Tybetański grzyb mleka: jego zalety i przeciwwskazania

Grzyb mleko (nazywany grzyby indyjskich joginów) sprowadzone z Indii. On uprawia tybetańskich mnichów i joginów stosowany w leczeniu różnych chorób. O historii powstania tybetańskiego mleka grzybowych wielu legend, jest owiana tajemnicą. Chociaż wiele opinii, ale nie ma dowodów. Jednakże, jest to bezsporny fakt, że grzyb jest znana od wielu setek lat.

load...

Na terenie Polski niezwykłym tybetańskim grzyb mleka została zastosowana do rzekomego początku do połowy 19 wieku.

Zawartość:

Wersje odwiedzenie Tybetu mleka grzyby

Jedna z legend mówi, że usunięcie tego grzyba należy do indyjskich narody Tybetu. Receptą na jego przygotowanie do leczenia przechowywane jako jeden z świętych tajemnic medycyny. Z Indii do Europy roślin przyniosła polskiego profesora, który mieszkał przez pięć lat w Tybecie, a którzy traktowali raka żołądka i wątroby. Po pełnym odzysku, które nastąpiło ze względu na właściwości lecznicze tybetańskiego grzybka, profesor opuścił, otrzymał prezent grzyb.

load...

Inna legenda wyjaśnia lecznicze właściwości roślin tak, że grzyb wśród muzułmanów uważana za dar Boga. Tak mijał się jako pamiątka z pokolenia na pokolenie. Wierzący rozważyć podstawę bogactwa rodziny grzyby i dobrobytu, powodzenia, więc proces przygotowania niezwykły kefir nie mów nikomu, utrzymać go w tajemnicy.

Uważa się, że ortodoksyjni plemiona na Kaukazie Północnym otrzymaliśmy dar z grzyba proroka Mahometa, gdy przechodził przez terytorium prawie jeden i pół tysiąca lat temu. Grzyb wówczas nazywano ziarno proroka Mahometa, a na jej podstawie przygotowano napój – Drinking Proroka.

W połowie 19 wieku, rozprzestrzeniania się grzyba jogurt w Europie iw Polsce. Otwarte polskie szpitale kefir wszędzie mówiono wspaniałe historie o natychmiastowe uzdrowienie za pomocą grzyba. Kefir nazywa cudowny eliksir, pić molodyaschim przedłużania życia. Lekarze w Polsce stosowany w leczeniu krzywicy jogurt, chorób ginekologicznych, chorób płuc, obrzęk, niedokrwistość. W przypadku ciężkiej choroby gruźlicy jogurt jest stosowany do łagodzenia cierpienia pacjenta.

lekarze europejskie w pod koniec 19 wieku, utwardzone w Zurychu z wykorzystaniem grzybów różnych chorób żołądka i jelit: wrzody żołądka, zapalenie żołądka, przewlekłe zapalenie jelit, wymiata. Kliniki są również stosowane w leczeniu anemii jogurtu. Wierzono, że pacjenci są dobrze zrobione i przenosi do tego obiektu. Przy regularnym stosowaniu bólu kefir jest zmniejszona, a waga jest w normie.

Noblista Ilia Miecznikow stwierdzono, że za pomocą bakterii kwasu mlekowego jest tłumione niepożądany sposób obecne w jelitach. Dzięki tym stwierdzeniem, naukowcy zwrócili uwagę na istotnych właściwości produktów mlecznych.

Przydatne funkcje mleka grzyby

Tybetański grzyb może zakwaszenia mleka krów, kóz, koni i mleka owczego. Można użyć dowolnego dostępnego mleka do smaku, jak również ukierunkowanej selekcji choroby, która ma być utwardzana za pomocą kefir napojem.

Tibetan grzyby ma małe białe ciało o średnicy 5 mm, na początku rozwoju, a 50 mm, – w dojrzałym okresie. Rośnie grzyb może być wielkości pięści dziecka.

Pijcie z tybetański grzyby mleko jest dobre gasi pragnienie, odświeża, łagodzi zmęczenie. W ręku istnieje ogólna poprawa procesów metabolicznych w organizmie (metabolizm jest regulowany, hamuje proces starzenia się). Jest dobry efekt na zapalenie okrężnicy, zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka. Ma on protivoholesterinovymi właściwości.

Nie ma informacji na poprawę stanu wątroby i dróg żółciowych, choroby serca. Oznaczało to korzystny wpływ na stany zapalne u ludzi, które są przeciwwskazane stosowanie antybiotyków, zapalenia dziąseł, zakrzepowego zapalenia żył, żylaki.

