice, trapez, podkreślając naturalne piękno bioder;
 • Ubierz się z zapachem i dress-sprawy;
 • Wąski pasek, który sprawia, że ​​wizualnie pasa wyraźniejsze i cienkie;
 • Szerokie pasy, dodając obraz seksualności;
 • Ostre bluzki, znamienny tym, że górna para guzików cofnięte.

Ciało „T” lub odwrócony trójkąt

Figura problematyczne dla kobiet (Anastasiya Volochkova, Anzhelina Dzholi). Kobiet z tego typu figury różnią Sportowe, mają szerokie ramiona, biodra i wąskie, pasa słabo wyrażone. Długość górnej części ciała w tym przypadku może być nieco krótszy niż dno, które, nawiasem mówiąc, jest powszechne wśród sportowców. Kobiety o figurze „T” wygląda bardzo masywne, a nawet agresywny. Wadą – mannish sylwetka, godność – smukłe nogi. Jeśli tego typu pań przytyć, odkładanie tłuszczu występuje w górnej części ciała – ramiona, talia, ramiona i brzuch. W tym samym czasie, co dana osoba będzie ważyć więcej, tym bardziej staje się trójkątny kształt, ale to znacznie poprawiła się z utratą wagi.

Dieta ludzi typu T powinien zawierać węglowodany złożone, a także owoców i warzyw. Aby wykluczyć słono zużywają mniej niż ciemnego mięsa. Korzyść zaświeci nabiału i dania wegetariańskie. O typie figury Inverted Triangle, można wykonać wszystkie rodzaje aerobiku, które wykorzystywane są duże grupy mięśniowe: rower treningowy, krossrobiks, trener schodowe, bieżni i więcej.

Kobiety z tego typu kształtu trzeba wybrać ubrania, które podkreślą idealne nogi i ukryć ogromne górną część:

 • Bluzki o kształcie litery V lub owalny z głębokim skrawania (pionowe paski mogą być) mają wizualnie, aby ramiona;
 • Dolna część odzieży, jak to możliwe powinna być szczelna, lecz nie zmniejszył się do dołu;
 • Odzież jasne dolnej, górnej ciemności;
 • Akcesoria z kanciastych form, w tym kolczyki, bransoletki i buty;
 • Unikać stojących rękawy głośności, dodatkowy wolumen na ramionach;
 • Marynarek, niewiele zebrane w talii i topy z ramiączkami, które są blisko szyi;
 • Spalony od bioder, szeroki, z kieszeniami i wystrój w biodrach spodnie o małej niskiej pasa.

 

Ciało „H” lub prostokątna

Wpisz dane Rectangle – nie jest doskonały, ale zupełnie nieszkodliwy wariant (Kira Naytli Demi Mur). Jego wyróżnikiem – prawie taka sama szerokość barków, bioder i talii, więc postać i ma prostokątny kształt i jest często określane jako „banan” lub „POD”. Zalety – proporcjonalności wadą – brak talii, męski sylwetki. Większość kobiet z tego typu mają tendencję do nadwagi i samica bananów w akumulacji tłuszczu wokół talii i na plecach staje się zaokrąglone i nabywa typ kształtu Apple. Utrata tkanki tłuszczowej zmienia kształt prostokątny jest zawsze najlepszy.

Głównym problemem z postaciami takimi jak banan – Szeroki pas i wystający brzuch. Można go trudno nazwać idealnym, ale mięśnie mocny od urodzenia w prostokątnym kształcie typu, szybko reagować na pojawiające się trening z ciężarami. Dlatego osoby z figury typu banan jest łatwiejszy niż reszta, aby dać swoje ciało doskonały wygląd. Głównym celem – aby usunąć tłuszcz z brzucha i wzmocnić jego mięśnie. Najlepszym rozwiązaniem – jest połączeniem niskokalorycznej diety, aerobik i ćwiczenia ukierunkowane na mięśnie brzucha.

Przy wyborze odzieży dla tego typu figury trzeba być bardzo ostrożnym. Kobiety banany pasują:

 • Szorstka, stały materiał z rozmytych wzory geometryczne „wynika” talii;
 • Wycięcia owalnym lub kwadratowym, bluzki;
 • Krótki tuleję lub jest nieobecny;
 • Asymetria najlepszym pomocnikiem w naprawianiu tego typu figury, więc trzeba wybrać skośną krawędzią do sukienek, spódnic i bluzek;
 • Różne tuleje cięte i kombinacji różnych materiałów i kolorów korekcję akcentami;
 • Podkreślają piękne piersi i zgrabne nogi suknię z wysokim stanem, a także pole dress-up.

