Tylko złote dziecko!

Co matka nie sen, co będzie ona rosła potulny, niezależny, szczodry, pracowity i inteligentny dziecko? Jednak z takimi złote dzieci mają swoje własne problemy i trudności. Jak uniknąć ewentualnych trudności z „płucami” z dziećmi?

load...

Krokiem w kierunku

Są dzieci, które nie trzeba powtarzać dwa razy usłyszeć wskazówkę i nie przynieść wiele kłopotów rodzicom. Nie będą skakać na kanapie i nie próbować pomiaru głębokości kałuży. Te dzieci nie podjąć ryzyko zrobić coś, co jest zabronione przez ich rodziców. Mówią prawdę, nawet łatwiej zrobić nic. Z tych dzieci bardzo łatwo. Ich zachowanie jest zawsze pod kontrolą. Bardzo posłuszne dziecko w rodzinie może być dumny. Mimo wszystko, większość pozostałych podziwiają. Ale są tacy, którzy zastanawiać się, jak to dziecko dorasta. Czy nie byłoby w jego problemy w dorosłym życiu? On będzie wstać i powiedzieć sobie, gdy jest to konieczne, „nie”? Nie przyniesie to zachowanie w drugą skrajność? jeśli nie spróbuje smaku życia we wszystkich jego przejawach negatywnych? Bardzo posłuszne dziecko ufa rodzicom ogromnie. On nie myśli konsekwencje jego czynu, robi tylko to, co mu wolno, i nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Takie dziecko nie jest opinia, bo wszystko decyduje za niego. Jest skłonny do słuchania każdego wniosku lub żądania. W rezultacie, z wiekiem zaczyna produkować tzw „fałszywe ja”. Dziecko myśli, że chce dokładnie to, co inni chcą.

I jak to może być?

Nie przyzwyczajać dziecko do bezwzględnego posłuszeństwa, musi nauczyć się podejmować decyzje, ponieważ gotowe recepty nikt nie da się w dorosłym życiu. Spróbuj dać dziecku możliwość dokonywania wyborów, aby wyrazić swoje poglądy. Pozwól dziecku poznawać świat, nie należy wprowadzać wiele ograniczeń. Kompletna posłuszeństwo może być niebezpieczne, a nagromadzenie negatywnych emocji. Dzieciak nie mogą lub boją się je wyrazić, i trzyma wszystko w sobie. Pokazać, jak przezwyciężyć gniew, wściekłość: narysować straszny obraz, zmięty papier.

Niektóre dzieci są nieśmiałe tego typu – jest to związane z niską samooceną, zwątpienia. Pokaż okruchy jego wyjątkowości, które przyniosą mu sukces w życiu. Niech wie, że jest kochany, niezależnie od ich posłuszeństwa lub nieposłuszeństwa.

load...

Jeśli masz, że – został ostrzeżony o zachowaniu dziecka, starają się zaradzić tej sytuacji w czasie. I jeśli nie przeszkadza, nie szukać problemów tam gdzie ich nie ma. Być trochę bardziej ostrożny i trochę bliżej. W edukacji każdego dziecka nie zrobić bez niego. Hałaśliwym, kłótliwy, kapryśne, leniwy, złych dzieci – jest to specjalny wątek rozmowy. Wraz z nimi, ich problemami – ale nie tylko.

trochę pracoholikiem

Takie okruchy – prawdziwym wybawieniem dla rodziców. On jest gotowy do przeprowadzenia wszelkich dostępnych do spraw wewnętrznych. Dzieciak pył na ekranie telewizora, chwyta szmatkę, a następnie zamiatać podłogę i zmywać naczynia po obiedzie. Zdejmuje zabawki dla siebie i dla starszej siostry. A w kraju? W domku jest on gotowy do wody łóżka, bieganie zbierać jagody. To wokół której można polegać. Więc w czym problem? Stąd chęć do pracy bardzo szybko zacząć korzystać z członków rodziny. Stopniowo, dziecko zaczyna służyć wszystkim. Przynieś go, doprowadzić go! Tak i rówieśnicy wiedzą, że on nie odmówi. Zbiera zabawki po graniu razem – powiedział. Kwietniki – znów powiedział. Naczynia obejmują nauczycieli przedszkolnych w również poprosić o trochę pracoholikiem, a nawet krzesła zorganizować dla klas – jego stałej służbie. Wiek dziecka i znacznie starsza może być nieodpowiedzialny i nie wykonywać wszystkie powierzone mu sprawy. Nawet dorośli nie zawsze zmusić się zrobić wszystko, czego potrzeba.

I jak to może być?

Nie pytaj dziecko zbyt dużo. Do tej pory na zajęciach dla dzieci – wielki gry. Oczywiście, warto zaszaleć kubek w zlewie, aby pomóc jej czysty pył ojczystego, aby spróbować jak odkurzacz albo zdemontować zakupu. I dzieci, z natury ekonomicznej, jest to szczególnie przyjemne. Jednak gra – to jest gra, a rutyna – to rutyna. Nie nakłada się na dziecko zbyt dużo pracy, nie rób mu Kopciuszek, przyzwyczajony do nieprzyjemnego lub ciężkiej pracy – do czyszczenia obuwia dla całej rodziny, wynoszenie śmieci, myć podłogi. Dziecko będzie z przyzwyczajenia do spełnienia wszystkich wymagań. Po tym wszystkim, że wierzy, że wygra swoją miłość i lokalizację. Ale pracując dla dobra rodziny, pipsqueak stopniowo zamykać drzwi do świata dzieciństwa, świat gier i rozrywki. Nie przegap chwili, gdy praca przestaje nieść radość i staje się ciężarem.