Pij mlekowy grzyb nieznacznie obniża ciśnienie krwi, dlatego u pacjentów z niskim ciśnieniem krwi nie są wskazane, aby używać go przez dłuższy czas (jest to konieczne, aby zmniejszyć o połowę czas leczenia, podczas picia mocnej herbaty lub kawy, a nawet odmówić leczenia mleka grzyba).

Używane dni mlekowego napój mleczny grzyby. Zalecane długoterminowa, przerywany korzystanie z niej, najlepiej na noc. Alkohol powinien wynosić 20 dni bez przerwy, a następnie podjąć długą przerwę i wypić jeszcze 20 dni leczenia trwa sześć miesięcy. Jeżeli istnieje potrzeba, aby kontynuować, a następnie w miesiącu leczenia rozworu można powtórzyć.

Jedną z użytecznych funkcji infuzji grzyby – dobra zdolność do łagodzenia i leczenia reakcje alergiczne, zwłaszcza u dzieci.

Kefir Grzyb jest w stanie łagodzić i leczyć za ciężkim nadciśnieniem, układu krążenia (przez 2 lata) choroby.

Kefir jest wielki poradzić sobie z usuwaniem toksyn, złóż soli, będzie w stanie przekształcić szkodliwe substancje chemiczne reakcje w bardzo przydatnych aminokwasów. Ta cecha przyczynia się również do radzenia sobie z miażdżycą tętnic, choroby Alzheimera.

Infusion Tybetański grzyb z powodzeniem w leczeniu otyłości, gdyż rozbija tłuszcze na prostsze związki, które następnie są łatwo wydalane.

Z pomocą grzybowym jogurt może rozpuścić i łagodnych nowotworów. W leczeniu nowotworów (mięśniaki, włókniak, gruczolaka, polipy) zaleca się, aby przygotować wlew fermentacji grzyba na specjalnie opracowaną techniką.

Po ciężkiej chorobie, w tym jogurty zdecydowanie eliminuje odpady odzyskiwania antybiotyków z organizmu, chroniąc jelita od śmierci niezbędnych flory, pożytecznych bakterii. Aby to zrobić, trzeba wypić pół litra (dla dzieci – 200 ml) grzybowym jogurtu dziennie. Podczas regularnego stosowania antybiotyków jest wysoce zalecane, aby zmyć leku z jogurtem grzyba lub wypić pół szklanki jogurtu po wstrzyknięciu. Wygładza skutki uboczne leków.

W cukrzycy wlew cukru w ​​kompozycji obniża krwi przyczynia się do utwardzenia, a jedynie należy zwrócić uwagę na fakt, że napój nie jest połączona z insuliną. Grzyb napój zwiększa sygnał, wytrzymałość. Napar pomaga odmłodzić i oczyścić organizm. Nawet wzrostu złośliwych komórek nowotworowych kończy się po odebraniu infuzji.

Po otrzymaniu kefiru normalnej mikroflory jelitowej i leczyć choroby układu pokarmowego, nawet takie jak zapalenie okrężnicy, wrzód żołądka, wrzód dwunastnicy. Kefir leczy choroby płuc, choroby wątroby, dróg żółciowych i nerek. Napar jest doskonałym lekarstwem kosmetycznych.

Witaminy, użyteczne w kompozycji według napój

Naukowcy szacują, że istnieje około stu gramów jogurtu:

 1. Witamina A – od 0,05 do 0,12 mg (z dziennej dawki około 1,5 – 2,1 mg);
 2. Witamina B1 (tiamina) – 0,1 mg (w przypadku dziennego spożycia około 1,5 mg);
 3. Witamina B2 (ryboflawina) – od 0,16 do 0,4 mg (z dziennej dawki u ludzi wynosi około 1,5 mg); karotenoidy
 4. W korpusie są przekształcone tak, że witamina A uzyskane – od 0,02 do 0,07 mg;
 5. Niacyna (PP) – około 1 mg (dzienne spożycie przez ludzi wynosi 19 mg);
 6. Witamina B6 (pirydoksyna) – około 0,1 mg (dzienne spożycie osobę wynosi do 2 mg);
 7. Witamina B12 (kobalamina) – około 0,5 mg (w przypadku dziennego spożycia u ludzi wynosi około 3,2 mg);
 8. Wapń – 120 mg (dawka dobowa u człowieka wynosi około 800 mg);
 9. Żelazo – około 0,1 – 0,3 mg, w związku z czym grubsze kefir, tym więcej w nim żelaza (dzienne zapotrzebowanie u człowieka wynosi od około 0,5 do 2 mg); Jod
 10. – około 0006 mg (dawka dobowa u człowieka wynosi około 0,2 mg);
 11. Cynku – 0,4 mg (dzienne spożycie osobę wynosi około 15 mg), oprócz dobrej jogurt pobudza wychwyt cynku, który już jest obecny w organizmie;
 12. Kwasu foliowego – 20% wyższa niż w mleku, w związku z czym grubsze kefir grzyby, produkt więcej kwasu foliowego. Po kefir poprawia wchłanianie wapnia, cynku i żelaza.
 13. Dlaczego jogurt?

