Tworzenie zasłony na Oczka

Zawartość:

Pierwotnym celem zasłony – izolacja cieplna i ochrona przed przeciągami. Ponadto do jego bezpośredniego celu, dziś są one funkcję estetyczne i psychologiczne. Jeśli zdecydujesz się dodać skórkę do swojego wnętrza, zasłony na oczka swoje ręce będzie jednym z najlepszych rozwiązań, ponieważ łączą estetykę i praktyczność.

load...

Oczka – wbudowany w an_2inie zasłony lub kształt pierścieniowy. Zasłony z oczkami odpowiednich do wielu dziedzinach. Podkreślają piękno całej an_2ki.

Ze względu Oczka kurtyna spada wyraziste, miękkie, gładkie, harmonijne zakładki pionowe.

Ten rodzaj zasłony doskonale ozdobić okno. Ten projekt będzie ważny dla wszystkich nowoczesnych stylach: minimalizm, hi-tech, skandynawskie i inne. Również zasłony z elementów zawartych w nich są także do wyznaczenia miejsca na miejsca i strefy.
Powrót do spisu treści

Przygotowania do podejmowania

Głównymi składnikami tego podczas szycia zasłon z ich rąk są:

 • An_2ina;
 • Oczka pierścieniu;
 • Lyuversnaya taśmy (lub sierść proklamin).

Powiązane akcesoria: Maszyna do szycia nić, nożyczki, żelaza, m sartorial, ołówków, papier do wzorów (prasa stempel do metalowych oczek).
Przy wyborze oczek, trzeba zdecydować się na:

load...
 • Kształt (okrągłe, owalne);
 • Materiał, z którego są wykonane;
 • Kolor;
 • Średnica wewnętrznego otworu.

Zasadniczo, na pręty mające okrągły przekrój poprzeczny, zasłony wiszące oczka odpowiedniego kształtu. Powinny one być w harmonii z materiałem zasłony i akcesoriów meblowych. Praktyczne wykorzystanie tworzyw sztucznych (tańsze, zapewniają cichą ruch wzdłuż okapu, nie uszkodzić powierzchni, jest to bardziej wygodne i bezpieczniejsze dla an_2in w praniu). Dla ułatwienia przemieszczania zasłony średnicy otworu powinna być 1,5 cm większa niż średnica pręta gzymsu.


Powrót do spisu treści

Wielkość an_2iny zasłony

Powinna wynosić w przybliżeniu od 1 do osiągnięcia optymalnych zasłony sytości (czas do szczegółów montażu okapu) stosunek an_2in szerokości do długości gzymsu: 2. Jednakże, jeśli chcesz uzyskać zasłonę prawie bez zmarszczek, można wziąć szerokość an_2iny pół długości gzymsu. Nie zapomnij rąbka bocznego. O szerokości zasłony należy dodać do 7 cm po każdej stronie. Długość materiału trzeba też trwać dłużej, jak to będzie w przyszłości klamra około 5 cm od dołu. I tak gzyms jest prawie w jednej płaszczyźnie z otworami tych pierścieni, przy czym górna krawędź gotowych zasłony, tak zwane „grzebień” 2-5 cm powyżej.
Powrót do spisu treści

Korzystanie oczka

Numer musi być równe, to znaczy, podzielona przez 2. Niezbędne jest, aby krawędzie boczne zasłony były skierowane w stronę ściany.

Nieparzysta skieruje jednym z brzegów stronie pokoju. Ten niedobór gotowych zasłon będzie niemożliwe do naprawienia.

Istnieje pewna wartość średnia odległość pomiędzy środkami oczkami pierścieni – 15-22 cm, 18 cm optymalnie większa odległość między nimi, większe fałdy .. Od krawędzi bocznej najbliższego centrum oczkami -. 5-7 cm oczek nie powinny pokrywać się z zagięcia z boku, lub z uwagi na dużą grubość zamyka.

Wzór do obliczenia liczby oczek dalej. Że (x) jest równa szerokości gotowego kurtyny (L) minus dwóch odległościach od środka do pierwszej krawędzi bocznej zasłony przepustem (B), podzielonej przez odległość pomiędzy samymi oczka (c). Wartość ta musi być dodana do urządzenia.

X = (L – 2b) / C + 1

Przykład kurtyna ma szerokość 3 m i średnicę zewnętrzną 7,5 cm – w pierścieniu, wyginając krawędzie boczne 2,2 cm obliczania .. (300 cm – 2 x 6,3 cm): 18 + 1 cm = 16,9 szt. Jednak, ponieważ liczba musi być równa, zaokrągla się do 16 lub do 18 Jeśli weźmiemy 16 sztuk, odległość między środkami oczkami to: (300 cm – 2 x 6,3 cm) (16 – 1) = 19,6 cm Jeśli 18 to (300 cm – 2 x 6,3 cm) (18 – 1) = 16,9 cm.


Powrót do spisu treści

Kolejność działań

 1. W celu zbadania możliwego materiału skurczu prodekatiruyte jego pierwszym (na mokro an_2iny muszą być osuszane do lekko wilgotny stan żelaza i żelaza).
 2.  Uchwyt najlepszymi zasłony. W tym celu odmierzania od krawędzi na szerokości an_2iny równą podwójnej szerokości taśmy lyuversnoy flex wewnątrz na zewnątrz, a następnie żelazo zamocować taśmę otrzymanego krotnie. Następnie an_2inę krotnie ponownie lyuversnaya owinięty taśmą okazało. Przyklej żelazo bardzo ostrożnie, aby stopić kleju topliwego, ale nie przenikają przez materiał (można użyć proutyuzhilnikom). Napęd żelazo nie jest konieczne.
  Następnie pozostałe taśmy mogą być cięte, wchodząc na szerokość bocznego brzegu.
 3. Przetwarzanie i wstęgi boczne krawędzie dolne.
 4. Aby rozłożyć na obrus. Ręcznych, poniżej oczka, opedelit położenie skrajne elementy, umieszczenie w środku każdego punktu markera dla an_2iny.
 5. Po obliczeniu odległości pomiędzy środkami oczkami – Y (i odległości między oczkami końcowych (H) podzielona przez liczbę oczek – X – minus 1, tj wzór przyjmie postać Y = H, X – 1) w ramach środka każdego otworu.
 6. Zaznaczyć otwory i dołączyć przelotkę i zwracając uwagę na każdy był surowo w postaci centrum lyuversnoy.
 7. Starannie wyciąć dziurę nożyczkami lub można użyć specjalnego stempla. Wycięte otwory muszą odchodzenia 1-2 mm od znaczników na krawędzi całkowicie zniknął wewnątrz elementu, i dostatecznie mocno utrzymywany.
 8. Po niewłaściwej stronie kurtyny umieścić dolny pierścień, a następnie zastosować dekoracyjną górną połowę i zablokować go. Przepust uważane są ustalane przez charakterystycznym kliknięciem . Pierścienie z tworzywa sztucznego nie wymaga specjalnego sprzętu. Można to zrobić ręcznie. Jeśli zdecydujesz metalowe oczka, a następnie naciśnij bez specjalnego stempla lub usług firmy nie może zrobić.

Zasłony z oczkami dobrej jakości można myć bez zdejmowania pierścieni, ale wskazane jest, aby zrobić to w specjalnej torbie do prania.

load...