Ciało „O” lub jabłko

Ciało „O” rzeczywiście przypomina jabłko lub brzoskwinia (Liv Tyler, Keyt Uinslet) i jest charakterystyczny mocny kobiet. Osobliwością rysunku – to samo w talii i klatki piersiowej, tworząc okrągłe ciało. Godność – smukłe nogi, wspaniałe piersi, brak – szeroka talia i zauważalny brzuch. Ale, co ciekawe, „jabłko” może poczuć się jak prawie każdej kobiety w ciąży.

Aby zachować harmonię lub utrata masy ciała dla kobiet z tego typu kształtów potrzebnych diety niskowęglowodanowej i ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie brzucha i klatki piersiowej. Łatwo rośnie brzuch – to jest główny problem kobiet-jabłka, choć panie tolsteyuschie z taką rynnę postać w ramiona i plecy, rosną ich podwójnego i potrójnego podbródka, ale ramiona, nogi i biodra pozostają cienkie. Dlatego głównym zadaniem sprawnie odebrać ubrania – podkreślić, smukłe nogi i ukryć masywne podejść

 • Strój przypadku i stroje przesadnie pasa (pod piersi);
 • Blaty, Tunics i podkoszulki, kurtki, bluzki z prostymi ramionami;
 • Gazach przepony kolan;
 • Spodnie z wysokim stanem, nieco mniejsza lub nieco mniejsza;
 • Buty na wysokich obcasach.

wniosek

Jak określić typ kształtu? Przyjrzyj się dobrze w lustro i przypomnieć swoje garderoob.

 1. Ci gruszka, jeśli istnieje szeroki okrągłe biodra, masz jasno wyrażone talię i ramiona są wąskie i delikatne. Kiedy ten hip znacznie szersze ramiona i dolny zauważalnie cięższy top.
 2. Ci jabłko, jeśli masz zgrabne nogi i trochę tyłek, ale w tej samej objętości talii i duży biust. Biodra i łopatki może więc być tej samej szerokości.
 3. Ci prostokąt, jeśli masz małe piersi, szeroki pas, nie ogromny, ale szerokie ramiona. Nogi mogą być zatem krótszy niż ciało.
 4. Ci odwróconego trójkąta, jeśli twoje biodra są znacznie węższe niż ramiona, talia ekspresji, ale bardzo mało (lub nie wyraził), nogi są długie i smukłe, małe klatki piersiowej, ale klatka piersiowa jest szeroka.
 5. Ci Klepsydra, jeśli masz środek szerokich biodrach i ramionach tej samej szerokości. Wymowa cienką talii, nogi są podatne, aby zakończyć i dostatecznie masywne Ass. U kobiet ten rodzaj ręce są często pełne.

Proporcje te pomogą Ci dokładniej określić typ kształtu. I pamiętać, że klepsydra i prostokąty są, co do zasady, wszystkie ubrania tej samej wielkości, ale damy z innymi typami figur jest konieczne, aby połączyć dolną i górną. Gruszki są zmuszeni do poszukiwania spodni i spódnic większych niż bluzek i koszul. Oraz Jabłka i odwrócone trójkąty starają się wypełnić swoją szafę z dużymi swetry, T-shirty i topy, spodnie i spódnice i kupować rozmiar mniejszy. Niewygodne!

Różne rodzaje kształtów i ubrania trzeba wybrać inny. Musisz dowiedzieć się, jak połączyć wszystko ze sobą, a następnie wszystkie wady stają się cnotami. Po tym wszystkim, doskonała figura – to bardzo rzadkie zjawisko. Ale to nie powód do kompleksów, bo „źle” postać nie może być przeszkodą w karierze lub przeszkodą w miłości. Zrównoważona dieta, sport, masaż, właściwa definicja typu figury i dobrze dobranych ubrań pomogą poprawić wszystkie wady figury i podkreślić swoje zalety (figura nie jest bezpodstawny!). Ta ostatnia metoda jest bardzo prosta, więc nie zaniedbuj go, a będziesz wyglądać najlepiej!

load...