  Optymalny stosunek istotnych składników odżywczych człowieka zawiera mleko. Lecz gdy fermentację mikroorganizmów jakość produktu wzrasta wielokrotnie.

  Kefir silne działanie pobudzające, co tłumaczy się zawartość kwasu mlekowego w niej alkohol, kazeina i dwutlenek węgla. Kwas daje napojowi podstawowy smak określa w znacznym stopniu i właściwości żywieniowych. Kwas aktywuje enzymów w przewodzie pokarmowym i stymuluje działanie tych enzymów. Kwas mlekowy z uwagi zwiększa absorpcję wapnia i fosforu w organizmie.

  Przydatne właściwości kefiru są ze względu na jego hamujący wpływ wobec niektórych drobnoustrojów chorobotwórczych, zwłaszcza bakterii. Podstawą dla takiego działania jest jego zdolność kefir niż wytwarzających kwas mlekowy, takich substancji hamujących wzrost szkodliwych bakterii w korpusie (jelita). Ten benzoesowy i kwas octowy, nadtlenek wodoru i inne. Hamują one gnicie i zatrzymać powstawanie toksycznych produktów rozkładu.

  Kwasu mlekowego i fermentacji alkoholowej prowadzi do tego, że w tych produktach mlecznych znacznie większej zawartości witamin niacyna jest wyjątkiem. Fermentowane mleko łatwiej ulega trawieniu ciało niż naturalnego, ze względu na zmiany w głównych składników mleka. Ludzie, którzy nie mogą trawić laktozę z mleka, bez obawy, może zużywać sfermentowanego produktu mlecznego bez ryzyka zaburzeń jelitowych, a ilość laktozy w tych produktów mieści się bardzo gwałtownie w wyniku działania na zakwasie mikroflory.

  Dzięki procesowi fermentacji, w kefiru akumuluje kwasy organiczne, enzymy, wolne aminokwasy, witaminy, środki przeciwbakteryjne. Wartość odżywcza jogurtu oznaczenia zawartości węglowodanów, białek, witamin, soli mineralnych, które są łatwo przyswajalne dla postać ciała ludzkiego. Jogurt zawiera około 250 różnych substancji, 26 witamin, 3 rodzaje cukru, niektóre pigmenty oraz duża ilość enzymów. Przydatne substancje Kefir sami dobrze wchłaniana przez organizm i stymuluje przyswajanie składników odżywczych z innych pokarmów.

  Jogurt zawiera dużą ilość żywych organizmów, głównie bakterii kwasu mlekowego, mogą być na miliard w jednym gramie lub 1-2% wagowych produktu.

  Niemowląt napoje mleczne są niezbędne w porównaniu do tradycyjnych suchych mieszanek mają większą fizjologii. Reakcje alergiczne są zmniejszone u dzieci.

  0. Badania potwierdziły, że korzystne bakterie kwasu mlekowego całkowicie zapobiec rozwojowi raka. Takie bakterie wywołania systemu odpornościowego organizmu mobilizacji energii w celu kontrolowania rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych. Mikroorganizmy takie fermentowane produkty mleczne są ważne w proporcjonalnej jasne akumulacji substancji odżywczych przez organizm.

  Uwagę naukowców zasługują polisacharydy, które są zawarte w jogurcie. Według badań pokazuje, że kultura kefir dostępne neutralizują toksyny w organizmie człowieka, obniża poziom cholesterolu obecnego we krwi. Tak więc, jogurt – wielka profilaktyczne przeciwko długoterminowych skutków dla organizmu substancji toksycznych i chorób układu sercowo-naczyniowego. Dlatego palacze i osoby chore na cukrzycę, osoby z nadwagą jest to niezbędne w codziennej diecie, aby to kefir.

  Badania laboratoryjne wykazały, że zawarty w jogurcie w dużej ilości bakterii kwasu mlekowego zneutralizowania działania enzymów, które są głównymi sprawcy w szybkiej proliferacji złośliwych komórek nowotworowych w jelicie cienkim. Dowiedziono także, że działanie bakterii kwasu mlekowego do hamowania rozwoju raka piersi i raka jelita grubego, promowania leczenia tych chorób. Lekarze zalecają codziennego użytku kefir w wysokości pół litra – jest skutecznym środkiem zapobiegania chorobom nowotworowym.

  Mimo, że kompozycja zawiera kwas kefir, odnosi się do kwasu neutralizującego produktu żywnościowego. Kefir przyczynia się do szybkiego tworzenia enzymów istotnych dla ciała, przez które tworzy się w żołądku jest mniej kwaśny, co powoduje uczucie pieczenia.