Wszystko przez siebie!

A to dziecko prawie jak dorosły. On nie będzie czekać, kiedy został zapakowany do łóżka i poczytać książkę, on postelet łóżko, jak można i zasypia bez żadnych problemów. Nie musiał obudzić się rano, kiedy wstaliśmy wcześnie: on czyści zęby i Kanały, ubrał i pobaw. On może wytrzeć nos do jego młodszego brata w jego – że trzy i pół! Bardzo niezależny dziecko nie jest szczególnie podzielone uczucia, ona nie mówi, jak minął dzień w ogrodzie. Taka niezależność dziecka otrzymał lub wewnętrznie (rodzice po prostu nie mają czasu, aby zająć się dzieckiem), lub jego specjalnie przeszkoleni, aby radzić sobie z trudnościami własnych. Rodzice takiego dziecka nie ma problemów teraz – to nie wymaga ani czasu, ani energii, nie odwracać uwagi od własnych interesów i spraw. Nie będzie żadnych problemów, a gdy miękisz wzrośnie. Zrobi wszystko w moim życiu. Jednak dziecko może być trudne. Był przyzwyczajony do zadecydować wszystko na własną rękę i nie używać niczyjej pomocy. Ten człowiek nie prosić rodziców, nawet jeśli sytuacja jest złożona i nie może sobie z tym poradzić. Może to spowodować poważne trudności (w niczym życiu może się zdarzyć), ale nikt nie wie o tym.

Bez wchodzenia i nie uczestniczy w życiu dziecka od najmłodszych lat, nie należy się spodziewać, że będzie budować zaufanie z nimi ścisły związek. A jeśli wszystko – muszą jeszcze nie przegap czasu.

I jak to może być?

Być zainteresowany w radości, sukcesów i wyzwań związanych z ich dzieckiem. Pomóż mu uczestniczyć w życiu punkcie. Po tym wszystkim, uczyć się na błędach innych jest o wiele łatwiej niż na własną rękę. Ponadto dziecko potrzebuje granice tego, co jest dozwolone. Musi wiedzieć, co dokładnie zrobić, to niemożliwe, co jest dopuszczalne, a jakie działania jest zielony. Bez Twojego udziału, sam, dziecko będzie czuć się niepewnie i samotny. „Jeśli matka dba zabrania że – że nawet beszta – to znaczy kochać i jeśli matka daje pełną niezależność, jak będę wiedział, że jestem droga do niej.?” – podświadomie decyduje dziecko. Ograniczyć niezależność od wieku, dawka go i uwolnienia ich pisklę z gniazda bardzo ostrożnie.

To dla Pana. I to …

W trzecim roku życia dziecko poznaje pojęcie „moje” zaczyna zdawać sobie sprawę, że są rzeczy, które należą do niego, i uważa, że ​​jest to część jego własnego „ja”. Podejmowane przez inne dzieci, aby wziąć dziecko zabawkę postrzegana jako atak na niego. Jego uczciwość musi być zachowana. Stąd wycie protestu. Dzieci w tym wieku nie są skłonni do dzielenia się. I to jest normalne i naturalne.

W odniesieniu do innych rzeczy, ale to zrozumienie. Dowiedzieć się, że wszystko inne dzieci własne, dziecko nie może jeszcze. Więc on próbuje przejąć czyjeś samochodzikami lub lalek, starannie chroniąc jego.
Dziecko musi nauczyć się radzić własne rzeczy bez nacisków i gróźb. W tym wieku, trzeba uczyć się i zdolność do odmowy. Chciwość – konsekwencją rozwoju dziecka, które nie jest o hojność. Obfite dzieci powodować uczucia innych i duma rodziców. Miło mi powiedzieć, że moje dziecko jest w stanie podzielić się tym, czego nie jest chciwy, w przeciwieństwie do ciebie! Jednak ta duma jest szybko zastąpiony przez rozczarowanie. Dzieciak daje wszystko – słodycze, zabawki, drogie prezenty. Niesłychana hojność może wynikać z poczucia dziecka samotności, zazdrość noworodka w rodzinie lub problemy w relacjach z rodzicami, rozwód, na przykład. Dziecko muszą czuć podniesiony, a on stara się zdobyć uznanie. Lusk, komunikować się z dzieckiem, czas spędzony razem, najlepsze lekarstwo na nadmierną hojność. Dziecko może obdarzyć kumpli i tylko dlatego, że chce się przyjaźnić z nimi, a inne sposoby nie widząc.

I jak to może być?

Konieczne jest, aby wyjaśnić dziecku, że przyjaźń opiera się na innych pojęć. Że przyjaciele doceniane życzliwość, Zdolność do grania zabawa, wsparcie i tak dalej. N. Nie należy po prostu powiedzieć dziecku o przyjaźni bez prezentów, ale też stracić sytuacji na zabawki ( „Mishka przyjaciół tylko dla swoich darów, a gdy prezenty zabraknie …”). Niech dziecko zobaczyć w jakiej sytuacji może on uzyskać, i mieć pewność, aby znaleźć się razem z wami (Miś uczy się zaprzyjaźnić, grając z innymi zwierzętami, wymyślanie ciekawych zajęć). Nie należy ładować z prezentami jego okruchy zabawki, nie oddają dużo słodyczy. Może mają to po prostu nie potrzebują, a więc nie znał cenę swoimi darami, więc łatwo rozstał się z nimi.

load...