  Tybetański grzyb mleko i jego

  Aplikacji

  Cztery łyżeczki mleka tybetańskiego grzyby zalać pół litra świeżego mleka (naczynia muszą być wykonane ze szkła, emalii lub gliny). Przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu. Po 24 godzinach, gdy mleko jest filtrowane przez czystą bawełniane lub siatka (można użyć sito Cedzą), gotowane grzyby przemywa zimną wodą i wlać na mleko. Po upływie 17 dni grzyby podwójnej wielkości i mogą być podzielone na pół.

  Umyty grzyb ginie po 48 godzinach, a jego stosowanie zamiast dobra zaszkodzi. Należy mieć na uwadze, że podejście do spożycia napoju mlecznego grzyby muszą być ściśle indywidualnie, biorąc pod uwagę dobre samopoczucie i zdrowie. Ilość mleka grzyby pojedyncza dawka jest również określana w każdym indywidualnym przypadku, ze względu na wiek, cechy ciała i pory roku.

  Mlekowy napój z mleka grzybka tybetańskiego może zająć należne jej miejsce w swoim domu. Jednak przed zakupem, skontaktuj się z lekarzem.

  Korzystanie z tybetańskiego „kefir” w gotowaniu

  Aby ser jogurt potrzebę tybetański (nawet możliwe perekisshy) wlać do miski, umieścić go na bardzo małym ogniu i powoli doprowadzić zawartość do wrzenia. Gdy wrzenia, a następnie przytrzymaj przez kolejne pięć minut, więc w tym czasie zwinięty w dokładnym sera jogurt. Okazuje się ziarenek skrzepu i serwatki. Trzeba czekać, aż zawartość rondla ostygnie trochę i przecedzić przez gazę, durszlak lub sito. Sery oczywiście pozostanie na ekranie, a serwatka jest odprowadzana.

  5., ciepło, ale nie gotować, bulgotać i dodanie jednego kilograma sera, stale mieszając, do masy zakrzepła Aby uzyskać sera z kefiru tybetańskiego, trzeba wlać do miski jednego litra mleka. Następnie należy wlać zawartość otrzymanych w gazę i powiesić do kanalizacji. Podczas gdy przepływy, stopić masło domowej sto gramów oleju, jedną łyżeczkę sody oczyszczonej niekompletnego pół łyżeczki soli. Twaróg następnie przenieść do czystego garnka, dodać masło i sodę i sól, gotować przez dziesięć minut. Usuń z małym ogniu, dodać ubite jajko, dokładnie wymieszać, wlać do małej formy i umieścić w lodówce.

  Tybetański grzyby nie mogą być stosowane do osób, które nie są enzymy, które rozkładają normalne mleko, mleko z nietolerancją.

  Podczas leczenia pacjentów z cukrzycą nie można łączyć na bazie kefiru grzyba z przyjmowania insuliny, ponieważ jogurt łagodzi skutki narkotyków.

  W tym czasie, aż jogurt zostanie podjęta, to nie zaleca się picia alkoholu.

  Poza stosowaniem mlecznego napoju

  Uzdrowienie jogurt stosowany w leczeniu ran, cięć, jęczmienia. Boli stosuje się przez 30 minut szmatką nasączoną bandaż grzyba jogurt.

  Do usuwania zaskórników, trądzik codziennie zalecane leczonej skóry twarzy zastosować gazy nasączonej infuzji grzybów przez 30 minut. Pełna kuracja – jeden tydzień. W ten sam sposób można udzielić pierwszej pomocy na rany i siniaki.

  Balsamy wlew tybetańskiego grzybka zwalnia zmęczone stopy, jogurt ma efekt gojenia ran, zmniejsza potliwość.

  Waga na bazie mleka grzyby

  Wśród ogromnej liczby sposobów, aby schudnąć nie jest dieta, która oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn, szkodliwych toksyn, a następnie pozbywa się zbędnego ciężaru. Dieta ta opiera się na grzyba tybetańskiego.

  Lekarze od dawna zauważyć, że po regularne picie kefiru grzyba stabilizowany masy ciała u ludzi, a wiele stracił na wadze. Fakt ten zainteresowani naukowcy.

  Po badania wykazały, że restrukturyzacji ciała ludzkiego z powodu bakterii kwasu octowego, które znajdują się w mleku grzyby. To zjawisko jest zainteresowany dietetycy. Spożywając napój, człowiek nie tylko trwa podzielony na prostych związków tłuszczów, ale również zmniejsza apetyt. Wystarczy pić kefir pół godziny po jedzeniu.

  Raport video ze szczegółami dotyczącymi tybetańsku „zaczynem»

load...